Өлшем құралы болып табылатын медициналық техниканың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-260/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 15 желтоқсанда № 21799 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 256 бабының 4 тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған, өлшем құралы болып табылатын медициналық техниканың тізбесі бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Өлшеу құралы болып табылатын медициналық техниканың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 24 қарашадағы №765 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5891 болып тіркелген, 2010 жылғы 20 наурызда Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдары актілерінің жинағында № 1 жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № ҚР ДСМ-44 бұйрығымен бекітілген, өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің кейбір бұйрықтары тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18582 болып тіркелген, 2019 жылғы 2 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении перечня медицинской техники, являющейся средством измерения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-260/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2020 года № 21799
В соответствии с пунктом 4 статьи 256 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень медицинской техники, являющейся средством измерения.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 765 "Об утверждении Перечня медицинской техники, являющейся средством измерения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5891, опубликован 20 марта 2010 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, № 1);
2) пункт 1 Перечня некоторых приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан и Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № ҚР ДСМ-44 "О внесении изменений в некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан и Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18582, опубликован 2 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Комитету медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 14 желтоқсаны
№ ҚР ДСМ-260/2020
бұйрығымен бекітілген
Өлшем құралы болып табылатын медициналық техниканың тізбесі
№ р/с
Медициналық техниканың атауы
1.
Торқабықтың қалыңдығын анализаторы
2.
Электролитті, қан электролиттерінің анализаторы
3.
Аудиометр, диагностикалық аудиометр, импедансты аудиометр, клиникалық, туындаған ықтималдылықты тіркеудің аудиометриялық модулі
4.
Медициналық динамометр
5.
Антропометриялық өлшеуіш
6.
Электроэнцефалограф, цифрлы-электроэнцефалография жүйесі аппараттық-бағдарламалық электроэнцефалографиялық кешен, электроэнцефалограф-анализатор, телеметриялық және автономды режимде электр-энцефалографияның киілетін тәуліктік тіркеуі, компьютерлендірілген, портативті тіркеуші.
7.
Кардиомонитор, кереует жанындағы кардиомонитор, компьютерлік электрокардиоанализатор, телеметриялық электрокардиограф (телефон желісі немесе радиоарна бойынша сигнал беретін)
8.
Бір және көп арналы электрокардиограф, электрокардиографиялық кешен, оның ішінде жүктемелік сынамаларға арналған аппараттық-бағдарламалық кешен, алып жүретін электрокардиография тіркеуіштер
9.
Реограф, қан айналымы параметрлерін кешенді зерттеуге арналған аппараттық-бағдарламалық реографиялық реограф-полианализатор, реоплетизмограф, реоэнцефалограф
10.
Фотоплетизмограф
11.
Фонокардиограф
12.
Электромиограф, нейромиограф және электромиографияны өлшеу жүйесі (мидың потенциалынан туындаған), нейромиоанализатор
13.
Дозиметр, клиникалық дозиметр
14.
Компьютерлендірілген диагностикалық электрретиноанализатор кешені
15.
Бірқатар физиологиялық параметрлерді бақылауға арналған реанимациялық және анестезиологиялық монитор
16.
Артериялық қысымды және пульс тәуліктік жиілігі, оның ішінде киілетін, компьютерлендірілген автоматты өлшеу мониторы
17.
Пульсоксиметр
18.
Сынамалық көзілдірік линзаларының жиынтығы
19.
Спирограф, портативті микропроцессорлық спирограф, спирографиялық кешен, волюметр, оксикарбоспирограф, оксиспирограф
20.
Пневмотахограф
21.
Медициналық термометрлер
22.
Артериялық қысымды өлшеуге арналған, оның ішінде артериялық қысымды, пульсті өлшеуге және артериялық қысымды тәуліктік бақылауға арналған жартылай автоматты, автоматты, цифрлық тонометрлер.
23.
Өкпені жасанды желдету аппараттары
24.
Жаңа туған нәрестелерге арналған инкубаторлар
25.
Төмен жиілікті терапия аппараттары, ультражоғары жиілікті терапия аппараттары, ультрадыбыстық терапия аппараттары
26.
Ультрадыбыстық диагностикалық (сканерлер) аппараттар (УДЗ аппараттары)
27.
Планшетті иммуноферменттік талдағыш
28.
Жарық сүзгілермен калибрленетін биохимиялық анализаторлар
29.
Шығарылатын ауаның газ анализаторы
30.
Колориметриялық және фотометриялық медициналық аспаптар
31.
Медициналық поляриметр
32.
Медициналық нефелометр
33.
Люминометр және хемилюминометр
34.
Вискозиметр
35.
Гемоглобинометр
36.
Шприцті, инфузиялық, волюметриялық сорғылар
37.
Медициналық таразылар

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Утвержден приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 14 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-260/2020
Перечень медицинской техники, являющейся средством измерения
№ п/п
Наименование медицинской техники
1.
Анализатор толщины сетчатки
2.
Анализатор электролитный, электролитов крови
3.
Аудиометры, аудиометр диагностический, аудиометр импедансный, клинический, аудиометрический модуль регистрации вызванных потенциалов
4.
Динамометр медицинский
5.
Измеритель антропометрический
6.
Электроэнцефалограф, система цифрово-электроэнцефалографии комплекс аппаратно-программный электроэнцефалографический, электроэнцефалограф-анализатор, регистратор компьютеризированный, портативный, носимый суточной регистрации электро-энцефалографии в телеметрическом и автономном режиме
7.
Кардиомонитор, кардиомонитор прикроватный, электрокардиоанализатор компьютерный, электрокардиограф телеметрический (с передачей сигнала по телефонной линии или радиоканалу)
8.
Электрокардиограф одно- и много- канальный, комплекс электрокардиографический, в том числе аппаратно-программный для нагрузочных проб, регистраторы электрокардиографии носимые
9.
Реограф, комплекс аппаратно-программный реографический реограф-полианализатор для комплексного исследования параметров кровообращения, реоплетизмограф, реоэнцефалограф
10.
Фотоплетизмограф
11.
Фонокардиограф
12.
Электромиограф, нейромиограф и система измерений электромиографии (вызванного потенциала мозга), нейромиоанализатор
13.
Дозиметр, клинический дозиметр
14.
Комплекс компьютеризированный диагностический электроретиноанализатор
15.
Монитор реанимационный и анестезиологический для контроля ряда физиологических параметров
16.
Монитор автоматического измерения артериального давления и частоты пульса суточный, в том числе носимый, компьютеризированный
17.
Пульсоксиметр
18.
Набор пробных очковых линз
19.
Спирограф, спирограф микропроцессорный портативный, комплекс спирографический, волюметр, оксикарбоспирограф, оксиспирограф
20.
Пневмотахограф
21.
Термометры медицинские
22.
Тонометры для измерения артериального давления, в том числе полуавтоматический, автоматический, цифровой для измерения артериального давления, пульса и суточного мониторирования артериального давления
23.
Аппараты искусственной вентиляции легких
24.
Инкубаторы для новорожденных
25.
Аппараты низкочастотной терапии, аппараты ультравысокочастотной терапии, аппараты ультразвуковой терапии
26.
Аппараты (сканеры) ультразвуковые диагностические (УЗИ-аппараты)
27.
Планшетный иммуноферментный анализатор
28.
Анализаторы биохимические калибруемые светофильтрами
29.
Газоанализатор выдыхаемого воздуха
30.
Приборы колориметрические и фотометрические медицинские
31.
Поляриметр медицинский
32.
Нефелометр медицинский
33.
Люминометр и хемилюминометр
34.
Вискозиметр
35.
Гемоглобинометр
36.
Насосы шприцевые, инфузионные, волюметрические
37.
Весы медицинские