Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 21 қазандағы № 726 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 қазанда № 21516 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін отырған кейбір бұйрықтардың қоса берілген тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті (А.М. Сайтбеков) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаментіне (А.М. Сайтбеков) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2020 жылғы 21 қазаны
№ 726 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 830 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 830 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 830 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. "Қазақстан Республикасының Ішкі істер органдарында конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдар тізбесін және Қазақстан Республикасының Ішкі істер органдарында жоғары тұрған басшы лауазымдарға конкурс өткізу шарттары мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 671 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17724 болып тіркелді, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 16 қарашада жарияланды):
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында жоғары тұрған басшы лауазымдарға конкурс өткізу шарттары мен қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 октября 2020 года № 726. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 октября 2020 года № 21516.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Сайтбеков А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казах стан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Департамент кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Сайтбеков А.М.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 октября 2020 года № 726
Перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 830 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 671 "Об утверждении Перечня руководящих должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Условия и Правила проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17724, опубликован 16 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Условиях и Правилах проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в органах внутренних дел Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Жоғары тұрған бос басшы лауазымдарға кандидаттарды іріктеудің негізгі өлшемшарты "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарындағы кадр саясатын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 998 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12679 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 998 бұйрық) бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі-біліктілік талаптары) сәйкес келуі, ІІО қызметкерлерінің бәсекеге қабілеттілігі көрсеткішінің жоғары деңгейі болып табылады.".
5. "Ішкі істер органдарына қабылданатын адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу қағидалары және одан өту шарттары, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздері" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 13 наурыздағы № 211 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20123 болып тіркелді, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 17 наурызда жарияланды):
осы бұйрықпен бекітілген Ішкі істер органдарына қабылданатын адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу қағидаларында және одан өту шарттары, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қатардағы, кіші және орта басшы құрамы лауазымдарына орналасуға қойылатын талаптар Заңмен, "Ішкі істер органдарында кадрлық жоспарлауды ескере отырып, кадрларға қажеттілікті қанағаттандыру үшін мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 941 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12442 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарымен айқындалады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Іріктеуге қатысуға ниет білдірген азаматтар іріктеуге қатысу үшін ІІМ ведомстволарының, ІІМ қарамағындағы аумақтық органдардың, ІІМ қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің және оның ведомстволарының кадр қызметтеріне еркін нысанда жазылған өтінішті "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының конкурстық негізде орналасатын лауазымдар тізбесін, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарына қызметке орналасу кезінде конкурс пен тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 870 бұйрығының 17-тармағының 2), 3), 4), 5), 6), 7) және 9), 10), 11), 14) және 15) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды береді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14305 болып тіркелді) (бұдан әрі – Конкурс өткізу қағидалары) сәйкес әзірленді.";

"6. Основным критерием отбора кандидатов на вакантные вышестоящие руководящие должности является соответствие квалификационным требованиям к категориям должностей органов внутренних дел Республики Казахстан (далее-квалификационные требования), высокий уровень показателя конкурентоспособности сотрудников ОВД, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 998 "О некоторых вопросах реализации кадровой политики в органах внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12679) (далее - приказ № 998).".
5. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 марта 2020 года № 211 "Об утверждении Правил отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих в органы внутренних дел, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20123, опубликован 17 марта 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
в Правилах отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих в органы внутренних дел, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Требования на замещение должностей рядового, младшего и среднего начальствующего состава определяется Законом, приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 941 "Об утверждении Перечня специальностей для удовлетворения потребностей в кадрах с учетом кадрового планирования в органах внутренних дел" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12442) и квалификационными требованиями к категориям должностей органов внутренних дел Республики Казахстан.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Граждане, желающие принять участие в отборе подают в кадровые службы ведомств МВД, территориальных органов, находящихся в ведении МВД, государственных учреждений, находящихся в ведении МВД и его ведомств заявление на участие в отборе, в произвольной форме, документы, перечисленные в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6), 7) и 9), 10), 11), 14) и 15) пункта 17 Приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 870 "Об утверждении Перечня должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Правил проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14305) (далее – Правила проведения конкурса).";

мынадай редакциядағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Заңның 11-бабының 6-тармағына сәйкес кандидат ІІМ білім беру ұйымында алғашқы кәсіптік даярлықты аяқтағаннан кейін кемінде үш жыл Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында қызмет өткеру туралы осы Қағидаларға 1-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша міндеттеме қабылдайды.".
осы Тізбеге қосымшаға сәйкес 1-1-қосымшамен толықтырылсын.
Тізімге
қосымша
Ішкі істер органдарына
қабылданатын адамдар үшін
алғашқы кәсіптік даярлыққа
іріктеу қағидалары және одан
өту юшарттары, сондай-ақ
оларды алғашқы кәсіптік
даярлықтан шығару негіздеріне
1-1 қосымша
нысан
Міндеттеме
Мен, _____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңының 11-бабы
6-тармағына сәйкес алғашқы кәсіптік даярлықты аяқтағаннан кейін үш жылдан
кем емес мерзімде _________________________________________________________
(ІІО-дағы қызмет орнының атауын көрсетіңіз)
қызмет өткеруді міндетіме аламын.
Ішкі істер органдарында одан әрі қызмет өткеруден бас тартқан жағдайда немесе үлгермеушілігіме және (немесе) тәртіп бұзуыма байланысты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымынан шығарылған, сондай-ақ өз қалауым бойынша кеткен жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес даярлау кезеңінде даярлауға, стипендия төлеуге, тамақтануға және тұруға жұмсалған бюджет қаражатын мемлекетке өтеуді міндетіме аламын.
Бұл міндет әскери-дәрігерлік комиссияның қызметке жарамсыздығы немесе шектеулі жарамдылығы туралы қорытындысы негізінде қызметкер денсаулық жағдайы бойынша үш жыл ішінде қызметтен босатылған жағдайда не штаттың қысқаруымен, құқық қорғау органының қайта құрылуымен немесе таратылуымен байланысты басқа лауазымда жұмыс істей алмауы жағдайында, сондай-ақ оны басқа құқық қорғау органына не арнаулы мемлекеттік органға ауыстыру кезінде қолданылмайды.
Кандидаттың Т.А.Ә. _________________                   қолы, күні ______________
Кадр қызметі қызметкерінің Т.А.Ә.____________________________________________

дополнить пунктом 10-1 в следующей редакции:
"10-1. В соответствии с пунктом 6 статьи 11 Закона кандидат принимает письменное обязательство по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам, что по окончании в организации образования МВД первоначальной профессиональной подготовки обязуется не менее трех лет проходить службу в органах внутренних дел Республики Казахстан.";
дополнить приложением 1-1 согласно приложению к настоящему Перечню.
Приложение к Перечню
Приложение 1-1 к Правилам отбора
на первоначальную профессиональную подготовку
и условия ее прохождения для лиц,
поступающих в органы внутренних дел,
а также основания их отчисления
от первоначальной профессиональной подготовки
форма
Обязательство
Я, ___________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии))
в соответствии с пунктом 6 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О правоохранительных службе"
по завершению первоначальной профессиональной подготовки, обязуюсь проходить службу
____________________________________________________________________________ в
(указать наименование место службы в ОВД)
не менее трех лет.
В случае отказа от дальнейшего прохождения службы в органах внутренних дел либо отчисления из организации образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан в связи с неуспеваемостью и (или) нарушением дисциплины, а также по собственному желанию обязуюсь возместить государству бюджетные средства, затраченные на подготовку, выплату стипендии, питание и проживание в период подготовки, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Данная обязанность не распространяется на сотрудника в случае его увольнения со службы в течение трех лет по состоянию здоровья на основании заключения военно-врачебной комиссии о непригодности или ограниченной пригодности к службе либо в связи с сокращением штата, реорганизацией или ликвидацией правоохранительного органа в случаях невозможности использования в другой должности, а также его перевода в другой правоохранительный орган либо специальный государственный орган.
ФИО кандидата _____________________ подпись, дата________________________________
ФИО сотрудника кадровой службы__________________________________________________