"Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 115 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 қазандағы № 293 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 2 қарашада № 21575 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 115 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10876 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтықтың жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Күзет қызметін жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен лицензия алған тұлғалармен шарттардың болуы туралы мәліметтер осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 29 қазаны
№ 293 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 115 бұйрығына
1-қосымша
Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі
р/с№
Біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар
1
2
Букмекерлік кеңсе үшін
1
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысандағы "Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Азаматтық қорғау туралы заң) 61-бабы 1-тармағына сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық және өртке қарсы нормаларға сәйкес келетін меншік құқығындағы үйдің (үй, құрылыс, ғимарат бөліктерінің) болуы туралы мәліметтер*
2
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысандағы бәс тігуді ұйымдастыруға және өткізуге арналған меншік құқығындағы жабдықтар туралы мәліметтер
3

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 115 "Об утверждении Перечня и формы документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 октября 2020 года № 293. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 ноября 2020 года № 21575
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 115 "Об утверждении Перечня и формы документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10876, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 15 мая 2015 года) следующие изменения:
перечень документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
сведения о наличии договоров с лицами, получившими в установленном законодательством Республики Казахстан порядке лицензию на осуществление охранной деятельности, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Приложение 1 к приказу
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 29 октября 2020 года № 293
Приложение 1 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 115
Перечень документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям
№п/п
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
1
2
Для букмекерской конторы
1
сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности, соответствующего санитарно-эпидемиологическим и противопожарным нормам в соответствии с пунктом 2 статьи 61 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" (далее – Закон о гражданской защите) по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу*
2
сведения о наличии оборудования для организации и проведения пари на праве собственности по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу
3

осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысандағы "Күзет қызметі туралы" 2000 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасы Заңының (Күзет қызметі туралы заң) 5-бабы 1-тармағына сәйкес лицензия алған заңды тұлғалармен шарттың (шарттардың) болуы туралы мәліметтер**
4
"Ойын бизнесі туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Ойын бизнесі туралы заң) 13-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес букмекерлік кеңсенің жұмысының, ставкалар қабылдаудың және өткізілетін құмар ойындарының және (немесе) бәс тігудің қазақ және орыс тілдерінде әзірленген қағидалары
5
бірінші талап ету бойынша салымды беру шартымен (талап етілгенге дейінгі салым) Ойын бизнесі туралы заңының 13-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес 40 000 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде банктік салым ашуға Қазақстан Республикасының аумағындағы екінші деңгейдегі банкпен жасасқан шарт
Тотализатор үшін
1
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысандағы Азаматтық қорғау туралы заңының 61-бабы 1-тармағына сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық және өртке қарсы нормаларға сәйкес келетін меншік құқығындағы үйдің (үй, құрылыс, ғимарат бөліктерінің) болуы туралы мәліметтер*
2
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысандағы бәс тігуді ұйымдастыруға және өткізуге арналған меншік құқығындағы жабдықтар туралы мәліметтер
3
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысандағы "Күзет қызметі туралы" 2000 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 1-тармағына сәйкес лицензия алған заңды тұлғалармен шарттың (шарттардың) болуы туралы мәліметтер**
4
"Ойын бизнесі туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес ойын мекемесінің, тотализатордың жұмысының, ставкалар қабылдаудың және өткізілетін құмар ойындарының және (немесе) бәс тігудің қазақ және орыс тілдерінде әзірленген қағидалары
5
бірінші талап ету бойынша салымды беру шартымен (талап етілгенге дейінгі салым), Ойын бизнесі туралы заңының 13-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес 10 000 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде банктік салым ашуға Қазақстан Республикасының аумағындағы екінші деңгейдегі банкпен жасасқан шарт
Казино үшін
1
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысандағы 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 581-бабының 1-тармағына сәйкес үш жұлдыздан кем емес санаттағы қонақ үй кешеніндегі санитариялық-эпидемиологиялық және өртке қарсы нормаларға сәйкес келетін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі үйдің (үй, құрылыс, ғимарат бөліктерінің) болуы туралы мәліметтер*
2
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысандағы меншік құқығындағы ойын жабдығының болуы туралы мәліметтер
3
қолданылатын заңдастырылған белгілердің қазақ және орыс тілдеріндегі үлгілері мен номинациялары
4
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысандағы Күзет қызметі туралы заңының 5-бабы 1-тармағына сәйкес лицензия алған заңды тұлғалармен шарттың (шарттардың) болуы туралы мәліметтер**
5
Ойын бизнесі туралы заңының 13-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес ойын мекемесінің жұмысының, ставкалар қабылдаудың және өткізілетін құмар ойындарының және (немесе) бәс тігудің қазақ және орыс тілдерінде әзірленген қағидалары
6
бірінші талап ету бойынша салымды беру шартымен (талап етілгенге дейінгі салым) Ойын бизнесі туралы заңының 13-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес 60 000 айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінде салым ашуға Қазақстан Республикасының аумағындағы екінші деңгейлі банкпен жасасқан шарт
Ойын автоматтары залы үшін
1
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 581-бабының 1-тармағына сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық және өртке қарсы нормаларға сәйкес келетін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негізінде үйдің (үй, құрылыс, ғимарат бөліктерінің) болуы туралы мәліметтер*
2
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысандағы меншік құқығындағы ойын жабдығының болуы туралы мәліметтер
3
қолданылатын заңдастырылған белгілердің қазақ және орыс тілдеріндегі үлгілері мен номинациялары
4
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысандағы Күзет қызметі туралы заңының 5-бабы 1-тармағына сәйкес лицензия алған заңды тұлғалармен шарттың (шарттардың) болуы туралы мәліметтер**
5
Ойын бизнесі туралы заңының 13-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес ойын мекемесінің жұмысының, ставкалар қабылдаудың және өткізілетін құмар ойындарының және (немесе) бәс тігудің қазақ және орыс тілдерінде әзірленген қағидалары
6
бірінші талап ету бойынша салымды беру шартымен (талап етілгенге дейінгі салым) Ойын бизнесі туралы заңының 13-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес 60 000 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде салым ашуға Қазақстан Республикасының аумағындағы екінші деңгейдегі банкпен жасасқан шарт
Ескертпе:
* өтініш берушілер мәліметті "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқоры ақпараттық жүйесінен алады (жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар түрінде);
** өтініш берушілер мәліметтерді "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінен алады.
бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 115 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Күзет қызметін жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен лицензия алған заңды тұлғалармен шарттардың болуы туралы мәліметтер
Күзет қызметтерін көрсетуге арналған шарттың нөмірі және күні
Күзет қызметтерін көрсетуге шарт жасасқан заңды тұлғаның атауы
Күзет қызметтерін көрсететін заңды тұлғалардың бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Лицензияны берген орган
Күзет қызметін жүзеге асыру үшін лицензияның нөмірі және күні
1
2
3
4
5
6

сведения о наличии договора (договоров) с юридическими лицами, получившими лицензию в соответствии с пунктом 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 19 октября 2000 года "Об охранной деятельности" (далее – Закон об охранной деятельности) по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу**
4
правила работы букмекерской конторы, приема ставок и проводимых азартных игр и (или) пари на казахском и русском языках, разработанные в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "Об игорном бизнесе" (далее – Закон об игорном бизнесе)
5
договор с банком второго уровня на территории Республики Казахстан на открытие банковского вклада в размере 40 000 месячных расчетных показателей в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 13 Закона об игорном бизнесе при условии выдачи вклада по первому требованию (вклада до востребования)
Для тотализатора
1
сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности, соответствующего санитарно-эпидемиологическим и противопожарным нормам в соответствии с пунктом 2 статьи 61 Закона о гражданской защите по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу*
2
сведения о наличии оборудования для организации и проведения пари на праве собственности по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу
3
сведения о наличии договора (договоров) с юридическими лицами, получившими лицензию в соответствии с пунктом 1 статьи 5 Закона об охранной деятельности по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу**
4
правила работы игорного заведения, тотализатора, приема ставок и проводимых азартных игр и (или) пари на казахском и русском языках, разработанные в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 13 Закона об игорном бизнесе
5
договор с банком второго уровня на территории Республики Казахстан на открытие банковского вклада в размере 10 000 месячных расчетных показателей в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 13 Закона об игорном бизнесе при условии выдачи вклада по первому требованию (вклада до востребования)
Для казино
1
сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности или ином законном основании в гостиничном комплексе категории не ниже трех звезд, соответствующего санитарно-эпидемиологическим и противопожарным нормам в соответствии с пунктом 1 статьи 581 Гражданского Кодекса Республики Казахстан от 1 июля 1999 года по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу*
2
сведения о наличии игорного оборудования на праве собственности по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу
3
образцы и номинации применяемых легитимационных знаков на казахском и русском языках
4
сведения о наличии договора (договоров) с юридическими лицами, получившими лицензию в соответствии с пунктом 1 статьи 5 Закона об охранной деятельности по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу**
5
правила работы игорного заведения, приема ставок и проводимых азартных игр и (или) пари на казахском и русском языках, разработанные в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 13 Закона об игорном бизнесе
6
договор с банком второго уровня на территории Республики Казахстан на открытие банковского вклада в размере 60 000 месячных расчетных показателей в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 13 Закона об игорном бизнесе при условии выдачи вклада по первому требованию (вклада до востребования)
Для зала игровых автоматов
1
сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности или ином законном основании, соответствующего санитарно-эпидемиологическим и противопожарным нормам в соответствии с пунктом 1 статьи 581 Гражданского Кодекса Республики Казахстан от 1 июля 1999 года по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу*
2
сведения о наличии игорного оборудования на праве собственности по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу
3
образцы и номинации, применяемых легитимационных знаков на казахском и русском языках
4
сведения о наличии договора (договоров) с юридическими лицами, получившими лицензию в соответствии с пунктом 1 статьи 5 Закона об охранной деятельности по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу**
5
правила работы игорного заведения, приема ставок и проводимых азартных игр и (или) пари на казахском и русском языках, разработанные в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 13 Закона об игорном бизнесе
6
договор с банком второго уровня на территории Республики Казахстан на открытие банковского вклада в размере 60 000 месячных расчетных показателей в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 13 Закона об игорном бизнесе при условии выдачи вклада по первому требованию (вклада до востребования)
Примечание:
* Заявители получают сведения из информационной системы "Государственная база данных "Регистр недвижимости" (в виде справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках);
** Заявители получают сведения из информационной системы "Е-лицензирование".
Приложение 2 к приказу
Приложение 4 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 115
Форма
Сведения о наличии договоров с юридическими лицами, получившими в установленном законодательством Республики Казахстан порядке лицензию на осуществление охранной деятельности
Номер и дата договора на оказание охранных услуг
Наименование юридического лица, с которым заключен договор на оказание охранных услуг
Бизнес-идентификационный номер юридического лица, оказывающего охранные услуги
Номер и дата лицензии на осуществление охранной деятельности
1
2
3
4
5