"Темекі өнімдеріне арналған дербес сәйкестендіру нөмірлерін-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 15 ақпандағы № 102 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 1061 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 қарашада № 21585 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2024 жылғы 30 мамырдағы № 332 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 30.05.2024 № 332 (08.06.2024 бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Темекі өнімдеріне арналған дербес сәйкестендіру нөмірлерін-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 15 ақпандағы № 102 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14914 болып тіркелген, 2017 жылғы 29 мамырда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген, Темекі өнімдеріне арналған дербес сәйкестендіру нөмірлерін-кодтарын беру қағидаларында:
1, 3 және 4 қосымшалар осы бұйрықтың 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 3 қарашасы
№ 1061 Бұйрығына
1-қосымша
Темекі өнімдеріне арналған
дербес сәйкестендіру нөмір-
кодтарын беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Темекі өніміне (-деріне) ДСН-кодын (-тарын) беруге арналған өтінім
Көрсетілетін қызметті алушылар атауы: ___________________________
Көрсетілетін қызметті алушылар жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру
нөмірі: ________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушылар түрі (өндіруші және (немесе) импорттаушы):
_____________________________________________________
Темекі өнімінің таңбасы
Темекі өнімінің атауы (сигареттер, папиростар, сигаралар, сигариллалар, қыздырылатын темекісі бар бұйымдар, қорқорға арналған темекі және басқа темекі)
Қораптағы (орауыштағы) темекі өнімінің бірлік саны, (дана, грамм, миллилитр)
Сүзгінің бар-жоғы, (бар/жоқ)
1.
2.
...
Басшы _______________________________________             ________________
(Тегі, аты-жөні, әкесінің аты) (ол болған кезде)                  (қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 3 қарашасы
№ 1061 Бұйрығына
2-қосымша
Темекі өнімдеріне арналған
дербес сәйкестендіру нөмір-
кодтарын беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Темекі өнімдерінің дербес сәйкестендіру нөмірлер-кодтарының тізілімі
Р/с№
Өтінім берушінің атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Өтінім берушінің заңды меке-жайы
Темекі өнімінің таңбасы
Темекі өнімінің атауы (сигареттер, папиростар, сигаралар, сигариллалар, қыздырылатын темекісі бар бұйымдар, қорқорға арналған темекі және басқа темекі)
Қораптағы (орауыштағы) темекі өнімінің бірлік саны, (дана, грамм, миллилитр)
Сүзгінің бар-жоғы, (бар/жоқ)
Дербес сәйкестендіру нөмірлер--коды
1.
...
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 3 қарашасы
№ 1061 Бұйрығына
3-қосымша
Темекі өнімдеріне арналған
дербес сәйкестендіру
нөмір-кодтарын беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Фасеттік кодтау жүйесінің құрылымы ДСН-кодтарының құрылымы мынадай сызбада ұсынылған:
Бірінші фасет (бірінші топ төрт цифрдан) - темекі өнімдерінің өндіретін және (немесе) импорттайтын жеке және заңды тұлғаның коды.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2017 года № 102 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 1061. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2020 года № 21585. Утратило силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2024 года № 332.
Сноска. Утратило силу приказом и.о. Министра финансов РК от 30.05.2024 № 332 (вводится в действие с 08.06.2024).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2017 года № 102 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14914, опубликован 29 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия, утвержденных указанным приказом:
приложения 1, 3 и 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 ноября 2020 года № 1061
Приложение 1 к Правилам
присвоения персональных
идентификационных номеров-
кодов на табачные изделия
Форма
Заявка на присвоение ПИН-кода(-ов) на табачное(-ые) изделие(-я)
Наименование услугополучателя: __________________________________
Индивидуальный/бизнес-идентификационный номер услугополучателя:
____________________________________________________________________
Тип заявителя (производитель и (или) импортер): ____________________
Марка табачного изделия
Наименование табачного изделия (сигареты, папиросы, сигары, сигариллы, изделия с нагреваемым табаком, табак для кальяна, табак и прочие изделия из табака)
Количество единиц табачного изделия в пачке (штук, грамм, миллилитр)
Наличие фильтра, (есть/нет)
1.
2.
Руководитель ________________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 ноября 2020 года № 1061
Приложение 3 к Правилам
присвоения персональных
идентификационных номеров-
кодов на табачные изделия
Форма
Реестр персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия
Наименование заявителя
Индивидуальный/бизнес-идентификационный номер
Юридический адрес заявителя
Марка табачного изделия
Наименование табачного изделия (сигареты, папиросы, сигары, сигариллы, изделия с нагреваемым табаком, табак для кальяна, табак и прочие изделия из табака)
Количество единиц табачного изделия в пачке (штук, грамм, миллилитр)
Наличие фильтра (есть/нет)
ПИН-код
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 ноября 2020 года № 1061
Приложение 4 к Правилам
присвоения персональных
идентификационных номеров-
кодов на табачные изделия
Форма
Структура фасетной системы кодирования
Структура ПИН-кода представлена следующей схемой:
Первый фасет (первая группа из четырех цифр) – код юридического (физического) лица, производящего и (или) импортирующего табачные изделия.

Екінші фасет (екінші топ екі саннан) – тауарлар тобы (сүзгімен сигареттер – 01; сүзгісіз сигареттер – 02; папиростар – 03; сигаралар – 04; сигариллалар – 05; қыздырылатын темекісі бар бұйымдар – 06; қорқорға арналған темекі – 07; басқа темекі – 08).
Үшінші фасет (үшінші топ төрт цифрдан) – темекі өнімінің таңбасы.
Төртінші фасет (төртінші топ екі саннан) – қораптағы немесе бумадағы темекі өнімінің саны.

Второй фасет (вторая группа из двух чисел) – группа товаров (сигареты с фильтром – 01; сигареты без фильтра – 02; папиросы – 03; сигары – 04; сигариллы – 05; изделия с нагреваемым табаком – 06; табак для кальяна – 07; табак и прочие изделия из табака - 08).
Третий фасет (третья группа из четырех цифр) – марка табачного изделия.
Четвертый фасет (четвертая группа из двух чисел) – количество табачного изделия в пачке или упаковке.