"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 19 қарашадағы № 807 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 81 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 14 қазандағы № 528 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 16 қазандағы № 81 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 20 қазанда № 21457 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 19 қарашадағы № 807 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 81 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17818 болып тіркелген, 2018 жылғы 4 желтоқсанда Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезінде сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында:
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) елеусіз бұзушылықтар – елеулі және өрескел бұзушылықтарға жатпайтын, алайда жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне залал келтіруге алып келетін талаптарды бұзушылық;";
5-тармақтың 3), 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) расталған шағымдар мен өтініштердің болуы мен саны;
4) мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарын, ақпараттық жүйелерін талдаудың нәтижелері.";
6-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қолда бар ақпарат көздерінен бір өрескел бұзушылық анықталған жағдайда бақылау және қадағалау субъектісіне 100 тәуекел дәрежесінің көрсеткіші теңестіріледі және оған қатысты бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау жүргізіледі.";
осы Өлшемшарттарға қосымша осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 ноября 2018 года № 807 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 81 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области архитектуры, градостроительства и строительства за деятельностью субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Совместный приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 14 октября 2020 года № 528 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № 81. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 октября 2020 года № 21457
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 ноября 2018 года № 807 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 81 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области архитектуры, градостроительства и строительства за деятельностью субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17818, опубликован 04 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Критериях оценки степени риска в области архитектуры, градостроительства и строительства при проведении проверок в отношении субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) незначительное нарушения – нарушение требований, не относящиеся к значительным и грубым нарушениям, но влекущие причинение ущерба законным интересам физических и юридических лиц, государства;";
подпункты 3), 4) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"3) наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений;
4) результаты анализа официальных интернет-ресурсов, информационных систем государственных органов, средств массовой информации.";
Абзац третий пункта 6 изложить в следующей редакции:
"При выявлении одного грубого нарушения из имеющихся источников информации, проверяемому субъекту приравнивается показатель степени риска 100 и в отношении него проводится профилактический контроль и надзор с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора.";
Приложение к к настоящим Критериям изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;

көрсетілген бірлескен бұйрыққа 2, 6-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
____________ Б. Атамқұлов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Р. Дәленов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2020 жылғы 16 қазаны № 81 мен
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министірінің
2020 жылғы 14 қазаны № 528
бірлескен бұйрығына 1 қосымша
Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс саласындағы
субъектілерге қатысты тексеру
жүргізу кезіндегі сәулет, қала
құрылысы және құрылыс
саласындағы тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
қосымша
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы субъектілерге қатысты тексеру жүргізу кезіндегі сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары
р/с №
Өлшемшарттар
Бұзушылық дәрежесі
Тапсырыс беруші (құрылыс салушы)

приложения 2, 6 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции, согласно приложениям 2, 3 к настоящему совместному приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
____________
Б. Атамкулов
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________
Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 16 октября 2020 года № 81 и
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 14 октября 2020 года № 528
Приложение
к Критериям оценки степени
риска в области архитектуры,
градостроительства и строительства
при проведении проверок в
отношении субъектов архитектурной,
градостроительной и строительной деятельности
Субъективные критерии оценки степени риска в области архитектуры, градостроительства и строительства при проведении проверок в отношении субъектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
№ п/п
Критерии
Степень нарушения
Заказчик (застройщик)

1. Бұрынғы тексерулер/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу нәтижелері (бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз)) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді
1
Құрылыс-монтаждау жұмыстары жүргізіле басталғаны туралы хабарламаның болуы
өрескел
2
Тапсырыс берушіде (құрылыс салушыда) жер учаскесіне (құрылысқа арналған алаңға немесе трассаға) құқық белгілейтін құжаттың немесе оны беру туралы жергілікті атқарушы орган шешімінің бар-жоғы
өрескел
3
Жергілікті атқарушы органның қолданыстағы ғимараттардың тұрғын және тұрғын емес үй-жайларын реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) арналған шешімі
өрескел
4
Жер учаскесін бекітілген жобалау құжаттамасына сәйкес және аумақтың нысаналы мақсатын немесе сервитутын, аймақтарға бөлінуін, құрылыс салуды реттеудің қызыл сызығын және сары сызығын сақтай отырып, құрылыс салу үшін (коммуникациялар төсеуді, аумақты инженерлiк жағынан дайындауды, абаттандыруды, көгалдандыруды және учаскенi жайғастырудың басқа да түрлерiн қоса алғанда) пайдалану
өрескел
5
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгi
өрескел
6
Электр берудің желілері әуе және байланыс желілері аймағында, темір жолға бөлінген белдеуде, құрылыс алаңында орналасқан тау-кен жұмыстарының жер учаскелерін өңдеу аймақтарында жұмыстар жүргізуге тиісті ұйымның рұқсатының бар-жоғы
өрескел
7
Байланыс желілері мен құрылыстарын пайдаланатын тиісті ұйымның жазбаша келісімінің бар-жоғы және өкілінің қатысуы
өрескел
8
Құрылыс пен жөндеу аяқталғаннан кейін қазылған жерлердi, құрылыс алаңдарын ретке келтiру, сондай-ақ аулаларды, көшелер мен алаңдарды құрылыс материалдарымен қоршау бойынша шаралар қабылдамау
өрескел
9
Бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманың бар-жоғы
өрескел
10
Жобалар сараптамасының оң қорытындысының, оның ішінде түзетілген кезде жобалар сараптамасының қайта қорытындысының бар-жоғы
өрескел
11
Лицензияланатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiнiң тиiстi түрлерiн жүзеге асыру құқығына лицензияның бар-жоғы
өрескел
12
Тапсырыс беруші (жоба немесе бағдарлама инвесторы) мен өзі таңдаған мердігер (бас мердігер) арасында жасалған шарттың бар-жоғы
елеусіз
13
Мердігер ұйымда санаттар бойынша лицензияланатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметінің тиісті түрлерін жүзеге асыру құқығына мемлекеттік лицензиясының бар-жоғы
өрескел
14
Объект бірінші немесе екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызылған жағдайда техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын аккредиттелген заңды тұлғалармен шарттың бар-жоғы
елеусіз
15
Екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық жағынан күрделі емес объектілерде қызметті жүзеге асыратын техникалық қадағалау сарапшысының аттестаты бар жеке тұлғамен шарттың бар-жоғы
елеусіз
16
Жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеген тұлғамен (жобаны әзірлеушімен немесе аттестатталған сарапшымен) авторлық қадағалауды жүзеге асыруға шарттың бар-жоғы
елеусіз
17
Жобаларды басқару жөнінде инжинирингтік қызмет көрсетуге аккредиттелген ұйыммен шарттың бар-жоғы
елеусіз
18
Тапсырыс берушінің (меншік иесінің) объект құрылысын техникалық және авторлық қадағалаумен сүйемелдеуді қамтамасыз етуі
өрескел
19
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық жағынан күрделі объектілерде жұмыс істетін аккредиттелген заңды тұлғаларда техникалық қадағалауды жүзеге асыру үшін тиісті сарапшылар санының бар-жоғы (техникалық қадағалауды орындауға аттестаты бар кемінде 3 сарапшы)
өрескел
20
Мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарының нұсқамаларының орындалуын қамтамасыз ету
өрескел
21
Құрылысы тоқтатылған, аяқталмаған объектіні консервациялау (консервациядан шығару) үшін әзірленген жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың бар-жоғы
өрескел
22
Ғимараттар мен құрылыстарды бөлшектеу және бұзу (кәдеге жаратудан кейін) кезінде жобалау (жобалық-сметалық) құжаттаманың бар-жоғы
өрескел
23
Объект бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерге жатқызылған жағдайда, ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын аккредиттелген заңды тұлғамен шарттың бар-жоғы
елеусіз
24
Үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау қызметін жеке жүзеге асыратын сарапшының аттестаты бар жеке тұлғамен шарттың бар-жоғы
елеусіз
25
Техникалық зерттеп-қарау жүргізу үшін шынайы бастапқы деректерді, мұрағат материалдарын сарапшыға (сарапшыларға) ұсынуды қамтамасыз ету
өрескел
26
Техникалық зерттеп-қарау нәтижелері бойынша тұжырымдар мен нұсқаулардың орындалуын қамтамасыз ету
өрескел
27
Жұмыс жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамадан және нормативтік талаптардан ауытқумен жүзеге асырылған жағдайда оларды тоқтата тұруды қамтамасыз ету
өрескел
28
Бекітілген жобалау-сметалық құжаттамадан ауытқыған кезде келісудің және растайтын құжаттардың бар-жоғы
өрескел
29
Мүгедектердің және халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтары үшін объектінің қолжетімділігін қамтамасыз ету бойынша талаптарды сақтау
өрескел
30
Мердігерден (бас мердігерден) объектiнiң дайындығы туралы жазбаша хабарламаның бар-жоғы
елеулі
31
Сәйкестік туралы декларацияның бар-жоғы
өрескел
32
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындының бар-жоғы
өрескел
33
Орындалған жұмыстардың бекітілген жобаға сәйкестiгi туралы қорытындының бар-жоғы
өрескел
34
Салынған объектiнi пайдалануға қабылдау туралы бекітілген актінің бар-жоғы
өрескел
35
Кепілдік мерзім кезеңінде анықталған ақауларды жою бойынша мердігермен шаралар қабылдауын қамтамасыз ету
өрескел
36
Тапсырысшы мен мердігер (бас мердігер) арасындағы құрылыс шартында (объект пайдалануға қабылданған күнінен бастап кемінде екі жыл болған) салынған объектіні пайдалануға берудің нормативтік мерзіміне байланысты (жалпы құрылыстың күрделі сыныбына немесе жүргізілген құрылыс-монтаждау жұмыстарының жекелеген түрлеріне сәйкес) белгіленген тиісті кепілді мерзімінің бар-жоғы
өрескел

1. Результаты предыдущей проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора (при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах
1
Наличие уведомления о начале производства строительно-монтажных работ
грубое
2
Наличие у заказчика (застройщика) соответствующих правоустанавливающих документов на земельный участок (площадку или трассу под строительство) или решение исполнительного органа о его предоставлении
грубое
3
Наличие решения местного исполнительного органа на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) жилых и нежилых помещений в существующих зданиях
грубое
4
Использование земельного участка для застройки (включая прокладку коммуникаций, инженерную подготовку территории, благоустройство, озеленение и другие виды обустройства участка) в соответствии с утвержденной проектной документацией и соблюдением целевого назначения или сервитута, зонирования территории, красных линий и линий регулирования застройки
грубое
5
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
грубое
6
Наличие разрешения соответствующих организаций на производство работ в зоне воздушных линий электропередач и линий связи, в полосе отвода железных дорог, в зонах подработки земельных участков горными работами, расположенных на строительной площадке
грубое
7
Наличие письменного согласия и присутствия представителя соответствующей организации, эксплуатирующей линии и сооружения связи
грубое
8
Непринятие мер к приведению в порядок мест раскопок, а также строительных площадок после окончания строительства и ремонта также загромождение дворов, улиц и площадей строительными материалами
грубое
9
Наличие утвержденной проектно-сметной документации
грубое
10
Наличие положительного заключения экспертизы проектов, в том числе повторного заключения экспертизы проектов при корректировке
грубое
11
Наличие лицензии на право осуществления соответствующих видов лицензируемой архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
12
Наличие договора заключенного между заказчиком (инвестором проекта или программы) и избранным им подрядчиком (генеральным подрядчиком)
незначительное
13
Наличие у подрядной организации государственной лицензии на право осуществления лицензируемых архитектурных, градостроительных и строительных видов деятельности по категории
грубое
14
Наличие договора с аккредитованными юридическими лицами, осуществляющими инжиниринговые услуги по техническому надзору в случае отнесения объекта к технически и технологически сложным объектам первого или второго уровней ответственности
незначительное
15
Наличие договора с физическим лицом, имеющим аттестат эксперта технического надзора, осуществляющего деятельность на объектах технически несложных второго и третьего уровней ответственности
незначительное
16
Наличие договора на осуществление авторского надзора с лицом, разработавшим проектную (проектно-сметную) документацию (разработчиком проекта или аттестованным экспертом)
незначительное
17
Наличие договора с аккредитованной организацией на оказание инжиниринговых услуг по управлению проектом
незначительное
18
Обеспечение заказчиком (собственником) строительства объекта с сопровождением технического и авторского надзоров
грубое
19
Наличие соответствующего количества экспертов для осуществления технического надзора производящимися аккредитованными юридическими лицами (не менее 3 экспертов имеющих аттестат на выполнение технического надзора) на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
грубое
20
Обеспечение исполнения предписаний органов государственного архитектурно-строительного контроля и надзора
грубое
21
Наличие разработанной проектной (проектно-сметной) документации для консервации (расконсервации) незавершенного объекта, строительство которого было приостановлено
грубое
22
Наличие проектной (проектно-сметной) документации при осуществлении демонтажа и сноса (постутилизации) зданий и сооружений
грубое
23
Наличие договора с аккредитованным юридическим лицом, осуществляющим техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений в случае отнесения объекта к технически и технологически сложным объектам первого или второго уровней ответственности
незначительное
24
Наличие договора с физическим лицом, имеющим аттестат эксперта на техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений, и индивидуально осуществляющего деятельность на объектах третьего уровня ответственности
незначительное
25
Обеспечение предоставления достоверных исходных данных, архивных материалов, представленных эксперту (экспертам), для проведения технического обследования
грубое
26
Обеспечение исполнения выводов и указаний по результатам технического обследования
грубое
27
Обеспечение приостановления производства работ при осуществлении их с отступлением от проектной (проектно-сметной) документации и нормативных требований
грубое
28
Наличие согласования и подтверждающих документов при отклонении от утвержденной проектно-сметной документации
грубое
29
Соблюдение требования по обеспечению доступности объектов для инвалидов и других маломобильных групп населения
грубое
30
Наличие письменного извещения от подрядчика (генерального подрядчика) о готовности объекта
значительное
31
Наличие декларации о соответствии
грубое
32
Наличие заключения о качестве строительно-монтажных работ
грубое
33
Наличие заключения о соответствии выполненных работ утвержденному проекту
грубое
34
Наличие утвержденного акта приемки построенного объекта в эксплуатацию
грубое
35
Обеспечение принятия мер подрядчиком по устранению выявленных дефектов в период гарантированного срока
грубое
36
Наличие в договоре между заказчиком и подрядчиком (генеральным подрядчиком) на строительство (состоявшегося не менее двух лет со дня приемки объекта в эксплуатацию) соответствующего гарантийного срока установленного в зависимости от нормативного срока эксплуатации построенного объекта (в соответствии с классом капитальности строения в целом или произведенных отдельных видов строительно-монтажных работ)
грубое

2. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы мен саны
37
Жеке немесе заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің бар-жоғы
елеулі
3. Мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарын, ақпараттық жүйелерін талдаудың нәтижелері
38
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы бұқаралық ақпарат құралдарында ресми хабарлардың болуы
елеулі
39
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы ресми деректердің болуы
өрескел
Жобалау ұйымы (бас жобалаушы)

2. Наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений
37
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица
значительное
3. Результаты анализа официальных интернет-ресурсов, информационных систем государственных органов, средств массовой информации
38
Наличие официальных сообщений в средствах массовой информации о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
значительное
39
Наличие официальных данных в информационных системах государственных органов о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
Проектная организация (генеральный проектировщик)

1. Бұрынғы тексерулер/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу нәтижелері (бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз)) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді
1
Лицензияланатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiнiң тиiстi түрлерiн жүзеге асыру құқығына лицензияның бар-жоғы
өрескел
2
Тұрғын, қоғамдық және өндірістік ғимараттарға, құрылыстар мен үй-жайларға халықтың жүріп-тұруы шектеулi топтарының қолжетімділігін қамтамасыз етпей елді мекендерді жобалау, тұрғын аудандарды қалыптастыру, қайта игерілетін және реконструкцияланатын аумақтарды және елді мекендерді абаттандыру
өрескел
3
Халықтың жүріп-тұруы шектеулi топтарының жеке автокөлік құралдары үшін орындары жоқ тұрғын және қоғамдық ғимараттардың аумағында орналасатын автомобиль тұрақтарын жобалау
өрескел
4
Құрылыс алаңының инженерлік-геологиялық жағдайларын ескермей, автопаркингтер, гараждар мен тұрғын және қоғамдық ғимараттардың инженерлік жабдықтарын орналастыру үшін жерасты кеңістігін жобалау
өрескел
5
Бастапқы материалдардың талаптарын (сәулет-жоспарлау тапсырмасы, тік жоспарлау белгілері, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасынан алынған үзінді көшірме, жолдар мен көшелердің көлденең қималары, техникалық шарттар, сыртқы инженерлік желілер трассасының схемалары, сауалнама парағы және топографиялық түсірілім) ескермей, қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) салу және реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) жобаларын, оның ішінде тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертуге байланысты жобаларды әзірлеу
өрескел
6
Жобаны объектінің беріктігіне, орнықтылығына және сенімділігіне тікелей әсер ететін бұзушылықтармен әзірлеу
өрескел
2. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы мен саны
7
Жеке немесе заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
елеулі
3. Мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарын, ақпараттық жүйелерін талдаудың нәтижелері
8
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы бұқаралық ақпарат құралдарында ресми хабарлардың болуы
елеулі
9
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы ресми деректердің болуы
өрескел
Мердігер (бас мердігер)

1. Результаты предыдущей проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора (при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах
1
Наличие лицензии на право осуществления соответствующих видов лицензируемой архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
2
Проектирование населенных пунктов, формирование жилых районов, благоустройство вновь осваиваемых и реконструируемых территорий и населенных пунктов без обеспечения доступа маломобильным группам населения к жилым, общественным и производственным зданиям, сооружениям и помещениям
грубое
3
Проектирование автомобильных стоянок, размещаемых на территории жилых и общественных зданий без мест для личных автотранспортных средств маломобильных групп населения
грубое
4
Проектировании подземного пространства для размещения автопаркингов, гаражей и сооружений инженерного оборудования жилых и общественных зданий без учета инженерно-геологических условий площадки строительства
грубое
5
Разработка проекта строительства и реконструкции (перепланировки, переоборудования) помещений (отдельных частей) существующих зданий и сооружений, в том числе связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования, без учета требований исходных материалов (архитектурно-планировочное задание, вертикальные планировочные отметки, выкопировку из проекта детальной планировки, типовые поперечные профили дорог и улиц, технические условия, схемы трасс наружных инженерных сетей, опросного листа и топографической сьемки)
грубое
6
Разработка проекта с нарушениями непосредственно влияющими на прочность, устойчивость и надежность объекта
грубое
2. Наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений
7
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица.
значительное
3. Результаты анализа официальных интернет-ресурсов, информационных систем государственных органов, средств массовой информации
8
Наличие официальных сообщений в средствах массовой информации о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
значительное
9
Наличие официальных данных в информационных системах государственных органов о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
Подрядчик (генеральный подрядчик)

1. Бұрынғы бақылау және қадағалау субъектісіне бару арқылы тексерудің/профилактикалық бақылау мен қадағалаудың нәтижелері (бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз) заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді)
1
Лицензияланатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiнiң тиiстi түрлерiн жүзеге асыру құқығына лицензияның бар-жоғы
өрескел
2
Бекітілген (қайта бекітілген) жобалау-сметалық құжаттаманың бар-жоғы
өрескел
3
Мердiгердiң (бас мердiгердiң) құрылыс сапасын өзiндiк өндiрiстiк бақылаудың барлық (кiру, операциялық, қабылдау, зертханалық, геодезиялық) түрлерi мен нысандарын жүзеге асыру бойынша міндеттемелерін сақтауы
елеулі
4
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгi
өрескел
5
Атқарушылық техникалық құжаттаманың тиісті және уақтылы жүргізілуін қамтамасыз ету
елеулі
6
Жер учаскесінің шекарасын белгілеу туралы құжаттың бар-жоғы
елеулі
7
Ғимаратты, құрылысты тұрғызу актісінің бар-жоғы
елеулі
8
Ғимараттар мен құрылыстардың негізгі осінің геодезиялық бөлінуін тексеру актісінің бар-жоғы
елеулі
9
Репердің белгісін ауыстыру актісінің бар-жоғы
елеулі
10
"Сейсмикаға төзiмдi құрылыс" курсы бойынша (сейсмикалық аудандарда құрылыс жүргізілген жағдайда) қолданыстағы куәліктің бар-жоғы
елеулі
11
Жұмыс жүргізудің жалпы журналының бар-жоғы
елеулі
12
Қадалар қағу, қадаларды зерттеп-қарау журналының бар-жоғы
елеулі
13
Құрылыс конструкцияларын монтаждау жұмыстары журналының бар-жоғы
елеулі
14
Дәнекерлеу жұмыстары журналының бар-жоғы
елеулі
15
Дәнекерленген қосылыстарды коррозиядан қорғау журналының бар-жоғы
елеулі
16
Монтаждалған жіктер мен тораптарды тұтас бекіту журналының бар-жоғы
елеулі
17
Бақыланып тартылатын болттарға монтаждалатын қосылыстарды орындау журналының бар-жоғы
елеулі
18
Авторлық қадағалау журналының бар-жоғы
елеулі
19
Техникалық қадағалау журналының бар-жоғы
елеулі
20
Материалдарды, бұйымдарды, конструкцияларды, инженерлік жүйелер, және жабдықтарды сынау актілерінің (хаттамалары) бар-жоғы
елеулі
21
Материалдардың, бұйымдардың, конструкциялар мен жабдықтардың сапасы туралы құжаттардың (паспорттар мен сертификаттардың) бар-жоғы
елеулі
22
Атқарушылық геодезиялық схемалардың бар-жоғы
елеулі
23
Техникалық қадағалау және авторлық қадағалау журналына енгізілген нұсқаулардың орындалуын қамтамасыз ету
өрескел
24
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдары нұсқамаларының талаптарын орындау
өрескел
25
Бекітілген жобалау құжаттамасынан ауытқыған кезде келісудің бар-жоғы
өрескел
26
Енгізілген өзгерістер ескерілген жобалау-сметалық құжаттама бойынша сараптама қорытындысының бар-жоғы
өрескел
27
Құрылыс пен жөндеу аяқталғаннан кейін қазылған жерлердi, құрылыс алаңдарын ретке келтiру, сондай-ақ аулаларды, көшелер мен алаңдарды құрылыс материалдарымен қоршау бойынша шаралар қабылдамау
грубое
28
Тапсырыс берушіде объектінің пайдалануға қабылдауға толық дайындығы туралы жазбаша хабарламаның бар-жоғы
елеулі
29
Салынған объектінің сәйкестігі туралы декларацияның бар-жоғы
елеулі
30
Кепілдік мерзімі кезеңінде анықталған ақауларды жою
елеулі

1. Результаты предыдущей проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора (при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах.
1
Наличие лицензии на право осуществления соответствующих видов лицензируемой архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
2
Наличие утвержденной (переутвержденной) проектной (проектно-сметной) документации
грубое
3
Соблюдение подрядчиком (генподрядчиком) обязанностей по осуществлению всех видов и форм собственного производственного контроля качества строительства (входного, операционного, приемочного, лабораторного, геодезического)
значительное
4
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
грубое
5
Обеспечение надлежащего и своевременного ведения исполнительной технической документации
значительное
6
Наличие документа об установлении границ земельного участка
значительное
7
Наличие акта посадки здания и сооружения
значительное
8
Наличие акта проверки геодезической разбивки основных осей здания и сооружения
значительное
9
Наличие акта переноски отметки репера
значительное
10
Наличие действующего удостоверения по курсу "Сейсмостойкое строительство" (в случае строительства в сейсмических районах)
значительное
11
Наличие общего журнала производства работ
значительное
12
Наличие журнала забивки свай, обследование свай
значительное
13
Наличие журнала работ по монтажу строительных конструкций
значительное
14
Наличие журнала сварочных работ
значительное
15
Наличие журнала антикоррозионной защиты сварных соединений
значительное
16
Наличие журнала замоноличивания монтажных стыков и узлов
значительное
17
Наличие журнала выполнения монтажных соединений на болтах с контролируемым натяжением
значительное
18
Наличие журнала авторского надзора
значительное
19
Наличие журнала технического надзора
значительное
20
Наличие актов (протоколы) испытаний материалов, изделий, конструкций, инженерных систем и оборудования
значительное
21
Наличие документов о качестве (паспорта и сертификаты) материала, изделия, конструкции и оборудования
значительное
22
Наличие исполнительных геодезических схем
значительное
23
Обеспечение исполнения указаний внесенных в журнал авторского надзора и технического надзоров
грубое
24
Исполнение требований предписания органов государственного архитектурно-строительного контроля и надзора
грубое
25
Наличие согласований при отклонении от утвержденной проектной документации
грубое
26
Наличие заключения экспертизы проектно-сметной документации с учетом внесенных изменений
грубое
27
Непринятие мер к приведению в порядок мест раскопок, а также строительных площадок после окончания строительства и ремонта также загромождение дворов, улиц и площадей строительными материалами
грубое
28
Наличие письменного извещения заказчика о полной готовности объекта к приемке в эксплуатацию
значительное
29
Наличие декларации о соответствии построенного объекта
значительное
30
Устранение выявленных дефектов в период гарантированного срока
значительное

1. Бұрынғы тексерулер/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу нәтижелері (бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз)) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді
1
Тапсырыс беруші мен автор (жобаны әзірлеуші) не авторлық қадағалау жүргізуге құқығы бар аттестатталған сарапшы арасында жасалған шарттың бар-жоғы
елеусіз
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметті жүзеге асыруға құқығына аттестаттың бар-жоғы
өрескел
3
Қол қойылған жасырын жұмыстарды куәландыру және жауапты конструкцияларды аралық қабылдау актілерінің бар-жоғы
өрескел
4
Тапсырыс берушіге және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарының бөлімшесіне мердігердің авторлық қадағалаудың нұсқауларын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны туралы ақпарат беру
өрескел
5
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгi
өрескел
6
Журналға белгі қойған кезде автор және (немесе) жобаны әзірлеуші немесе авторлық қадағалауды жүзеге асыратын сарапшы орындалған жұмыстардың сәйкессіздігін анықтаған сәттен бастап күнтізбелік бес күннің ішінде тапсырыс берушіге, мердігерге және мемлекеттік сәулет-құрылыс инспекциясына ол туралы жазбаша нысанда ескерту, ақпарат беру
өрескел
7
Авторлық қадағалау журналының бар-жоғы
елеулі
8
Орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындының бар-жоғы
елеулі
2. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы мен саны
9
Жеке немесе заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
елеулі
3. Мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарын, ақпараттық жүйелерін талдаудың нәтижелері
10
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы бұқаралық ақпарат құралдарында ресми хабарлардың болуы
елеулі
11
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы ресми деректердің болуы
өрескел
Техникалық қадағалауды жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалар

1. Результаты предыдущей проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора (при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах
1
Наличие договора заключенного между заказчиком и автором (разработчиком проекта) либо аттестованным экспертом, имеющим право на ведение авторского надзора
незначительное
2
Наличие аттестата на право осуществления инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
3
Наличие подписанного акта освидетельствования скрытых работ и промежуточной приемки ответственных конструкций
грубое
4
Предоставление информации заказчику и в подразделение органов государственного архитектурно-строительного контроля и надзора о неисполнении или ненадлежащем исполнении подрядчиком указаний авторского надзора
грубое
5
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
грубое
6
Предоставление в письменной форме заказчику, подрядчику и в государственную архитектурно-строительную инспекцию в течение пяти календарных дней с момента выявления замечаний, информации о выявленных несоответствии выполненных работ, автором и (или) разработчиком проекта или экспертом, осуществляющие авторский надзор, при отметке в журнале
грубое
7
Наличие журнала авторского надзора
значительное
8
Наличие заключения о соответствии выполненных работ по проекту
значительное
2. Наличие и количество подтвержденных жалобы или обращений
9
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица
значительное
3. Результаты анализа официальных интернет-ресурсов, информационных систем государственных органов, средств массовой информации
10
Наличие официальных сообщений в средствах массовой информации о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
значительное
11
Наличие официальных данных в информационных системах государственных органов о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
Юридические и физические лица осуществляющие технический надзор

1. Бақылау және қадағалау субъектсі (объектісі) ұсынатын, оның ішінде автоматтандырылған ақпараттық жүйелер арқылы ұсынылатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу қорытындылары
1
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органына ай сайынғы негізде объект құрылысының жай-күйі және барысы туралы есепті ұсыну бойынша міндетті орындау
елеулі
2. Бұрынғы тексерулер/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу нәтижелері (бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз)) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді
2
Тапсырыс беруші мен сарапшының немесе инжинирингтік қызмет көрсететін, техникалық қадағалау жүргізуге құқығы бар аккредиттелген ұйымның арасында жасалған шарттың бар-жоғы
елеусіз
3
Аккредиттеу туралы куәліктің бар-жоғы
өрескел
4
Бірінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүргізу үшін өзінің құрамында тұрақты негізде бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде бір сарапшының бар-жоғы
өрескел
5
Бірінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүргізу үшін өзінің құрамында тұрақты негізде бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде инженерлік желілер бөлігінде техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде бір сарапшының бар-жоғы
өрескел
6
Бірінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүргізу үшін өзінің құрамында тұрақты негізде бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде технологиялық жабдықтар бөлігінде техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде бір сарапшының бар-жоғы
өрескел
7
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүргізу үшін меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген зертхананың бар-жоғы
өрескел
8
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүзеге асыру үшін меншік немесе бір жылдан астам мерзімге жалға алу құқығында үй-жайлардың алааңы бір жұмыскерге 6 м2, кресло-арбаларды пайдаланып жұмыс істейтін мүгедектер үшін тиісінше 5,65 және 7,65 м2 деген есеп бойынша талаптарды қанағаттандыратын әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың бар-жоғы
өрескел
9
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүргізу үшін жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандыру, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдарының бар-жоғы
өрескел
10
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүргізу үшін жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттің бар-жоғы
өрескел
11
Екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүргізу үшін өзінің құрамында тұрақты негізде екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде бір сарапшының бар-жоғы
өрескел
12
Екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүргізу үшін өзінің құрамында тұрақты негізде екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде инженерлік желілер бөлігінде техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде бір сарапшының бар-жоғы
өрескел
13
Екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүргізу үшін өзінің құрамында тұрақты негізде екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде технологиялық жабдықтар бөлігінде техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде бір сарапшының бар-жоғы
өрескел
14
Екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыруға құқығы бар аттестаттың бар-жоғы
өрескел
15
Жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың бар-жоғы
өрескел
16
Бекітілген жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың бар-жоғы
өрескел
17
Жобаға сараптаманың оң қорытындысының бар-жоғы
өрескел
18
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарына берілген құрылыс-монтаждау жұмыстары жүргізіле басталғаны туралы хабарламаның болуы
елеусіз
19
Мердігерлік ұйымда лицензияланатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiнiң тиiстi түрлерiн жүзеге асыру құқығына лицензияның бар-жоғы
өрескел
20
Орындалған (орындалып жатқан) құрылыс-монтаждау жұмыстарының, қолданылатын құрылыс материалдарының (бұйымдарының, конструкцияларының) және жабдықтардың бекiтiлген жобалық шешiмдерге және мемлекеттiк (мемлекетаралық) нормативтерге, оның iшiнде тiреу және қоршау конструкцияларының берiктiгін, орнықтылығын, сенiмдiлiгiн және үйлердің (ғимараттардың) пайдалану сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi нормативтерге сәйкестiгi
өрескел
21
Техникалық қадағалау журналының бар-жоғы және жүргізілуі
өрескел
22
Мердiгердiң (бас мердiгердiң) құрылыс сапасын өзiндiк өндiрiстiк бақылаудың және қадағалаудың барлық (кiру, операциялық, қабылдау, зертханалық, геодезиялық) түрлерi мен нысандарын ұйымдастыруы мен жүзеге асыруы
өрескел
23
Белгіленген мерзімдерде нұсқауларды орындау үшін құрылыс-монтаждау жұмыстарын тоқтата тұру құқығымен, мердігердің (бас мердігердің) құрылыс барысында өзі жол берген мемлекеттік (мемлекетаралық) нормативтерді бұзушылықтарды, бекітілген жобада көзделген жобалық шешімдерден және (немесе) ұйымдық-технологиялық құжаттардың талаптарынан ауытқуларды міндетті түрде жоюы туралы жазбаша нұсқаулардың бар-жоғы
өрескел
24
Мердігердің техникалық қадағалаудың нұсқауларын орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны туралы тапсырыс берушіге және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және қадағалау органдарының бөлімшесіне ақпарат беру
өрескел
25
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындының бар-жоғы
өрескел

1. Результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом (объектом) контроля и надзора, в том числе посредством автоматизированных информационных систем
1
Неисполнение обязанности по предоставлению на ежемесячной основе в орган государственного архитектурно-строительного контроля и надзора отчета о состоянии и ходе строительства объекта
значительное
2. Результаты предыдущей проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора (при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах
2
Наличие договора заключенного между заказчиком и экспертом, или аккредитованной организацией, осуществляющих инжиниринговые услуги имеющей право на ведение технического надзора
незначительное
3
Наличие свидетельства об аккредитации
грубое
4
Наличие в своем составе на постоянной основе не менее одного аттестованного эксперта, осуществляющего технический надзор на объектах первого уровня ответственности, в том числе по специализации: в части несущих и ограждающих конструкций для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах первого уровня ответственности
грубое
5
Наличие в своем составе на постоянной основе не менее одного аттестованного эксперта, осуществляющего технический надзор на объектах первого уровня ответственности, в том числе по специализации: в части инженерных сетей для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах первого уровня ответственности
грубое
6
Наличие в своем составе на постоянной основе не менее одного аттестованного эксперта, осуществляющего технический надзор на объектах первого уровня ответственности, в том числе по специализации: в части технологического оборудования для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах первого уровня ответственности
грубое
7
Наличие на праве собственности или привлеченной (на основании договора) аккредитованной лаборатории для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровня ответственности
грубое
8
Наличие административно-бытовых помещений на праве собственности или аренды на срок более одного года, удовлетворяющих требованиям площади помещения из расчета 6 м2 на одного работника, для работающих инвалидов, пользующихся креслами-колясками 5,65 и 7,65 м2 соответственно для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровня ответственности
грубое
9
Наличие материально-технической оснащенности, в том числе средств измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровня ответственности
грубое
10
Наличие нормативно-технической и методологической литературы, необходимой для выполнения возложенных обязанностей и функций для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровня ответственности
грубое
11
Наличие в своем составе на постоянной основе не менее одного аттестованного эксперта, осуществляющего технический надзор на объектах второго и третьего уровня ответственности, в том числе по специализации: в части несущих и ограждающих конструкций для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах второго уровня ответственности
грубое
12
Наличие в своем составе на постоянной основе не менее одного аттестованного эксперта, осуществляющего технический надзор на объектах второго и третьего уровня ответственности, в том числе по специализации: в части инженерных сетей для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах второго уровня ответственности
грубое
13
Наличие в своем составе на постоянной основе не менее одного аттестованного экспертов, осуществляющего технический надзор на объектах второго и третьего уровня ответственности, в том числе по специализации: в части технологического оборудования для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах второго уровня ответственности
грубое
14
Наличие аттестата на право осуществления инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах второго уровня ответственности
грубое
15
Наличие соответствующих правоустанавливающих документов на земельный участок
грубое
16
Наличие утвержденной проектной (проектно-сметной) документации
грубое
17
Наличие положительного заключения экспертизы проектов
грубое
18
Наличие уведомления о начале производства строительно-монтажных работ поданного в органы, осуществляющие государственный архитектурно-строительный контроль и надзор
незначительное
19
Наличие у подрядной организации лицензии на право осуществления соответствующих видов лицензируемой архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
20
Соответствие выполненных (выполняемых) строительно-монтажных работ, применяемых строительных материалов (изделий, конструкций) и оборудования утвержденным проектным решениям и государственным (межгосударственным) нормативам, в том числе по обеспечению прочности, устойчивости, надежности несущих и ограждающих конструкций и эксплуатационных качеств зданий (сооружений)
грубое
21
Наличие и ведение журнала технического надзора
грубое
22
Соответствующая организация и осуществление подрядчиком (генподрядчиком) всех видов и форм собственного производственного контроля и надзора качества строительства (входного, операционного, приемочного, лабораторного, геодезического)
грубое
23
Наличие письменного указания об обязательном устранении подрядчиком (генеральным подрядчиком) допущенных им в ходе строительства нарушений государственных (межгосударственных) нормативов, отклонений от проектных решений, предусмотренных утвержденным проектом, и (или) требований организационно-технологических документов с правом приостанавливать строительно-монтажные работы для исполнения указаний в установленные сроки
грубое
24
Предоставление сведений заказчику и в подразделение органов государственного архитектурно-строительного контроля и надзора о неисполнении или ненадлежащем исполнении подрядчиком указаний технадзора
грубое
25
Наличие заключения о качестве строительно-монтажных работ
грубое

3. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы мен саны
26
Жеке немесе заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
елеулі
4. Мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарын, ақпараттық жүйелерін талдаудың нәтижелері
27
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы бұқаралық ақпарат құралдарында ресми хабарлардың болуы
елеулі
28
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы ресми деректердің болуы
өрескел
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдар

3. Наличие и количество подтвержденных жалоб или обращений
26
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица
значительное
4. Результаты анализа официальных интернет-ресурсов, информационных систем государственных органов, средств массовой информации
27
Наличие официальных сообщений в средствах массовой информации о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
значительное
28
Наличие официальных данных в информационных системах государственных органов о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
Организации осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

1. Бұрынғы тексерулер/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу нәтижелері (бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз)) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді
1
Аккредиттеу туралы куәліктің бар-жоғы
өрескел
2
Өзінің құрамында тұрақты негізде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшының бар-жоғы
өрескел
3
Өзінің құрамында тұрақты негізде конструктивтік бөлігі бойынша маманданған сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын кемінде бір аттестатталған сарапшының бар-жоғы
өрескел
4
Өзінің құрамында тұрақты негізде кемінде бір инженер-геодезистің бар-жоғы (жұмыс тәжірибесі кемінде үш жыл)
өрескел
5
Меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген зертхананың бар-жоғы
өрескел
6
Меншік немесе бір жылдан астам мерзімге жалға алу құқығында үй-жайлардың алаңы бір жұмыскерге 6 м2, кресло-арбаларды пайдаланып жұмыс істейтін мүгедектер үшін тиісінше 5,65 және 7,65 м2 деген есеп бойынша талаптарды қанағаттандыратын әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың бар-жоғы
өрескел
7
Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандыру, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдарының, сондай-ақ есеп айырысуларды орындауға, графикалық материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етумен жасақталған компьютерлердің және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті лицензиялық бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютерлердің бар-жоғы
өрескел
8
Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттің бар-жоғы
өрескел
9
Техникалық тексеру жүргізген барлық аттестатталған сарапшылар қолының бар-жоғы, сондай-ақ сарапшылардың дербес мөртабандарын ұсыну және ұйым беретін ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптама қорытындысын ұйымның бірінші басшысының бекітуі
өрескел
10
Сарапшы орындайтын ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптама қорытындысында қол қою және дербес мөртабанның бар-жоғы
өрескел
11
Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша бекітілген құрылыс нормаларының талаптарын бұза отырып орындалған және ғимараттардың, құрылыстардың, олардың бөліктерінің немесе жекелеген конструкциялық элементтерінің пайдалану сапасын нашарлатуға, олардың беріктігін, орнықтылығын төмендетуге әкеп соғуы мүмкін дұрыс емес деректерді қамтитын қорытынды беру
өрескел

1. Результаты предыдущей проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора (при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах
1
Наличие свидетельства об аккредитации
грубое
2
Наличие в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений
грубое
3
Наличие в своем составе на постоянной основе не менее одного аттестованного эксперта осуществляющего экспертизу проектов по специализации конструктивная часть
грубое
4
Наличие в своем составе на постоянной основе не менее одного инженера-геодезиста (с опытом работы не менее трех лет)
грубое
5
Наличие на праве собственности или привлеченной (на основании договора) аккредитованной лаборатории
грубое
6
Наличие административно-бытовых помещений на праве собственности или аренды на срок более одного года, удовлетворяющих требованиям площади помещения из расчета 6 м2 на одного работника, для работающих инвалидов, пользующихся креслами-колясками 5,65 и 7,65 м2 соответственно
грубое
7
Наличие материально-технической оснащенности, в том числе средств измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций, а также компьютеров, оснащенных лицензионными программными обеспечениями, необходимыми для выполнения расчетов, составления и оформления графических материалов
грубое
8
Наличие нормативно-технической и методологической литературы, необходимой для выполнения возложенных обязанностей и функций
грубое
9
Наличие подписи всех аттестованных экспертов, проводившими техническое обследование, а также проставление персональных штампов экспертов и утверждение первым руководителем организации экспертного заключения по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, выдаваемого организацией
грубое
10
Наличие подписи и персонального штампа на экспертном заключении по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений выполняемого экспертом
грубое
11
Наличие выданного заключений по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, выполненного с нарушением требований утвержденных строительных норм и содержащих недостоверные данные, которые могут повлечь за собой ухудшение эксплуатационных качеств, снижение прочности, устойчивости зданий, строений, их частей или отдельных конструктивных элементов
грубое

2. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы мен саны
12
Жеке немесе заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
елеулі
3. Мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарын, ақпараттық жүйелерін талдаудың нәтижелері
13
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы бұқаралық ақпарат құралдарында ресми хабарлардың болуы
елеулі
14
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы ресми деректердің болуы
өрескел
Құрылыс объектілерінің жобаларын басқару жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсететін ұйымдар
1. Бұрынғы тексерулер/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу нәтижелері (бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз)) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді
1
Аккредиттеу туралы куәліктің бар-жоғы
өрескел
2
Бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша мынадай маманданулар бойынша техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшының бар-жоғы:
тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде (кемінде бір сарапшы);
инженерлік желілер бөлігінде (кемінде бір сарапшы);
технологиялық жабдықтар бөлігінде (кемінде бір сарапшы);
өрескел
3
"Жобаның бас инженері" және/немесе "Бас инженер" деген маманданулар бойынша кемінде бір аттестатталған инженер-техник жұмыскер бар-жоғы
өрескел
4
Кемінде бір білікті смета инженерінің бар-жоғы
өрескел
5
Меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың бар-жоғы
өрескел
6
Материалдық-техникалық жарақтануының, атап айтқанда есептеулерді орындауды, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуді жүзеге асыру мүмкіндігін беретін орнатылған қамтамасыз етулері бар станцияларының бар-жоғы
өрескел
2. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы мен саны
7
Жеке немесе заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
елеулі
3. Мемлекеттік органдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарын, ақпараттық жүйелерін талдаудың нәтижелері
8
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы бұқаралық ақпарат құралдарында ресми хабарлардың болуы
елеулі
9
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы бұзушылықтар туралы мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде ресми деректердің болуы
өрескел
Лицензиаттар

2. Наличие и количество подтвержденных жалоб или обращений
12
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица
значительное
3. Результаты анализа официальных интернет-ресурсов, информационных систем государственных органов, средств массовой информации
13
Наличие официальных сообщений в средствах массовой информации о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
значительное
14
Наличие официальных данных в информационных системах государственных органов о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
Организации оказывающих инжиниринговые услуги по управлению проектом строительства объектов
1. Результаты предыдущей проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора (при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах
1
Наличие свидетельства об аккредитации
грубое
2
Наличие не менее трех аттестованных экспертов по осуществлению технического надзора по объектам первого уровня ответственности по следующим специализациям:
в части несущих и ограждающих конструкции (не менее одного эксперта);
в части инженерных сетей (не менее одного эксперта);
в части технологического оборудования (не менее одного эксперта)
грубое
3
Наличие не менее одного аттестованного инженерно-технического работника по специализации "главный инженер проекта" и/или "главный инженер"
грубое
4
Наличие не менее одного квалифицированного инженера-сметчика
грубое
5
Наличие административно-бытовых помещений на праве собственности или ином законном основании
грубое
6
Наличие материально-технической оснащенности, в частности рабочих станций с установленным программным обеспечением, позволяющим осуществлять выполнение расчетов, составление и оформление графических и иных материалов
грубое
2. Наличие и количество подтвержденных жалоб или обращений
7
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица
значительное
3. Результаты анализа официальных интернет-ресурсов, информационных систем государственных органов, средств массовой информации
8
Наличие официальных сообщений в средствах массовой информации о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
значительное
9
Наличие официальных данных в информационных системах государственных органов о нарушениях в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
грубое
Лицензиаты

1. Бұрынғы тексерулер/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу нәтижелері (бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз)) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді
1
Аккредиттеу туралы куәлігінің бар болуы
өрескел
2
Біліктілікті арттыруға жауапты оқытушылық құрамның бар-жоғы
өрескел
3
Аттестаттау жүргізуге жауапты техникалық құрамның бар-жоғы
өрескел
4
Оқыту және аттестаттау жүргізу үшін меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде, санитариялық талаптарды қанағаттандыратын, алаңы кемінде 100 (жүз) шаршы метр әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың болуы, бұл ретте тестілеу және оқыту өткізуге арналған үй-жайлар кемінде 45 (қырық бес) шаршы метр болуы қажет.
Бұл ретте тестілеу және оқыту өткізуге арналған үй-жайлар біріктірілуі мүмкін
өрескел
5
Оқыту және аттестаттау жүргізу үшін санитариялық талаптарды қанағаттандыратын материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде кемінде 10 (он) орынның бар-жоғы
өрескел
6
Инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау үшін бағдарламалық қамтамасыз етудің болуы
өрескел
7
Нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттердің бар-жоғы
өрескел
8
Оқыту және аттестаттау өткізу үшін бекітілген тест сұрақтарының, бекітілген ішкі қағидалар мен регламенттердің бар-жоғы
өрескел
9
Жобаның бас инженеріне:
Құрылыс саласында жоғары білім;
Тиісті салада маман және (немесе) басшы лауазымында объектілерді жобалау бойынша бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі
өрескел
10
Жобаның бас сәулетшісі:
Сәулет саласында жоғары білім;
Тиісті салада маман және (немесе) басшы лауазымында объектілерді жобалау бойынша бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі
өрескел
11
Бас конструктор:
тiрек және қоршау конструкциялары бойынша:
гидротехник;
құрылыс жобалау.
инженерлiк желiлер мен құрылыстар бойынша:
желдету және жылу газбен жабдықтау;
сумен жабдықтау және кәріз/сумен жабдықтау және су бұру;
байланыс инженері;
инженер-электрик;
мұнай және газ инженері.
көлік құрылысы бойынша:
автомобиль жолдары және әуеайлақтар инженері;
көпірлер мен тоннельдер инженері;
темір жолдар инженері.
технологиялық жабдықтар бойынша.
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім;
Тиісті салада маман және (немесе) басшы лауазымында объектілерді жобалау бойынша бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі
өрескел
12
Сәулет бойынша жетекші инженер жобалаушы:
тiрек және қоршау конструкциялары бойынша:
гидротехник;
құрылыс жобалау.
инженерлiк желiлер мен құрылыстары бойынша:
желдету және жылу газбен жабдықтау;
сумен жабдықтау және кәріз/сумен жабдықтау және су бұру;
байланыс инженері;
инженер-электрик;
мұнай және газ инженері.
көлік құрылысы бойынша:
автомобиль жолдары және әуеайлақтар инженері;
көпірлер мен тоннельдер инженері;
теміржолдар инженері.
технологиялық жабдықтар бойынша
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім және
тиісті салада маман лауазымында объектілерді жобалау бойынша үш жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты орта білім және Тиісті салада маман лауазымында объектілерді жобалау бойынша бес жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі
өрескел
13
Бас инженер:
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім;
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру бойынша және (немесе) құрылыс ұйымдарында басшылық лауазымында кемінде бес жыл, оның ішінде бас инженер немесе бас инженердің орынбасары лауазымында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі
өрескел
14
Өндірістік-техникалық бөлімнің бастығы:
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім;
Құрылыс саласында маман және (немесе) басшы лауазымында кемінде бес жыл, оның ішінде өндірістік-техникалық бөлім бастығы немесе бастығының орынбасары лауазымында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі
өрескел
15
Учаскенің бастығы:
тiрек және қоршау конструкциялары бойынша:
гидротехник;
құрылыс жобалау.
инженерлiк желiлер мен құрылыстары бойынша:
желдету және жылу газбен қамту;
сумен жабдықтау және кәріз/сумен жабдықтау және су бұру;
байланыс инженері;
инженер-электрик;
мұнай және газ инженері.
көлік құрылысы бойынша:
автомобиль жолдары және әуеайлақтар инженері;
көпірлер мен тоннельдер инженері;
теміржолдар инженері. технологиялық жабдықтар бойынша.
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім және мастер немесе құрылыс учаскесінде/объектісінде жұмыс жүргізуші, техникалық қадағалау лауазымында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде бес жыл.
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты орта білім және Мастер немесе құрылыс учаскесінде/объектісінде жұмыс жүргізуші, техникалық қадағалау лауазымында кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде жеті жыл
өрескел
16
Жұмыс жүргізуші:
тiрек және қоршау конструкциялары бойынша:
гидротехник;
құрылыс жобалау.
инженерлiк желiлер мен құрылыстары бойынша:
желдету және жылу газбен жабдықтау;
сумен жабдықтау және кәріз/сумен жабдықтау және су бұру;
байланыс инженері;
инженер-электрик;
мұнай және газ инженері.
көлік құрылысы бойынша:
автомобиль жолдары және әуеайлақтар инженері;
көпірлер мен тоннельдер инженері;
теміржолдар инженері.
технологиялық жабдықтар бойынша
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім және Мастер немесе құрылыс учаскесінде/объектісінде жұмыс жүргізуші, техникалық қадағалау лауазымында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде бес жыл.
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты орта білім және мастер немесе құрылыс учаскесінде/объектісінде жұмыс жүргізуші, техникалық қадағалау лауазымында кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде жеті жыл
өрескел
17
Мастер:
тiрек және қоршау конструкциялары бойынша:
гидротехник;
құрылыс жобалау.
инженерлiк желiлер мен құрылыстары бойынша:
желдету және жылу газбен жабдықтау;
сумен жабдықтау және кәріз/сумен жабдықтау және су бұру;
байланыс инженері;
инженер-электрик;
мұнай және газ инженері.
көлік құрылысы бойынша:
автомобиль жолдары және әуеайлақтар инженері;
көпірлер мен тоннельдер инженері;
темір жолдар инженері.
технологиялық жабдықтар бойынша
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты жоғары білім және Мастер немесе техникалық қадағалау лауазымында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде бес жыл.
Құрылыс саласында мамандығы бойынша, жұмыс бағытына байланысты орта білім және Мастер немесе техникалық қадағалау лауазымында кемінде үш жыл жұмыс тәдірибесі. Не құрылыс учаскесінде басқа да лауазымдарда кемінде бес жыл.
өрескел

1. Результаты предыдущей проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора (при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах
1
Наличие свидетельства об аккредитации
грубое
2
Наличие преподавательского состава, ответственного за проведение повышения квалификации
грубое
3
Наличие технического состава, ответственного за проведение аттестации
грубое
4
Наличие административно-бытовых помещений на праве собственности или ином законном основании, удовлетворяющих требованиям площади помещения из расчета 6 м2 на одного работника, для работающих инвалидов, пользующихся креслами-колясками 5,65 и 7,65 м2 соответственно для проведения обучения и аттестации, площадью не менее 100 (ста) квадратных метров, при этом помещения для проведения тестирования и обучения составляли не менее 45 (сорока пяти) квадратных метров. При этом, помещения для проведения тестирования и обучения могут быть совмещены
грубое
5
Наличие материально-технической оснащенности, удовлетворяющих требованиям площади помещения из расчета 6 м2 на одного работника, для работающих инвалидов, пользующихся креслами-колясками 5,65 и 7,65 м2 соответственно для проведения обучения и аттестации, в том числе в количестве не менее 10 (десяти) мест
грубое
6
Наличие программного обеспечения для аттестации инженерно-технических работников
грубое
7
Наличие нормативно-технической и методологической литературы
грубое
8
Наличие утвержденных уполномоченным органом тестовых вопросов, утвержденных внутренних правил и регламентов для проведения обучения и аттестации
грубое
9
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по проектной деятельности: главному инженеру проекта: Высшее образование, в сфере строительства; Опыт работы не менее пяти лет по проектированию объектов в должности специалиста и (или) руководителя в соответствующей области
грубое
10
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по проектной деятельности: Главному архитектору проекта: Высшее образование, в сфере архитектуры; Опыт работы не менее пяти лет по проектированию объектов в должности специалиста и (или) руководителя в соответствующей области
грубое
11
Наличие разрешительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по проектной деятельности: Главному конструктору по несущим и ограждающим конструкциям:
гидротехник;
строительное проектирование;
по инженерным сетям и сооружениям:
теплогазоснабжение и вентиляция;
водоснабжение и канализация/водоснабжение и водоотведение;
инженер связи;
инженер-электрик;
инженер нефти и газа.
по транспортному строительству:
инженер автомобильных дорог и аэродромов;
инженер мостов и тоннелей;
инженер железнодорожных путей.
по технологическому оборудованию.): Высшее образование, в сфере строительства по специальности в зависимости от направления работы; Опыт работы не менее пяти лет по проектированию объектов в должности специалиста и (или) руководителя в соответствующей области
грубое
12
Наличие разрушительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по проектной деятельности: Ведущему инженеру проектировщику по архитектуре:
по несущим и ограждающим конструкциям:
гидротехник;
строительное проектирование.
по инженерным сетям и сооружениям:
теплогазоснабжение и вентиляция;
водоснабжение и канализация/водоснабжение и водоотведение;
инженер связи;
инженер-электрик;
инженер нефти и газа.
по транспортному строительству:
инженер автомобильных дорог и аэродромов;
инженер мостов и тоннелей;
инженер железнодорожных путей.
по технологическому оборудованию:
Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее трех лет по проектированию объектов в должности специалиста соответствующей области;
Среднее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее пяти лет по проектированию объектов в должности специалиста соответствующей области
грубое
13
Наличие разрушительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по строительно-монтажным работам: Главному инженеру: Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы; Опыт работы не менее пяти лет по осуществлению технического надзора и (или) на руководящих должностях в строительных организациях, в том числе не менее одного года в должности главного инженера или заместителя главного инженера
грубое
14
Наличие разрушительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по строительно-монтажным работам: Начальнику производственно-технического отдела: Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы; Опыт работы не менее пяти лет в должности специалиста и (или) руководителей в строительных организациях, в том числе не менее одного года в должности начальника или заместителя начальника производственно-технического отдела
грубое
15
Наличие разрушительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по строительно-монтажным работам: Начальник участка:
по несущим и ограждающим конструкциям:
гидротехник;
строительное проектирование.
по инженерным сетям и сооружениям:
теплогазоснабжение и вентиляция;
водоснабжение и канализация/водоснабжение и водоотведение;
инженер связи;
инженер-электрик;
инженер нефти и газа.
по транспортному строительству:
инженер автомобильных дорог и аэродромов;
инженер мостов и тоннелей;
инженер железнодорожных путей.
по технологическому оборудованию:
Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее трех лет в должности мастера либо производителя работ строительного участка/объекта, технического надзора. Либо не менее пяти лет в других должностях на строительном участке;
Среднее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее пяти лет в должности мастера либо производителя работ строительного участка/объекта, технического надзора. Либо не менее семи лет в других должностях на строительном участке
грубое
16
Наличие разрушительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по строительно-монтажным работам: Производителю работ:
по несущим и ограждающим конструкциям:
гидротехник;
строительное проектирование.
по инженерным сетям и сооружениям:
теплогазоснабжение и вентиляция;
водоснабжение и канализация/водоснабжение и водоотведение;
инженер связи;
инженер-электрик;
инженер нефти и газа.
по транспортному строительству:
инженер автомобильных дорог и аэродромов;
инженер мостов и тоннелей;
инженер железнодорожных путей.
по технологическому оборудованию:
Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее трех лет в должности мастера либо производителя работ строительного участка/объекта, технического надзора. Либо не менее пяти лет в других должностях на строительном участке;
Среднее образование в сфере строительства, по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее пяти лет в должности мастера либо производителя работ строительного участка/объекта, технического надзора. Либо не менее семи лет в других должностях на строительном участке
грубое
17
Наличие разрушительных требований к образованию и опыту работы инженерно-технических работников по строительно-монтажным работам: Мастер:
по несущим и ограждающим конструкциям:
гидротехник;
строительное проектирование.
по инженерным сетям и сооружениям:
теплогазоснабжение и вентиляция;
водоснабжение и канализация/водоснабжение и водоотведение;
инженер связи;
инженер-электрик;
инженер нефти и газа.
по транспортному строительству:
инженер автомобильных дорог и аэродромов;
инженер мостов и тоннелей;
инженер железнодорожных путей.
по технологическому оборудованию:
Высшее образование, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее одного года в должности мастера либо технического надзора. Либо не менее пяти лет в других должностях на строительном участке;
Среднее, в сфере строительства по специальности, в зависимости от направления работы и опыт работы не менее трех лет в должности мастера либо технического надзора. Либо не менее пяти лет в других должностях на строительном участке
грубое

1. Бұрынғы тексерулер/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу нәтижелері (бұл ретте бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, елеусіз)) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптары сақталмаған жағдайда белгіленеді
1
Аккредиттеу туралы куәліктің бар-жоғы
өрескел
2
Жобаның негізгі бөлімдеріне сәйкес мамандандырулар бойынша аттестатталған кемінде бес сарапшының бар-жоғы
өрескел
3
Меншік құқығы немесе өзге де заңды негізде өндірістік базаның бар-жоғы
өрескел
4
Материалдық-техникалық жарақтандыру туралы мәліметтердің бар-жоғы
өрескел
5
Жобаларды сараптаудың сапасын бақылайтын жүйенің бар-жоғы
өрескел
6
Нормативтік-анықтамалық және әдіснамалық әдебиеттің бар-жоғы
өрескел
7
Тұрғызылатын не тұрғызылған объектілердің орнықтылығын, сенімділігін және беріктігін қамтамасыз етпейтін жобалық (жобалау-сметалық) құжаттамаға сараптаманың (сараптамалық бағаның) оң қорытындысын беру
өрескел

1. Результаты предыдущей проверки/профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора (при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах.
1
Наличие свидетельства об аккредитации
грубое
2
Наличие не менее пяти экспертов, аттестованных по специализациям, соответствующим основным разделам проекта
грубое
3
Наличие сведений о производственной базе на праве собственности или ином законном основании
грубое
4
Наличие сведений о материально-технической оснащенности
грубое
5
Наличие системы контроля качества экспертизы проектов
грубое
6
Наличие нормативно-справочной и методологической литературы
грубое
7
Выдача положительного заключения экспертизы (экспертной оценки) на проектную (проектно-сметную) документацию, не обеспечивающего устойчивость, надежность и прочность возводимых либо возведенных объектов
грубое