Диагностиканың, емдеу мен медициналық оңалтудың жаңа әдістерін қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 27 қарашадағы № ҚР ДСМ-208/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 қарашада № 21690 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі 227-бабының 11- тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдістерін қолдану қағидалары бекітілсін.
2. "Диагностиканың, емдеу мен медициналық оңалтудың жаңа әдістерін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 272 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9538 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 16 шілдеде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 27 қарашасы
№ ҚР ДСМ-208/2020
Бұйрықпен бекітілген
Диагностиканың, емдеу мен және медициналық оңалтудың жаңа әдістерін қолдану қағидалары
1- тарау. Жалпы ережелер
1. Осы диагностиканың, емдеу мен медициналық оңалтудың жаңа әдістерін қолдану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 227 – бабының 11-тармағына сәйкес әзірленді және диагностиканың, емдеу мен медициналық оңалтудың жаңа әдістерін (бұдан әрі-жаңа әдістер) қолдану тәртібін айқындайды.

Об утверждении правил применения новых методов диагностики, лечения и медицинской реабилитации
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-208/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2020 года № 21690.
В соответствии с пунктом 11 статьи 227 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые правила применения новых методов диагностики, лечения и медицинской реабилитации.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 мая 2014 года № 272 "Об утверждении Правил применения новых методов диагностики, лечения и медицинской реабилитации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9538, опубликован 16 июля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Утверждены приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 ноября 2020 года
№ ҚР ДСМ-208/2020
Правила применения новых методов диагностики, лечения и медицинской реабилитации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила применения новых методов диагностики, лечения и медицинской реабилитации (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 11 статьи 227 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 год "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок применения новых методов диагностики, лечения и медицинской реабилитации (далее – новые методы).

2. Осы Қағидаларда мынадай анықтамалар мен ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры - аударымдар мен жарналарды жинақтауды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
2) биоэтика - өмір туралы ғылымның жаңа жетістіктерін қолданудың моральдық, әлеуметтік, құқықтық аспектілерін талдау мақсатында биомедициналық және гуманитарлық ғылымдарды біріктіретін пәнаралық ғылыми бағыт;
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - Қазақстан Республикасының азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) денсаулық сақтау технологиясы - вакциналарды, дәрілік препараттар мен медициналық бұйымдарды, емшараларды, манипуляцияларды, операцияларды, скринингтік, профилактикалық бағдарламаларды қоса алғанда, денсаулықты нығайту, аурудың профилактикасы, диагностикалау, емдеу, пациенттерді оңалту және паллиативтік көмек көрсету үшін пайдаланылатын білім мен дағдыларды қолдану;
5) денсаулық сақтау технологияларын бағалау (бұдан әрі-ДТБ) - денсаулық сақтау саласындағы шешімдерді қабылдау үшін жүргізілетін, денсаулық сақтау технологияларының салыстырмалы дәлелденген клиникалық және клиникалық-экономикалық (фармакологиялық-экономикалық) тиімділігі мен қауіпсіздігін, сондай-ақ оларды қолданудың экономикалық, әлеуметтік және этикалық салдарларын кешенді бағалау;
6) жоғары технологиялық медициналық көмек - медицина ғылымының және ғылым мен техниканың аралас салаларының жетістіктері негізінде әзірленген тиімділігі мен қауіпсіздігі ғылыми дәлелденген диагностика мен емдеудің инновациялық және (немесе) бірегей әдістерін және технологияларды қолдануды талап ететін аурулар кезінде бейінді мамандар көрсететін мамандандырылған медициналық көмектің бір бөлігі;
7) медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы жөніндегі біріккен комиссия - мақсаты клиникалық хаттамаларды, медициналық білім беру стандарттарын, дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді, денсаулық сақтау саласындағы қызметтердің сапасы мен қолжетімділігін бақылау жүйесін жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлеу болып табылатын тұрақты жұмыс істейтін консультациялық-кеңесші орган;

2. В настоящих Правилах используются следующие определения и термины:
1) фонд социального медицинского страхования – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, которые предусмотрены договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
2) биоэтика – междисциплинарное научное направление, объединяющее биомедицинские и гуманитарные науки с целью анализа моральных, социальных, правовых аспектов применения новейших достижений наук о жизни;
3) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
4) технология здравоохранения – применение знаний и навыков, которые используются для укрепления здоровья, профилактики, диагностики, лечения болезни, реабилитации пациентов и оказания паллиативной помощи, включая вакцины, лекарственные препараты и медицинские изделия, процедуры, манипуляции, операции, скрининговые, профилактические программы, в том числе информационные системы;
5) оценка технологий здравоохранения (далее – ОТЗ) – комплексная оценка сравнительной доказанной клинической и клинико-экономической (фармакоэкономической) эффективности и безопасности технологий здравоохранения, а также экономических, социальных и этических последствий их применения, проводимая для принятия решений в области здравоохранения;
6) высокотехнологичная медицинская помощь – часть специализированной медицинской помощи, оказываемой профильными специалистами при заболеваниях, требующих применения инновационных и (или) уникальных методов диагностики и лечения с научно доказанной эффективностью и безопасностью и технологий, разработанных на основе достижений медицинской науки и смежных отраслей науки и техники;
7) объединенная комиссия по качеству медицинских услуг – постоянно действующий консультативно-совещательный орган при уполномоченном органе целью которого является выработка рекомендаций по совершенствованию стандартизации, клинических протоколов, стандартов системы контроля качества и доступности услуг в области здравоохранения, а также аккредитации субъектов согласно статье 25 Кодекса;

8) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі-МӘМС) - әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері есебінен медициналық қызметтерді тұтынушыларға медициналық көмек көрсету жөніндегі құқықтық, экономикалық және ұйымдастырушылық шаралар кешені;
9) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) - бюджет қаражаты есебінен берілетін медициналық көмектің көлемі.
2-тарау. Диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдістерін енгізу тәртібі
3. Денсаулық сақтау субъектісінің жаңа әдісті қолдануы үшін мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі электронды ақпарат құралдарында ДТБ жұмыс органы (бұдан әрі-жұмыс органы) болып табылатын ДТБ кіретін уәкілетті органның ведомствалық бағынысты ұйымы ұсыналады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдісін қолдануға өтінім;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ДТБ, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек критерийлеріне (бұдан әрі - ЖТМК) сәйкестікті бағалауға арналған өтініш;
3) Кодекстің 228-бабының 7-тармағына сәйкес биоэтика жөніндегі жергілікті комиссияның қорытындысы.
4. Жұмыс органы диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдісін қолдануға негіздемесі бар дайын материалды Кодекстің 15-бабының 3-тармағына сәйкес медициналық қызметтердің сапасы жөніндегі бірлескен комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) қарауына жібереді.
5. Ұсынылған материалдар негізінде Комиссия келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жаңа әдісті қолдануға келісу туралы;
2) жаңа әдісті қолдану себептерін негіздей отырып, бас тарту туралы.
6. Комиссия шешімі хаттамамен ресімделеді және 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органның ресми сайтында жарияланады.
7. Денсаулық сақтау субъектісі, Комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда, бір ай ішінде уәкілетті органға жүгіну арқылы шағымданады.
8. Егер Комиссия осы Қағидалардың 5-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген шешім қабылдаса, денсаулық сақтау субъектісі оларды әлеуметтік медициналық сақтандыру қорымен алдын-ала келісуден кейін, уәкілетті органның қарауына ұсынады.
9. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау практикасында диагностиканың, емдеудің және медиицналық оңалтудың жаңа әдістері уәкілетті органның шешімі, Комиссияның ұсынымдары және ДТБ нәтижелері негізінде ТМККК және (немесе) МСАК шеңберінде қолданылады.
10. Диагностиканың, емдеудің және медиицналық оңалтудың жаңа әдістері пациенттердің немесе олардың заңды өкілдерінің саналы келісімі бойынша биоэтика жөніндегі жергілікті комиссияның қорытындысы негізінде Кодекстің 228-бабының 7-тармағына сәйкес қолданылады.
Диагностиканың, емдеу
мен медициналық оңалтудың
жаңа әдістерін қолдану
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Диагностиканың, емдеу мен медициналық оңалтудың жаңа әдісін қолдануға өтінім

8) обязательное социальное медицинское страхование (далее – ОСМС) – комплекс правовых, экономических и организационных мер по оказанию медицинской помощи потребителям медицинских услуг за счет активов фонда социального медицинского страхования;
9) гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее –ГОБМП) – объем медицинской помощи, предоставляемой за счет бюджетных средств.
Глава 2. Порядок применения новых методов диагностики, лечения и медицинской реабилитации
3. Для применения нового метода субъектом здравоохранения в подведомственную организацию уполномоченного органа, в компетенцию которой входят вопросы ОТЗ, являющейся рабочим органом по ОТЗ (далее – рабочий орган) на электронных носителях на казахских или русских языках подается:
1) заявка на применение нового метода диагностики, лечения и медицинской реабилитации согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) заявка на проведение ОТЗ, в том числе на соответствие критериям высокотехнологичной медицинской помощи (далее – ВТМП) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) заключение локальной комиссии по биоэтике согласно пункту 7 статьи 228 Кодекса.
4. Рабочий орган выносит готовый материал с обоснованиями по применению нового метода диагностики, лечения и медицинской реабилитации на рассмотрение Объединенной комиссии по качеству медицинских услуг (далее – Комиссия) в соответствии с пунктом 3 статьи 15 Кодекса.
5. На основании представленных материалов Комиссия принимает одно из следующих решений:
1) об одобрении к применению нового метода;
2) об отказе в применении нового метода с обоснованием причин.
6. Решение Комиссии оформляется протоколом и публикуется на официальном сайте уполномоченного органа в течение 15 (пятнадцати) календарных дней.
7. Субъект здравоохранения в случае несогласия с решением Комиссии, обжалует его в месячный срок путем обращения в уполномоченный орган.
8. В случае принятия Комиссией решения, указанного в подпунктах 1) и 2) пункта 5 настоящих Правил, субъект здравоохранения после предварительного согласования с фондом социального медицинского страхования направляет представленные материалы на рассмотрение в уполномоченный орган.
9. Новые методы диагностики, лечения и медицинской реабилитации в практике здравоохранения Республики Казахстан применяются в рамках ГОБМП и (или) системе ОСМС на основании решения уполномоченного органа, рекомендаций Комиссии и результатов ОТЗ.
10. Новые методы диагностики, лечения и медицинской реабилитации применяются на основании заключения локальной комиссии по биоэтике с информированного согласия пациентов или их законных представителей согласно пункту 7 статьи 228 Кодекса.
Приложение 1
к правилам применения новых
методов диагностики, лечения
и медицинской реабилитации
Форма
Заявка на применение нового метода диагностики, лечения и
медицинской реабилитации

1. Диагностиканың, емдеу мен медициналық оңалтудың жаңа әдісінің (бұдан әрі –
жаңа әдіс) атауы (АХЖ*-9, егер қолдануға болса):
__________________________________________________________________
2. Мәлімделген әдіс қолданылатын нозологиялардың тізбесі (АХЖ-10):
__________________________________________________________________
3. Әлемде және Қазақстанда жаңа әдісті қолдану көрсетілген аурулар, синдромдар
немесе клиникалық жағдайлар эпидемиологиясы:
_________________________________________________________
4. Жаңа әдісті кім, қашан және қайда (қай елде) әзірлегені туралы ақпарат
_________________________________________________________________
5. Жаңа әдістің мәнін сипаттау _________________________________________
6. Өтініш беруші (қажеттісін толтыру):
1) заңды тұлға:
ұйымның атауы ___________________________________________________
басшы ___________________________________________________________
мекенжайы __________________________________________________________
БСН _______________________________________________________________
телефон, факс, электрондық почта ______________________________________
жаңа әдістің авторы (-лары)____________________________________________
2) Жеке тұлға: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)______________________________
мекенжайы __________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен берілген күні ______________
телефон, факс, электрондық почта _____________________________________
7. Осы жаңа әдіс бағытталған дәрігер-мамандардың тізбесі және олардың
біліктілігіне, қосымша мамандануына қойылатын талаптар (қажет болған
жағдайда) ____________________________________________________
8. Жаңа әдісті пайдаланудың ұсынылатын деңгейі (ауқымы)
________________________________________________________________
9. Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген ұқсас жаңа денсаулық
сақтау технологиялар туралы мәліметтер, ұсынылып отырған денсаулық сақтау
технологиясының Қазақстан Республикасында қолданылатын денсаулық сақтау
технологияларының алдындағы артықшылықтарын медициналық және
әлеуметтік негіздеу
_________________________________________________________________
10. Жаңа әдісті әзірлеу негізінде ТМККК шеңберінде және (немесе) МСАК
жүйесінде (астын сызу керек)
___________________________________________________________________
11. Жаңа әдістің клиникалық зерттеулерінің нәтижелерін ашатын, жаңа әдістің
клиникалық тиімділігін (қауіпсіздігін) куәландыратын, тиісті дереккөздерге
сілтемелері бар жаңа әдісті қолдану пайдасына дәлелдер (клиникалық зерттеулер
бойынша есептер, жүйелі шолулар, жарияланымдар, интернет көздері) **
__________________________________________________________________

1. Название нового метода диагностики, лечения и медицинской реабилитации
(далее – новый метод) (МКБ*-9 – если применимо):
__________________________________________________________________
2. Перечень нозологий, при которых применяется заявляемый метод
(МКБ-10):
__________________________________________________________________
3. Эпидемиология заболеваний, синдромов или клинических ситуаций, при
которых показано применение нового метода в мире и в Республике Казахстан:
____________________________________________________________________
4. Информация о том, кем, когда и где (в какой стране) был разработан новый метод
____________________________________________________________________
5. Описание сущности нового метода ____________________________________
6. Заявитель (нужное заполнить):
1) юридическое лицо:
Наименование организации_____________________________________________
руководитель ________________________________________________________
адрес _______________________________________________________________
БИН________________________________________________________________
телефон, факс, электронная почта _______________________________________
автор (авторы) нового метода ___________________________________________
2) Физическое лицо:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________________
адрес _________________________________________________________________
номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность __________________
телефон, факс, электронная почта _________________________________________
7. Перечень врачей-специалистов, которым адресован данный новый метод, и требования к
их квалификации, дополнительной специализации (при необходимости)
______________________________________________________________________
8. Рекомендуемый уровень (масштаб) использования нового метода
______________________________________________________________________
9. Сведения об аналогичных новых технологиях здравоохранения, разрешенных к
использованию в Республике Казахстан, медицинское и социальное обоснование
преимуществ предлагаемой технологии здравоохранения перед технологиями
здравоохранения, применяющимися в Республики Казахстан
_______________________________________________________________________
10. Разработка нового метода осуществлялась в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС
(нужно подчеркнуть)
_____________________________________________________________________
11. Доказательства в пользу применения нового метода, раскрывающие результаты
клинических исследований нового метода, свидетельствующие о клинической
эффективности (безопасности) нового метода со ссылками на соответствующие источники
(отчеты по клиническим исследованиям, систематические обзоры, публикации, интернет источники) **
_____________________________________________________________________

12. Жаңа әдісті қолдану тәртібі***__________________________________
13. Бір пациентке жаңа әдісті жүргізу үшін қажетті жоспарланған шығындар
___________________________________________________
14. Жаңа әдісті жүргізу үшін қажетті мамандар мен материалдық-техникалық
базаның болуы туралы ақпарат ______________________________________
15. Қоса беріліп отырған құжаттаманың тізбесі
_________________________________________________________________
Өтініш беруші: Мен жаңа әдісті қолдануға арналған материалдардағы ақпараттың шынайылығы мен толықтығына кепілдік беремін.
Қазақстан Республикасының заңнамасының талаптарына сәйкес жаңа әдісті қолдануға міндеттенемін.
Толтырылған күні:                                     Өтініш берушінің қолы****
20__ жылғы "___" ______                                     __________
Ескертпе:
* Денсаулыққа байланысты аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық жіктелуі (ағылш. International Statistical Classification of diseases and related health problems) - денсаулық сақтаудағы жетекші статистикалық және жіктеу негізі ретінде пайдаланылатын құжат.
** Дереккөздер тізімі өтінімге қоса беріледі. Бар болса өнертабысқа патенттер, зияткерлік меншік объектілерін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қоса берілуі қажет.
Диагностиканың, емдеу
мен медициналық оңалтудың
жаңа әдістерін қолдану
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Денсаулық сақтау технологиясына бағалау жүргізуге өтінім Өтініш беруші туралы мәліметтер
Заңды тұлға:
Ұйымның атауы:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Басшысының:
БСН:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
денсаулық сақтау технологияларының мәселелері бойынша өтініш берілген байланысушы адам:
Мекен жайы:
Телефон:
Факс:
Электрондық пошта
Денсаулық сақтау технологиясын бағалаудың мақсаты:
1) мәлімделген денсаулық сақтау технологиясын мақұлдау;
2) мәлімделген денсаулық сақтау технологиясын өтеу тізбесіне енгізу;
3) өзге (көрсету).

12. Порядок применения нового метода___________________________________
13. Планируемые затраты, необходимые для проведения нового метода одному пациенту
_____________________________________________________________________
14. Информация о наличии специалистов и материально-технической базы,
необходимых для проведения нового метода________________________________
15. Перечень прилагаемой документации __________________________________
Руководитель субъекта здравоохранения: Я гарантирую достоверность и полноту информации, содержащейся в материалах на применение нового метода.
Обязуюсь применять новый метод в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.
Дата заполнения: _______Подпись
"___" ______ 20__ год
Примечание:
*Международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем (англ. InternationalStatisticalClassificationofDiseasesandRelatedHealthProblems) — документ, используемый как ведущая статистическая и классификационная основа в здравоохранении.
** Перечень источников прикладывается к заявке. При наличии необходимо приложить патенты на изобретения, свидетельства о государственной регистрации объектов интеллектуальной собственности
Приложение 2
к правилам применения новых
методов диагностики, лечения
и медицинской реабилитации
Форма
Заявка на проведение оценки технологии здравоохранения Сведения о субъекте здравоохранения
Юридическое лицо:
Наименование организации:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководителя:
БИН:
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
контактного лица
по вопросам заявляемой
технологии здравоохранения:
Адрес:
Телефон:
Факс:
Электронная почта
Цель оценки технологии здравоохранения:
1) одобрение заявляемой технологии здравоохранения;
2) включение заявляемой технологии здравоохранения в перечни возмещения;
3) иное (указать).