"Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтерін күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2013 жылғы 29 шілдедегі № 342 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 56/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 26 қыркүйекте № 21286 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтерін күтіп-ұстау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2013 жылғы 29 шілдедегі № 342 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізіміндегі актінің тіркеу № 8659, № 229 (28168) 09 қазандағы 2013 ж. "Егемен Қазақстан" жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтерін күтіп-ұстау қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Шағын көлемді кемелердің жекелеген типтерін күтіп ұстау тәртібі";
4-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының аумақтық суларында (теңізде) және ішкі суларында тұрақты тұратын орындары жоқ және сол кемежайға, айлаққа, орналасу пункттеріне және тоқтап тұратын тұрақты орнына тіркелусіз Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесінде (бұдан әрі – Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесі) аумақтық суларда (теңізде) оларды пайдалану жоспарындағы жауапты учаскеде шағын көлемді кемелердің жеке типтерін есепке алуға;";
5-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесінде шағын көлемді кемелердің жекелеген типтерін есепке қою иесінің жұмыс орны, жеке тұлғаның туған жылы, әкесінің аты (ол болған жағдайда), аты, тегі көрсетілген иесінің жазбаша өтінішінің сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжатпен тіркелген құжаттың негізінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесінің Қазақстандық шағын көлемдіөздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты)кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтерін тіркеу журналына тиісті мәліметтерді енгізу жолымен жүзеге асырылады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 29 июля 2013 года № 342 "Об утверждении Правил содержания отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 56/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2020 года № 21286
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 29 июля 2013 года № 342 "Об утверждении Правил содержания отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8659, опубликован в газете "Егемен Қазақстан" 9 октября 2013 года № 229 (28168) следующие изменения:
в Правилах содержания отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок содержания отдельных типов маломерных судов";
абзац второй пункта 4 изложить в следующей редакции:
"постановка на учет отдельных типов маломерных судов в территориальном подразделении Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – территориальное подразделение Пограничной службы), на участке ответственности которого планируется их использование в территориальных водах (море) и внутренних водах Республики Казахстан без приписки к соответствующим пристаням, причалам, пунктам базирования и без постоянного места для стоянки;";
абзац первый пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. Постановка на учет в территориальном подразделении Пограничной службы отдельных типов маломерных судов осуществляется путем внесения соответствующих сведений в журнал учета отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду территориального подразделения Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам на основании письменного заявления владельца, в котором указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения физического лица, место работы владельца (наименование и адрес юридического лица), место прописки или постоянного проживания (нахождения), технические данные судна, планируемое место его хранения (содержания), а также документа, удостоверяющего его личность, и регистрационного документа.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Осы Қағидалар 5-тармағының талаптарын бұзу арқылы құжаттарды ұсынған жағдайда, иесіне шағын көлемді кеменің жекелеген типін Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесіне тіркеуге қоюдан бас тартады."
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесінде шағын көлемді кемелердің жекелеген типтерін есепке қою, иесінің болатын орны немесе өтініш қабылдаған күнгі тіркеу орнының тұрақты тұратын жерінің мекенжайымен тіркелген құжаттың тиісті бетінің оң жақ астыңғы бұрышына Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесінің анықтама үшін мөртабан қоюмен бекітіледі.";
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтерін күтіп ұстау қағидаларына 1-қосымшада:
журналдың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтерін есепке алу журналы";
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың жекелеген типтерін күтіп ұстау қағидаларына 2-қосымшасы алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары – Шекара қызметінің директоры Дархан Айтқалиұлы Ділмановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
К. Масимов

"6. При представлении документов с нарушением требований пункта 5 настоящих Правил владельцу отказывается в постановке отдельного типа маломерного судна на учет в территориальном подразделений Пограничной службы.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Постановка на учет отдельного типа маломерного судна в территориальном подразделении Пограничной службы закрепляется проставлением штампа для справок территориального подразделения Пограничной службы в правом нижнем углу соответствующей страницы регистрационного документа с адресом места прописки (постоянного проживания) или места нахождения владельца, в день приема заявления.";
в приложении 1 к настоящим Правилам содержания отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду:
наименование журнала изложить в следующей редакции:
"Журнал учета отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду территориального подразделения Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан";
приложение 2 к настоящим Правилам содержания отдельных типов казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду исключить.
2. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – Директора Пограничной службы Дильманова Дархана Айткалиевича.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
национальной безопасности РК
К. Масимов