Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 88 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 қыркүйекте № 21245 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 24 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 16.12.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
"Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының қызметін жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Қаржы ұйымдарының әдіснамасы және реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы 2020 жылғы 16 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 21 қыркүйегі
№ 88 Қаулыға 1-қосымша
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары

Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан и Правил осуществления деятельности филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 21 сентября 2020 года № 88. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2020 года № 21245. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 24.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 16 декабря 2020 года.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Правила осуществления деятельности филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Департаменту методологии и регулирования финансовых организаций в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 16 декабря 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 21 сентября 2020 года № 88
Правила выдачи разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сақтандыру нарығы туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы (бұдан әрі – Заң), "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) беру тәртібін айқындайды.
2-тарау. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру тәртібі
2. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокері уәкілетті органға Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай құжаттарды қоса бере отырып, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді:
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің Қазақстан Республикасының аумағында филиал ашу туралы шешімі;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы туралы ереженің жобасы;
3) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің құрылтай құжаттарының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылмаған жағдайда нотариат куәландырған) көшірмелері;
4) аудиторлық ұйым растаған соңғы 2 (екі) аяқталған қаржы жылының қаржылық есептілігін (бар болса шоғырландырылғанды қоса алғанда) қоса бере отырып, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері туралы мәліметтер;
5) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының ұйымдық құрылымы және Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің үлестес тұлғалары туралы мәліметтер;
6) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының басшы қызметкерлері лауазымына ұсынылатын тұлғалардың құжаттары;
7) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері резиденті болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органының Қазақстан Республикасының аумағында Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға қарсылықтардың жоқтығы туралы жазбаша хабарламасы не Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері резиденті болып табылатын мемлекеттің заңнамасы бойынша мұндай рұқсаттың талап етілмейтіндігі туралы өтініш;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон), от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан (далее – разрешение).
Глава 2. Порядок выдачи разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
2. Для получения разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан страховой брокер-нерезидент Республики Казахстан представляет в уполномоченный орган заявление о выдаче разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к Правилам с приложением следующих документов:
1) решение страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан об открытии филиала на территории Республики Казахстан;
2) проект положения о филиале страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан;
3) копии учредительных документов страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан (нотариально засвидетельствованных в случае непредставления оригиналов для сверки);
4) сведения о страховом брокере-нерезиденте Республики Казахстан по форме согласно приложению 2 к Правилам с приложением финансовой отчетности за последние 2 (два) завершенных финансовых года (включая консолидированную при наличии), заверенной аудиторской организацией;
5) организационная структура филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан и сведения об аффилированных лицах страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан;
6) документы лиц, предлагаемых на должности руководящих работников филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан;
7) письменное уведомление органа финансового надзора государства, резидентом которого является страховой брокер-нерезидент Республики Казахстан, об отсутствии возражений против открытия филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан на территории Республики Казахстан, либо заявление о том, что такое разрешение по законодательству государства, резидентом которого является страховой брокер-нерезидент Республики Казахстан, не требуется;

8) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокері резиденті болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органының оның сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыруға қолданыстағы лицензиясының болуы туралы жазбаша растауы;
9) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің, көрсетілетін қызметті алушы резиденті болып табылатын мемлекеттің қызметін реттейтін заңнама талаптарын бұзушылықтардың болмауы туралы көрсетілетін қызметті алушы резиденті болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органының өтініш ұсынар алдындағы 2 (екі) жыл ішіндегі жазбаша растауы;
10) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерін не Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері мемлекетінің өзге қаржы ұйымын заңнамада белгіленген тәртіппен лицензиясынан айырған, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерін мәжбүрлеп тарату, акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы шешім қабылданған кезден бастап 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері резиденті болып табылатын мемлекеттің уәкілетті органының Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің құрылтайшысында (құрылтайшыларында) экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстар мен құқық бұзушылықтар бойынша соттылығының жоқтығы туралы, сондай-ақ құрылтайшы (құрылтайшылар) қызметін Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы қызметкері ретінде жүзеге асырмағаны туралы жазбаша растауы.
Көрсетілген талап Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерін лицензиядан айырғаннан кейін, оларды мәжбүрлеп тарату, акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы шешім қабылданған күннен кейін 5 (бес) жыл ішінде қолданылады;
11) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері резиденті болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы берген көрсетілетін қызметті алушының қолданыстағы лицензиясының көшірмесі;
12) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-2-бабында көзделген құжаттар.
3. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері резиденті болып табылатын мемлекеттің қаржылық қадағалау органы, өзге де құзыретті органдары немесе лауазымды тұлғалары берген құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына немесе Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес заңдастырылуға немесе апостильдендірілуге тиіс. Көрсетілген құжаттар қазақ және орыс тілдеріне аударылады және Қазақстан Республикасының нотариат туралы заңнамасына сәйкес нотариат куәландыруға тиіс.

8) письменное подтверждение органа финансового надзора государства, резидентом которого является страховой брокер-нерезидент Республики Казахстан, о наличии у него действующей лицензии на осуществление деятельности страхового брокера;
9) письменное подтверждение органа финансового надзора государства, резидентом которого является страховой брокер-нерезидент Республики Казахстан, об отсутствии у страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан нарушений требований законодательства, регулирующего деятельность страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, государства, резидентом которого является страховой брокер-нерезидент Республики Казахстан, в течение 2 (двух) лет, предшествующих представлению заявления;
10) письменное подтверждение уполномоченного органа государства, резидентом которого является страховой брокер-нерезидент Республики Казахстан, об отсутствии у учредителя (учредителей) страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан судимости по экономическим и коррупционным преступлениям и правонарушениям, а также о том, что учредитель (учредители) не осуществлял (осуществляли) деятельность в качестве руководящего работника страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан либо иной финансовой организации государства страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан в период не более чем за 1 (один) год с момента лишения лицензии в установленном законодательством порядке, принятия решения о принудительной ликвидации, принудительном выкупе акций страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан.
Указанное требование применяется в течение 5 (пяти) лет после лишения лицензии, даты принятия решения о принудительной ликвидации, принудительном выкупе акций страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, страхового брокера-нерезидента Республики Казахстана;
11) копия действующей лицензии страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, выданная органом финансового надзора государства, резидентом которого является страховой брокер-нерезидент Республики Казахстан;
12) документы, предусмотренные статьей 6-2 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств".
3. Документы, выданные органом финансового надзора, иными компетентными органами или должностными лицами государства, резидентом которого является страховой брокер-нерезидент Республики Казахстан, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан или международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан. Указанные документы переводятся на казахский и русский языки и подлежат нотариальному засвидетельствованию в соответствии с законодательством Республики Казахстан о нотариате.

4. Уәкілетті орган өтінішті берілген күннен бастап 50 (елу) жұмыс күні ішінде қарайды.
5. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері ұсынған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, уәкілетті орган оларды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокеріне өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жібереді.
6. Ұсынылған құжаттар бойынша ескертулер болған жағдайда, Қағидалардың 9-тармағында көзделген Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беруден бас тарту негіздерін қоспағанда, уәкілетті орган Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру брокеріне осы ескертулерді және оларды жою мерзімін көрсете отырып хат жібереді.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері ескертулерді жояды және пысықталған (түзетілген) Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін құжаттарды уәкілетті орган белгіленген мерзімде жібереді.
Уәкілетті орган Қағидаларда көзделген, тазартулары, қосып жазылған не сызылған сөздері бар құжаттарды қарауға қабылдамайды.
7. Уәкілетті орган рұқсат беру туралы хабарламаны не оны беруден бас тарту туралы қағаз нысандағы дәлелді шешім қабылданған күннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде (Қағидалардың 4-тармағында белгіленген мерзім шегінде) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокеріне жібереді.
8. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
9. Рұқсат беруден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) рұқсат үшін Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) ұсынылған құжаттардың Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокеріне қатысты рұқсат алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокеріне қатысты оның негізінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері рұқсат алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған заңды күшіне енген сот шешімінің болуы.
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
брокерінің филиалын ашуға
рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (болған кезде), Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің осы өтінішті Қазақстан Республикасының бейрезидент-
____________________________________________________________________
сақтандыру брокерінің атынан беруге өкілеттігін растайтын нотариат
____________________________________________________________________
куәландырған немесе өзге түрде куәландырылған құжатқа сілтеме)
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің атауы
____________________________________________________________________
(кім қабылдаған)
Қазақстан Республикасының аумағында филиал ашу туралы _____ жылғы "___" ____________ № ____ шешіміне сәйкес
_________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің ашылатын
___________________________________________ ашуға рұқсат беруді сұрайды
филиалының атауы және орналасқан жері)
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің лауазымды тұлғасы не Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері құжаттарға қол қоюға уәкілеттік берген тұлға өтінішке қоса берілген құжаттар мен мәліметтердің дәйектілігін, сондай-ақ уәкілетті органға осы өтінішті қарауға байланысты сұратылған ақпараттың уақтылы ұсынылғанын растайды.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қосымша (жіберілген құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, олардың әрқайсысы бойынша даналар және парақтар санын көрсету):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің лауазымды тұлғасының не Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері құжаттарға қол қоюға уәкілеттік берген тұлғаның қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
брокерінің филиалын ашуға
рұқсат беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокері туралы мәлімет __________________________________________________________________ (Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің атауы) 20___ жылғы "___" _____________________

4. Заявление с прилагаемыми к нему документами представляются на бумажном носителе.
Заявление рассматривается уполномоченным органом в течение 50 (пятидесяти) рабочих дней со дня его подачи.
5. В случае установления факта неполноты представленных документов страховым брокером-нерезидентов Республики Казахстан, уполномоченный орган в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента их получения направляет страховому брокеру-нерезиденту Республики Казахстан мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
6. В случае наличия замечаний по представленным документам, за исключением оснований отказа в выдаче разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, предусмотренных пунктом 9 Правил, уполномоченный орган направляет страховому брокеру-нерезиденту Республики Казахстан письмо с указанием данных замечаний и срока для их устранения.
Страховой брокер-нерезидент Республики Казахстан устраняет замечания и представляет доработанные (исправленные) документы, соответствующие требованиям законодательства Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, в срок, установленный уполномоченным органом.
Уполномоченный орган не принимает к рассмотрению документы, предусмотренные Правилами, имеющие подчистки, приписки либо зачеркнутые слова.
7. Уведомление о выдаче разрешения либо мотивированный ответ об отказе в его выдаче в бумажной форме направляется уполномоченным органом страховому брокеру-нерезиденту Республики Казахстан в течение 5 (пяти) рабочих дней, следующих за днем принятия решения (в пределах срока, установленного пунктом 4 Правил).
8. Разрешение на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан выдается по форме согласно приложению 3 к Правилам.
9. Основаниями для отказа в выдаче разрешения являются:
1) установление недостоверности документов, представленных страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных документов требованиям, установленным Правилами;
3) в отношении страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения разрешения;
4) в отношении страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого страховой брокер-нерезидент Республики Казахстан лишен специального права, связанного с получением разрешения.
Приложение 1 к Правилам
выдачи разрешения
на открытие филиала
страхового брокера-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
Заявление о выдаче разрешения на открытие филиала страхового брокера-
нерезидента Республики Казахстан
____________________________________________________________________
(наименование страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, бизнес идентификационный номер (при наличии), фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан)
____________________________________________________________________
(ссылка на нотариально или иным образом удостоверенный документ,
____________________________________________________________________
подтверждающий полномочия заявителя на подачу настоящего заявления
____________________________________________________________________
от имени страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан)
просит в соответствии с решением ______________________________________
(наименование страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан)
об открытии филиала на территории Республики Казахстан № ______________
от "___" _______ 20__ года ____________________________________________
(кем принято)
выдать разрешение на открытие ________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование и место нахождения открываемого филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан)
Должностное лицо страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан либо лицо, уполномоченное страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан на подписание документов, подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов и сведений, а также своевременное представление уполномоченному органу информации, запрашиваемой в связи с рассмотрением настоящего заявления.
Предоставляю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение (указать перечень направляемых документов и сведений, количество экземпляров и листов по каждому из них):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(подпись должностного лица страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан либо лица, уполномоченного страховым брокером-нерезидентом Республики Казахстан на подписание документов, дата)
Приложение 2 к Правилам
выдачи разрешения
на открытие филиала
страхового брокера-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
Сведения о страховом брокере-нерезиденте Республики Казахстан
__________________________________________________________________
(наименование страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан)
на "___" _____________________ 20___ года

1. Орналасқан жері және нақты мекенжайы ______________________________
____________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, көше, телефон нөмірі)
2. Мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер _________________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, берілген күні мен нөмірі, кім берді)
3. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса) _______________________________
____________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
_______________________________________ жүзеге асыру құқығына лицензия
(құжаттың атауы, берілген күні мен нөмірі, кім берді)
5. Қызметтің түрі _____________________________________________________
____________________________________________________________________
(қызметтің негізгі түрлерін көрсету)
6. __________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ұзақ мерзімді кредиттік рейтинг, кім берді)
өтінішін беру күніне халықаралық шәкіл бойынша Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі.
7. Соңғы күнтізбелік 3 (үш) жылда Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінде ірі қаржылық проблемалар, оның ішінде банкротқа ұшырау, консервация, сауықтыру болды ма
____________________________________________________________________
(олардың туындау себептері, осы проблемаларды шешу нәтижелері)
8. Құрылтайшы – жеке тұлға ___________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса)
1) туған күні _________________________________________________________
2) туған жері ________________________________________________________
___________________________________________________________________

1. Место нахождения и фактический адрес _______________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, улица, номер телефона)
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации)______________
____________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
3. Бизнес-идентификационный номер (при наличии)_______________________
____________________________________________________________________
4. Лицензия на право осуществления ____________________________________
____________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
5. Вид деятельности ___________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)
6. Долгосрочный кредитный рейтинг страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан по международной шкале на день представления заявления
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(долгосрочный кредитный рейтинг, кем присвоен)
7. Возникали ли в течение последних 3 (трех) календарных лет у страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан крупные финансовые проблемы, в том числе банкротство, консервация, санация
____________________________________________________________________
(причины их возникновения, результаты решения этих проблем)
8. Учредитель – физическое лицо _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
1) дата рождения ____________________________________________________
2) место рождения ___________________________________________________
____________________________________________________________________

3) азаматтығы_______________________________________________________
4) жеке басын куәландыратын құжаттың деректері _______________________
___________________________________________________________________
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса) _______________________________
___________________________________________________________________
6) тұрғылықты жері және заңды мекенжайы ____________________________
___________________________________________________________________

3) гражданство_______________________________________________________
4) данные документа, удостоверяющего личность _________________________
____________________________________________________________________
5) индивидуальный идентификационный номер (при наличии) ______________
____________________________________________________________________
6) место жительства и юридический адрес _______________________________
____________________________________________________________________

7) телефон нөмірі (қала коды, жұмыс және үй)___________________________
___________________________________________________________________
8) білімі:
Оқу орнының атауы
Қабылданған жылы – аяқтаған жылы
Мамандығы
Білім туралы дипломның деректемелері (күні және нөмірі бар болса)
1
2
3
4
5
9) жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) және жекжаттары (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі (қарындасы), балалары) туралы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастар
Жұмыс орны және лауазымы
1
2
3
4
5
10) еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Осы тармақта құрылтайшы – жеке тұлғаның бүкіл еңбек қызметi, сондай-ақ тиісті басқару органдарына мүше болуы, оның iшiнде жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек қызметi туралы мәліметтер, сондай-ақ құрылтайшы – жеке тұлғаның еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезеңі көрсетіледі:
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны (егер ұйым Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын болса, ұйымның тіркелген елі көрсетіледі)
Лауазымы
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығу, лауазымнан босату себептері
1
2
3
4
5
6

7) номер телефона (код города, рабочий и домашний) _____________________
____________________________________________________________________
8) образование:
Наименование учебного заведения
Год поступления - год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1
2
3
4
5
9) сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1
2
3
4
5
10) сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения о трудовой деятельности учредителя – физического лица, а также членстве в органе управления, в том числе с даты окончания высшего учебного заведения, а также период, в течение которого учредителем – физическим лицом трудовая деятельность не осуществлялась:
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы (с указанием страны регистрации организации, в случае если организация, является нерезидентом Республики Казахстан)
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1
2
3
4
5
6

11) жарғылық капиталға немесе Қазақстан Республикасының өзге заңды тұлғаларының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының акцияларын иеленуге қатысуы туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының атауы және орналасқан жері
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының атауы мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы – жеке тұлғаға тиесілі акциялар санының Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының орналастырылған акцияларының жалпы санына (артықшылық берілген және сатып алынғандарын шегергенде) арақатынасы
(пайызбен)
1
2
3
4

11) сведения об участии в уставном капитале или владении акциями иных юридических лиц Республики Казахстан, юридических лиц-нерезидентов Республики Казахстан:
Наименование и место нахождения юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих
учредителю – физическому лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (в процентах)
1
2
3
4

12) құрылтайшы – жеке тұлғада азаматтығы бар елде немесе тұрғылықты тұратын елде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтерді растайтын құжатты қоса бере отырып, белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының _____________________ екені туралы азаматтығы бар елдің не құрылтайшы – жеке тұлға (иә, жоқ) соңғы 15 (он бес) жыл ішінде тұрғылықты тұрған елдің (тұрғылықты тұратын елде - азаматтығы жоқ адамдар үшін) мемлекеттік органы берген мәліметтер. Көрсетілген құжатты беру күні өтініш берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды (ұсынылатын құжатта оның өзге де қолдану мерзімі көрсетілген жағдайларды қоспағанда). Егер мемлекеттік органы қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығы туралы мәліметтерді растауға уәкілетті елдің заңнамасында көрсетілген мәліметтер сұралған адамдарға растайтын құжаттарды беруді қарастырылмаса, онда тиісті растау азаматтығы бар елдің (шетелдіктер үшін) немесе тұрғылықты тұратын елдің (азаматтығы жоқ адамдар үшін) мемлекеттік органының хатымен уәкілетті органға жіберіледі.
13) құрылтайшы – жеке тұлға бұрын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің уәкілетті органына Қазақстан Республикасының бейрезидент -сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру туралы өтініш берген күнге дейін 3 (үш) жыл ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылды ма __________________________________________ (иә (жоқ), _________________________________________________________________
құқық бұзушылықтың қысқаша сипаттамасы
____________________________________________________________________
жауапкершілікке тартылу негіздерін көрсете отырып,
____________________________________________________________________
тәртiптiк жаза қолдану туралы актінің деректемелері)
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық болып табылатынын растаймын.
Дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
_______________________________________________________________
(құрылтайшы – жеке тұлға өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы ______________________
Күні _________________________
9. Құрылтайшы – заңды тұлға _____________________________________
(атауы)
1) орналасқан жері және нақты мекенжайы ______________________________
____________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, көше, телефон нөмірі)

12) сведения о наличии непогашенной или неснятой в установленном порядке
судимости ____________________ с приложением документа, подтверждающего сведения об
(да, нет)
отсутствии у учредителя – физического лица неснятой или непогашенной судимости за
преступления в стране гражданства или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где учредитель – физическое лицо постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи заявления (за исключением случаев, когда в предоставляемом документе указан иной срок его действия). Если законодательством страны, государственный орган которой уполномочен подтверждать сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления, не предусмотрена выдача подтверждающих документов лицам, в отношении которых запрашиваются указанные сведения, то соответствующее подтверждение направляется письмом государственного органа страны гражданства (для иностранцев) или страны постоянного проживания (для лиц без гражданства) в адрес уполномоченного органа.
13) привлекался ли учредитель – физическое лицо к ответственности за совершение коррупционного правонарушения в течение 3 (трех) лет до даты обращения в уполномоченный орган страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан с заявлением о выдаче разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
____________________
(да (нет),
____________________________________________________________________
краткое описание правонарушения, реквизиты акта о наложении
____________________________________________________________________
взыскания с указанием оснований привлечения к ответственности)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
(заполняется учредителем – физическим лицом собственноручно печатными буквами)
Подпись ______________________
Дата _________________________
9. Учредитель – юридическое лицо _____________________________________
(наименование)
1) место нахождения и фактический адрес _______________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, улица, номер телефона)

2) мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер __________________
____________________________________________________________________
(құжаттың атауы, берілген күні мен нөмірі, кім берді)
3) бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса) _______________________________
____________________________________________________________________
4) қызмет түрі ________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қызметтің негізгі түрлері көрсетіледі)
5) құрылтайшы – заңды тұлғаның басшысы ______________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса), туған күні)
6) соңғы күнтізбелік 3 (үш) жылда құрылтайшы - заңды тұлғада ірі қаржылық проблемалар, оның ішінде банкротқа ұшырау, консервация, сауықтыру болды ма
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(олардың туындау себептері, осы проблемаларды шешу нәтижелері)
7) оларға қатысты құрылтайшы – заңды тұлға ірі акционер болып табылатын не мүліктегі тиісті үлеске құқығы бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғалары туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының және орналасқан жері
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының атауы мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы деректер, қызметінің жарғылық түрлері (негізгі қызмет түрлерін көрсету)
Жарғылық капиталға қатысу үлесі немесе құрылтайшы – заңды тұлғаға тиесілі акциялар санының Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының орналастырылған акцияларының жалпы санына (артықшылық берілген және сатып алынғандарын шегергенде) арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4
Ескертпе: 4-бағанда құрылтайшы – заңды тұлғаның сенімгерлік басқаруындағы үлесті, сондай-ақ иелену нәтижесінде құрылтайшы – заңды тұлға өзге тұлғалармен бірлесіп ірі қатысушы болып табылатын акциялар (үлестер) санын есептегендегі үлесті көрсету қажет.
Дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Құрылтайшы – заңды тұлға басшысының қолы ______________________________
Күні_________________________

2) сведения о государственной регистрации (перерегистрации) ______________
____________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
3) бизнес-идентификационный номер (при наличии) _______________________
____________________________________________________________________
4) вид деятельности ___________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)
5) руководитель учредителя – юридического лица _________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
6) возникали ли в течение последних 3 (трех) календарных лет у учредителя – юридического лица крупные финансовые проблемы, в том числе банкротство, консервация, санация
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(причины их возникновения, результаты решения этих проблем)
7) сведения о юридических лицах Республики Казахстан и юридических лицах-нерезидентах Республики Казахстан, по отношению к которым учредитель – юридическое лицо является крупным акционером либо имеет право на соответствующую долю в имуществе:
Наименование и место нахождения юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих
учредителю – юридическому лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (в процентах)
1
2
3
4
Примечание: в графе 4 необходимо указывать долю с учетом доли, находящейся в доверительном управлении учредителя – юридического лица, а также количества акций (долей), в результате владения которыми учредитель – юридическое лицо в совокупности с иными лицами является крупным участником.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подпись руководителя учредителя – юридического лица
______________________________
Дата _________________________

10. Атқарушы органының бірінші басшысы (Қазақстан Республикасының бейрезидент -сақтандыру брокерінің атқарушы органының функцияларын жалғыз жүзеге асыратын тұлға)
______________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (ол бар болса)
1) туған күні __________________________________________________
2) туған жері __________________________________________________
3) азаматтығы _________________________________________________

10. Первый руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного орган страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
1) дата рождения ______________________________________________
2) место рождения _____________________________________________
3) гражданство ________________________________________________

4) жеке басын куәландыратын құжаттың деректер ____________________
_______________________________________________________________
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса)____________________________
6) тұрғылықты жері және заңды мекенжайы_________________________
_______________________________________________________________
7) телефон нөмірі (қала коды, жұмыс және үй)_______________________
_______________________________________________________________

4) данные документа, удостоверяющего личность ____________________
_______________________________________________________________
5) индивидуальный идентификационный номер (при наличии) _________
6) место жительства и юридический адрес __________________________
_______________________________________________________________
7) номер телефона (код города, рабочий и домашний)_________________
_______________________________________________________________

11) Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының жарғылық капиталына қатысуы немесе акцияларын иеленуі туралы мәліметтер:
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының атауы және орналасқан жері
Қазақстан Республикасының заңды тұлғасын және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы деректер, қызметінің жарғылық түрлері (қызметтің негізгі түрлерін атап көрсету)
Жарғылық капиталдағы қатысу үлесі немесе құрылтайшы-заңды тұлғаның атқарушы органының, басқару органының (ол құрылған жағдайда) бірінші басшысына (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлғаға) тиесілі акциялар санының Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғаларының дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1
2
3
4

11) сведения об участии в уставном капитале или владении акциями юридических лиц Республики Казахстан и юридических лиц-нерезидентов Республики Казахстан:
Наименование и место нахождения юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан
Данные о государственной регистрации (перерегистрации), уставные виды деятельности юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (перечислить основные виды деятельности)
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих первому руководителю исполнительного органа (лицу, единолично осуществляющему функции исполнительного органа), органа управления (в случае его создания) учредителя – юридического лица, к общему количеству голосующих акций юридического лица Республики Казахстан и юридического лица-нерезидента Республики Казахстан (в процентах)
1
2
3
4

12) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің атқарушы органының бірінші басшысында (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлғада) азаматтығы бар елдің (тұрғылықты тұратын елдің - азаматтығы жоқ адамдар үшін) не тұлға соңғы 15 (он бес) жыл ішінде тұрғылықты тұрған елдің мемлекеттік органы берген) азаматтығы бар елде (тұрғылықты тұратын елде - азаматтығы жоқ адамдар үшін) қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтерді растайтын құжатты қоса бере отырып, белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының _____________________________ болуы туралы мәліметтер. (иә, жоқ) Көрсетілген құжатты беру күні өтініш берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды (ұсынылатын құжатта оның өзге де қолдану мерзімі көрсетілген жағдайларды қоспағанда). Осы құжатты азаматтығы бар елдің немесе тұрғылықты тұратын елдің (азаматтығы жоқ адамдар үшін) тиісті органы уәкілетті органға жауап және атқарушы органының бірінші басшысының (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлғаның) жеке басын куәландыратын құжатты жіберу арқылы ұсынады.
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және ол дұрыс және толық екенін растаймын.
Дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің атқарушы органының бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке дара жүзеге асыратын тұлға) өз қолымен баспа әріптермен толтырады)
Қолы _______________________
Күні ________________________
11. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің басқару органының бірінші басшысы
___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)

12) сведения о наличии у первого руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан непогашенной или неснятой в установленном порядке судимости
____________________________
(да, нет)
с приложением документа, подтверждающего сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны его гражданства (страны его постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где лицо постоянно проживало в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи заявления (за исключением случаев, когда в предоставляемом документе указан иной срок его действия). Данный документ представляется соответствующим органом страны гражданства или страны постоянного проживания (для лиц без гражданства) путем направления ответа в уполномоченный орган и копии документов, удостоверяющих личность первого руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного орган).
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
(заполняется первым руководителем исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан собственноручно печатными буквами)
Подпись _____________________
Дата ________________________
11. Руководитель органа управления страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1) туған күні ___________________________________________________
2) туған жері ___________________________________________________
3) азаматтығы __________________________________________________
4) жеке басын куәландыратын құжат деректері ______________________
_______________________________________________________________
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса) ____________________________
6) тұрғылықты жері және заңды мекенжайы _________________________
_______________________________________________________________

1) дата рождения ____________________________________________________
2) место рождения ___________________________________________________
3) гражданство ______________________________________________________
4) данные документа, удостоверяющего личность ________________________
___________________________________________________________________
5) индивидуальный идентификационный номер (при наличии) _____________
6) место жительства и юридический адрес ______________________________
___________________________________________________________________

12) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері басқарушы органының басшысында азаматтығы бар елде немесе тұрғылықты тұратын елде қылмыстары үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтерді растайтын құжаттың және жеке басын куәландыратын құжатты (азаматтығы жоқ адамдар үшін) қоса бере отырып, белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының ____________________ екендігі туралы азаматтығы бар елдің соңғы 15 (он бес) (иә,жоқ) жыл ішінде тұрғылықты тұрған елдің (тұрғылықты тұратын елде - азаматтығы жоқ адамдар үшін) мемлекеттік органы берген мәліметтер. Көрсетілген құжатты беру күні өтініш берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды (ұсынылатын құжатта оның өзге де қолдану мерзімі көрсетілген жағдайларды қоспағанда). Осы құжат азаматтығы бар елдің тиісті органы немесе тұрғылықты тұратын елде (азаматтығы жоқ адамдар үшін) уәкілетті органға жауап жіберу арқылы және басқарушы органының басшысының (атқарушы органының функциясын жеке жүзеге асыратын тұлғаның) жеке басын куәландыратын құжат (азаматтығы жоқ адамдар үшін) ұсынады.
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйектілігі мен толықтығын растаймын.
Дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болғанда)
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері басқарушы органының басшысы өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы _____________________
Күні ______________________
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
брокерінің филиалын ашуға
рұқсат беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
(Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның Қазақстан Республикасының мемлекеттік елтаңбасы бар бланкінде басылады) Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат
№ ______ 20__ жылғы "___" ____________
Осы рұқсат__________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің атауы)
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға берілді.
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсаттың қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалына сақтандыру брокерінің қызметін жүргізуге лицензия беру туралы шешім қабылдағанға дейін заңды күші болады.
Төраға (Төрағаның орынбасары)
______ жылғы "___"_________ ____________
Қаулыға
2-қосымша
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының қызметін жүзеге асыру қағидалары

12) сведения о наличии руководителя органа управления страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан непогашенной или неснятой в установленном порядке судимости
_______________________
(да, нет)
с приложением электронной копии документа, подтверждающего сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), выданного государственным органом страны его гражданства (страны его постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где лицо постоянно проживало в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи заявления (за исключением случаев, когда в предоставляемом документе указан иной срок его действия). Данный документ представляется соответствующим органом страны гражданства или страны постоянного проживания (для лиц без гражданства) путем направления ответа в уполномоченный орган и копии документов, удостоверяющих личность руководителя органа управления.
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
(заполняется руководителем органа управления страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан собственноручно печатными буквами)
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 3 к Правилам
выдачи разрешения
на открытие филиала
страхового брокера-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
(печатается на бланке уполномоченного органа по регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций с изображением
государственного герба Республики Казахстан)
Разрешение на открытие филиала страхового брокера-нерезидента
Республики Казахстан
№ ______ от "___" ____________ 20__ года
Настоящее разрешение выдано на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(наименование страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан)
Разрешение на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан имеет юридическую силу до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о выдаче филиалу страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан лицензии на осуществление деятельности страхового брокера.
Председатель (заместитель Председателя)
____________ "___"_________ ______ года
Приложение 2
к постановлению
Правила осуществления деятельности филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының қызметін жүзеге асыру қағидалары "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының қызметін жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2-тарау. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының қызметін жүзеге асыру тәртібі
2. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы өз қызметінде Заңның 2-бабының 4-тармағын басшылыққа алады.
3. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы Заңның 17-бабының 2 және 3-тармақтарында көзделген брокерлік қызмет түрлерін және сақтандыру брокерінің өзге де қызметін тиісті лицензия болған кезде жүзеге асырады.
4. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы өзіне қабылдаған міндеттемелерді оның клиенттермен жасасқан шартына тура сәйкес және Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасының талаптарын сақтай отырып орындайды.
5. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының құқықтары мен міндеттерінің нақты тізбесі, сондай-ақ оларды орындау үшін сақтанушының, қайта сақтанушының (цеденттің) алдындағы жауапкершілік олардың арасында жасалатын шартта айқындалады.
6. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының және сақтанушының, қайта сақтанушының (цеденттің) арасында жасалатын шарттың міндетті талаптары:
1) сақтанушының 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (Ерекше бөлім) 832-бабында көзделген тәртіппен және талабымен мәліметтерді ұсынуы;
2) сақтанушыдан, қайта сақтанушыдан (цеденттен) сақтандырушының (қайта сақтандырушының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-қайта сақтандырушының) банк шотына сақтандыру сыйлықақыларын және сақтандырушыдан (қайта сақтандырушыдан, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-қайта сақтандырушыдан) сақтанушының, қайта сақтанушының (цеденттің), пайда алушының банк шотына сақтандыру төлемдерін аудару мерзімі;
3) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының және сақтанушының, қайта сақтанушының (цеденттің) арасында өзара есеп айырысу тәртібі;
4) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалына комиссиялық сыйақы төлеу шарттары мен тәртібі болып табылады.
7. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы өз атынан және сақтанушының тапсырмасы бойынша сақтандыру шартын жасауы үшін Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы сақтандыру тарифтерінің және меншікті капиталының мөлшері, сақтандыру талаптары, сақтандыру қызметін жүзеге асыруға лицензияның болуы (осы шартты жасасу үшін қажетті сақтандыру сыныбы (түрі) бойынша лицензиясы бар кемінде 3 (үш) сақтандырушыдан лицензияның (тіркеу нөмірінің) күні мен нөмірі) туралы ақпарат алады.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасының талаптарын ескере отырып, сақтанушы, қайта сақтанушы (цедент) үшін аса тиімді талаптармен, қаржылық жағдайы орнықты сақтанушымен (қайта сақтанушымен) сақтандыру (қайта сақтандыру) шартын жасасуды қамтамасыз етеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления деятельности филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон) и определяют порядок осуществления деятельности филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок осуществления деятельности филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
2. Филиал страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан в своей деятельности руководствуется пунктом 4 статьи 2 Закона.
3. Филиал страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан осуществляет виды брокерской деятельности и иной деятельности страхового брокера, предусмотренные пунктами 2 и 3 статьи 17 Закона, при наличии соответствующей лицензии.
4. Филиал страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан исполняет принятые на себя обязательства в точном соответствии с заключенным им договором с клиентами и с соблюдением требований законодательства Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности.
5. Конкретный перечень прав и обязанностей филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, а также ответственность перед страхователем, перестрахователем (цедентом) за их исполнение определяются договором, заключаемым между ними.
6. Обязательными условиями договора, заключаемого между филиалом страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан и страхователем, перестрахователем (цедентом) являются:
1) предоставление страхователем сведений в порядке и на условиях, предусмотренных статьей 832 Гражданского кодекса Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 года;
2) сроки перечисления страховых премий от страхователя, перестрахователя (цедента) на банковский счет страховщика (перестраховщика, перестраховщика-нерезидента Республики Казахстан) и страховых выплат от страховщика (перестраховщика, перестраховщика-нерезидента Республики Казахстан) на банковский счет страхователя, перестрахователя (цедента), выгодоприобретателя;
3) порядок взаиморасчетов между филиалом страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан и страхователем, перестрахователем (цедентом);
4) условия и порядок выплаты комиссионного вознаграждения филиалу страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан.
7. Для заключения филиалом страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан договора страхования от своего имени и по поручению страхователя филиал страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан получает информацию о размерах страховых тарифов и собственного капитала, условиях страхования, наличии лицензии на осуществление страховой деятельности (дата и номер лицензии (регистрационного номера) от не менее 3 (трех) страховщиков, имеющих лицензию по классу (виду) страхования, необходимому для заключения данного договора.
Филиал страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан обеспечивает заключение договора страхования (перестрахования) со страховщиком (перестраховщиком), имеющим устойчивое финансовое положение, на наиболее выгодных для страхователя, перестрахователя (цедента) условиях с учетом требований законодательства Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности.

8. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы сақтанушылардан, қайта сақтанушылардан (цеденттерден) сақтандыру сыйлықақыларын жинау және (немесе) сақтандырушылардан (қайта сақтандырушылардан) сақтандыру төлемдерін жинау бойынша операцияларды жүзеге асыру мақсатында, сақтандыру және (немесе) қайта сақтандыру шарттарын жасасу бойынша делдал қызметін жүзеге асыру шеңберінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының комиссиялық сыйақысы сомасын алу операциясын қоспағанда, ол арқылы өзге операциялар жүзеге асырылмайтын банк шотын (бұдан әрі – Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының банк шоты) пайдаланады.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының банк шотындағы оның меншікті капиталының кем дегенде 40 (қырық) пайызы мөлшеріндегі ақшалай қаражатын қоспағанда, екінші деңгейдегі банктердегі, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалындағы ағымдағы шоттарда және депозиттерде ақшалай қаражат сомасының болуын қамтамасыз етеді.
9. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы сақтандыру жағдайы болған жағдайда, сақтандыруға (қайта сақтандыруға) қабылданатын сақтандыру тәуекелін бағалаған жағдайда сақтандырушылардың, қайта сақтандырушылардың сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша және сақтанушының (цеденттің) сақтандыру сыйлықақысын толық көлемде әрі сақтандыру (қайта сақтандыру) шартында белгіленген мерзімде төлеуінде қажетті қолдау көрсетеді.
10. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы өзінің делдалдығымен жасалатын сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарында сақтандыру (қайта сақтандыру) талаптарының толық және дұрыс жария етілуін қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарын жасау бойынша делдалдық қызметті жүзеге асырған кезде ресімдейтін құжаттардың мәтіндері олардың сөзбен айтылуының нақты мағынасына сәйкес талқылануы тиіс. Мәтіндерде арнайы сақтандыру терминологиясы пайдаланылған жағдайда олардың толық және бір мәнді талқылануын беру қажет.
11. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының банк шотына сақтандыру сыйлықақысы сомалары, сақтандыру төлемдері түскен кезде, егер Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы мен сақтанушы, цедент арасында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалы оларды сақтандырушының, қайта сақтандырушының, сақтанушының, қайта сақтанушының (цеденттің), пайда алушының банк шотына дереу, бірақ 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей аударады.

8. Филиалом страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан для целей осуществления операций по сбору страховых премий от страхователей, перестрахователей (цедентов) и (или) сбору страховых выплат от страховщиков (перестраховщиков) используется банковский счет, по которому не осуществляются иные операции, за исключением операций по изъятию суммы комиссионного вознаграждения филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан в рамках осуществления посреднической деятельности по заключению договоров страхования и (или) перестрахования (далее – банковский счет филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан).
Филиал страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан обеспечивает наличие суммы денежных средств на текущих счетах и депозитах в банках второго уровня, филиалах банков-нерезидентов Республики Казахстан за минусом денежных средств на банковском счете филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, в размере, составляющем не менее 40 (сорока) процентов от размера его активов, принимаемых в качестве резерва.
9. Филиал страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан оказывает необходимое содействие по осуществлению страховщиками (перестраховщиками) страховых выплат при наступлении страхового случая, при оценке страхового риска, принимаемого на страхование (перестрахование), и в уплате страхователем (цедентом) страховой премии в полном объеме и сроки, установленные в договоре страхования (перестрахования).
10. Филиал страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан обеспечивает полное и достоверное раскрытие в договорах страхования (перестрахования), заключаемых при его посредничестве, всех условий страхования (перестрахования).
Тексты документов, оформляемых филиалом страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан при осуществлении посреднической деятельности по заключению договоров страхования (перестрахования), понимаются в соответствии с буквальным значением содержащихся в них слов и выражений. В случае использования в текстах специальной страховой терминологии дается ее полное и однозначное трактование.
11. При поступлении сумм страховых премий, страховых выплат на банковский счет филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, филиал страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан незамедлительно, но не позднее 3 (трех) рабочих дней перечисляет их на банковский счет страховщика (перестраховщика), страхователя, перестрахователя (цедента), выгодоприобретателя, если договором между филиалом страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан и страхователем, перестрахователем (цедентом) не предусмотрено иное.