Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмекке енгізілген емшаралар мен манипуляциялар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-136/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 21 қазанда № 21470 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі 200-бабының 1-тармағы 1) тармақшасының 7-абзацына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес амбулаториялық жағдайда мамандандырылған медициналық көмекке енгізілген рәсімдер мен манипуляциялар тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 19 қазаны
№ ҚР ДСМ-136/2020
Бұйрығына 1-қосымша
Амбулаториялық жағдайда мамандандырылған медициналық көмекке енгізілген рәсімдер мен манипуляциялар тізбесі
Қызметтердің толық коды
Қызметтің атауы

Об утверждении перечня процедур и манипуляций, включенных в специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-136/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2020 года № 21470
В соответствии с абзацем 7 подпункта 1) пункта 1 статьи 200 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень процедур и манипуляций, включенных в специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-136/2020
Перечень процедур и манипуляций, включенных в специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях
Полный код услуги
Наименование услуги

117.
D95.470.235
Кохлеарлы имплантация жүйесінің сөйлеу процессорының құрылуын сурдопедагогпен зерттеу
118.
D95.470.236
Құлақтың ортаңғы имплантация жүйесінің дыбыс процессорының құрылуын сурдопедагогпен зерттеу
119.
D95.470.237
Сүйек өткізгіштігінің имплантация жүйесінің дыбыс процессорының құрылуын сурдопедагогпен зерттеу
120.
D95.480.222
Ортаңғы құлақ имплантация жүйесінің дыбыс процессорын сурдопедагогпен құрылу
121.
D95.480.223
Сүйек өткізгіштігі имплантация жүйесінің дыбыс процессорын сурдопедагогпен құрылу
DХХ.ХХХ.300
Офтальмологтың емшаралары мен манипуляциялары

117.
D95.470.235
Обследование сурдопедагогом настройки речевого процессора системы кохлеарной имплантации
118.
D95.470.236
Обследование сурдопедагогом настройки аудипроцессора системы имплантации среднего уха
119.
D95.470.237
Обследование сурдопедагогом настройки аудипроцессора системы имплантации костной проводимости
120.
D95.480.222
Настройка сурдологом аудипроцессора системы имплантации среднего уха
121.
D95.480.223
Настройка сурдологом аудипроцессора системы имплантации костной проводимости
DХХ.ХХХ.300
Процедуры и манипуляции офтальмолога

D54.985.723
Лактатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
249.
D54.985.724
Лактатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
250.
D54.985.726
Бикарбонатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
251.
D54.985.727
Бикарбонатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
DХХ.ХХХ.800
Аллергологтың емшаралары және манипуляциялар

D54.985.723
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером (взрослые)
249.
D54.985.724
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером (дети)
250.
D54.985.726
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером (взрослые)
251.
D54.985.727
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером (дети)
DХХ.ХХХ.800
Процедуры и манипуляции аллерголога

D02.023.007
Жамбас-мықын буының массажы
423.
D02.024.007
Жамбас-мықын және бөксе аумағының массажы (бір атаулы жақтың)
424.
D02.025.007
Аяқ және бел бөлігініің массажы
425.
D02.026.007
Аяқ массажы
426.
D02.027.007
Тізе буынының массажы
427.
D02.028.007
Тобық-тізе буынының массажы
428.
D02.029.007
Тізе және тобық массажы
429.
D02.030.007
Бет массажы
430.
D02.031.007
Банкалы массаж
Бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1) "Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 28 шілдедегі № 626 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11958 болып тіркелген, 2015 жылғы 7 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 626 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 30 наурыздағы № ҚР ДСМ-17 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2019 жылғы 9 сәуірде № 18478 болып тіркелген, 2019 жылғы 17 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған);
3) "Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 626 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № ҚР ДСМ-121 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2019 жылғы 29 тамызда № 19314 болып тіркелген, 2019 жылғы 3 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған);
4) "Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 шілдедегі № 626 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № ҚР ДСМ-24/2020 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 6 сәуірде № 20325 болып тіркелген, 2020 жылғы 10 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі бақылау банкінде жарияланған);

D02.023.007
Массаж тазобедренного сустава
423.
D02.024.007
Массаж тазобедренного сустава и ягодичной области (одноименной стороны)
424.
D02.025.007
Массаж нижней конечности и поясничной области
425.
D02.026.007
Массаж нижней конечности
426.
D02.027.007
Массаж коленного сустава
427.
D02.028.007
Массаж голеностопного сустава
428.
D02.029.007
Массаж стопы и голени
429.
D02.030.007
Массаж лица
430.
D02.031.007
Баночный массаж
Приложение 2 к приказу
Перечень некоторых утративших силу приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1) приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 626 "Об утверждении Правил оказания консультативно-диагностической помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11958, опубликован 7 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № ҚР ДСМ-17 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 626 "Об утверждении Правил оказания консультативно-диагностической помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9 апреля 2019 года под № 18478, опубликован 17 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);
3) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № ҚР ДСМ-121 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 626 "Об утверждении Правил оказания консультативно-диагностической помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 августа 2019 года под № 19314, опубликован 3 сентября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);
4) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-24/2020 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 626 "Об утверждении Правил оказания консультативно-диагностической помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 6 апреля 2020 года под № 20325, опубликован 10 апреля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде);

5) "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 шілдедегі № ҚР ДСМ-76/2020 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 3 шілдеде № 20932 болып тіркелген, 2020 жылғы 9 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған).

5) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 июля 2020 года № ҚР ДСМ-76/2020 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3 июля 2020 года под № 20932, опубликован 9 июля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).