"Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 15 қазандағы № 530 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 20 қазанда № 21459 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараныз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11779 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған),- бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қауіпті жүктерді автомобиль көлігімен тасымалдау қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қауіпті жүктерді Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарының жүргізушілері және қауіпті жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатын автокөлік құралдары осы Қағидалардың 3 және 4-тарауында жазылған белгілі бір талаптарға сәйкес келуге міндетті";
16-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші және төртінші бөліктермен толықтырылсын:
"Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік бірліктерінде осы Қағидаларға 3-қосымшада көзделген тік жазықтықта орналасқан қызғылт сары түсті тік бұрышты екі тақтайша болуы тиіс. Бір тақтайша алдыңғы жағына, ал екіншісі көлік бірлігінің артына бекітіледі.
Тасымалданатын қауіпті жүктерге немесе олардың қалдықтарына жатпайтын қызғылт сары түсті тақтайшалар алынып тасталуы немесе жабылуы тиіс. Егер тақтайшалар жабылған болса, онда жабын үздіксіз болуы керек және 15 минут ішінде отта болғаннан кейін тиімді болып қалуы тиіс.";
көрсетілген Қағидаларға 2-1 қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат етілетін қауіпті жүктердің тізбесі осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № 530. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 октября 2020 года № 21459
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11779, опубликован 12 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах перевозки опасных грузов автомобильным транспортом, утвержденных указанных приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Водители транспортных средств, осуществляющие перевозку опасных грузов по территории Республики Казахстан, и автотранспортные средства, используемые для перевозки опасных грузов, соответствуют требованиям, указанным в главах 3 и 4 настоящих Правил.";
пункт 16 дополнить частями третьей и четвертой следующего содержания:
"Транспортные единицы, перевозящие опасные грузы, должны иметь две расположенные в вертикальной плоскости прямоугольные таблички оранжевого цвета, по форме, согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам. Одна табличка крепиться спереди, а другая сзади транспортной единицы.
Таблички оранжевого цвета, не относящиеся к перевозимым опасным грузам или их остаткам, должны быть сняты или покрыты. Если таблички покрыты, то покрытие должно быть сплошным и должно оставаться эффективным после пребывания в огне в течение 15 минут.";
дополнить приложением 2-1 согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 9 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Перечень опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық даму
Министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 15 қазаны
№ 530 бұйрығына 1-қосымша
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді тасымалдау
қағидаларына
2-1 қосымша
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 15 қазаны
№ 530 бұйрығына
2-қосымша
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді тасымалдау
қағидаларына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүргізушіні қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік
Алдыңғы жағы
ЖҮРГІЗУШІНІҢ ДАЙЫНДЫҒЫ ТУРАЛЫ ҚЖХЖТ КУӘЛІГІ
ADR DRIVER TRAINING CERTIFICATE
Куәлік берген мемлекеттің айырым белгісі
(Жүргізушінің фотосуретіне арналған орын)
1. Куәлік №
2. Тегі
3. Аты - жөні
4. Туған күні
5. Азаматтығы
6. Жүргішінің қолы
7. Куәлікті берген орган
8. Дейін мерзімді Valid to
Сыртқы жағы
Сынып үшін жарамды және № ООН VALID FOR CLASS (ES) OR UN Nos:
ЦИСТЕРНЫ КРОМЕ ЦИСТЕРН TANKS OTHER THAN TANKS 9. (сыныпты немесе нөмірді көрсету (-а) ООН) 10. (сыныпты немесе нөмірді көрсету (-а) ООН)
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 15 қазаны
№ 530 бұйрығына
3-қосымша
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді тасымалдау
қағидаларына
9-қосымша
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 15 қазаны
№ 530 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 17 сәуірдегі
№ 460 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасында автомобиль көлiгiмен тасымалдауға жiберiлетiн қауiптi жүктердiң тiзбесi
№р/б
Атауы және сипаттамасы
№ БҰҰ
Сыныбы
Ескертулер
1.
Қоректендiру блогiмен авиациялық гидравликалық отын цистернасы (құрамында сусыз гидразин мен метилгидразиннiң қоспасы бар) (M86 отыны)

2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 15 октября 2020 года № 530
Приложение 2-1 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
Приложение 2 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 15 октября 2020 года № 530
Приложение 3 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
Свидетельство о допуске водителя к перевозке опасного груза по территории Республики Казахстан
Лицевая сторона
СВИДЕТЕЛЬСТВО ДОПОГ О ПОДГОТОВКЕ ВОДИТЕЛЯ
ADR DRIVER TRAINING CERTIFICATE
Отличительный знак государства, выдавшего свидетельство
(Место для фотографии водителя)
1. Свидетельство №
2. Фамилия
3. Имя и Отчество
4. Дата рождения
5. Гражданство
6. Подпись водителя
7. Орган, выдавший свидетельство
8. Действительно до Valid to
Оборотная сторона
Действительно для класса (-ов) или № ООН VALID FOR CLASS (ES) OR UN Nos:
ЦИСТЕРНЫ КРОМЕ ЦИСТЕРН TANKS OTHER THAN TANKS 9. (указать класс или номер (-а) ООН) 10. (указать класс или номер (-а) ООН)
Приложение 3 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 15 октября 2020 года № 530
Приложение 9 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
Приложение 4 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 15 октября 2020 года № 530
Приложение 2 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 17 апреля 2015 года № 460
Перечень опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан
№ п/п
Наименование и описание
№ ООН
Класс
Замечания
1.
Авиационная гидравлическая топливная цистерна с блоком питания (содержащая смесь идразина безводного и метилгидразина) (топливо М86)

2441
4,2
2438.
Титан үшхлоридi қоспасы
2869
8
2439.
Пирофорлы титан үшхлоридi
2441
4,2
2440.
Май сiңiрiлген жануар тектi талшықтар
1373
4,2
2441.
Нитрат құрамы аз нитроцеллюлоза сіңірілген талшықтар, н.к.
1353
4,1
2442.
Май сіңірілген өсімдік текті талшықтар
1373
4,2
2443.
Синтетика текті талшықтар
1373
4,2
2444.
ТНТ, см
0209
1
2445.
ТНТ және алюминий -қоспа, см
0390
1
2446.
Жұту кезіндегі уытты коррозиялық сұйықтық, н.к., лк50 200 мл / м3 аспайтын және қаныққан будың концентрациясы 500 лк50 кем емес
2447.
Жұту кезіндегі уытты коррозиялық сұйықтық, н.к., лк50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 10 лк50 кем емес
2448.
Ингаляция кезінде уытты коррозиялық тез тұтанғыш сұйықтық Н.К., ϲ ЛК50 200% мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 500 ЛК50 кем емес
2449.
Ингаляция кезінде уытты коррозиялық тез тұтанғыш сұйықтық Н.К., ϲ ЛК50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 10 ЛК50 кем емес
2450.
Ингаляция кезінде уытты тез тұтанғыш сұйықтық, н.к., лк50 200 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 500 лк50 кем емес
2451.
Ингаляция кезінде уытты тез тұтанғыш сұйықтық, н.к., лк50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 10 лк50 кем емес
2452.
Ингаляциялық уыттылығы 200 мл/м3 аспайтын және қаныққан будың концентрациясы кемінде 500 лк50 болатын тотығатын уытты сұйықтық, н.к.
2453.
Ингаляция кезінде уытты тотықтырғыш сұйықтық, н.к., лк50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 10 лк50 кем емес
2454.
Токсичная при вдыхании жидкость, н.у.к., с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
2455.
Ингаляция кезіндегі уытты сұйықтық, н. к., лк50 200 мл / м3 аспайтын және қаныққан будың концентрациясы 500 лк50 кем емес
2456.
Ингаляция кезінде уытты, сумен әрекеттесетін,тез тұтанатын Н.К., ϲ ЛК50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы кемінде 10 ЛК50
2457.
Ингаляция кезінде уытты, сумен әрекеттесетін сұйықтық, н. к., лк50 200 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 500 лк50 кем емес
2458.
Ингаляция кезінде уытты сумен әрекеттесетін сұйықтық, н. к., лк50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 10 лк50 кем емес
2459.
Ингаляция кезінде уытты, сумен әрекеттесетін,тез тұтанатын сұйықтық, Н.К., ϲ ЛК50 200% мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 500 ЛК50 кем емес

2441
4,2
2438.
Титана трихлорида смесь
2869
8
2439.
Титана трихлорида смесь пирофорная
2441
4,2
2440.
Ткани животного происхождения, н.у.к., пропитанные маслом
1373
4,2
2441.
Ткани пропитанные нитроцеллюлозой с низким содержанием нитратов, н.у.к.
1353
4,1
2442.
Ткани растительного происхождения, н.у.к., пропитанные маслом
1373
4,2
2443.
Ткани синтитического происхождения, н.у.к., пропитанные маслом
1373
4,2
2444.
ТНТ, см
0209
1
2445.
ТНТ и алюминий - смесь, см.
0390
1
2446.
Токсичная при вдыхании жидкость коррозионная, н.у.к., с лк50 не более 200 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 лк50
3389
6,1
2447.
Токсичная при вдыхании жидкость коррозионная, н.у.к., с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
3390
6,1
2448.
ТОКСИЧНАЯ ПРИ ВДЫХАНИИ ЖИДКОСТЬ ЛЕГКОВОСПЛАМЕНЯЮЩАЯСЯ КОРРОЗИОННАЯ Н.У.К., ϲ ЛК50 не более 200% мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 ЛК50
3488
6,1
2449.
ТОКСИЧНАЯ ПРИ ВДЫХАНИИ ЖИДКОСТЬ ЛЕГКОВОСПЛАМЕНЯЮЩАЯСЯ КОРРОЗИОННАЯ Н.У.К., ϲ ЛК50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 ЛК50
3489
6,1
2450.
Токсичная при вдыхании жидкость легковоспламеняющаяся, н.у.к., с лк50 не более 200 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 лк50
3383
6,1
2451.
Токсичная при вдыхании жидкость легковоспламеняющаяся, н.у.к., с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
3384
6,1
2452.
Токсичная при вдыхании жидкость окисляющая, н.у.к., с ингаляционной токсичностью не более 200 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 лк50
3387
6,1
2453.
Токсичная при вдыхании жидкость окисляющая, н.у.к., с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
3388
6,1
2454.
Токсичная при вдыхании жидкость, н.у.к., с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
3382
6,1
2455.
Токсичная при вдыхании жидкость, н.у.к., с лк50 не более 200 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 лк50
3381
6,1
2456.
ТОКСИЧНАЯ ПРИ ВДЫХАНИИ ЖИДКОСТЬ, РЕАГИРУЮЩАЯ ϲ ВОДОЙ,ЛЕГКОВОСПЛАМЕНЯЮЩАЯСЯ Н.У.К., ϲ ЛК50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 ЛК50
3491
6,1
2457.
Токсичная при вдыхании жидкость, реагирующая с водой, н.у.к., с лк50 не более 200 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 лк50
3385
6,1
2458.
Токсичная при вдыхании жидкость, реагирующая с водой, н.у.к.,с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
3386
6,1
2459.
ТОКСИЧНАЯ ПРИ ВДЫХАНИИ ЖИДКОСТЬ, РЕАГИРУЮЩАЯ С ВОДОЙ,ЛЕГКОВОСПЛАМЕНЯЮЩАЯСЯ, Н.У.К., ϲ ЛК50 не более 200% мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 ЛК50
3490
6,1