Шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 16 шiлдедегi № 283 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 17 шiлдеде № 20985 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 Жарлығының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ол ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министрі А.Ә. Сарбасовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Б. Нурымбетов
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2020 жылғы 16 шілдедегі
№ 283 бұйрыққа
қосымша
Шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді жүзеге асыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді жүзеге асыру қағидалары Қазақстан Республикасы Президентінің "Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 Жарлығының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
1-1. Осы Қағидаларда келесі ұғым қолданылады:
электрондық ақша жүйесінің операторы - электрондық ақшаны пайдалана отырып, операцияларды жүзеге асыру кезінде қалыптастырылатын ақпаратты жинауды, өңдеуді және беруді қоса алғанда, электрондық ақша жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ететін, сондай-ақ электрондық ақша эмитентімен (эмитенттерімен) жасалған шартқа сәйкес электрондық ақша жүйесінің жұмыс істеу қағидаларын айқындайтын банк, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым немесе төлем ұйымы.

Об утверждении Правил осуществления единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 16 июля 2020 года № 283. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2020 года № 20985.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий.
2. Департаменту труда и социального партнерства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасова А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
Приложение к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 16 июля 2020 года № 283
Правила осуществления единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" и определяют порядок осуществления единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий.
1-1. В настоящих Правилах используется следующее понятие:
оператор системы электронных денег – банк, организация, осуществляющая отдельные виды банковских операций, или платежная организация, обеспечивающие функционирование системы электронных денег, включая сбор, обработку и передачу информации, формируемой при осуществлении операций с использованием электронных денег, а также определяющие правила функционирования системы электронных денег в соответствии с договором, заключенным с эмитентом (эмитентами) электронных денег.

Ескерту. 1-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.07.2020 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Біржолғы төлем "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 104-бабының 3-тармағына сәйкес 2020 жылғы шілде және тамыз айларында енгізілген шектеу іс-шаралары кезеңінде кірістен толық айырылу жағдайында "Республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген 1,5 ең төмен жалақы мөлшерінде бір рет тағайындалады.
Бұл ретте 2020 жылғы 3 тамыздағы жағдай бойынша тағайындалған біржолғы төлемдер автоматты түрде қайта есептеледі және осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген мөлшерде тағайындалады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 02.08.2020 № 292 (03.08.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Біржолғы төлем келесі санаттарға:
1) екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және олармен иффилиирленген заңды тұлғалардың, мемлекеттік заңды тұлғалардың (шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінен басқа), акцияларының және жарғылық капиталындағы үлесінің жүз пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалардың жұмыскерлерін қоспағанда, жалақы сақталмайтын демалыста жүрген жұмыскерлерге;
2) дара кәсіпкерлерге;
3) жеке практикамен айналысатын адамдарға;
4) нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын жеке тұлғаларға (бұдан әрі – АҚС шарттар бойынша кіріс алатын жеке тұлғалар);
5) алып тасталды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) штабтар (бұдан әрі – аудандық (қалалық) штабтар) осы Қағидалардың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген адамдарға шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайына біржолғы әлеуметтік төлем тағайындау жолымен шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайына байланысты әлеуметтік қолдау көрсету туралы шешімді 2020 жылғы шілде айында шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу шартымен осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген өтініштер негізінде қабылдайды.

Сноска. Правила дополнены пунктом 1-1 в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.07.2020 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Единовременная выплата назначается один раз в 1,5-кратном размере минимальной заработной платы, устанавливаемой Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий финансовый год, при условии полной потери дохода в период действия ограничительных мероприятий, введенных в июле и августе 2020 года в соответствии с пунктом 3 статьи 104 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения".
При этом единовременные выплаты, назначенные по состоянию на 3 августа 2020 года, автоматически пересчитываются и назначаются в размере, предусмотренном частью первой настоящего пункта.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 02.08.2020 № 292 (вводится в действие с 03.08.2020).
3. Единовременная выплата осуществляется следующим категориям:
1) работникам, находящимся в отпуске без сохранения заработной платы, за исключением работников банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и аффилированных с ними юридических лиц, государственных юридических лиц (кроме работников государственных предприятий на праве хозяйственного ведения), а также юридических лиц, сто процентов акций и долей участия в уставном капитале которых принадлежат государству;
2) индивидуальным предпринимателям;
3) лицам, занимающимся частной практикой;
4) физическим лицам, получающим доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), (далее - физические лица, получающие доходы по договорам ГПХ);
5) исключен приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Решение об оказании социальной поддержки в связи с потерей дохода, в связи с введением ограничительных мероприятий путем назначения единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий лицам, указанным в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 3 настоящих Правил, районными (городскими) штабами по вопросам занятости населения (далее – районные (городские) штабы), принимается на основании заявлений, предусмотренных пунктом 8 настоящих Правил.

Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген негіздер болған кезде аудандық (қалалық) штабтар халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) штабтардың осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайына біржолғы әлеуметтік төлем тағайындаудан бас тарту туралы қорытындысын шығарады.
Аудандық (қалалық) штабтың құрамына мүдделі мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы өңірлік кәсіпкерлер палатасының және кәсіптік одақтардың аумақтық бірлестіктерінің өкілдері кіреді.
Жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті орган аудандық (қалалық) штабтың жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы) болып табылады.
2-тарау. Біржолғы төлемді ұйымдастыру тәртібі
5. Біржолғы төлем тағайындау осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдарға жүзеге асырылады.
6. Біржолғы төлем шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен толық айырылу фактісі жоқ адамдарға, оның ішінде:
1) жұмыс берушінің, дара кәсіпкердің, жеке практикамен айналысатын адамның немесе азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша кіріс алатын жеке тұлғаның қызметі шектеу іс-шараларының енгізілуімен шектелмеген жағдайда;
2) жалақысы сақталмайтын демалыста жүрген адамдарды қоспағанда, жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысындағы немесе әлеуметтік демалыстағы адамдарға;
3) еңбек заңнамасына сәйкес тоқтап тұрудың енгізілуіне байланысты жұмысынан босатылған адамдарға;
4) ағымдағы жылдың бірінші жартыжылдығында бірыңғай жиынтық төлем (бұдан әрі – БЖТ) төлеу фактісі анықталмаған БЖТ төлеушілерге;
5) АҚС шарттар бойынша жұмыстарды орындаудан (қызметтер көрсетуден) кіріс алатын, ағымдағы жылғы бірінші жартыжылдықта өздері үшін міндетті зейнетақы жарналары (бұдан әрі – МЗЖ) түспеген жеке тұлғаларға;
6) зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік жәрдемақылар, атаулы әлеуметтік көмек алушыларға, қордан төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға, жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларымен қамтылмаған адамдарға және "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс күшінің құрамына кірмейтін, шектеу іс-шаралары енгізілген кезеңде алғаш рет БЖТ төлеген адамдарға;
7) толық мемлекеттің қамсыздандыруындағы қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелеріндегі адамдарға;
8) біржолғы төлем алушының жоғалтылған кірісі қалпына келтірілген жағдайда тағайындалмайды.
Осы Қағидалардың 3-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген адамдмардың кірісін жоғалтуы мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі мәліметтер негізінде белгіленеді.

При наличии оснований, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, районные (городские) штабы выносят заключения районного (городского) штаба по вопросам занятости населения об отказе в оказании социальной поддержки в связи с потерей дохода, в связи с введением ограничительных мероприятий согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
В состав районного (городского) штаба входят представители заинтересованных государственных органов, региональной палаты предпринимателей Республики Казахстан и территориальных объединений профессиональных союзов.
Рабочим органом районного (городского) штаба является местный орган по вопросам занятости (далее – рабочий орган).
Глава 2. Порядок организации единовременной выплаты
5. Назначение единовременной выплаты осуществляется лицам, указанным в пункте 3 настоящих Правил.
6. Единовременная выплата не назначается лицам, у которых отсутствует факт полной потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий, в том числе:
1) в случае, если деятельность работодателя, индивидуального предпринимателя, лица, занимающегося частной практикой, или юридического лица, с которым заключен договор гражданско-правового характера, не ограничена введением ограничительных мероприятий;
2) лицам, которые находятся в оплачиваемом ежегодном трудовом или в социальном отпуске, за исключением лиц, находящихся в отпуске без сохранения заработной платы;
3) освобожденным от работы, в связи с введением простоя, в соответствии с трудовым законодательством;
4) плательщикам ЕСП, у которых отсутствует факт уплаты единого совокупного платежа (далее – ЕСП) в первом полугодии текущего года;
5) физическим лицам, получающим доходы от выполнения работ (оказания услуг) по договорам ГПХ, за которых отсутствует поступление обязательных пенсионных взносов (далее – ОПВ) в первом полугодии текущего года;
6) получателям пенсионных выплат, государственных пособий, адресной социальной помощи, получателям социальных выплат, выплачиваемых из фонда, лицам, охваченным мерами содействия занятости, и лицам, не входящим в состав рабочей силы в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", впервые уплатившим ЕСП в период ограничительных мероприятий;
7) лицам, находящимся на полном государственном обеспечении в учреждениях уголовно-исполнительной системы;
8) в случае восстановления потерянного дохода получателя единовременной выплаты.
Потеря дохода лиц, указанных в подпунктах 2) и 3) пункта 3 настоящих Правил, устанавливается на основании сведений из информационных систем государственных органов.

7. Осы Қағидалардың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген адамдарға біржолғы төлем осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) штабтың шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірісінен айырылған адамдардың тізімін айқындау туралы қорытындысы негізінде тағайындалады.
Осы Қағидалардың 3-тармағының 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген адамдарға біржолғы төлем шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайына біржолғы әлеуметтік төлем тағайындауға өтініш негізінде тағайындалады.
3-тарау. Біржолғы төлемдерді тағайындау тәртібі
8. Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы төлем тағайындауға өтінішті осы Қағидалардың 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген адамдар үшін жұмыс берушілер береді.
Шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірісінен айырылған адамдардың тізімін және олардың Қағидалардың талаптарына сәйкес келуін жұмыс беруші айқындайды.
Жұмыс беруші осы Қағидалардың талаптарын сақтамаған жағдайда жұмыскер еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесіне жүгінеді.
Осы Қағидалардың 3-тармағының 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген адамдар осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы төлем тағайындауға өтінішті өз бетінше береді.
Өтініштер 2020 жылғы 1 қыркүйекке дейін қабылданады.
Қажет болған кезде өтініш беруші осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген тәсілдермен осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бұдан бұрын берілген өтініштің күшін жою туралы өтінім беру арқылы біржолғы төлем тағайындауға өтінішті кері қайтарып ала алады.
Өтініш беруші ұсынылған ақпарат пен мәліметтердің дәйектілігін қамтамасыз етеді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2024 № 390 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Біржолғы төлем тағайындау туралы өтініш келесі тәсілдердің бірі:
1) "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы;
2) Enbek.kz порталы арқылы;
3) осы Қағидалардың 3-тармағының 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген адамдар үшін - электрондық үкіметтің telegram-bot-ы және 42500.enbek.kz aitu-bot порталы арқылы;
4) екінші деңгейдегі банктердің мобильді қосымшалары мен интернет-ресурстары;
5) осы Қағидалардың 3-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген адамдар үшін проактивті қызмет арқылы көрсетіледі. Бұл жағдайда әлеуметтік төлем тағайындауға өтініш талап етілмейді. Әлеуетті өтініш берушіге біржолғы төлем тағайындауға келісім алу үшін ұялы байланыстың мобильді құралдары арқылы СМС хабарлама жіберіледі.

7. Единовременная выплата лицам, указанным в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 3 настоящих Правил, назначается на основании заключения районного (городского) штаба по вопросам занятости населения об определении списка лиц, потерявших доход в связи с введением ограничительных мероприятий, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Назначение единовременной выплаты лицам, указанным в подпунктах 4) и 5) пункта 3 настоящих Правил, осуществляется на основании заявления на назначение единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий.
Глава 3. Порядок назначения единовременных выплат
8. Заявление на назначение единовременной выплаты по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам подается работодателями за лиц, указанных в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил.
Список работников, находящихся в отпуске без сохранения заработной платы, и их соответствие требованиям Правил определяется работодателем.
В случае несоблюдения работодателем требований настоящих Правил работник обращается в территориальное подразделение уполномоченного государственного органа по труду.
Лица, указанные в подпунктах 2), 3), 4) и 5) пункта 3 настоящих Правил, заявление на назначение единовременной выплаты по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам подают самостоятельно.
Заявления на назначение единовременной выплаты принимаются до 1 сентября 2020 года.
При необходимости заявитель отзывает заявление на назначение единовременной выплаты путем подачи заявки на отмену ранее поданного заявления по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, способами, предусмотренными пунктом 9 настоящих Правил.
Достоверность представленной информации и сведений обеспечивается заявителем.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2024 № 390 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Заявление на назначение единовременной выплаты подается одним из следующих способов:
1) через веб-портал "Электронного правительства";
2) через портал Enbek.kz;
3) через telegram-bot электронного правительства и aitu-bot портал 42500.enbek.kz лицами, указанными в подпунктах 2), 3), 4) и 5) пункта 3 настоящих Правил;
4) мобильные приложения и интернет-ресурсы банков второго уровня;
5) в проактивном формате для лиц, указанных в подпункте 5) пункта 3 настоящих Правил. В данном случае заявление на назначение социальной выплаты не требуется. Потенциальному заявителю отправляется СМС сообщение через мобильные средства сотовой связи для получения согласия на назначение единовременной выплаты.

Бұл ретте осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдардың қатарына жатпайтын адамдардың, сондай-ақ осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген негіздер болған кезде және осы Қағидалардың 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген адамдар біржолғы төлем тағайындауға өтінішті өз бетінше берген жағдайда ақпараттық жүйе өтініштерді автоматты түрде қабылдамайды.
Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларына сәйкес берілген өтініш электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылады. Осы Қағидалардың 3-тармағының 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген адамдар, сондай-ақ осы Қағидалардың 8-тармағының төртінші бөлігінде көзделген жағдайларда осы Қағидалардың 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген адамдар өтінішке СМС арқылы жіберілген бірреттік пароль арқылы қол қоя алады.
Жұмыс органы осы Қағидалардың 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген адамдар үшін жұмыс берушілер және осы Қағидалардың 3-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген адамдар берген біржолғы төлем тағайындауға өтініштерді осы өтініштер тіркелген күннен бастап 1 жұмыс күнінен кешіктірмей аудандық (қалалық) штабтардың қарауына шығарады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 02.08.2020 № 292 (03.08.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Аудандық (қалалық) штабтың қорытындысы мен біржолғы әлеуметтік төлем тағайындауға өтініш Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген біржолғы төлем тағайындауға өтініш тіркелген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктермей жіберіледі.
Осы Қағидалардың 3-тармағының 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген адамдардың біржолғы төлем тағайындауға өтініштері Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне біржолғы төлем тағайындауға өтініш тіркелген күннен кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей автоматы түрде жіберіледі.
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бұдан бұрын берілген өтініштің күшін жоюға арналған өтінім Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне бұдан бұрын берілген өтініштің күшін жоюға арналған өтінім тіркелген күннен кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей автоматы түрде жіберіледі.
12. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі аудандық (қалалық) штабтың қорытындысы мен біржолғы әлеуметтік төлем тағайындауға өтініштер келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін (бұдан әрі – ЭІМ) жасайды, оған осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген өтініштен тағайындау үшін қажетті мәліметтер, осы Қағидалардың 3-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген адамдар бойынша БЖТ төлеу туралы, Қағидалардың 3-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген адамдар бойынша МЗЖ төлеу туралы ақпарат, осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген әр адамға жеке осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы төлемді тағайындау (немесе тағайындаудан бас тарту) туралы шешім жобасы автоматты түрде енгізіледі:
аудандық (қалалық) қорытындылары мен біржолғы төлем тағайындауға өтініштер келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде;

При этом автоматически отклоняются информационной системой заявления лиц, не относящихся к лицам, указанным в пункте 3 настоящих Правил, а также при наличии оснований, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил и в случае, если заявление на назначение единовременной выплаты подается лицом, указанным в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил, самостоятельно.
Заявление, поданное в соответствии с подпунктами 1) и 2) настоящего пункта подписывается электронной цифровой подписью. Лица, указанные в подпунктах 2), 3), 4) и 5) пункта 3 настоящих Правил, также могут подписывать заявления путем одноразового пароля, высланного через СМС.
Рабочий орган выносит на рассмотрение на районных (городских) штабов заявления на назначение единовременной выплаты, поданные работодателями за лиц, указанных в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил, и лицами, указанными в подпунктах 2) и 3) пункта 3 настоящих Правил в срок не позднее 1 рабочего дня с даты регистрации указанных заявлений.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 02.08.2020 № 292 (вводится в действие с 03.08.2020).
10. Заключение районного (городского) штаба и заявление на назначение единовременной выплаты, направляются в отделение Государственной корпорации не позднее двух рабочих дней после дня регистрации заявления на назначение единовременной выплаты, предусмотренного частью первой пункта 8 настоящих Правил.
Заявление на назначение единовременной выплаты лиц, указанных в подпунктах 4) и 5) пункта 3 настоящих Правил, направляются в отделение Государственной корпорации автоматически не позднее одного рабочего дня после дня регистрации заявления на назначение единовременной выплаты.
Заявка на отмену ранее поданного заявления по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам направляются в отделение Государственной корпорации не позднее одного рабочего дня после дня регистрации заявки на отмену ранее поданного заявления.
11. Отделение Государственной корпорации формирует и направляет в филиал фонда электронные макеты дел (далее – ЭМД), в которые в автоматизированном режиме вносятся сведения из заявлений, предусмотренных пунктом 8 настоящих Правил, информация об уплате ЕСП по лицам, указанным в подпункте 5) пункта 3 настоящих Правил, информация об уплате ОПВ по лицам, указанным в подпункте 4) пункта 3 настоящих Правил, проекты решений о назначении (либо отказе) в назначении единовременной выплаты по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, отдельно по каждому лицу, указанному в пункте 3 настоящих Правил:
в течение двух рабочих дней со дня поступления заключений районных (городских) штабов и заявлений на назначение единовременной выплаты;

осы Қағидалардың 3-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген адамдардың проактивті форматта келіп түскен, біржолғы төлем тағайындауға келісімі келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде.
Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы төлем тағайындаудан бас тарту туралы шешім жобасын Мемлекеттік корпорация осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген, сондай-ақ келесі жағдайларда қалыптастырады:
1) осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдардың Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерге кетуіне байланысты ішкі істер органдарынан тіркеуден шығуы;
2) осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдардың қайтыс болуы;
3) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бұдан бұрын берілген өтініштің күшін жою туралы өтінім беру.
Бұдан бұрын берілген өтініштің күшін жою туралы өтінімдер негізінде қалыптастырылған осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы төлем тағайындаудан бас тарту туралы шешімдердің жобалары автоматы түрде бұның алдында қалыптастырылған ЭІМ-ге қосылады және оларды Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі келіп түскен күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде қор филиалдарына жібереді.
12. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі біржолғы төлем алушының осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген тәсілдермен берілген осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы төлем сомаларын қайтару туралы өтініші негізінде қор филиалының осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы төлемді тоқтата тұру туралы шешімі негізінде біржолғы төлемді тоқтата тұрады.
13. Қор филиалы ЭМД келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде шешім жобасы бар ЭІМ-лерді қарайды және біржолғы төлем тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді (бұдан әрі – шешім) жеке немесе тізім бойынша қабылдайды.
Біржолғы төлем тағайындаудан бас тарту осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген шарттар болған кезде, сондай-ақ біржолғы төлем алушының осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген тәсілдермен берілген осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы төлем сомаларын қайтару туралы өтініші негізінде жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік корпорация қордың филиалы бекіткен біржолғы төлем тағайындау туралы шешімдердің негізінде бір жұмыс күні ішінде тағайындалған біржолғы төлемдер сомасын әлеуметтік төлемдерге қаражат қажеттілігіне қосуды қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік корпорация әлеуметтік төлемдерге қаражат қажеттілігін күн сайын қалыптастырады.
15. Қор график бойынша әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру үшін Мемлекеттік корпорация қалыптастырған қаражатқа қажеттілік негізінде күн сайын Мемлекеттік корпорацияны қаржыландыруды жүргізеді.

в течение двух рабочих дней со дня поступления согласия на назначение единовременной выплаты лиц, указанных в подпункте 5) пункта 3 настоящих Правил, полученное в проактивном формате.
Проект решения об отказе в назначении единовременной выплаты по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам формируется отделением Государственной корпорации в случаях, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, а также:
1) снятия лиц, указанных в пункте 3 настоящих Правил, с регистрации в органах внутренних дел, в связи с выездом на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан;
2) смерти лиц, указанных в пункте 3 настоящих Правил
3) подачи заявки на отмену ранее поданного заявления по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Сформированные на основании поступивших заявок на отмену ранее поданного заявления проекты решений об отказе в назначении единовременной выплаты по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в автоматизированном режиме вносится в ранее сформированный ЭМД, и передается отделением Государственной корпорации в филиалы фонда в течение двух рабочих дней со дня их поступления.
12. Отделение Государственной корпорации на основании заявления получателя единовременной выплаты о возврате сумм единовременных выплат по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, поданного способами, указанными в пункте 9 настоящих Правил, прекращает единовременную выплату на основании решения филиала фонда о прекращении единовременной выплаты по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
13. Филиал фонда в течение одного рабочего дня после дня поступления ЭМД рассматривают ЭМД с проектами решений и утверждает решение о назначении или отказе в назначении единовременной выплаты (далее – решение) индивидуально или списочно.
Отказ в назначении единовременной выплаты осуществляется при наличии условий, предусмотренных пунктом 6, а также на основании заявления получателя единовременной выплаты о возврате сумм единовременных выплат по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, поданного способами, указанными в пункте 9 настоящих Правил.
14. На основании утвержденных филиалом фонда решений о назначении единовременных выплат, Государственная корпорация в течение одного рабочего дня обеспечивает включение сумм назначенных единовременных выплат в потребность в средствах на социальные выплаты.
Потребность в средствах на социальные выплаты формируется Государственной корпорацией ежедневно.
15. Фонд производит ежедневное финансирование Государственной корпорации на основании сформированной Государственной корпорацией потребности в средствах для осуществления социальных выплат по графику.

16. Мемлекеттік корпорация қаражатты алып, бір жұмыс күні ішінде графикке сәйкес әлеуметтік және біржолғы төлемдер төлеуге төлем тапсырмаларын қалыптастырады және өтініште көрсетілген тәсілмен қаражат аудару арқылы алушыларға төлемдерді жүзеге асырады.
Ұялы байланыс операторы бір жұмыс күні ішінде біржолғы төлемдер сомасының ұялы байланыс операторы абонентінің өзіне тіркелген жеке шотына түсуін қамтамасыз етеді.
Электрондық ақша жүйесінің операторы электрондық әмиянның дұрыстығын және осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдарға тиесілігін қамтамасыз етеді.
Өтініш беруші электрондық ақша жүйесі операторының атауын және электрондық әмиянның сәйкестендіру кодын ұсынған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі біржолғы әлеуметтік төлем сомаларын есептеу үшін мәліметтерді алған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде электрондық ақша жүйесінің операторына тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), электрондық әмиянның сәйкестендіру кодын, мобильді телефон нөмірін (бар болса), сондай-ақ электрондық ақша жүйесі операторының атауын қамтитын өтініш беруші туралы мәліметтерді жібереді.
Электрондық ақша жүйесінің операторы өтініш берушіні сәйкестендіруді жүзеге асырады, ұсынылған сәйкестендіру коды негізінде электрондық әмиянның оған тиесілігін тексереді және нәтижесін Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жолдайды. Электрондық әмиянның сәйкестендіру кодының сай келмеуі анықталған кезде электрондық ақша жүйесінің операторы өтініш берушінің келісімімен мобильді азаматтар базасы арқылы сәйкестендірілген электрондық әмиянның дұрыс сәйкестендіру нөмірін Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жібереді.
Мемлекеттік корпорация біржолғы төлемдердің ерікті түрде қайтарылған сомалары Мемлекеттік корпорация шотына келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларды қорға аударады.
Мемлекеттік корпорация және қор есепті айдан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей әлеуметтік және біржолғы төлемдердің жүргізілген сомалары, сондай-ақ әлеуметтік және біржолғы төлемдердің артық есептелген (төленген) сомасын қайтару бойынша салыстырып тексеру актісіне қол қояды.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.07.2020 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі жалақысы сақталмайтын демалыстағы жұмыскерлердің тізімінде бар болған, сондай-ақ осы Қағидаларға сәйкес 2-қосымшаға сәйкес өтініштерінде мобильді нөмірі бар болған кезде осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдарға қордың филиалы қабылдаған біржолғы төлемді тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім туралы мобильді телефон нөмірлеріне sms-хабар жіберу арқылы хабарлайды.

16. Государственная корпорация, получив средства, в течение одного рабочего дня формирует в соответствии с графиком платежные поручения на выплату социальных и единовременных выплат, и осуществляет выплаты получателям путем зачисления средств способом, указанным в заявлении.
Оператор сотовой связи в течение одного рабочего дня обеспечивает поступление сумм единовременных выплат на лицевой счет абонента оператора сотовой связи, зарегистрированного за ним.
Оператор системы электронных денег обеспечивает достоверность и принадлежность электронного кошелька лицам, указанным в пункте 3 настоящих Правил.
В случае предоставления заявителем наименования оператора системы электронных денег и идентификационного кода электронного кошелька для зачисления сумм единовременной социальной выплаты отделение Государственной корпорации в течение одного рабочего дня со дня получения сведений, направляет оператору системы электронных денег сведения о заявителе включающие фамилию, имя, отчество (при наличии), идентификационный код электронного кошелька, номер мобильного телефона (при наличии), а также наименование оператора системы электронных денег.
Оператор системы электронных денег осуществляет идентификацию заявителя, проверяет принадлежность ему электронного кошелька на основании предоставленного идентификационного кода и направляет результаты в отделение Государственной корпорации. При выявлении несоответствия идентификационного кода кошелька, оператор системы электронных денег с согласия заявителя направляет в отделение Государственной корпорации корректный идентификационный номер электронного кошелька идентифицированного через базу мобильных граждан.
Государственная корпорация производит перечисление в фонд сумм добровольно возвращенных единовременных выплат в течение трех рабочих дней со дня их поступления на счет Государственной корпорации.
Государственная корпорация и фонд не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, подписывают акт сверки по произведенным суммам социальных и единовременных выплат, а также по возвратам излишне зачисленных (выплаченных) сумм социальных и единовременных выплат.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.07.2020 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Отделение Государственной корпорации информирует лиц, указанных в пункте 3 настоящих Правил о принятом филиалом фонда решении о назначении или отказе в назначении единовременной выплаты при наличии в списках работников, находящихся в отпусках без сохранения заработной платы, а также заявлении по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам номера мобильного телефона посредством sms-оповещения на номера мобильных телефонов.

4-тарау. Біржолғы төлем тағайындаудан бас тарту туралы қабылданған шешімдерді қайта қарау тәртібі
18. Біржолғы төлем тағайындаудан бас тарту немесе біржолғы төлем тағайындау туралы өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы шешімдерді қайта қарау үшін осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдар тармақшаларында көрсетілген адамдар аудандық (қалалық) штабтарға осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы төлем тағайындаудан бас тарту/біржолғы төлем тағайындау туралы өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы шешімді қайта қарау туралы өтініш (бұдан әрі - шешімді қайта қарауға өтініш) береді.
Осы Қағидалардың 3-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген адамдар үшін шешімді қайта қарауға өтінішті жұмыс беруші ұсынады немесе жұмыс беруші қайтыс болған жағдайда дербес беріледі.
Жұмыс берушінің қайтыс болу фактісі мемлекеттік органдардың акпараттық жүйелеріндегі мәліметтер негізінде анықталады.
Аудандық (қалалық) штабтар шешімді қайта қарауға өтініштерді 2020 жылғы 1 желтоқсанға дейін қабылдайды.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 02.08.2020 № 292 (03.08.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген адамдардың шешімді қайта қарауға өтініштеріне мыналар:
1) шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірісінен айырылу фактісін растайтын құжаттар;
2) БЖТ төлеушілерді қоспағанда, мемлекеттік кірістер саласындағы уәкілетті орган бекіткен жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық туралы декларация қоса беріледі.
Осы Қағидалардың 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген адамдар үшін жұмыс берушінің жұмыскерге (жұмыскерлерге) жалақы сақталмай демалыс беру туралы актісінің үзінділері қоса беріледі.
20. Жұмыс органы шешімді қайта қарауға өтінішті тіркеген күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық ұсынылуын тексереді.
Ұсынылған құжаттар және (немесе) мәліметтер осы Қағидалардың 19-тармағының талаптарына сәйкес келген жағдайда оларды аудандық (қалалық) штабтардың қарауына ұсынады.
Ұсынылған құжаттар және (немесе) мәліметтер осы Қағидалардың 19-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда қайтарылу себебін көрсете отырып, оларды өтініш берушіге қайтарады.
21. Аудандық (қалалық) штаб жұмыс органы қоса берілген құжаттармен және (немесе) мәліметтермен шешімді қайта қарауға өтініштерді қарауға енгізген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біржолғы төлем тағайындау туралы өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы немесе біржолғы төлемді тағайындаудан бас тарту туралы шешімді қайта қарау үшін негіздердің болуы (болмауы) туралы қорытынды (бұдан әрі - қайта қарау туралы қорытынды) шығарады.
Жұмыс органы қорытынды шығарылған күннен бастап 3 жұмыс күнінен кешіктірмей өтініш беруші ұсынған шешімді қайта қарау туралы өтінішті, құжаттарды және (немесе) мәліметтерді, сондай-ақ қайта қарау туралы қорытындыны ақпараттық жүйеге орналастырады және шешімді қайта қарауға өтінішті қарау нәтижелері туралы өтініш берушіні хабардар етеді. Жұмыс органы үш жұмыс күні ішінде өтініш берушіге қайта қарау туралы қорытындының көшірмесін (оның сұрауы бойынша) ұсынады.
Жұмыс органы осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген шешімді, құжаттарды және (немесе) мәліметтерді қайта қарау туралы өтінішпен қоса қайта қарау туралы оң қорытындыны қайта қарау туралы қорытынды шыққан күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жолдайды.
Әлеуметтік төлемдерді тағайындау осы Қағидалардың 12, 13, 14, 15, 16, 17-тармақтарында айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
Қор аудандық (қалалық) штабтың қайта қарау туралы оң қорытындысын алғаннан кейін біржолғы төлем тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі өтініш берушіге және әлеуметтік төлемнен бас тартылған адамға бір жұмыс күнінен кешіктірмей қабылданған шешім туралы хабарлайды.

Глава 4. Порядок пересмотра принятых решений об отказе в назначении единовременной выплаты
18. Для пересмотра принятых решений об отказе в назначении единовременной выплаты или об отклонении в приеме заявления на назначение единовременной выплаты лица, указанные в пункте 3 настоящих Правил представляют заявление на пересмотр решений об отказе в назначении единовременной выплаты/об отклонении в приеме заявления на назначение единовременной выплаты (далее – заявление на пересмотр решения) по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам в районные (городские) штабы.
За лиц, указанных в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил заявление на пересмотр решения представляется работодателем либо самостоятельно в случае смерти работодателя.
Факт смерти работодателя устанавливается на основании сведений из информационных систем государственных органов.
Заявления на пересмотр решения принимаются районными (городскими) штабами до 1 декабря 2020 года.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 02.08.2020 № 292 (вводится в действие с 03.08.2020).
19. К заявлению на пересмотр решения лиц, указанных в пункте 18 настоящих Правил, прилагаются:
1) документы, подтверждающие факт потери дохода, в связи с введением ограничительных мероприятий;
2) декларация по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу, утвержденная уполномоченным органом в сфере государственных доходов, за исключением плательщиков ЕСП.
Для лиц, указанных в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил прилагаются выписки из акта работодателя о предоставлении отпуска без сохранения заработной платы работнику (работникам).
20. Рабочий орган в течение 10 рабочих дней с даты регистрации заявления на пересмотр решения осуществляет проверку на полноту представленных документов и (или) сведений, предусмотренных пунктом 19 настоящих Правил.
В случае соответствия представленных документов и (или) сведений требованиям пункта 19 настоящих Правил выносит его на рассмотрение на районные (городские) штабы.
При несоответствии представленных документов и (или) сведений требованиям пункта 19 настоящих Правил осуществляет их возврат заявителю, с указанием причины возврата.
21. Районный (городской) штаб в течение пяти рабочих дней с даты внесения рабочим органом на рассмотрение заявления на пересмотр решения с приложенными документами и (или) сведениями выносит заключение о наличии (отсутствии) оснований для пересмотра решения об отказе в назначении единовременной выплаты или об отклонении в приеме заявления на назначение единовременной выплаты (далее – заключение о пересмотре) по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Рабочий орган не позднее 3 рабочих дней с даты вынесения заключения размещает представленные заявителем заявление на пересмотр решения, документы и (или) сведения, а также заключение о пересмотре в информационной системе, и информирует заявителя о результатах рассмотрения заявления на пересмотр решения. Рабочий орган в течение трех рабочих дней предоставляет заявителю копию заключения о пересмотре (по его запросу).
Положительное заключение о пересмотре с приложением заявления на пересмотр решения, документов и (или) сведений, указанных в пункте 19 настоящих Правил, направляется рабочим органом в отделение Государственной корпорации в течение одного рабочего дня с даты вынесения заключения о пересмотре.
Назначение единовременной выплаты осуществляется в порядке, определенным пунктами 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 настоящих Правил.
В случае принятия Фондом решения об отказе в назначении единовременной выплаты после вынесения положительного заключения о пересмотре районного (городского) штаба отделение Государственной корпорации в срок не позднее одного рабочего дня информирует заявителя и лица, которому отказано в назначении единовременной выплаты о принятом решении.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 02.08.2020 № 292 (03.08.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Өтініш беруші аудандық (қалалық) штабтың қайта қарау туралы қорытындысымен немесе Қордың аудандық (қалалық) штаб қайта қарау туралы оң қорытынды қабылдағаннан кейін қабылдаған шешімімен келіспеген жағдайда, қайта қарау туралы қорытынды шыққан күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде құрамына әділет департаменттерінің, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті аумақтық департаменттерінің, Қазақстан Республикасының өңірлік кәсіпкерлер палатасының және кәсіподақтардың аумақтық бірлестіктерінің өкілдері кіретін облыстың (республикалық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі штабына (бұдан әрі – облыстық штаб) жүгінеді.
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган облыстық штабтың жұмыс органы (бұдан әрі – облыстық жұмыс органы) болып табылады.
Өтініш берушінің облыстық штабқа жүгінуі жұмыс органына осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта қарау туралы қорытындымен келіспеу туралы өтінішті, қоса берілген қосымша құжаттармен және (немесе) мәліметтермен бірге (бар болса) жіберу арқылы жүзеге асырылады.
23. Жұмыс органы үш жұмыс күні ішінде қайта қарау қорытындысымен келіспейтіні туралы өтінішті қоса берілген қосымша құжаттармен және (немесе) мәліметтермен бірге (бар болса) облыстық штабқа жібереді.
24. облыстық жұмыс органы қорытындымен келіспеу туралы өтініш облыстық жұмыс органында тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде оны облыстық штабтың қарауына шығарады.
25. Облыстық штаб облыстық жұмыс органы қайта қарау туралы қорытындымен келіспеу туралы өтінішті енгізген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта қарау туралы қорытынды шығарады.
Облыстық жұмыс органы қорытынды шығарылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей өтініш беруші ұсынған келіспеу туралы өтінішті, құжаттарды және (немесе) мәліметтерді (бар болса), сондай-ақ қайта қарау туралы қорытындыны орналастырады және үш жұмыс күнінен кешіктірмей жұмыс органы арқылы өтініш берушіге шешіммен келіспеу туралы өтінішті қарау нәтижелері туралы хабарлайды. Облыстық жұмыс органы үш жұмыс күні ішінде өтініш берушіге қайта қарау қорытындысының көшірмесін (оның сұрауы бойынша) ұсынады.
Облыстық жұмыс органы шешіммен келіспеу туралы өтініш, құжаттар және (немесе) мәліметтер (бар болса) қоса берілген өтінішті қайта қарау туралы оң қорытындыны қайта қарау туралы қорытынды шығарылған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне жолдайды.
Біржолғы төлемді тағайындау осы Қағидалардың 12, 13, 14, 15, 16, 17-тармақтарында айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
Қор облыстық штаб қайта қарау туралы оң қорытынды шығарғаннан кейін біржолғы төлем тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдаса, Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі өтініш берушіге және біржолғы төлемнен бас тартылған адамға бір жұмыс күнінен кешіктірмей қабылданған шешім туралы хабарлайды.

Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 02.08.2020 № 292 (вводится в действие с 03.08.2020).
22. В случае несогласия с вынесенным заключением о пересмотре районного (городского) штаба либо с решением фонда, принятого после вынесения положительного заключения о пересмотре районного (городского) штаба, заявитель обращается в течение тридцати календарных дней с даты вынесения заключения о пересмотре в штаб области (города республиканского значения) по вопросам занятости населения (далее – областной штаб), в состав которых входят представители департаментов юстиции, территориальных департаментов Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения и региональной палаты предпринимателей Республики Казахстан и территориальных объединений профессиональных союзов.
Рабочим органом областного штаба является местный исполнительный орган по вопросам занятости населения (далее – областной рабочий орган).
Обращение заявителя в областной штаб осуществляется путем подачи заявления о несогласии с заключением о пересмотре, по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам в рабочий орган, с приложением дополнительных документов и (или) сведения (при наличии).
23. Рабочий орган в течение трех рабочих дней направляет заявления о несогласии с заключением о пересмотре, с приложенными дополнительными документами и (или) сведениями (при наличии) в областной штаб.
24. Областной рабочий орган в течение десяти рабочих дней с даты регистрации заявления о несогласии с заключением о пересмотре в областном рабочем органе выносит его на рассмотрение областного штаба.
25. Областной штаб в течение пяти рабочих дней с даты внесения областным рабочим органом на рассмотрение заявления о несогласии с заключением о пересмотре выносит заключение о пересмотре по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Областной рабочий орган не позднее одного рабочего дня с даты вынесения заключения размещает представленные заявителем заявление о несогласии, документы и (или) сведения (при наличии), а также заключение о пересмотре и не позднее трех рабочих дней через рабочий орган информирует заявителя о результатах рассмотрения заявления о несогласии решения. Областной рабочий орган в течение трех рабочих дней предоставляет заявителю копию заключения о пересмотре (по его запросу).
Положительное заключение о пересмотре с приложением заявления о несогласии решения, документов и (или) сведений (при наличии), направляется областным рабочим органом в отделение Государственной корпорации в течение одного рабочего дня с даты вынесения заключения о пересмотре посредством.
Назначение единовременной выплаты осуществляется в порядке, определенным пунктами 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 настоящих Правил.
В случае принятия Фондом решения об отказе в назначении единовременной выплаты после вынесения положительного заключения о пересмотре областного штаба отделение Государственной корпорации в срок не позднее одного рабочего дня информирует заявителя и лица, которому отказано в назначении единовременной выплаты о принятом решении.

26. Облыстық штабтың қайта қарау туралы шығарған шешімімен не облыстық штаб қайта қарау туралы оң қорытынды шығарғаннан кейін Қор қабылдаған шешіммен келіспеген жағдайда, өтініш беруші азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен оған шағымданады.
Шектеу іс-шараларының
енгізілуіне байланысты кірістен
айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемді
жүзеге асыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) штабтың 20__ жылғы " __ " _________ № __ қорытындысы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 02.08.2020 № 292 (03.08.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) штаб шектеу
іс-шараларын енгізу салдарынан кірісінен айырылуына байланысты әлеуметтік қолдау көрсетуге
________________________________________________________________________________
(ұйымның атауы/өтініш берушінің (Т.А.Ә. (бар болса)
өтінішін қарап, Шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу
жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді жүзеге асыру қағидаларының (бұдан әрі –
Қағидалар) 4-тармағы негізінде шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен
айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді тағайындау жолымен мынадай:
_________________________ (себебін көрсету қажет) себебінен шектеу
іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік
қолдау көрсетуден бас тарту туралы
шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлем тағайындау жолымен шектеу іс-шараларының енгізілуіне
байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік қолдау көрсету туралы қорытынды шығарды.
(кажетін таңдау қажет)
Жұмыскерлердің тізімі:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЖСН
Жалақысы сақталмайтын демалысының басталған және аяқталған күні
Комиссия төрағасы: ________________________________
Комиссия мүшелері*: ______________________________
_______________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
*ескертпе: тек қағаз жеткізгіште
Шектеу іс-шараларының
енгізілуіне байланысты кірістен
айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемді
жүзеге асыру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.07.2020 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________ аудандық (қалалық) штабқа
(аудан, қала)
__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы/өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болса))
Ұйымның/өтініш берушінің мекенжайы:_______________________________________
(аудан, қала)
E-mail___________________________ телефон__________________________________
Сіздерден Шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді жүзеге асыру қағидаларының (бұдан әрі - Қағидалар) 4-тармағы негізінде шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлем тағайындау жолымен шектеу іс-шараларының енгізілуі салдарынан кірістен айырылуына байланысты жалақысы сақталмайтын демалыстағы жұмыскерлерге ұсынылатын тізім бойынша әлеуметтік қолдау көрсету мәселесін қарастыруды сұраймын:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
ЖСН
Жалақысы сақталмайтын демалысы басталған және аяқталған күні
Кестенің жалғасы
Банктің атауы немесе электрондық ақша жүйесінің операторы
Банк шотының нөмірі немесе электрондық әмиянның сәйкестендіру коды
Жұмыскердің мобильді телефон нөмірі
Жалған ақпарат немесе дәйексіз (дұрыс емес) құжаттарды ұсынғаны үшін жауаптылық туралы ескертілді.
Ұйымның басшысы_______________________________________ ______
(электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылады
Шектеу іс-шараларының
енгізілуіне байланысты кірістен
айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемді
жүзеге асыру қағидаларына
3-қосымша
нысан
Шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлем тағайындауға өтініш

26. В случае несогласия с вынесенным заключением о пересмотре областного штаба либо с решением Фонда, принятого после вынесения положительного заключения о пересмотре областного штаба, заявитель обжалует его в порядке, установленном гражданским законодательством.
Приложение 1 к Правилам
осуществления единовременной
социальной выплаты на случай
потери дохода в связи с
введением ограничительных
мероприятий
Форма
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 02.08.2020 № 292 (вводится в действие с 03.08.2020).
Заключение районного (городского) штаба по вопросам занятости населения
№ ____ "___" _________ 20__ года
Районный (городской) штаб по вопросам занятости населения, рассмотрев заявление
на оказание социальной поддержки в связи с потерей дохода, в связи с введением
ограничительных мероприятий ____________________________________________________,
(наименование организации/Ф.И.О. (при наличии) заявителя)
путем назначения единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с
введением ограничительных мероприятий нижеперечисленным лицам, на основании пункта
4 Правил осуществления единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в
связи с введением ограничительных мероприятий (далее – Правила), выносит заключение:
об отказе в оказании социальной поддержки в связи с потерей дохода, в связи с
введением ограничительных мероприятий по причине: _________________________ (указать
причину)
об оказании социальной поддержки в связи с потерей дохода, в связи с введением
ограничительных мероприятий, путем назначения единовременной социальной выплаты на
случай потери дохода лицам, потерявшим доход в связи с введением ограничительных мероприятий
(выбрать нужное)
Список работников:
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
ИИН
Дата начала и окончания отпуска без сохранения заработной платы
Председатель комиссии: _______________________________________________
Члены комиссии*: _______________________________
(подписи)
________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
*примечание: только на бумажном носителе
Приложение 2
к Правилам осуществления
единовременной социальной
выплаты на случай потери
дохода в связи с введением
ограничительных мероприятий
Форма
Заявление
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.07.2020 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В районный (городской) штаб __________________________________________
(район, город)
От__________________________________________________________________
(наименование организации/Ф.И.О. (при наличии) заявителя)
Адрес организации/заявителя: _________________________________________
(район, город)
E-mail _______________________ Телефон _______________________________
Прошу вас рассмотреть вопрос оказания социальной поддержки в связи с потерей дохода, в связи с введением ограничительных мероприятий, путем назначения единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий нижеперечисленным лицам, на основании пункта 4 Правил осуществления единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий (далее – Правила) работникам, находящимся в отпусках без сохранения заработной платы, по представленному списку:
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
ИИН
дата начала и окончания отпуска без сохранения заработной платы
Продолжение таблицы
наименование банка или оператора системы электронных денег
номер банковского счета или идентификационный код электронного кошелька
номер мобильного телефона работника
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Руководитель организации _______________________________________
(подписывается электронной цифровой подписью)
Приложение 3
к Правилам осуществления
единовременной социальной
выплаты на случай потери
дохода в связи с введением
ограничительных мероприятий
Форма
Заявление на назначение единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.07.2020 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_____________________________________________
ЖСН_____________________________________________________________________
Әлеуметтік төлем алу тәсілі: банк шоты/ әлеуметтік төлем сомасын ұялы байланыс
операторы абонентінің жеке шотына аударуға арналған абоненттік нөмір/ электрондық әмиян
Банктің атауы (бар болса)____________________________________________________
Банк шотының нөмірі (бар болса)______________________________________________
электрондық ақша жүйесі операторының атауы (бар болса) ________________________
__________________________________________________________________________
электрондық әмиянның сәйкестендіру коды (бар болса) ___________________________
__________________________________________________________________________
Пошта мекенжайы (тұрғылықты мекенжайы)____________________________________
Телефоны__________________E-mail__________________________________________
Азаматтық-құқықтық сипаттағы шарт бойынша жұмыстарды орындаудан (қызметтерді
көрсетуден) кіріс алатын адамдар келесі жолдарды толтыруы қажет:
Шарт нөмірі № ____________шарт жасалған күн 20 __ ж. "__" __________
БСН/ЖСН (шарт жасасқан екінші тараптың) ____________________________________
Маған шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлем тағайындауды сұраймын.
Біржолғы төлем тағайындау және жүзеге асыру үшін қажетті дербес деректерімді Қазақстан Республикасының заңнамасында жол берілетін кез келген тәсілмен жинауға, өңдеуге, сақтауға және пайдалануға келісім беремін.
Жалған ақпарат пен дәйексіз (дұрыс емес) құжаттарды ұсынғаны үшін жауаптылық туралы ескертілді.
Өтініш берушінің қолы______________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбамен/SMS арқылы жіберілген бірреттік
парольмен қол қойылады)
Шектеу іс-шараларының
енгізілуіне байланысты кірістен
айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемді
жүзеге асыру қағидаларына
4-қосымша
нысан
Өтінім
ЖСН ___________________________________
Телефон ______________ E-maіl ____________
Шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлем тағайындауға бұдан бұрын берген өтінішімді кері қайтарып алуды (немесе тағайындаудан бас тартуды) сұраймын.
Өтініш берушінің қолы _______________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбамен/SMS арқылы жіберілген
бір реттік парольмен қол қойылады)
Шектеу іс-шараларының
енгізілуіне байланысты кірістен
айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемді
жүзеге асыру қағидаларына
5- қосымша
нысан
Код _______________________
Облыс (қала) _______________
_________________ облысы (қаласы) бойынша шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы 20____ жылғы "___" ___________ __________________________________________________________ № ___ ШЕШІМІ
1. Тағайындалсын (бас тартылсын):
Істің № ________________________________________________________________
Тегі____________________________________________________________________
Аты_____________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)_____________________________________________________
Туған күні ______________________                   жынысы ________
(күні, айы, жылы)                               (әйел, ер)
Жүгінген күні: 20___ жылғы _________.
Шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемнің мөлшері 42 500 теңге (қырық екі мың теңге 00 тиын).

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.07.2020 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ________________________________
ИИН _______________________
Способ получения единовременной выплаты: банковский счет/абонентский
номер для зачисления сумм выплаты на лицевой счет абонента оператора
сотовой связи/электронный кошелек
Наименование банка (при наличии) ___________________________________
Номер банковского счета (при наличии)________________________________
Наименование оператора системы электронных денег (при наличии)
__________________________________________________________________
Идентификационный код электронного кошелька (при наличии)
__________________________________________________________________
Почтовый адрес (адрес проживания) __________________________________
Телефон ____________________ E-mail ________________________________
Лицам, получающим доходы от выполнения работ (оказания услуг) по
договорам гражданско-правового характера, необходимо заполнить следующие
поля:
Номер договора №___________ дата заключения договора "___" _______20__г.
БИН/ИИН (второй стороны, с кем заключен договор) ___________________
Прошу назначить мне единовременную социальную выплату на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий.
Даю согласие на сбор и обработку, хранение и использование любым допускаемым законодательством Республики Казахстан способом, моих персональных данных, необходимых для назначения и осуществления единовременной выплаты.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Подпись заявителя _______________________________________________
(подписывается электронной цифровой подписью/одноразовым паролем,
высланным через СМС)
Приложение 4 к Правилам
осуществления единовременной
социальной выплаты на случай
потери дохода в связи с
введением ограничительных
мероприятий
Форма
Заявка
ИИН ___________________________________
Телефон ______________
E-mail ____________ прошу отозвать поданное мною заявление на назначение
единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением
ограничительных мероприятий (либо отказать в назначении).
Подпись заявителя ____________________________________________________
(подписывается электронной цифровой подписью/одноразовым
паролем, высланным через СМС)
Приложение 5 к Правилам
осуществления единовременной
социальной выплаты на случай
потери дохода в связи с
введением ограничительных
мероприятий
форма
Код _______________________
Область (город) _______________
РЕШЕНИЕ
№ ______________ от "____" __________ 20___ г.
___________________________________________________________
по _________________________ области (городу)
о назначении или отказе в назначении единовременной социальной выплаты
на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий
1.Назначить (отказать):
№ дела ______________________________________________________________
Фамилия_____________________________________________________________
Имя_________________________________________________________________
Отчество (при его наличии)_____________________________________________
Дата рождения _______________________ пол ____________________________
(число, месяц, год) (жен, муж)
Дата обращения: _________________________________________ 20___ г.
Размер единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с
введением ограничительных мероприятий_42 500 тенге
(сорок две тысячи пятьсот тенге 00 тиын)

2. _________ (себебі көрсетілсін) біржолғы төлемді тағайындаудан бас тартылсын
Филиал басшысы________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Филиал маманы___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Шешім жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің басшысы_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы _____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Шектеу іс-шараларының
енгізілуіне байланысты кірістен
айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемдерді
жүзеге асыру қағидаларына
6-қосымша
нысан
Код _______________________
Облыс (қала) _______________
_______________________ облысы бойынша _____________________
20____ жылғы "___" ___________ № ___ ШЕШІМІ
20__ жылғы "___" ________ бастап
шектеу іс-шараларының енгізілуіне байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемді 42 500 теңге (қырық екі мың теңге 00 тиын) сомасында
жүргізу тоқтатылсын.
Тегі ______________________________________________________________
Аты ______________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)_____________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
Туған күні ________________________________________________________
(күні, айы, жылы)
Негіз: ___________________________________________________________
(себебі көрсетілсін)
Филиал басшысы _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Филиал маманы __________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Шешім жобасын дайындаған:
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің басшысы_______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мемлекеттік корпорация бөлімшесінің маманы _________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Шектеу іс-шараларының
енгізілуіне байланысты кірістен
айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемді
жүзеге асыру қағидаларына
7-қосымша
нысан
Өтініш
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.07.2020 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегі, аты, әкесінің аты (әкесінің аты) ___________________________________________
ЖСН _____________________________________________________________________
Менің банк шотыма/ әлеуметтік төлем сомасын ұялы байланыс операторы абонентінің жеке шотына аударуға арналған абоненттік нөміріме/электрондық әмиянға аударылған шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемнің сомасын қайтаруды сұраймын.
Қызмет алушының пошта мекенжайы (тұрғылықты мекенжайы) ___________________
__________________________________________________________________________
Телефон____________________ E-mail ________________________________________
Өтініш берушінің қолы______________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбамен/SMS арқылы жіберілген бірреттік
парольмен қол қойылады)
Шектеу іс-шараларының
енгізілуіне байланысты кірістен
айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемді
жүзеге асыру қағидаларына
8-қосымша
нысан
Өтініш

2. Отказать в назначении единовременной выплаты__________(указать причину)
Руководитель филиала _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Проект решения подготовлен:
Начальник отделения Государственной корпорации
_________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист отделения Государственной корпорации
__________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 6 к Правилам
осуществления единовременной
социальной выплаты на случай
потери дохода в связи с
введением ограничительных
мероприятий
Форма
Код ___________________
Область (город)_________
РЕШЕНИЕ № _____ от "____" _______ 20 ____ г.
____________________________
по ________________________ области
Прекратить осуществление единовременной социальной выплаты на случай потери
дохода в связи с введением ограничительных мероприятий в размере __42 500 тенге
(сорок две тысячи пятьсот тенге 00 тиын)с "___" ________ 20__ г.
Фамилия_____________________________________________________________
Имя_________________________________________________________________
Отчество (при его наличии)___________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)______________________
Дата рождения______________________________________________________
Основание _________________________________________________________
(указать причину)
Руководитель филиала ________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист филиала __________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Проект решения подготовлен:
Начальник отделения Государственной корпорации _______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Специалист отделения Государственной корпорации _______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 7
к Правилам осуществления
единовременной социальной
выплаты на случай потери
дохода в связи с введением
ограничительных мероприятий
Форма
Заявление
Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.07.2020 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ___________________________________
ИИН ________________________________________________________________
Прошу произвести возврат суммы единовременной социальной выплаты на
случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий,
перечисленной на мой банковский счет/абонентский номер для зачисления сумм
социальной выплаты на лицевой счет абонента оператора сотовой связи/
электронный кошелек
Почтовый адрес (адрес проживания услугополучателя) _____________________
Телефон ____________________ E-mail ___________________________________
Подпись заявителя ____________________________________________________
(подписывается электронной цифровой подписью/одноразовым паролем,
высланным через СМС)
Приложение 8
к Правилам осуществления
единовременной социальной
выплаты на случай потери
дохода в связи с введением
ограничительных мероприятий
Форма

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 02.08.2020 № 292 (03.08.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аудандық (қалалық) штабқа _______________________________________________________
(аудан, қала)
Кімнен__________________________________________________________________________
(ұйымның атауы/өтінім берушінің Т.А.Ә. (бар болса))
Ұйымның/өтінім берушінің мекенжайы: _____________________________________________
(аудан, қала)
E-mail ________________________________ Телефон __________________________________
Шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша
біржолғы төлемді тағайындаудан бас тарту туралы/ біржолғы төлем тағайындау туралы
өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы (тиістісінің астын сызу қажет) шешімді қайта қарау
негіздерінің болуы (болмауы) мәселесін қарауды сұраймын
жалақы сақталмайтын демалыста жүрген жұмыскерлерге
жұмыс беруші - жеке тұлға қайтыс болған жағдайда жалақы сақталмайтын демалыста жүрген жұмыскерлерге:
Жұмыс берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)____________________
Жұмыс берушінің ЖСН ____________________
дара кәсіпкерге
жеке практикамен айналысатын адамға
бірыңғай жиынтық төлем төлеуші болып табылатын жеке тұлғаға
азаматтық-құқықтық шарттар бойынша кіріс алатын жеке тұлғаға
ұсынылып отырған тізімге сәйкес:
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
ЖСН Банктің атауы Банк шотының нөмірі Ұялы телефон нөмірі
Өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
Р/с №
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
1
2
Жалған ақпарат пен дәйексіз (дұрыс емес) құжаттарды ұсыну үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы__________________________________
Шектеу іс-шараларының
енгізілуіне байланысты кірістен
айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемді
жүзеге асыру қағидаларына
9-қосымша
нысан
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) штабтың
облыстық штабтың
(қажеттісін таңдаңыз)
шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді тағайындаудан бас тарту туралы шешімді қайта қарау негіздерінің болуы (болмауы) туралы _________ 20__ жылғы " __ "_________ № ____ қорытындысы
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 02.08.2020 № 292 (03.08.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) штаб/облыстық
штаб шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша
біржолғы төлемді тағайындаудан бас тарту туралы/біржолғы төлем тағайындау туралы
өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы шешімді қайта қарауға өтінішті қарап,
___________________________________________________________,
(ұйымның атауы/өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болса))
мыналардың негізінде:
1.______________________________________________________________________________
2.______________________________________________________________________________
3.______________________________________________________________________________
(негіздемесін көрсету: негізінде тағайындаудан бас тарту туралы шешімді қайта қарау
негіздерінің болуы (болмауы) туралы қорытынды шығарылған құжат, мәліметтер,
Шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы
әлеуметтік төлемді жүзеге асыру қағидаларына сілтеме) шектеу іс-шараларын енгізуге
байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді тағайындаудан
бас тарту туралы шешімді қайта қарау негіздерінің болуы (болмауы) туралы қорытынды
шығарады.
Комиссия төрағасы:_________________________________________________________
Комиссия мүшелері*:_______________________________________________________
(қолдары) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
*ескертпе: тек қағаз жеткізгіште
Шектеу іс-шараларының
енгізілуіне байланысты кірістен
айырылу жағдайы бойынша
біржолғы әлеуметтік төлемді
жүзеге асыру қағидаларына
10-қосымша
Шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді тағайындаудан бас тарту туралы шешімді қайта қарау туралы аудандық (қалалық) штабтың қорытындысымен, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры филиалының шешімімен келіспеу жөнінде өтініш

Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 02.08.2020 № 292 (вводится в действие с 03.08.2020).
Заявление
В районный (городской) штаб
______________________________________________________
(район, город)
От_____________________________________________________________________________
(наименование организации/Ф.И.О. (при наличии) заявителя) Адрес
организации/заявителя: _____________________________________________________
(район, город) E-mail __________________ Телефон _______________
Прошу вас рассмотреть вопрос о наличии оснований для пересмотра решения об отказе в
назначении единовременной выплаты/об отклонении в приеме заявления на назначение
единовременной выплаты (нужное подчеркнуть) на случай потери дохода в связи с
введением ограничительных мероприятий
работникам, находящимся в отпусках без сохранения заработной платы
работникам, находящимся в отпусках без сохранения заработной платы, в случае смерти
работодателя физического лица:
Фамилия, имя, отчество (при наличии) работодателя ____________________
ИИН работодателя ____________________
индивидуальному предпринимателю
лицу, занимающемуся частной практикой
физическому лицу, являющемуся плательщиком единого совокупного платежа
физическому лицу, получающему доходы по договорам гражданско-правового характера
по представленному списку:
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
ИИН
Наименование банка или оператора системы электронных денег
Номер банковского счета или иденти-фикационный код электронного кошель-ка
Номер мобильного телефона
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п Наименование документа Количество листов в документе Примечание
1
2
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление ложной информации и
недостоверных (поддельных) документов.
Ф.И.О. и подпись заявителя _______________________
Приложение 9 к Правилам
осуществления единовременной
социальной выплаты на случай
потери дохода в связи с
введением ограничительных
мероприятий
Форма
Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 02.08.2020 № 292 (вводится в действие с 03.08.2020).
Заключение
районного (городского) штаба по вопросам занятости населения
областного штаба
(выбрать нужное) о наличии (отсутствии) оснований для пересмотра решения об
отказе в назначении единовременной социальной выплаты на случай потери
дохода в связи с введением ограничительных мероприятий
№ ____ "__" _________ 20__ года
Районный (городской) штаб по вопросам занятости населения/областной штаб
, рассмотрев заявление на пересмотр решения об отказе в назначении единовременной
выплаты/об отклонении в приеме заявления на назначение единовременной выплаты на
случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий
__________________________________________________________________________,
(наименование организации/Ф.И.О. (при наличии) заявителя)
на основании
1.___________________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________________
(указать основание: документ, сведения, ссылку на Правила осуществления
единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением
ограничительных мероприятий (подпункт и (или) пункт) на основании которых принято заключение о
наличии (отсутствии) оснований для пересмотра решения об отказе) выносит
заключение о наличии (отсутствии) оснований для пересмотра решения об отказе в
назначении единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи
с введением ограничительных мероприятий.
Председатель комиссии:_____________________________________
Члены комиссии*:__________________________________________
(подписи) (Фамилия, имя, отчество (при наличии)
*примечание: только на бумажном носителе
Приложение 10
к Правилам осуществления
единовременной социальной
выплаты на случай потери
дохода в связи с введением
ограничительных мероприятий
Форма
Заявление о несогласии с заключением районного (городского) штаба/ решением филиала Государственного фонда социального страхования о пересмотре решения об отказе в назначении единовременной социальной выплаты на случай потери дохода в связи с введением ограничительных мероприятий

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.07.2020 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Облыстық штабқа __________________________________________________________
(облыс)
Кімнен____________________________________________________________________
(ұйым атауы/өтініш берушінің Т.А.Ә.(бар болса))
Ұйымның/өтініш берушінің мекенжайы: _______________________________________
(аудан, қала)
E-mail __________________________ Телефон __________________________________
Аудандық (қалалық) штабтың қорытындысын, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры филиалының шектеу іс-шараларын енгізуге байланысты кірістен айырылу жағдайы бойынша біржолғы әлеуметтік төлемді тағайындаудан бас тарту туралы шешімін қайта қарау негіздерінің бар/жоғы мәселесін қарауды сұраймын
жалақы сақталмайтын демалыста жүрген жұмыскерлерге
дара кәсіпкерге
жеке практикамен айналысатын адамға
бірыңғай жиынтық төлем төлеуші болып табылатын жеке тұлғаға
азаматтық-құқықтық шарттар бойынша кіріс алатын жеке тұлғаға
ұсынылып отырған тізімге сәйкес:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЖСН
Банктің немесе электрондық ақша жүйесінің операторының атауы
Банк шотының нөмірі немесе электрондық әмиянның коды
Ұялы телефон нөмірі
Өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
Р/с №
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
1
2
Жалған ақпарат пен дәйексіз (дұрыс емес) құжаттарды ұсынғаны үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы__________________________________

Сноска. Приложение 10 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.07.2020 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В областной штаб ____________________________________________________
(область)
От__________________________________________________________________
(наименование организации/Ф.И.О. (при наличии) заявителя)
Адрес организации/заявителя: __________________________________________
(район, город)
E-mail __________________________ Телефон ____________________________
Прошу вас рассмотреть вопрос о наличии оснований для пересмотра заключения
районного (городского) штаба/ решения филиала Государственного фонда социального
страхования об отказе в назначении единовременной социальной выплаты на случай потери
дохода в связи с введением ограничительных мероприятий
работникам, находящимся в отпусках без сохранения заработной платы
индивидуальному предпринимателю
лицу, занимающемуся частной практикой
физическому лицу, являющемуся плательщиком единого совокупного платежа
физическому лицу, получающему доходы по договорам гражданско-правового характера
по представленному списку:
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ИИН Наименование банка или оператора системы электронных денег Номер банковского счета или идентификационный код электронного кошелька Номер мобильного телефона
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
1
2
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
Ф.И.О. и подпись заявителя _______________________________________