Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының қызметті жүзеге асыру қағидаларын және шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 86 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 қыркүйекте № 21243 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 25 қаңтардағы № 4 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 25.01.2021 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 16.12.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының қызметті жүзеге асыру қағидалары және шарттары бекітілсін.
2. Қаржы ұйымдарының әдіснамасы және реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы 2020 жылғы 16 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2020 жылғы 21 қыркүйегі
№ 86 Қаулыға
1-қосымша
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары

Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, а также Правил и условий осуществления деятельности филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 21 сентября 2020 года № 86. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2020 года № 21243. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 25 января 2021 года № 4 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 25.01.2021 № 4 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 16 декабря 2020 года.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Правила и условия осуществления деятельности филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Департаменту методологии и регулирования финансовых организаций в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 16 декабря 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
от 21 сентября 2020 года № 86
Правила выдачи разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі – Банктер туралы заң), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) беру тәртібін айқындайды. Қағидалар сондай-ақ Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық банкінің филиалдарына қолданылады.
2-тарау. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру тәртібі
2. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі Банктер туралы заңның 29-бабының 12-тармағында көрсетілген талаптарды орындаған жағдайда рұқсат алу үшін уәкілетті органға жүгінеді.
Рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі уәкілетті органға Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай құжаттарды қоса бере отырып, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді:
1) Қазақстан Республикасының аумағында филиал ашу туралы Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің шешімі;
2) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі туралы мәліметтер;
3) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының бизнес-жоспары;
4) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының басшы қызметкерлері лауазымына ұсынылатын тұлғалардың құжаттары;
5) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуiрдегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-2-бабында көзделген құжаттар;
6) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы орналасқан елді мекенде автоматтандырылған банктік ақпараттық жүйеге орталықтандырылған қолжетімділігі бар меншікті үй-жайдың болуын растайтын мәліметтер мен құжаттар.
3. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі туралы мәліметтер аудиторлық ұйым куәландырған соңғы аяқталған 2 (екі) қаржы жылындағы қаржылық есептілікті (бар болса шоғырландырылғанды қоса алғанда) қоса бере отырып, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады.
4. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің лауазымды тұлғасы не Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі құжаттарға қол қоюға уәкілеттік берген тұлға бекіткен, ашылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының бизнес-жоспарында төмендегілермен шектелмей, мынадай ақпарат қамтылады:
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының толық құрылымын, қаржылық перспективаларды (бюджет, есеп айырысу балансы, алғашқы 3 (үш) қаржы (операциялық) жылындағы пайда мен шығындар есебі, маркетинг жоспары (Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының клиентурасын қалыптастыру), сондай-ақ тәуекелдерді басқаруды ұйымдастыру жөніндегі ақпаратты ашу;
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының мақсаттары мен міндеттерінің сипаттамасы және ұсынуға жоспарланған қызмет түрлері;
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының қызметін талдау (сыртқы және ішкі ортаны талдау);
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің ашылатын филиалының таяу арадағы 5 (бес) қаржылық (операциялық) жылға арналған қызметінің, дамуының, бағыттарының стратегиясы және қызметінің ауқымы;
таяу арадағы 5 (бес) қаржылық (операциялық) жылға арналған толық жылдық қаржылық жоспар (негізгі қаржылық көрсеткіштердің есебі, бюджет, бухгалтерлік баланс, пайда мен зиян туралы есеп, бизнес-жоспарды қаржыландыру көздері мен көлемдері);
тәуекелдерді басқару жоспары (банк қызметін жүзеге асыруға байланысты тәуекелдерді сипаттау және таяу арадағы 5 (бес) қаржылық (операциялық) жылда оларды басқару тәсілдері);
таяу арадағы 5 (бес) қаржылық (операциялық) жылға арналған еңбек ресурстарын тарту жоспары.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках), от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (далее – разрешение). Правила распространяются также на филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок выдачи разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
2. Банк-нерезидент Республики Казахстан обращается в уполномоченный орган для получения разрешения при выполнении условий, указанных в пункте 12 статьи 29 Закона о банках.
Для получения разрешения банк-нерезидент Республики Казахстан представляет в уполномоченный орган заявление о выдаче разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по форме согласно приложению 1 к Правилам (далее – заявление) с приложением следующих документов:
1) решение банка-нерезидента Республики Казахстан об открытии филиала на территории Республики Казахстан;
2) сведения о банке-нерезиденте Республики Казахстан;
3) бизнес-план открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан;
4) документы лиц, предлагаемых на должности руководящих работников филиала банка-нерезидента Республики Казахстан;
5) документы, предусмотренные статьей 6-2 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств";
6) сведения и документы, подтверждающие наличие в населенном пункте, где расположен филиал банка-нерезидента Республики Казахстан, собственного помещения с централизованным доступом к автоматизированной банковской информационной системе.
3. Сведения о банке-нерезиденте Республики Казахстан представляются по форме согласно приложению 2 к Правилам с приложением финансовой отчетности за последние 2 (два) завершенных финансовых года (включая консолидированную при наличии), заверенной аудиторской организацией.
4. Бизнес-план открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, утвержденный должностным лицом банка-нерезидента Республики Казахстан либо лицом, уполномоченным банком-нерезидентом Республики Казахстан на подписание документов, не ограничиваясь нижеследующим, содержит следующую информацию:
раскрытие подробной структуры открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, финансовых перспектив (бюджет, расчетный баланс, счет прибылей и убытков за первые 3 (три) финансовых (операционных) года, план маркетинга (формирования клиентуры филиала банка-нерезидента Республики Казахстан), а также информацию по организации управления рисками;
описание целей и задач открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и виды планируемых к предоставлению услуг;
анализ деятельности открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (анализ внешней и внутренней среды);
стратегия деятельности, развития, направлений и масштабы деятельности открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на 5 (пять) ближайших финансовых (операционных) лет;
детализированный годовой финансовый план на 5 (пять) ближайших финансовых (операционных) лет (расчет основных финансовых показателей, бюджет, бухгалтерский баланс, отчет о прибылях и убытках, источники и объемы финансирования бизнес-плана);
план управления рисками (описание рисков, связанных с осуществлением банковской деятельности, и способы управления ими на 5 (пять) ближайших финансовых (операционных) лет);
план привлечения трудовых ресурсов на 5 (пять) ближайших финансовых (операционных) лет.

5. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі резиденті болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы, өзге де құзыретті органдары немесе лауазымды тұлғалары берген құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес заңдастырылуға немесе апостильдендірілуге тиіс. Көрсетілген құжаттар қазақ және орыс тілдеріне аударылады және Қазақстан Республикасының нотариат туралы заңнамасына сәйкес нотариат куәландыруға тиіс.
6. Өтініш оған қоса берілетін құжаттармен бірге қағаз тасымалдағышта ұсынылады.
Уәкілетті орган өтінішті Банктер туралы заңның 23-бабының 1-тармағында белгіленген мерзімде қарайды.
7. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі ұсынған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, уәкілетті орган оларды алған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
8. Ұсынылған құжаттар Қағидалардың 11-тармағында көзделген рұқсат беруден бас тарту негіздерін қоспағанда, Банктер туралы заңның және Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті орган Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкіне оларды жою және Қазақстан Республикасының банк заңнамасының талаптарына сәйкес келетін пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін ескертулері бар хат жібереді.
Уәкілетті орган Қағидаларда көзделген, тазартулары, қосып жазулары не сызылған сөздері бар құжаттарды қарауға қабылдамайды.
9. Уәкілетті орган рұқсат беру туралы хабарламаны не рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты шешім қабылданған күннен кейінгі 4 (төрт) жұмыс күні ішінде (Банктер туралы заңның 23-бабының 1-тармағында белгіленген мерзім шегінде) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкіне жібереді).
10. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
11. Уәкілетті орган:
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің құрылтайшысы - жеке тұлғаның не Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі құрылтайшысы - заңды тұлғаның атқарушы органының не басқару органының бірінші басшысының:
заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығы бар болған;
қаржылық қадағалау органы банкті төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызу туралы, қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, оны таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға әкеп соққан лицензиядан айыру не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің құрылтайшы - жеке тұлғасы резиденті болып табылатын мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен басқару органының бірінші басшысы, атқарушы органының бірінші басшысы немесе оның орынбасары, қаржы ұйымының бас бухгалтері қызметінде болған жағдайларда рұқсат беруден бас тартады.
Көрсетілген талап қаржы ұйымын қалыпқа келтіру туралы, қаржы ұйымын лицензиядан айыру, қаржы ұйымын төлемге қабілетсіз деп тану туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе оны банкрот деп тану туралы шешім қабылданғаннан кейін 5 (бес) жыл ішінде қолданылады;

5. Документы, выданные органом финансового надзора, иными компетентными органами или должностными лицами государства, резидентом которого является банк-нерезидент Республики Казахстан, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан или международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан. Указанные документы переводятся на казахский и русский языки и подлежат нотариальному засвидетельствованию в соответствии с законодательством Республики Казахстан о нотариате.
6. Заявление с прилагаемыми к нему документами представляются на бумажном носителе.
Заявление рассматривается уполномоченным органом в срок, установленный пунктом 1 статьи 23 Закона о банках.
7. В случае установления факта неполноты представленных документов банком-нерезидентом Республики Казахстан, уполномоченный орган в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента их получения направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
8. В случае несоответствия представленных документов требованиям Закона о банках и Правил, за исключением оснований отказа в выдаче разрешения, предусмотренных пунктом 11 Правил, уполномоченный орган направляет банку-нерезиденту Республики Казахстан письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям банковского законодательства Республики Казахстан.
Уполномоченный орган не принимает к рассмотрению документы, предусмотренные Правилами, имеющие подчистки, приписки либо зачеркнутые слова.
9. Уведомление о выдаче разрешения либо мотивированный ответ об отказе в выдаче разрешения направляется уполномоченным органом банку-нерезиденту Республики Казахстан в течение 4 (четырех) рабочих дней следующих за днем принятия решения (в пределах срока, установленного пунктом 1 статьи 23 Закона о банках).
10. Разрешение на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан выдается по форме согласно приложению 3 к Правилам.
11. Уполномоченный орган отказывает в выдаче разрешения в случаях, когда:
1) учредитель - физическое лицо банка-нерезидента Республики Казахстан, либо первый руководитель исполнительного органа либо органа управления учредителя - юридического лица банка-нерезидента Республики Казахстан:
имеет непогашенную или неснятую в установленном законом порядке судимость;
занимал должность первого руководителя органа управления, первого руководителя исполнительного органа или его заместителя, главного бухгалтера финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия органом финансового надзора решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством государства, резидентом которого является учредитель - физическое лицо банка-нерезидента Республики Казахстан, порядке.
Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет после принятия решения об оздоровлении финансовой организации, о лишении лицензии финансовой организации, признания финансовой организации неплатежеспособной, а также о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом;

2) бизнес-жоспар немесе ұсынылатын өзге де құжаттар:
алғашқы 3 (үш) қаржы (операциялық) жыл өткеннен кейін Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалы қызметінің рентабельді болатынын;
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тәуекелді шектеуге қойылатын талаптарды сақтауға және тиісті басқару құрылымын құруға ниет білдіретінін;
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының өз қызметінің жоспарларына сәйкес ұйымдық құрылымы болатынын;
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының өз қызметінің жоспарларына сәйкес келетін есептік және бақылау құрылымы болатынын көрсетпейді.
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкінің филиалын
ашуға рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш
_______________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі
(болған кезде), Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі өкілінің тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған кезде)
__________________________________________________________________________
(өтініш берушінің осы өтінішті Қазақстан Республикасының бейрезидент-
__________________________________________________________________________
банкінің атынан беруге өкілеттігін растайтын нотариат
_________________________________________________________________________
куәландырған немесе өзге түрде куәландырылған құжатқа сілтеме)
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атауы
__________________________________________________________________________
(кім қабылдаған)
Қазақстан Республикасының аумағында филиал ашу туралы _____ жылғы
"___" ________________ №_______ шешіміне сәйкес
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің ашылатын
_________________________________________________ ашуға рұқсат беруді сұрайды
филиалының атауы және орналасқан жері)
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің лауазымды тұлғасы не Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі құжаттарға қол қоюға уәкілеттік берген тұлға өтінішке қоса берілген құжаттар мен мәліметтердің дәйектілігін, сондай-ақ уәкілетті органға осы өтінішті қарауға байланысты сұратылған ақпараттың уақтылы ұсынылғанын растайды.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қосымша (жіберілген құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, олардың әрқайсысы бойынша даналар және парақтар санын көрсету):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің лауазымды тұлғасының не
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі құжаттарға қол қоюға уәкілеттік
берген тұлғаның қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банкінің филиалын
ашуға рұқсат беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі туралы мәлімет __________________________________________________________________ (Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атауы) 20___ жылғы "___" _____________________

2) бизнес-план и иные представленные документы не показывают, что:
по истечении первых 3 (трех) финансовых (операционных) лет деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан будет рентабельной;
филиал банка-нерезидента Республики Казахстан намерен соблюдать требования к ограничению риска и создать надлежащую структуру управления;
филиал банка-нерезидента Республики Казахстан обладает организационной структурой, соответствующей планам его деятельности;
филиал банка-нерезидента Республики Казахстан обладает учетной и контрольной структурой, соответствующей планам его деятельности.
Приложение 1 к Правилам
выдачи разрешения на
открытие филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
Заявление о выдаче разрешения на открытие филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
__________________________________________________________________________
(наименование банка-нерезидента Республики Казахстан, бизнес идентификационный номер
(при наличии), фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя банка-нерезидента Республики Казахстан)
________________________________________________________________________________
(ссылка на нотариально или иным образом удостоверенный документ,
________________________________________________________________________________
подтверждающий полномочия заявителя на подачу настоящего заявления
________________________________________________________________________________
от имени банка-нерезидента Республики Казахстан)
просит в соответствии с решением _________________________________________________
(наименование банка-нерезидента Республики Казахстан)
об открытии филиала на территории Республики Казахстан № _________________________
от "___" _______ 20__ года ______________________________________________________
(кем принято)
выдать разрешение на открытие __________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование и место нахождения открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан)
Должностное лицо банка-нерезидента Республики Казахстан либо лицо, уполномоченное банком-нерезидентом Республики Казахстан на подписание документов, подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов и сведений, а также своевременное представление уполномоченному органу информации, запрашиваемой в связи с рассмотрением настоящего заявления.
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение (указать перечень направляемых документов и сведений, количество экземпляров и листов по каждому из них):
__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(подпись должностного лица банка-нерезидента Республики Казахстан либо лица,
уполномоченного банком-нерезидентом Республики Казахстан на подписание документов, дата)
Приложение 2 к Правилам
выдачи разрешения на
открытие филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
Сведения о банке-нерезиденте Республики Казахстан
__________________________________________________________________
(наименование банка-нерезидента Республики Казахстан)
на "___" _____________________ 20___ года

1. Орналасқан жері және нақты мекенжайы ____________________________
__________________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, көше, телефон нөмірі)
2. Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер) ______________________
_________________________________________________________________________
(құжаттың атауы, берілген күні мен нөмірі, кім берді)
3. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса) _____________________________________
__________________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________________
__________________________ жүзеге асыру құқығына лицензия.
(құжаттың атауы, берілген күні мен нөмірі, кім берді)
5. Қызметтің түрі __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қызметтің негізгі түрлерін көрсету)
6. ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұзақ мерзімді кредиттік рейтинг, кім берді)
өтінішін беру күніне халықаралық шәкіл бойынша Қазақстан Республикасы
бейрезидент- банкіінің ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі.
7. Соңғы күнтізбелік 3 (үш) жылда Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінде ірі
қаржылық проблемалар, оның ішінде банкротқа ұшырау, консервация, сауықтыру
болды ма _______
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(олардың туындау себептері, осы проблемаларды шешу нәтижелері)
8. Құрылтайшы – жеке тұлға _________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса)
1) туған күні _______________________________________________________________

1. Место нахождения и фактический адрес ____________________________________
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, улица, номер телефона)
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) ___________________
________________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
3. Бизнес-идентификационный номер (при наличии) ____________________________
________________________________________________________________________________
4. Лицензия на право осуществления __________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
5. Вид деятельности ________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)
6. Долгосрочный кредитный рейтинг банка-нерезидента Республики Казахстан по
международной шкале на день представления заявления ______________________________
________________________________________________________________________________
(долгосрочный кредитный рейтинг, кем присвоен)
7. Возникали ли в течение последних 3 (трех) календарных лет у банка-нерезидента
Республики Казахстан крупные финансовые проблемы, в том числе банкротство, консервация, санация
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(причины их возникновения, результаты решения этих проблем)
8. Учредитель – физическое лицо _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
1) дата рождения ___________________________________________________________

2) туған жері _______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
3) азаматтығы _____________________________________________________________
4) жеке басын куәландыратын құжаттың деректері_____________________________
________________________________________________________________________
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса)______________________________________
_________________________________________________________________________

2) место рождения _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
3) гражданство __________________________________________________________________
4) данные документа, удостоверяющего личность _____________________________________
________________________________________________________________________________
5) индивидуальный идентификационный номер (при наличии) __________________________
________________________________________________________________________________

6) тұрғылықты жері және заңды мекенжайы __________________________________
__________________________________________________________________________
7) телефон нөмірі (қала коды, жұмыс және үй) ___________________________________
__________________________________________________________________________
8) білімі:
Оқу орнының атауы
Қабылданған жылы – аяқтаған жылы
Мамандығы
Білім туралы дипломның деректемелері (күні және нөмірі бар болса)
1
2
3
4
5
9) жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) және жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастар
Жұмыс орны және лауазымы
1
2
3
4
5
10) еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Осы тармақта құрылтайшы – жеке тұлғаның бүкіл еңбек қызметi, сондай-ақ тиісті басқару органдарына мүше болуы, оның iшiнде жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек қызметi туралы мәліметтер, сондай-ақ құрылтайшы – жеке тұлғаның еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезеңі көрсетіледі:
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (егер ұйым Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын болса, ұйымның тіркелген елі көрсетіледі)
Лауазымы
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6

6) место жительства и юридический адрес ___________________________________________
________________________________________________________________________________
7) номер телефона (код города, рабочий и домашний) _________________________________
________________________________________________________________________________
8) образование:
Наименование учебного заведения
Год поступления - год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1
2
3
4
5
9) сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
10) сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о трудовой деятельности учредителя – физического лица, а также членстве в органе управления, в том числе с даты окончания высшего учебного заведения, а также период, в течение которого учредителем – физическим лицом трудовая деятельность не осуществлялась:
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации организации, в случае если организация, является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6

11) оларға қатысты құрылтайшы – жеке тұлға ірі акционер болып табылатын не мүліктегі тиісті үлеске құқығы бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғалары туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғасының атауы және орналасқан жері
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасы бейрезиденті-заңды тұлғасының мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы – жеке тұлғаға тиесілі акциялар санының Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезиденті-заңды тұлғасының орналастырылған акцияларының жалпы санына (артықшылық берілген және сатып алынғандарын шегергенде) арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Ескертпе: 4-бағанда құрылтайшы – жеке тұлғаның сенімгерлік басқаруындағы үлесті, сондай-ақ иелену нәтижесінде құрылтайшы – жеке тұлға өзге тұлғалармен бірлесіп ірі қатысушы болып табылатын акциялар (үлестер) санын есептегендегі үлесті көрсету қажет;

11) сведения о юридических лицах Республики Казахстан и юридических лицах-нерезидентах Республики Казахстан, по отношению к которым учредитель – физическое лицо является крупным акционером либо имеет право на соответствующую долю в имуществе:
Наименование и место нахождения юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих учредителю – физическому лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (в процентах)
1
2
3
4
Примечание: в графе 4 необходимо указывать долю с учетом доли, находящейся в доверительном управлении учредителя – физического лица, а также количества акций (долей), в результате владения которыми учредитель – физическое лицо в совокупности с иными лицами является крупным участником;

12) құрылтайшы – жеке тұлғаның бұрын қаржылық қадағалау органы банкті төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызу, қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға әкеп соқтырған қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы шешімді қабылдағанға не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе резиденті құрылтайшы-жеке тұлға болып табылатын мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімі күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі қатысушы, қаржы ұйымы Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғасының - ірі қатысушысының (банктік, сақтандыру холдингінің) басшысы болғаны туралы мәліметтер
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетіледі)
13) құрылтайшы – жеке тұлғаның бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, қатарынан 4 (төрт) және одан да көп кезең бойы шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не дефолтқа жол берілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын заңды тұлға – эмитенттің ірі қатысушысының (ірі акционерінің) жеке тұлға – ірі қатысушысы (ірі акционері), басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болғаны туралы мәліметтер
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның
__________________________________________________________________________
атауы, лауазымы, жұмыс істеу кезеңі көрсетілсін)
14) құрылтайшы – жеке тұлға бұрын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің уәкілетті органына Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш берген күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ),
__________________________________________________________________________
құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________________
жауапкершілікке тартылу негіздерін көрсете отырып,
________________________________________________________________________
тәртiптiк жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері)

12) сведения о том, являлся ли учредитель – физическое лицо ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником – физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского, страхового холдинга) – юридического лица-нерезидента Республики Казахстан финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия органом финансового надзора решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством государства, резидентом которого является учредитель - физическое лицо, порядке.
__________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
13) сведения о том, являлся ли учредитель – физическое лицо ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) – физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) – юридического лица – эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение 4 (четырех) и более последовательных периодов, либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения;
__________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
14) привлекался ли учредитель – физическое лицо к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты обращения в уполномоченный орган банка-нерезидента Республики Казахстан с заявлением о выдаче разрешения на открытие филиала банка- нерезидента Республики Казахстан
__________________________________________________________________________
(да (нет),
________________________________________________________________________________
краткое описание правонарушения, реквизиты акта о
________________________________________________________________________________
наложении дисциплинарного взыскания
________________________________________________________________________________
с указанием оснований привлечения к ответственности)

15) құрылтайшы – жеке тұлғада азаматтығы бар елде немесе тұрғылықты тұратын елде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстары үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығының _________ жоқ екендігі туралы мәліметтерді, (иә, жоқ) құжатты қоса бере отырып растайтын, олардың азаматтығы бар елдің (олар тұрғылықты тұратын елдің – азаматтығы жоқ адамдар үшін) не құрылтайшы – жеке тұлға соңғы 15 (он бес) жыл бойы тұрғылықты тұрған елдің мемлекеттік органы берген құжат. Көрсетілген құжатты беру күні өтініш берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды (ұсынылған құжатта оның қолданылуының өзге мерзімі көрсетілген жағдайларды қоспағанда). Егер мемлекеттік органы қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екені туралы мәліметтерді растауға уәкілетті елдің заңнамасында олар туралы көрсетілген мәліметтер сұратылатын тұлғаларға растайтын құжаттар беру көзделмесе, онда тиісті растау азаматтығы бар елдің (шетелдіктер үшін) немесе тұрғылықты тұратын елдің (азаматтығы жоқ адамдар үшін) уәкілетті органының хатымен уәкілетті органның атына жіберіледі.
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйектілігі мен толықтығын растаймын.
Дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болғанда)
__________________________________________________________________________
(құрылтайшы-жеке тұлға өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы ______________________ Күні _______________________
9. Құрылтайшы – заңды тұлға _______________________________________________
(атауы)
1) Орналасқан жері және нақты мекенжайы ____________________________________
_________________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, көше, телефон нөмірі)
2) мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер) ______________________
__________________________________________________________________________
(құжаттың атауы, берілген күні мен нөмірі, кім берді)
3) бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса) ______________________________________
_________________________________________________________________________
4) қызмет түрі ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(қызметтің негізгі түрлері көрсетіледі)

15) сведения о наличии непогашенной или неснятой в установленном порядке судимости_______________
_____________________________________________________ с приложением документа,
(да, нет)
подтверждающего сведения об отсутствии у учредителя – физического лица неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где учредитель – физическое лицо постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи заявления (за исключением случаев, когда в предоставляемом документе указан иной срок его действия). Если законодательством страны, государственный орган которой уполномочен подтверждать сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления, не предусмотрена выдача подтверждающих документов лицам, в отношении которых запрашиваются указанные сведения, то соответствующее подтверждение направляется письмом государственного органа страны гражданства (для иностранцев) или страны постоянного проживания (для лиц без гражданства) в адрес уполномоченного органа.
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(заполняется учредителем – физическим лицом собственноручно печатными буквами)
Подпись ______________________
Дата _________________________
9. Учредитель – юридическое лицо ___________________________________________
(наименование)
1) место нахождения и фактический адрес _____________________________________
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, улица, номер телефона)
2) сведения о государственной регистрации (перерегистрации) _________________________
________________________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
3) бизнес-идентификационный номер (при наличии) __________________________________
_______________________________________________________________________________
4) вид деятельности______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)

5) құрылтайшы – заңды тұлғаның басшысы _____________________________________
_________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса), туған күні)
6) соңғы күнтізбелік 3 (үш) жылда құрылтайшы - заңды тұлғада ірі қаржылық
проблемалар, оның ішінде банкротқа ұшырау, консервация, сауықтыру болды ма _____
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
олардың туындау себептері, осы проблемаларды шешу нәтижелері)
7) оларға қатысты құрылтайшы – заңды тұлға ірі акционер болып табылатын не мүліктегі тиісті үлеске құқығы бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары және Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-заңды тұлғалар туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезиденті-заңды тұлғасының атауы және орналасқан жері
Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезиденті-заңды тұлғасы қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы – заңды тұлғаға тиесілі акциялар санының Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезиденті-заңды тұлғасының орналастырылған акцияларының жалпы санына (артықшылық берілген және сатып алынғандарын шегергенде) арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Ескертпе: 4-бағанда құрылтайшы – заңды тұлғаның сенімгерлік басқаруындағы үлесті, сондай-ақ иелену нәтижесінде құрылтайшы – заңды тұлға өзге тұлғалармен бірлесіп ірі қатысушы болып табылатын акциялар (үлестер) санын есептегендегі үлесті көрсету қажет.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20___ жылғы "___" _____________
Құрылтайшы - заңды тұлға басшысының қолы
______________________
10. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атқарушы органының бірінші басшысы
(атқарушы органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлға)
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса)

5) руководитель учредителя – юридического лица ____________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
6) возникали ли в течение последних 3 (трех) календарных лет у учредителя – юридического лица крупные
финансовые проблемы, в том числе банкротство, консервация, санация __________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(причины их возникновения, результаты решения этих проблем)
7) сведения о юридических лицах Республики Казахстан и юридических лицах-нерезидентах Республики Казахстан,
по отношению к которым учредитель – юридическое лицо является крупным акционером
либо имеет право на соответствующую долю в имуществе:
Наименование и место нахождения юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих учредителю – юридическому лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (в процентах)
1
2
3
4
Примечание: в графе 4 необходимо указывать долю с учетом доли, находящейся в доверительном управлении учредителя – юридического лица, а также количества акций (долей), в результате владения которыми учредитель – юридическое лицо в совокупности с иными лицами является крупным участником.
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" _____________ 20___ года
Подпись руководителя учредителя – юридического лица ________________________
10. Первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) банка-нерезидента Республики Казахстан
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1) туған күні ____________________________________________________
2) туған жері ___________________________________________________
3) азаматтығы __________________________________________________
4) жеке басын куәландыратын құжаттың деректері ___________________
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса) ____________________________
6) тұрғылықты жері және заңды мекенжайы _________________________
_______________________________________________________________

1) дата рождения __________________________________________________________
2) место рождения _________________________________________________________
3) гражданство ____________________________________________________________
4) данные документа, удостоверяющего личность ______________________________
__________________________________________________________________________
5) индивидуальный идентификационный номер (при наличии) ___________________
6) место жительства и юридический адрес _____________________________________
__________________________________________________________________________

7) телефон нөмірі (қала коды, жұмыс және үй)_______________________
_______________________________________________________________
8) білімі:
Оқу орнының атауы
Қабылданған жылы – аяқтаған жылы
Мамандығы
Білім туралы дипломның деректемелері (күні және нөмірі бар болса)
1
2
3
4
5
9) жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) және жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастар
Жұмыс орны мен лауазымы
1
2
3
4
5
10) еңбек қызметі туралы мәліметтер
Осы тармақта бүкіл еңбек қызметi (сондай-ақ, тиісті басқару органдарында мүше болуы), оның iшiнде жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек қызметi туралы мәліметтер, сондай-ақ еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең көрсетіледі:
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (қаржы ұйымы Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын болса, қаржы ұйымының тіркелген елі көрсетіледі)
Лауазымы
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6

7) номер телефона (код города, рабочий и домашний) ___________________________
__________________________________________________________________________
8) образование:
Наименование учебного заведения
Год поступления – год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1
2
3
4
5
9) сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
10) сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о всей трудовой деятельности (также членстве в соответствующих органах управления), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, а также период, в течение которого трудовая деятельность не осуществлялась:
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации организации, в случае если организация является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6

11) жарғылық капиталға қатысуы немесе Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-заңды тұлғалардың акцияларын иеленуге қатысуы туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезиденті - заңды тұлғасының атауы және орналасқан жері
Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезиденті - заңды тұлғасы қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы – заңды тұлғаның атқарушы органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысына (атқарушы органның функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлғаға) тиесілі акциялар санының Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезиденті - заңды тұлғасының дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4

11) сведения об участии в уставном капитале или владении акциями юридических лиц Республики Казахстан и юридических лиц-нерезидентов Республики Казахстан:
№
Наименование и место нахождения юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих первому руководителю исполнительного органа (лицу, единолично осуществляющему функции исполнительного органа), органа управления (в случае его создания) учредителя – юридического лица, к общему количеству голосующих акций юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (в процентах)
1
2
3
4

12) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атқарушы органының бірінші басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлғаның) бұрын қаржылық қадағалау органы банкті төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызу, қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, оны таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға әкеп соқтырған қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы шешімді қабылдағанға не қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атқарушы органының бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) резиденті болып табылатын мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі қатысушы, қаржы ұйымы заңды тұлғаның заңды тұлға - ірі қатысушының (банк, сақтандыру холдингінің) басшысы болғаны туралы мәліметтер
_____________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетіледі)
13) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атқарушы органының бірінші басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлғаның) бұрын қатарынан 4 (төрт) және одан да көп кезең бойы шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не дефолтқа жол берілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешек сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, жеке тұлға – ірі қатысушысы (ірі акционері), заңды тұлға – эмитенттің ірі қатысушысының (ірі акционерінің) басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болғаны туралы мәліметтер
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетіледі)
14) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атқарушы органының бірінші
басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) сот
талқылауларында жауапкер ретінде тартылды ма ____________________
(иә (жоқ),
__________________________________________________________________________
күні, сот талқылауындағы жауапкер ұйымның атауы,
__________________________________________________________________________
қаралатын мәселе және сот шешімі көрсетіледі)

12) сведения о том, являлся ли первый руководитель исполнительного органа(лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) банка-нерезидента Республики Казахстан ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником – физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского, страхового холдинга) – юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия органом финансового надзора решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством государства, резидентом которого является первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) банка-нерезидента Республики Казахстан, порядке
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
13) сведения о том, являлся ли первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) банка-нерезидента Республики Казахстан ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) – физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) – юридического лица – эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение 4 (четырех) и более последовательных периодов, либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения
________________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
14) привлекался ли первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа)банка-нерезидента Республики Казахстан в качестве ответчика в судебных разбирательствах _________________________
______________________________________________________________________________
(да (нет),
_______________________________________________________________________________
указать дату, наименование организации, ответчика в судебном
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда)

15) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атқарушы органының бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі уәкілетті органға Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш берген күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ),
__________________________________________________________________________
құқық бұзушылықтың қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________________
жауапкершілікке тартылу негіздерін көрсете отырып,
_________________________________________________________________________
тәртiптiк жаза қолдану туралы актінің деректемелері) Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық болып табылатынын растаймын. Дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атқарушы органының бірінші басшысы
(атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) өз қолымен
баспа әріптерімен толтырады)
Қолы _____________________
Күні ______________________
11. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің басқару органының басшысы _____
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса)

15) привлекался ли первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа) банка-нерезидента Республики Казахстан к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты обращения в уполномоченный орган банка-нерезидента Республики Казахстан с заявлением о выдаче разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан ___________________________________________
(да (нет),
________________________________________________________________________________
краткое описание правонарушения реквизиты акта о наложении
________________________________________________________________________________
дисциплинарного взыскания с указанием оснований привлечения
________________________________________________________________________________
к ответственности)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(заполняется первым руководителем исполнительного органа (лицо, единолично
осуществляющее функции исполнительного органа) банка-нерезидента Республики
Казахстан собственноручно печатными буквами)
Подпись _____________________
Дата ________________________
11. Руководитель органа управления банка-нерезидента Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1) туған күні ______________________________________________________________
2) туған жері ____________________________________________________________
3) азаматтығы _____________________________________________________________
4) жеке басын куәландыратын құжаттың деректері ___________________________
__________________________________________________________________________
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса) _______________________________________

1) дата рождения __________________________________________________________
2) место рождения_________________________________________________________
3) гражданство____________________________________________________________
4) данные документа, удостоверяющего личность______________________________
_________________________________________________________________________
5) индивидуальный идентификационный номер (при наличии)____________________

11) жарғылық капиталға немесе Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-заңды тұлғалардың акцияларын иеленуге қатысуы туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасы бейрезиденті-заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасы бейрезиденті-заңды тұлғаның атауы мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталда қатысу үлесі немесе құрылтайшы-заңды тұлғаның атқарушы органының, басқару органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысына (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлғаға) тиесілі акциялар санының Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасы бейрезиденті-заңды тұлғаның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4

11) сведения об участии в уставном капитале или владении акциями юридических лиц Республики Казахстан и юридических лиц-нерезидентов Республики:
Наименование и место нахождения юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих первому руководителю исполнительного органа (лицу, единолично осуществляющему функции исполнительного органа), органа управления (в случае его создания) учредителя – юридического лица, к общему количеству голосующих акций юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (в процентах)
1
2
3
4

12) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің басқару органының басшысы қаржылық қадағалау органы банкті төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызу, қаржы ұйымын консервациялау не оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, таратуға және (немесе) қаржы нарығында қызметті жүзеге асыруды тоқтатуға әкеп соқтырған қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы шешімді қабылдағанға не Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің басқару органының бірінші басшысы резиденті болып табылатын мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы сот шешімі күшіне енгенге дейін 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде бұрын басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі қатысушы, қаржы ұйымы заңды тұлғаның заңды тұлға - ірі қатысушының (банктік, сақтандыру холдингінің) басшысы болғаны туралы мәліметтер
_________
(иә (жоқ),
__________________________________________________________________________
ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетіледі)
13) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің басқару органының басшысы бұрын қаржы ұйымының басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, қатарынан төрт және одан да көп кезең бойы шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша дефолтқа жол берген не дефолтқа жол берілген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купондық сыйақы төлеу бойынша берешегінің сомасы купондық сыйақының төрт еселенген және (немесе) одан да көп мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу бойынша дефолттың мөлшері республикалық бюджет туралы заңда төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асып түсетін соманы құрайтын заңды тұлға – эмитенттің ірі қатысушысының (ірі акционерінің) жеке тұлға – ірі қатысушысы (ірі акционері), басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының басшысы, мүшесі, бас бухгалтері болғаны туралы мәліметтер
__________________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс істеу кезеңі көрсетілсін)
14) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің басқару органының басшысы
жауапкер ретінде сот талқылауына тартылды ма ________________________________
(иә (жоқ),
__________________________________________________________________________
күнін, ұйымның атауын, сот талқылауындағы жауапкерді,
__________________________________________________________________________
қаралып отырған мәселені және соттың шешімін көрсету)

12) сведения о том, являлся ли руководитель органа управления банка-нерезидента Республики Казахстан ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником – физическим лицом, руководителем крупного участника (банковского, страхового холдинга) – юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия органом финансового надзора решения об отнесении банка к категории неплатежеспособных банков, о консервации финансовой организации либо принудительном выкупе ее акций, лишении лицензии финансовой организации, повлекших ее ликвидацию и (или) прекращение осуществления деятельности на финансовом рынке, либо вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством государства, резидентом которого является первый руководитель органа управления банка-нерезидента Республики Казахстан, порядке
__________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
13) сведения о том, являлся ли руководитель органа управления банка-нерезидента Республики Казахстан ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) – физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) – юридического лица – эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение 4 (четырех) и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения
__________________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период работы)
14) привлекался ли руководитель органа управления банка-нерезидента Республики Казахстан в качестве ответчика в судебных разбирательствах
________________________________________________________________________________
(да (нет),
________________________________________________________________________________
указать дату, наименование организации, ответчика в судебном
________________________________________________________________________________
разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда)

15) Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің басқару органының басшысы бұрын уәкілетті органға Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш берген күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма
________________________________________________________________________
(иә (жоқ), құқық бұзушылықтың, қылмыстың қысқаша сипаттамасы
__________________________________________________________________________
жауапкершілікке тартылу негіздерін көрсете отырып,
__________________________________________________________________________
тәртiптiк жаза қолдану туралы актінің немесе сот шешімінің деректемелері)
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйектілігі мен толықтығын растаймын.
Дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің басқарушы органының басшысы өз
қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы _____________________
Күні ______________________
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банкінің филиалын
ашуға рұқсат беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
(Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы бар бланкінде басылады)
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат
№ ______                                    20__ жылғы "___" ____________
Осы рұқсат ________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің атауы)
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға берілді.
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсаттың қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалына банк операцияларын жүргізуге лицензия беру туралы шешім қабылдағанға дейін заңды күші болады.
Төраға
(Төрағаның орынбасары) ________________________ _____________________
(қолы)                   (тегі, инициалы)
Қаулыға
2-қосымша
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының қызметті жүзеге асыру қағидалары және шарттары

15) привлекался ли руководитель органа управления банка-нерезидента Республики Казахстан к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты обращения в уполномоченный орган банка-нерезидента Республики Казахстан с заявлением о выдаче разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(да (нет),
________________________________________________________________________________
краткое описание правонарушения реквизиты акта о наложении
________________________________________________________________________________
дисциплинарного взыскания с указанием оснований привлечения
________________________________________________________________________________
к ответственности)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(заполняется руководителем органа управления банка-нерезидента Республики Казахстан
собственноручно печатными буквами)
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 3 К Правилам
выдачи разрешения на
открытие филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
(печатается на бланке уполномоченного органа по регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций с изображением
государственного герба Республики Казахстан)
Разрешение на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
№ ______ от
"___" ____________ 20__ года
Настоящее разрешение выдано на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(наименование банка-нерезидента Республики Казахстан)
Разрешение на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан имеет юридическую силу до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о выдаче филиалу банка-нерезидента Республики Казахстан лицензии на проведение банковских операций.
Председатель
(заместитель Председателя) ________________________ ______________________________
(подпись)                   (фамилия, инициалы)
Приложение 2
к постановлению
Правила и условия осуществления деятельности филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін жүзеге асыру қағидалары және шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Банктер туралы заң) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін жүзеге асыру тәртібін және талаптарын айқындайды.
2. Қағидалар Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық банктерінің филиалдарына да қолданылады.
2-тарау. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының қызметті жүзеге асыру тәртібі және шарттары
3. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы уәкілетті органның тиісті лицензиясы болған кезде Қазақстан Республикасының аумағында:
1) Банктер туралы заңның 30-бабы 2-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 15), 16) тармақшаларында, 11-тармағының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген банктік және өзге де операцияларды;
2) Банктер туралы заңның 30-бабы 12-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет түрлерін жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық банкінің филиалы уәкілетті органның лицензиясы болған кезде Қазақстан Республикасының аумағында:
1) Банктер туралы заңның 52-5-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген банктік операцияларды;
2) егер бұл филиал туралы ережеде көзделсе Банктер туралы заңның 52-1-бабында көрсетілген талаптарды сақтай отырып, Банктер туралы заңның 30-бабы 2-1-тармағының бірінші бөлігінде (Банктер туралы заңның 30-бабы 11-тармағының 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген операцияларды қоспағанда) көзделген банк операцияларының және өзге де операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асырады.
4. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы өз қызметінде Банктер туралы заңның 75-бабының 4-тармағын басшылыққа алады.
5. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы банк қызметін операцияларды жүргізудің жалпы талаптарын айқындайтын қағидалар және ішкі қағидалар болған кезде ғана жүзеге асырады.
6. Операцияларды жүргізудің жалпы талаптары туралы қағидаларды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің тиісті басқару органы бекітеді.
7. Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалының Операцияларды жүргізудің жалпы талаптары туралы қағидаларын Банктер туралы заңның 52-2-бабының 3-тармағында көзделген талаптарды ескере отырып, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкінің тиісті басқару органы бекітеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия осуществления деятельности филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках) и определяют порядок и условия осуществления деятельности филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан.
2. Правила распространяются также на филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок и условия осуществления деятельности филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан
3. Филиал банка-нерезидента Республики Казахстан при наличии соответствующей лицензии уполномоченного органа осуществляет на территории Республики Казахстан:
1) банковские и иные операции, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 15), 16) пункта 2, подпунктах 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8) и 9) пункта 11 статьи 30 Закона о банках;
2) виды профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, указанные в подпунктах 1) и 2) пункта 12 статьи 30 Закона о банках.
Филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан при наличии лицензии уполномоченного органа осуществляет на территории Республики Казахстан:
1) банковские операции, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) и 6) пункта 1 статьи 52-5 Закона о банках;
2) если это предусмотрено положением о филиале отдельные виды банковских и иных операций, предусмотренных частью первой пункта 2-1 статьи 30 Закона о банках (за исключением операций, указанных в подпунктах 6) и 7) пункта 11 статьи 30 Закона о банках), с соблюдением требований, указанных в статье 52-1 Закона о банках.
4. Филиал банка-нерезидента Республики Казахстан в своей деятельности руководствуется пунктом 4 статьи 75 Закона о банках.
5. Филиал банка-нерезидента Республики Казахстан осуществляет банковскую деятельность только при наличии правил, определяющих общие условия проведения операций, и внутренних правил.
6. Правила об общих условиях проведения операций утверждаются соответствующим органом управления банка-нерезидента Республики Казахстан.
7. Правила об общих условиях проведения операций филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан утверждаются соответствующим органом управления исламского банка-нерезидента Республики Казахстан с учетом требования, предусмотренного пунктом 3 статьи 52-2 Закона о банках.

8. Барлық немесе жекелеген банк операцияларын жүргізуге арналған лицензияның және (немесе) оған қосымшаның қолданылуын тоқтата тұру не одан айыру мынадай негіздердің кез келгені бойынша жүргізіледі:
1) Банктер туралы заңның 48-бабы 1-тармағының 1), 4), 5), 6), 7), 8) тармақшаларында көзделген негіздер;
2) қаржылық қадағалау органының немесе Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі резиденті болып табылатын мемлекеттің сотының Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің барлық немесе жекелеген мәні бойынша ұқсас банк операцияларын жүргізуге арналған лицензиясының қолданылуын тоқтата тұруы не одан айыруы;
3) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі резиденті болып табылатын мемлекет сотының Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкін мәжбүрлеп тарату (қызметін тоқтату) туралы шешім қабылдауы.

8. Приостановление действия либо лишение лицензии и (или) приложения к ней на проведение всех или отдельных банковских операций производится по любому из следующих оснований:
1) оснований, предусмотренных подпунктами 1), 4), 5), 6), 7), 8) пункта 1 статьи 48 Закона о банках;
2) приостановление действия либо лишение банка-нерезидента Республики Казахстан лицензии на проведение всех или отдельных аналогичных по существу банковских операций органом финансового надзора или судом государства, резидентом которого является банк-нерезидент Республики Казахстан;
3) принятие судом государства, резидентом которого является банк-нерезидент Республики Казахстан, решения о принудительной ликвидации (прекращении деятельности) банка-нерезидента Республики Казахстан.