Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 22 желтоқсанда № 21852 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 8-бабының 9) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 21 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығына
1-қосымша
Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидалары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 08.11.2022 № ҚР ДСМ-131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 8-бабының 9) тармақшасына, 25-бабына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1 тармақшасына сәйкес әзірленді және денсаулық сақтау саласында аккредиттеу тәртібін айқындайды.

Об утверждении правил аккредитации в области здравоохранения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-299/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2020 года № 21852.
В соответствии с подпунктом 9) статьи 8 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и с пунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить правила аккредитации в области здравоохранения согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан А. Цой
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-299/2020
Правила аккредитации в области здравоохранения
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра просвещения РК от 08.11.2022 № 449 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила аккредитации в области здравоохранения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 9) статьи 8, статьей 25 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и с пунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее - Закон), определяют порядок аккредитации в области здравоохранения.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) денсаулық сақтау субъектілері – денсаулық сақтау ұйымдары, сондай-ақ жекеше медициналық практикамен және фармацевтикалық қызметпен айналысатын жеке тұлғалар;
2) денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымының клиникасы –білім беру ұйымының құрылымдық бөлімшесі немесе денсаулық сақтау ұйымы, оның базасында ғылым мен практиканың қазіргі заманғы жетістіктері негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі және қосымша медициналық білімнің білім беру бағдарламалары іске асырылады;
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсету сапасы саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) интеграцияланған академиялық медициналық орталық – білім беруді, зерттеулер мен клиникалық практиканы интеграциялау арқылы медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын жақсарту үшін ресурстарды бірлесіп пайдалану мақсатында жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi медициналық білім беру ұйымын денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдармен және денсаулық сақтау ұйымдарымен біріктіру;
5) клиникалық база – бірлесіп қызмет ету туралы шарт бойынша денсаулық сақтау саласында кадрларды даярлау және олардың біліктілігін арттыру үшін білім беру ұйымы пайдаланатын денсаулық сақтау ұйымы;
6) медициналық ұйым – негізгі қызметі медициналық көмек көрсету болып табылатын денсаулық сақтау ұйымы;
7) медициналық қызметтер (көмек) сапасының тәуелсіз сараптамасы –көрсетілетін медициналық қызметтердің (көмектің) тиімділік, толымдық және стандарттарға сәйкес көрсеткіштерін көрсететін индикаторларды пайдалану арқылы, денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтер (көмек) сапасының деңгейі туралы қорытындыны шығару мақсатында ішкі және сыртқы сараптар шеңберінде тәуелсіз сарапшылар жүргізетін рәсім;
8) резидентура базасы – базасында уәкілетті орган белгілеген тәртіппен резидентура бағдарламалары іске асырылатын медициналық ұйым ретінде аккредиттелген денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымының клиникасы, университеттік аурухана, ұлттық орталық, ғылыми орталық немесе ғылыми-зерттеу институты;

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) субъекты здравоохранения – организации здравоохранения, а также физические лица, занимающиеся частной медицинской практикой и фармацевтической деятельностью;
2) клиника организации образования в области здравоохранения – структурное подразделение организации образования или организация здравоохранения, на базе которой реализуются образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего, послевузовского и дополнительного медицинского образования на основе современных достижений науки и практики;
3) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
4) интегрированный академический медицинский центр – объединение организации высшего и (или) послевузовского медицинского образования с научными организациями в области здравоохранения и организациями здравоохранения с целью совместного использования ресурсов для улучшения качества медицинских услуг путем интеграции образования, исследований и клинической практики;
5) клиническая база – организация здравоохранения, которая используется организацией образования для подготовки и повышения квалификации кадров в области здравоохранения по договору о совместной деятельности;
6) медицинская организация – организация здравоохранения, основной деятельностью которой является оказание медицинской помощи;
7) независимая экспертиза качества медицинских услуг (помощи) – процедура, проводимая независимыми экспертами в рамках внутренней и внешней экспертиз в целях вынесения заключения об уровне качества оказываемых медицинских услуг (помощи), предоставляемых субъектами здравоохранения, с использованием индикаторов, отражающих показатель эффективности, полноты и соответствия оказываемых медицинских услуг (помощи) стандартам;
8) база резидентуры – клиника организации образования в области здравоохранения, университетская больница, национальный центр, научный центр или научно-исследовательский институт, аккредитованные как медицинская организация, на базе которой реализуются программы резидентуры в порядке, установленном уполномоченным органом;

9) университеттік аурухана – жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының көпбейінді емдеу-профилактикалық құрылымдық бөлімшесі немесе көпбейінді емдеу-профилактикалық ұйым, оның базасында ғылым мен практиканың қазіргі заманғы жетістіктері негізінде жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі және қосымша медициналық білімнің білім беру бағдарламалары іске асырылады.
3. Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеуді жүзеге асыратын орган (ұйым) денсаулық сақтау саласындағы аккредиттелген субъектілердің деректер банкін қалыптастырады.
2-тарау. Медициналық ұйымдарды аккредиттеуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерін аккредиттеу тәртібі
4. Көрсетілетін медициналық қызметтердің денсаулық сақтау саласындағы белгіленген талаптар мен стандарттарға сәйкестігін тану мақсатында медициналық ұйымдарды аккредиттеуді жүргізуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі аккредиттеуден өту үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) кеңсесіне мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша (негіздемелермен) медициналық ұйымдарды аккредиттеуді медициналық ұйымдарды аккредиттеуді жүзеге асыру бойынша аккредиттеу туралы куәлікті алуға арналған шарттар бойынша өзін-өзі бағалау нәтижелерді ұсынады.
Осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген өзін-өзі бағалау нәтижелерін растайтын құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларын ұсына отырып, көшірмелерде не электрондық көшірмелерде электрондық поштаға беріледі kmfk@dsm.gov.kz немесе ықшам дискіде (оптикалық ақпарат тасымалдаушысы).
5. Денсаулық сақтау субъектілерін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясында немесе орналасқан жері бойынша мемлекеттік кіріс органында мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер Комитет "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталынан алады.
6. Комитет құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Денсаулық сақтау субъектісі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және құжаттарды тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың және цифрлық құжаттар сервисінен алынған мәліметтердің толықтығы құжаттар тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріледі.
Денсаулық сақтау субъектісі құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған немесе осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес мәліметтер болмаған жағдайда, Комитет көрсетілген мерзімдерде Комитет басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды (еркін нысанда) жібереді.

9) университетская больница – многопрофильное лечебно-профилактическое структурное подразделение организации высшего и послевузовского образования или многопрофильная лечебно-профилактическая организация, на базе которой реализуются образовательные программы высшего, послевузовского и дополнительного медицинского образования на основе современных достижений науки и практики.
3. Орган (организация), осуществляющий (осуществляющая) аккредитацию в области здравоохранения формирует банк данных аккредитованных субъектов в области здравоохранения.
Глава 2. Порядок аккредитации субъектов здравоохранения, осуществляющих аккредитацию медицинских организаций
4. Субъекты здравоохранения, претендующие на проведение аккредитации медицинских организаций в целях признания соответствия оказываемых медицинских услуг установленным требованиям и стандартам в области здравоохранения, для прохождения аккредитации представляют в канцелярию Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) документы, предусмотренные в условиях для получения свидетельства об аккредитации по осуществлению аккредитации медицинских организаций по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Документы, указанные в подпункте 2) настоящего пункта подаются в копиях с предоставлением оригиналов для сверки либо электронных копиях на электронную почту kmfk@dsm.gov.kz или на компакт-диске (оптический носитель информации).
5. Комитет получает из веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz сведения о государственной регистрации (перерегистрации) субъектов здравоохранения в Государственной корпорации "Правительство для граждан" или в органе государственных доходов по месту нахождения.
6. Комитет в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
В случае обращения субъекта здравоохранения после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и регистрация документов осуществляется следующим рабочим днем.
7. Полнота представленных документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил и сведений из сервиса цифровых документов проверяется в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов.
В случае предоставления субъектом здравоохранения неполного пакета документов или отсутствия сведений, указанных в пункте 5 настоящих Правил, Комитет в указанные сроки направляет отказ (в произвольной форме) в дальнейшем рассмотрении заявления, заверенный электронной цифровой подписью руководителя Комитета.

8. Денсаулық сақтау субъектісі құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде Комитет оларды 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды және қарау нәтижелері бойынша 2 (екі) жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау субъектісінің атауын, құжаттардың келіп түскен күнін, осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес мәліметтерді, әрбір ұсынылған құжат бойынша талдамалық ақпаратты, денсаулық сақтау субъектісінің аккредиттеу шарттарына сәйкестігі не сәйкес еместігі туралы қорытындыларды қамтитын талдамалық анықтама (еркін нысанда) жасайды.
9. Егер Денсаулық сақтау субъектісі осы Қағидалардың 2-қосымшасында көзделген аккредиттеу шарттарына сәйкес келмеген жағдайда, Комитет Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік – процестік кодексінің (бұдан әрі –ӘРПК) 73 және 74-баптарына сәйкес тыңдауды жүргізеді.
10. Комитет ӘРПК – нің 73-бабына сәйкес шешім қабылдау (дәлелді бас тарту) мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын денсаулық сақтау субъектісіне алдын ала шешім жібереді және тыңдау күні мен уақыты туралы хабарлайды.
11. Алдын ала шешім және тыңдау күні мен уақыты туралы хабарлама өтініште көрсетілген денсаулық сақтау субъектісінің телефон нөміріне не электрондық поштасына хабарлама арқылы жіберіледі. Тыңдау ӘРПК – нің 73-бабында көзделген тәсілдердің бірімен жүргізіледі.
12. ӘРПК – нің 74-бабына сәйкес тыңдау нәтижелері бойынша Комитет тыңдау хаттамасын ресімдейді.
13. Тыңдау хаттамасына қол қойылғаннан кейін Комитет хаттаманың электрондық көшірмесін танысу үшін денсаулық сақтау субъектісінің электрондық поштасына жібереді.
Тыңдау хаттамасы бойынша ескертулер болған жағдайда денсаулық сақтау субъектісі оларды тыңдау хаттамасы жіберілген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Комитет ның электрондық поштасына жібереді.
14. Ескертулер беруге ұсынылған мерзім өткеннен кейін тыңдау хаттамасы бойынша Комитет 3 (үш) жұмыс күні ішінде түпкілікті шешімді ресімдейді.
15. Егер субъект (мәліметтер, құжаттар) осы Қағидалардың 2-қосымшасында белгіленген барлық шарттарға толық сәйкес келген жағдайда Комитет аккредиттеу туралы шешімді қабылдайды.
16. Комитеттің аккредиттеу туралы куәлік беру туралы шешімі бұйрықпен ресімделеді.
17. Аккредиттеу туралы шешім (Комитет басшысының бұйрығын тіркеу) шығарылғаннан кейін денсаулық сақтау субъектісіне осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бес жыл мерзімге аккредиттеу туралы куәлік беріледі.
18. Дәлелді бас тартуға (еркін нысанда) Комитет басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және өтініш берушіге электрондық құжат түрінде не қағаз нысанда жіберіледі.

8. При предоставлении субъектом здравоохранения полного пакета документов Комитет рассматривает их в течение 5 (пяти) рабочих дней и по результатам рассмотрения в течение 2 (двух) рабочих дней составляет аналитическую справку (в произвольной форме), содержащую наименование субъекта здравоохранения, дату поступления документов, сведения, согласно пункту 5 настоящих Правил, аналитическую информацию по каждому предоставленному документу, выводы о соответствии либо несоответствии субъекта здравоохранения условиям аккредитации.
9. В случае, если субъект здравоохранения не соответствует условиям аккредитации, предусмотренным в приложении 2 к настоящим Правилам, Комитетом проводится заслушивание согласно статьям 73 и 74 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК).
10. Комитет в соответствии со статьей 73 АППК за 3 (три) рабочих дня до окончания срока принятия решения (мотивированного отказа) направляет субъекту здравоохранения предварительное решение и извещает о дате и времени заслушивания.
11. Предварительное решение и уведомление о дате и времени заслушивания направляется посредством сообщения на телефонный номер либо электронную почту субъекта здравоохранения, указанные в заявлении. Заслушивание проводится одним из способов, предусмотренных статьей 73 АППК.
12. По результатам заслушивания в соответствии со статьей 74 АППК Комитет оформляет протокол заслушивания.
13. После подписания протокола заслушивания Комитет направляет электронную копию протокола на электронную почту субъекта здравоохранения для ознакомления.
В случае наличия замечаний по протоколу заслушивания субъект здравоохранения направляет их на электронную почту Комитета в течение 3 (трех) рабочих дней с момента направления протокола заслушивания.
14. По истечении срока, представленного на предоставление замечаний по протоколу заслушивания, Комитетом в течение 3 (трех) рабочих дней оформляется окончательное решение.
15. Решение об аккредитации принимается Комитетом в случае, если субъект здравоохранения (сведения, документы) полностью соответствует всем условиям, установленным приложением 2 к настоящим Правилам.
16. Решение Комитета о выдаче свидетельства об аккредитации оформляется приказом.
17. После вынесения решения об аккредитации (регистрации приказа руководителя Комитета), субъекту здравоохранения выдается свидетельство об аккредитации по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам сроком на пять лет.
18. Мотивированный отказ (в произвольной форме) подписывается электронной цифровой подписью руководителя Комитета и направляется заявителю в виде электронного документа либо в бумажной форме.

19. Шағым Комитеттің және (немесе) оның лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) Комитет басшысының атына беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын Комитет, лауазымды адам, шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны уәкілетті органға жібереді.
Бұл ретте, әрекеті (әрекетсіздігі) шағым жасалатын Комитет, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы шешім не өзге әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды уәкілетті органға жібермейді.
Шағым ӘРПК – нің 98-бабына сәйкес қаралады.
20. Шағымды сотқа дейінгі тәртіппен қарауды уәкілетті орган ол тіркелген күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде жүргізеді.
21. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
22. Атауы және (немесе) ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда аккредиттелген денсаулық сақтау субъектісі Комитетке көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттарды қоса бере отырып, аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш (еркін нысанда) береді. Комитет өтініш түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді. Бұрын берілген аккредиттеу туралы куәлік Комитетке қайтарылады.
Аккредиттеу туралы куәлік жоғалған (бүлінген) кезде Комитет өтініш түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде аккредиттелген денсаулық сақтау субъектісінің өтініші (еркін нысанда) негізінде телнұсқаны ұсынады.
Аккредиттеу туралы куәліктің түпнұсқасының күші жойылды деп танылады.
22-1. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 2-тарау 22-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және денсаулық сақтау саласындағы мамандардың білімі мен дағдыларын бағалауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарын аккредиттеу тәртібі
23. Аккредиттеу туралы куәлік алу үшін білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және денсаулық сақтау саласындағы мамандардың білімі мен дағдыларын бағалауды жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымы (бұдан әрі – бағалау бойынша ұйым) Комитетке "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жібереді www.egov.kz, www.elicense.kz немесе Комитеттің кеңсесі арқылы осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес "Білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және денсаулық сақтау саласындағы мамандардың білімі мен дағдыларын бағалауды жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәзбесінің (бұдан әрі –Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Тізбесі) 8-тармағына сәйкес құжаттар тапсырады.
Комитет тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден, сондай-ақ "электрондық үкімет" шлюзі арқылы және цифрлық құжаттар сервисінен әділет органында бағалау бойынша ұйымының мемлекеттік тіркеліу (қайта тіркеуліу) туралы мәліметтерді алады.

19. Жалоба подается в Комитет и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Комитет, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в уполномоченный орган либо орган, рассматривающий жалобу.
При этом Комитет, должностное лицо, решение, действие (бездействие) которого обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба рассматривается в соответствии со статьей 98 АППК.
20. Рассмотрение жалобы в досудебном порядке производится уполномоченным органом в течение двадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
21. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
22. В случае изменения наименования и (или) организационно-правовой формы аккредитованный субъект здравоохранения подает заявление (в произвольной форме) в Комитет о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением документов, подтверждающих указанные сведения. Комитет в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления переоформляет свидетельство об аккредитации. Свидетельство об аккредитации, выданное ранее, возвращается в Комитет.
При утере (порче) свидетельства об аккредитации, Комитет предоставляет дубликат на основании заявления (в произвольной форме) аккредитованного субъекта здравоохранения, в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления.
Оригинал свидетельства об аккредитации признается утратившим силу.
22-1. Услугодатель, в течение трех рабочих дней с даты внесения изменения и (или) дополнения в настоящие Правила, актуализирует информацию о порядке ее оказания и направляет информацию оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.
Сноска. Правила дополнены пунктом 22-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок аккредитации организаций здравоохранения, осуществляющих оценку знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения
23. Для получения свидетельства об аккредитации, организация здравоохранения, осуществляющая оценку знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения (далее – организация по оценке) направляет в Комитет через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz или через канцелярию Комитета документы в соответствии с пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация организации, осуществляющей оценку знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения" согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – Перечень государственной услуги).
Комитет из соответствующих государственных информационных систем, а также через шлюз "электронного правительства" и из сервиса цифровых документов получает сведения о государственной регистрации (перерегистрации) организации по оценке в органе юстиции.

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызмет Тізбесінде көрсетілген.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Комитет құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Бағалау бойынша ұйымы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және құжаттарды тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
26. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Тізбесінің 8-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың және цифрлық құжаттар сервисінен алынған мәліметтердің толықтығы құжаттар тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріледі.
Бағалау бойынша ұйым құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған немесе осы Қағидаларға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған жағдайда, Комитет Комитет басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды (еркін нысанда) жібереді.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Құжаттар мен мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде Комитет оларды 3 (үш) жұмыс күні ішінде қарайды және құжаттарды қарау нәтижелері бойынша 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұйымның атауын, құжаттардың келіп түскен күнін, осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкес мәліметтерді, әрбір ұсынылған құжат бойынша талдамалық ақпаратты, ұйымның аккредиттеу шарттарына сәйкестігі не сәйкес еместігі туралы, сондай-ақ Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Тізбесінің 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздердің бар (жоқ) екендігі туралы қорытындыларды қамтитын талдамалық анықтаманы (еркін нысанда) жасайды.
Талдамалық анықтаманың негізінде алдын ала шешім қалыптастырылады.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в Перечне государственной услуги.
Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Комитет в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении организации по оценке после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов осуществляется следующим рабочим днем.
26. Полнота представленных документов и сведений, указанных в пункте 8 Перечня государственной услуги и сведений из сервиса цифровых документов проверяется в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов.
При представлении организации по оценке неполного пакета документов или отсутствия сведений, необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами, Комитет направляет отказ (в произвольной форме) в дальнейшем рассмотрении заявления, заверенный электронной цифровой подписью руководителя Комитета.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. При предоставлении полного пакета документов и сведений, Комитет рассматривает их в течение 3 (трех) рабочих дней и по результатам рассмотрения документов в течение 2 (двух) рабочих дней составляет аналитическую справку (в произвольной форме), содержащую наименование организации, дату поступления документов, сведения, согласно пункту 23 настоящих Правил, аналитическую информацию по каждому предоставленному документу, выводы о соответствии либо несоответствии организации по условиям аккредитации, а также о наличии (отсутствии) оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренные пунктом 9 Перечня государственной услуги.
На основании аналитической справки формируется предварительное решение.
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

28. Егер бағалау бойынша ұйым аккредиттеу шарттарына сәйкес келмесе және мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде Комитеттің бағалау бойынша ұйымға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ бағалау бойынша ұйымға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігін беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
29. Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Тыңдау ӘРПК-нің 73-бабында көзделген тәсілдердің бірімен хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
30. Ұйым өзінің қарсылығын бағалау бойынша ауызша білдірген жағдайда Комитет тыңдау хаттамасын жүргізеді, ол ӘРПК-нің 74-бабына сәйкес ресімдейді.
31. Тыңдау хаттамасына қол қойылғаннан кейін Комитет бағалау бойынша ұйымды тыңдау хаттамасымен танысу мүмкіндігін қамтамасыз етеді.
32. Тыңдау хаттамасы бойынша ескертулер беруге ұсынылған мерзім өткеннен кейін Комитет 3 (үш) жұмыс күні ішінде түпкілікті шешімді ресімдейді.
33. Тыңдау нәтижелері бойынша Комитет аккредиттеу туралы куәлікті беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастыру туралы түпкілікті шешімді ресімдейді.
34. Егер бағалау бойынша ұйым (мәліметтер, құжаттар) осы Қағидалардың 5-қосымшада белгіленген барлық шарттарға толық сәйкес келген жағдайда Комитет аккредиттеу туралы шешім қабылдайды.
36. Аккредиттеу туралы шешім шығарылғаннан кейін (Комитет басшысының бұйрығын тіркеу) бағалау бойынша ұйым осы Қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бес жыл мерзімге аккредиттеу туралы куәлік береді.
37. Дәлелді бас тартуға (еркін нысанда) Комитет басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және бағалау бойынша ұйымға электрондық құжат түрінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы арқылы оның жеке кабинетіне немесе өтініште көрсетілген электрондық поштасына, немесе қағаз түрінде жіберіледі.
38. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес Комитет мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізеді.
39. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Комитеттің және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Комитет басшысының атына беріледі.

28. Если организация по оценке не соответствует условиям аккредитации, и при наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, Комитет уведомляет организацию по оценке о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности организации по оценке выразить позицию по предварительному решению.
29. Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления одним из способов, предусмотренных статьей 73 АППК.
30. В случае устного выражения организации по оценке своего возражения Комитет ведет протокол заслушивания, который оформляет в соответствии со статьей 74 АППК.
31. После подписания протокола заслушивания Комитет обеспечивает организации по оценке возможность ознакомиться с протоколом заслушивания.
32. По истечении срока, представленного на предоставление замечаний по протоколу заслушивания, Комитетом в течение 3 (трех) рабочих дней оформляется окончательное решение.
33. По результатам заслушивания Комитетом оформляется окончательное решение о выдаче свидетельства об аккредитации либо формировании мотивированного отказа в оказании государственной услуги.
34. Решение об аккредитации принимается Комитетом в случае, если организация по оценке (сведения, документы) полностью соответствует всем условиям, установленным приложением 5 к настоящим Правилам.
35. Решение Комитета о выдаче свидетельства об аккредитации оформляется приказом.
36. После вынесения решения об аккредитации (регистрации приказа руководителя Комитета), организации по оценке выдается свидетельство об аккредитации по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам сроком на пять лет.
37. Мотивированный отказ (в произвольной форме) подписывается электронной цифровой подписью руководителя Комитета и направляется организации по оценке в виде электронного документа в его личный кабинет через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz, либо на электронную почту, указанную в заявлении, либо в бумажной форме.
38. Комитет вносит данные о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
39. Жалоба на решения, действия (бездействие) Комитета и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя Комитета.

40. Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
41. Заңның 25-бабы 2) тармағына сәйкес тікелей мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен өтініш берушінің шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
42. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды сотқа дейінгі тәртіппен қарауды жоғары тұрған уәкілетті орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) ол тіркелген күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Комитетке беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Комитет шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Комитет шағымды қарайтын органға, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешімін қабылдаса, шағым жібермеуге құқылы.
43. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
44. Атауы және (немесе) ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда, бағалау туралы аккредиттелген ұйым Комитетке көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттарды қоса бере отырып, аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш (еркін нысанда) береді.
Комитет өтініш түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде (еркін нысанда) аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді.
44-1. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 3-тарау 44-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Бұрын қағаз нысанда берілген аккредиттеу туралы куәлік Комитетке қайтарылады.
46. Қағаз нысанда берілген аккредиттеу туралы куәлік жоғалған (бүлінген) кезде Комитет аккредиттелген ұйымның бағалау туралы еркін нысандағы өтініші негізінде өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде телнұсқаны ұсынады.
Аккредиттеу туралы куәліктің түпнұсқасының күші жойылды деп танылады.

40. При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
41. Жалоба организации по оценке, поступившая в адрес Комитета, непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
42. Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в течение двадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба подается Комитету, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
Комитет, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом Комитет, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
43. Если иное не предусмотрено законом, то обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
44. В случае изменения наименования и (или) организационно-правовой формы, аккредитованная организация об оценке подает заявление (в произвольной форме) в Комитет о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением документов, подтверждающих указанные сведения.
Комитет в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления (в произвольной форме) переоформляет свидетельство об аккредитации.
44-1. Услугодатель, в течение трех рабочих дней с даты внесения изменения и (или) дополнения в настоящие Правила, актуализирует информацию о порядке ее оказания и направляет информацию оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.
Сноска. Правила дополнены пунктом 44-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. Свидетельство об аккредитации, выданное ранее в бумажной форме, возвращается в Комитет.
46. При утере (порче) свидетельства об аккредитации, выданного в бумажной форме, Комитет предоставляет дубликат на основании заявления аккредитованной организации об оценке в произвольной форме, в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления.
Оригинал свидетельства об аккредитации признается утратившим силу.

4-тарау. Медициналық ұйымдарды аккредиттеу тәртібі
47. Қызметтердің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігіне сыртқы кешенді бағалау негізінде медициналық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлікті алу үшін медициналық ұйымдар "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы Комитетпен (бұдан әрі – аккредиттеуші орган) аккредиттелген ұйымға "Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Тізбесінің 8-тармағына сәйкес осы Қағидалардың (бұдан әрі – Тізбе) 9-қосымшасына сәйкес құжаттарды береді.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Тізбеде көрсетілген.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. Аккредиттеуге құжаттарды тапсыру сәтінде қызметін кемінде он екі ай жүзеге асыратын медициналық ұйымдар аккредиттеуге жатады.
50. Медициналық ұйымдарды аккредиттеу мынадай кезеңдерден тұрады:
1) өзін-өзі бағалау;
2) сыртқы кешенді бағалау.
51. Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу стандарттарына сәйкес келетін медициналық ұйым өзін – өзі бағалауды (даярлауды) дербес және (немесе) денсаулық сақтаудағы сапа жөніндегі халықаралық ұйым мақұлдаған аккредиттеу өлшемшарттары (бұдан әрі – аккредиттеу өлшемшарттары) бойынша аккредиттеу шарттарын енгізу тәжірибесі мен дағдылары бар кеңесшілерді (аккредиттеуге дайындау үшін жеке немесе заңды тұлғаларды) тарта отырып жүргізеді.
Бұл ретте медициналық ұйымның өзін-өзі бағалауына қатысатын тұлғалар (тартылған кеңесшілер) осы медициналық ұйымға сыртқы кешенді бағалау жүргізуге тартылмайды.
52. Аккредиттеу өлшемшарттары бойынша өзін – өзі бағалау нәтижелері тиісті ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – АЖ) енгізіледі. АЖ-ға өзін-өзі бағалау нәтижелерін енгізу үшін медициналық ұйым аккредиттеуші органнан логин мен пароль алады.
53. Медициналық ұйым аккредиттеуші органға Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.

Глава 4. Порядок аккредитации медицинских организаций
47. Для получения свидетельства об аккредитации медицинских организаций на основе внешней комплексной оценки на соответствие деятельности стандартам аккредитации, медицинские организации в организацию, аккредитованную Комитетом (далее – аккредитующий орган) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz, подают документы в соответствии с пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации" согласно приложению 9 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Сноска. Пункт 47 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в Перечне.
Сноска. Пункт 48 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
49. Аккредитации подлежат медицинские организации, осуществляющие деятельность не менее двенадцати месяцев на момент подачи документов на аккредитацию.
50. Аккредитация медицинских организаций состоит из следующих этапов:
1) самооценка;
2) внешняя комплексная оценка.
51. Медицинская организация, соответствующая стандартам аккредитация в области здравоохранения проводит самооценку (подготовку) самостоятельно и (или) с привлечением консультантов (физических или юридических лиц для подготовки к аккредитации), имеющих опыт и навыки по внедрению условий аккредитации, по критериям аккредитации, одобренным международной организацией по качеству в здравоохранении (далее – критерии аккредитации).
При этом, лица, участвующие в самооценке медицинской организации к аккредитации (привлеченные консультанты) не привлекаются к проведению внешней комплексной оценки этой медицинской организации.
52. Результаты самооценки по критериям аккредитации вносятся в соответствующую информационную систему (далее – ИС). Для внесения результатов самооценки в ИС медицинская организация от аккредитующего органа получает логин и пароль.
53. Медицинская организация подает заявление в аккредитующий орган по форме согласно приложению 2 к Перечню.

Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Аккредиттеуші орган электрондық үкімет шлюзінен (бұдан әрі – ЭҮШ) мәліметтерді алады:
1) заңды тұлғаны және (немесе) филиалдарды (өкілдіктерді)мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы;
2) медициналық қызметке лицензияның болуы және лицензияларға қосымшалар туралы;
3) меншік құқығын немесе жалдау шартын немесе жылжымайтын мүлікті (несиені) өтеусіз пайдалану шартын немесе мүлікті сенімгерлік басқару шартын немесе мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартын (ЭҮШ-да мәліметтер болған жағдайда) куәландыратын құжаттар.
55. Аккредиттеуші орган құжаттарды қабылдауды және тіркеуді түскен күні жүзеге асырады.
Жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері медициналық ұйым жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ұсынылған құжаттардың толықтығы құжаттар тіркелген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде тексеріледі.
Құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, көрсетілген уақыт ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту (еркін нысанда) жіберіледі.
56. Өтініш тіркелгеннен кейін аккредиттеуші орган 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей медициналық ұйымның электрондық поштасы арқылы күнін көрсете отырып, сыртқы кешенді бағалау жүргізу туралы хабарлама (еркін нысанда) жібереді.
57. Сыртқы кешенді бағалау медициналық ұйымның барлық құрылымдық бөлімшелерін, филиалдарын, өкілдіктері мен объектілерін қамтиды.
Жаңа филиал ашылған жағдайда медициналық ұйым 3 айдан аспайтын мерзімде аккредиттеуші органға хабарлама жібереді.
58. Сыртқы кешенді бағалауды аккредиттеуші орган аккредиттеу өлшемшарттарының негізінде келесі өлшемшарттарға сәйкес келетін сарапшыларды тарта отырып жүргізеді:
1) жоғары және (немесе) орта арнаулы медициналық білімінің; сарапшы-әкімші үшін жоғары кәсіптік білімінің болуы;
2) денсаулық сақтау ұйымдарында кемінде жеті жыл жұмыс тәжірибесі;
3) денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының клиникалық кафедраларында кемінде бес жыл жұмыс тәжірибесі (клиникалық базаларға, Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының клиникаларына, университеттік ауруханаларға, резидентура базаларына, интеграцияланған академиялық медициналық орталықтарға қойылатын талаптарға сәйкестігіне медициналық ұйымдарды сыртқы кешенді бағалауға тартылатын сарапшылар үшін);

Сноска. Пункт 53 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. Аккредитующий орган из шлюза электронного правительства (далее –ШЭП) получает сведения:
1) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и (или) филиалов (представительств);
2) о наличии лицензии на медицинскую деятельность и приложениях к лицензиям;
3) удостоверяющие право собственности или договора аренды, или договора безвозмездного пользования недвижимым имуществом (ссуды), или договора доверительного управления имуществом, или договора государственно-частного партнерства (в случае наличия сведений в ШЭП).
55. Аккредитующий орган осуществляет прием и регистрацию документов в день поступления.
При обращении медицинской организации после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием и регистрация документов осуществляется следующим рабочим днем.
Полнота представленных документов проверяется в течение двух рабочих дней с момента регистрации документов.
В случае представления неполного пакета документов направляется мотивированный отказ (в произвольной форме) в дальнейшем рассмотрении заявления в течение указанного времени.
56. После регистрации заявления аккредитующий орган не позднее 5 (пять) рабочих дней направляет по электронной почте медицинской организации уведомление (в произвольной форме) о проведении внешней комплексной оценки с указанием даты.
57. Внешней комплексной оценкой охватываются все структурные подразделения, филиалы, представительства и объекты медицинской организации.
В случае открытия нового филиала медицинская организация в срок не более 3 месяцев направляет аккредитующему органу уведомление.
58. Внешняя комплексная оценка проводится аккредитующим органом на основании
критериев аккредитации с привлечением экспертов, соответствующих следующим критериям:
1) наличие высшего и (или) среднего специального медицинского образования; высшего профессионального образования для эксперта-администратора;
2) опыт работы в организациях здравоохранения не менее семи лет;
3) опыт работы на клинических кафедрах организаций образования в области здравоохранения не менее пяти лет (для экспертов, привлекаемых к внешней комплексной оценке медицинских организаций, на соответствие требованиям, предъявляемым к клиническим базам, клиникам организаций образования в области здравоохранения, университетским больницам, базам резидентуры, интегрированным академическим медицинским центрам);

4) аккредиттеуші орган жүргізетін кейіннен біліктілігін арттыра отырып (үш жылда бір рет) денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу мәселелері бойынша кемінде 54 (елу төрт) сағат біліктілігін арттыру туралы куәлікпен расталған аккредиттеу стандарттарын (өлшемшарттарын), сыртқы кешенді бағалауды жүргізу әдістемесін білу;
5) тағылымдамадан өтуші ретінде сыртқы кешенді бағалау жүргізуге қатысу тәжірибесі;
6) осы Қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мүдделер қақтығысының болмауы туралы өтінішпен расталған мүдделер қақтығысының болмауы.
59. Келесі жағдайлар мүдделер қақтығысы болып саналады:
1) сарапшы аккредиттелетін медициналық ұйыммен еңбек немесе шарттық қатынастарда соңғы 5 (бес) жыл бойы болды немесе болса;
2) сарапшының аккредиттелетін медициналық ұйымның қызметкерлерімен және (немесе) басшылығымен жақын туыстық байланыстары болады;
3) сарапшы немесе аккредиттеуші органның қызметкерлері медициналық ұйымды аккредиттеуге дайындауды жүргізді немесе консультациялық қызметтер көрсетті, медициналық ұйымның өзін-өзі бағалауын жүргізуге қатысты.
60. Сыртқы кешенді бағалау аккредиттеуші орган бекіткен кесте бойынша жүзеге асырылады.
Сыртқы кешенді бағалауды жүргізу мерзімі бекітілген халықтың санына, төсек қорына және медициналық ұйымның құрылымдық бөлімшелерінің (негізгі объектіден тыс орналасқан филиалдардың, өкілдіктердің) санына байланысты кемінде 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
61. Аккредиттеуші орган сараптамалық топтарды құрады, оған аккредиттеуші органның қызметкерлері және (немесе) сарапшылар енгізіледі. Сараптама тобының басшысын аккредиттеуші орган айқындайды.
Сыртқы кешенді бағалау жүргізу үшін тартылатын сараптама тобы мүшелерінің саны медициналық ұйымның құрылымына, қуатына және көрсетілетін қызметтердің көлеміне байланысты болады.
62. Медициналық ұйымға барар алдында сараптама тобының басшысы мен мүшелері осы Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Медициналық ұйымның сыртқы кешенді бағалау бағдарламасын (бұдан әрі –бағдарлама) жасайды.
63. Аккредиттеуші орган сараптама тобының мүшелеріне АЖ-ға сыртқы кешенді бағалау нәтижелерін енгізу үшін логиндер мен парольдерді береді. Аккредиттеу нәтижелерін енгізетін сарапшының жеке басы да электрондық-цифрлық қолтаңбамен расталады. Логин мен пароль туралы ақпарат құпия болып табылады, жария етуге және үшінші тұлғаларға беруге жатпайды. Құпия ақпаратты беру фактілері анықталған жағдайда сарапшы одан әрі аккредиттеу рәсімінен шеттетіледі, ал оның АЖ енгізген нәтижелері жойылады. Шеттетілген сарапшының функцияларын сараптама тобының басшысы орындайды.

4) знание стандартов (критериев) аккредитации, методики проведения внешней комплексной оценки, подтвержденное свидетельством о повышении квалификации не менее 54 (пятидесяти четырех) часов по вопросам аккредитации в области здравоохранения с последующим повышением квалификации (один раз в три года), проводимого аккредитующим органом;
5) опыт участия в проведении внешней комплексной оценки в качестве стажера;
6) отсутствие конфликта интересов, подтвержденное заявлением об отсутствии конфликта интересов по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
59. Конфликтами интересов считаются следующие случаи:
1) эксперт находится или находился в течение последних 5 (пяти) лет в трудовых или договорных отношениях с аккредитуемой медицинской организацией;
2) эксперт имеет близкие родственные связи с сотрудниками и (или) с руководством аккредитуемой медицинской организацией;
3) эксперт либо работники аккредитующего органа проводили подготовку медицинской организации к аккредитации либо оказывали консультационные услуги, участвовали в проведении самооценки медицинской организации.
60. Внешняя комплексная оценка осуществляется по графику, утвержденному аккредитующим органом.
Срок проведения внешней комплексной оценки составляет не менее 2 (двух) рабочих дней в зависимости от численности прикрепленного населения, коечного фонда и количества структурных подразделений медицинской организации (филиалов, представительств, расположенных за пределами основного объекта).
61. Аккредитующий орган формирует экспертные группы, в которую включаются сотрудники аккредитующего органа и (или) эксперты. Руководителя экспертной группы определяет аккредитующий орган.
Количество членов экспертной группы, привлекаемых для проведения внешней комплексной оценки, зависит от структуры, мощности медицинской организации и объема оказываемых услуг.
62. Перед выездом в медицинскую организацию руководитель и члены экспертной группы составляют программу внешней комплексной оценки медицинской организации (далее – программа) по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
63. Аккредитующий орган выдает членам экспертной группы логины и пароли для внесения результатов внешней комплексной оценки в ИС. Личность эксперта, вносящего результаты аккредитации, также подтверждается электронно-цифровой подписью. Информация о логине и пароле является конфиденциальной, не подлежит разглашению и передаче третьим лицам. В случае обнаружения фактов передачи конфиденциальной информации эксперт отстраняется от дальнейшей процедуры аккредитации, а результаты, введенные им в ИС, аннулируются. Функции отстраненного эксперта выполняет руководитель экспертной группы.

64. Медициналық ұйымның аккредиттеу стандарттарына (өлшемшарттарына) сәйкестігін бағалау нәтижелері бойынша сараптама тобы осы Қағидалардың 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бағалау парақтарын толтырады.
65. Аккредиттеу стандарттарының (өлшемшарттарының) орындалуын сараптама тобы мынадай негізде бағалайды:
1) құжаттарға шолу;
2) персоналға сауалнама жүргізу;
3) трейсерлер;
4) бақылау.
66. Сараптамалық топтың жұмысы үшін кеңсе жабдықтары мен интернетке қол жетімділігі бар кабинет бөлінеді.
67. Құжаттарға шолу медициналық ұйым қызметкерлерінің қатысуымен жүргізіледі. Құжаттарды шолуға жұмсалатын уақыт сыртқы кешенді бағалау жүргізуге бөлінген уақыттың төрттен бір бөлігінен аспайды. Ұсынылған құжаттарды зерделеу негізінде сараптама тобы жетіспейтін ақпаратты персоналға, оның ішінде медициналық ұйым басшылығына (бірінші басшыға және (немесе) оның орынбасарларына) сұрау салу арқылы нақтылайды.
Медициналық ұйым басшылығынан сұрау медициналық ұйымның жалпы қызметінің мәселелері бойынша, қажет болған жағдайда аккредиттеу шарттары бойынша жүзеге асырылады.
Медициналық ұйымдардың клиникалық базаларға, Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының клиникаларына, университеттік ауруханаларға, резидентура базаларына, интеграцияланған академиялық медициналық орталықтарға қойылатын аккредиттеу критерийлеріне сәйкестігіне сыртқы кешенді бағалау жүргізу кезінде білім беру ұйымының басшылығынан да сұрау жүргізіледі. Сарапшылар білім беру ұйымының бірінші басшысына және (немесе) оның орынбасарына, сондай-ақ медициналық ұйымның базасында орналасқан факультет, клиникалық кафедралардың басшылығына сауалнама жүргізеді. Білім беру ұйымы басшылығының сауалнамасы медициналық ұйым базасында клиникалық даярлықты ұйымдастыру, кафедра қызметкерлерін, студенттерді, интерндер мен резиденттерді клиникалық практикаға жіберу бойынша мәселелерді қамтиды. Сараптама тобының мүшелері құжаттарды қарау кезінде алынған ақпаратты растау немесе нақтылау үшін клиникалық кафедралардың персоналына, студенттерге, интерндерге және резиденттерге, сондай-ақ пациенттерге сауалнама жүргізеді.
68. Трейсердің үш түрі қолданылады:
1) жеке тұлға;
2) жүйелік;
3) бейінді.
Бұл ретте, трейсер пациентке медициналық көмек көрсетудің әртүрлі кезеңдерін мақсатты түрде қадағалау және (немесе) медициналық ұйымның әртүрлі бөлімшелерінің қызметкерлері тартылатын өзара байланысты процестерді бағалау болып табылады. Бір трейсер 1 (бір) сағаттан 3 (үш) сағатқа дейін созылады.
Жеке трейсер барысында медициналық құжаттамаға шолу жасау және пациенттерді күту мен емдеуге тартылған жұмыскерлерге сауалнама жүргізу арқылы нақты пациентті емдеу және оған күтім жасау кезеңдері, ал оларға қатысты клиникалық базаларға, Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының клиникаларына, университеттік ауруханаларға, резидентура базаларына, интеграцияланған академиялық медициналық орталықтарға қойылатын талаптарға сәйкестігіне сыртқы кешенді бағалау жүргізілетін медициналық ұйымдарда – сондай-ақ клиникалық кафедралардың қызметкерлеріне, сондай-ақ интерндер мен резиденттерге сауалнама жүргізіледі. Сарапшы пациенттерді мақсатты іріктеу әдісімен бағалау үшін таңдайды (күрделі немесе атипті жағдай). Таңдалған пациенттің медициналық картасы медициналық ұйымда көрсетілетін қызметтерді бақылау үшін негіз болып табылады. Пациент оған медициналық көмек көрсетуге қатысқан емдік, диагностикалық және медициналық емес процестер бағаланады. Сыртқы кешенді бағалау жүргізу кезеңінде пациенттің кемінде 3 (үш) жеке трейсері жүргізіледі.
Жүйелік трейсер кезінде ақпаратты жинау және ұйымды бағалау персоналдан сұрау, жеке бақылау, құжаттарды және (немесе) пациенттердің медициналық карталарын шолуды қамтиды. Бұл жағдайда бір жүйенің әртүрлі кезеңдері тексеріледі.
Бейінді трейсер барысында аккредиттелетін медициналық ұйымға тән қызмет бірегей сипаттамалар мен бейіні бойынша өзекті мәселелерге талдау жүргізе отырып бағаланады.
Клиникалық базаларға, денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының клиникаларына, университеттік ауруханаларға, резидентура базаларына, интеграцияланған академиялық медициналық орталықтарға қойылатын талаптарға сәйкестігіне сыртқы кешенді бағалау жүргізілетін медициналық ұйымдарда білім беру ұйымдарының білім алушыларын (студенттерді, интерндер мен резиденттерді) клиникалық даярлау үшін жағдайлар қосымша бағаланады.
Бейінді трейсердің мақсаты медициналық көмек көрсетудің әртүрлі кезеңдерінде, оның ішінде білім беру ұйымдарының білім алушыларын (студенттерді, интерндер мен резиденттерді) клиникалық даярлау шеңберінде пациенттің қауіпсіздігі проблемаларын анықтау болып табылады.

64. По результатам оценки соответствия медицинской организации стандартам (критериям) аккредитации Экспертная группа заполняет оценочные листы по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
65. Исполнение стандартов (критериев) аккредитации оценивается экспертной группой на основе:
1) обзора документов;
2) опроса персонала;
3) трейсеров;
4) наблюдения.
66. Для работы экспертной группы выделяется кабинет с офисной техникой и доступом в интернет.
67. Обзор документов проводится в присутствии сотрудников медицинской организации. Время, затрачиваемое на обзор документов, не превышает одной четвертой времени, выделенного на проведение внешней комплексной оценки. На основе изучения представленных документов экспертная группа уточняет недостающую информацию путем опроса персонала, в том числе руководства медицинской организации (первого руководителя и (или) его заместителей).
Опрос руководства медицинской организации осуществляется по вопросам общей деятельности медицинской организации, при необходимости по условиям аккредитации.
При проведении внешней комплексной оценки медицинских организаций, на соответствие критериям аккредитации, предъявляемым к клиническим базам, клиникам организаций образования в области здравоохранения, университетским больницам, базам резидентуры, интегрированным академическим медицинским центрам, проводится также опрос руководства организации образования. Эксперты проводят опрос первого руководителя организации образования и (или) его заместителя, а также руководства факультета, клинических кафедр, расположенных на базе медицинской организации. Опрос руководства организации образования включает вопросы по организации клинической подготовки на базе медицинской организации, допуску сотрудников кафедр, студентов, интернов и резидентов к клинической практике. Члены экспертной группы для подтверждения или уточнения информации, полученной при обзоре документов, проводят опрос персонала клинических кафедр, студентов, интернов и резидентов, а также пациентов.
68. Применяются три вида трейсера:
1) индивидуальный;
2) системный;
3) профильный.
При этом, трейсером является целенаправленное прослеживание различных этапов оказания медицинской помощи пациенту и (или) оценка связанных между собой процессов, в которые вовлекаются сотрудники различных подразделений медицинской организации. Один трейсер длится от 1 (одного) до 3 (трех) часов.
В ходе индивидуального трейсера прослеживаются этапы лечения и ухода за конкретным пациентом путем обзора медицинской документации и опроса работников, вовлеченных в уход и лечение пациентов, а в медицинских организациях, в отношении которых проводится внешняя комплексная оценка на соответствие критериям, предъявляемым к клиническим базам, клиникам организаций образования в области здравоохранения, университетским больницам, базам резидентуры, интегрированным академическим медицинским центрам – также опрос работников клинических кафедр, а также интернов и резидентов. Эксперт отбирает для оценки пациентов методом целенаправленной выборки (сложный или атипичный случай). Медицинская карта выбранного пациента является основой для отслеживания услуг, оказываемых в медицинской организации. Оцениваются лечебные, диагностические и немедицинские процессы, в которых пациент принимал участие при оказании ему медицинской помощи. В период проведения внешней комплексной оценки проводится не менее 3 (трех) индивидуальных трейсеров пациента.
При системном трейсере проверяются все этапы систем инфекционного контроля, обращения с лекарственными средствами, безопасности здания, управления качеством. Сбор информации и оценка организации при системном трейсере включает опрос персонала, личное наблюдение, обзор документов и (или) медицинских карт пациентов. При этом проверяются разные этапы одной системы.
В ходе профильного трейсера оценивается деятельность специфичная для аккредитуемой медицинской организации с проведением анализа уникальных характеристик и актуальных вопросов по профилю.
В медицинских организациях, в отношении которых проводится внешняя комплексная оценка на соответствие требованиям, предъявляемым к клиническим базам, клиникам организаций образования в области здравоохранения, университетским больницам, базам резидентуры, интегрированным академическим медицинским центрам – дополнительно оцениваются условия для клинической подготовки обучающихся организаций образования (студентов, интернов и резидентов).
Целью профильного трейсера является выявление проблем безопасности пациента на различных этапах оказания медицинской помощи, в том числе в рамках клинической подготовки обучающихся организаций образования (студентов, интернов и резидентов).

69. Бақылау құжаттардың шолуы кезінде және (немесе) персоналға сұрау салу кезінде сарапшылар алған ақпаратты растау мақсатында жүргізіледі. Бақылау персоналға сұрау салумен қатар жүргізіледі.
70. Персоналға, трейсерге сауалнама жүргізуге және бақылауға жұмсалған уақыт сыртқы кешенді бағалау ұзақтығының төрттен үшін құрайды.
71. Аккредиттеу шарттарына сәйкестікті бағалау балдық жүйе негізінде жүргізіледі:
5 балл - стандарт талаптарына толық сәйкестік (90% -100% жағдайда немесе байқауда орындау);
3 балл - стандарт талаптарына ішінара сәйкестік (50% -89% жағдайда немесе байқауда орындау);
0 балл - стандарт талаптарына сәйкес келмеуі (0% -49% жағдайларды немесе бақылауларды орындау).
72. Аккредиттеудің жеке өлшемшарты қолданылмаған жағдайда тиісті бағанда "қолдануға болмайды" деген белгі белгіленеді. Орташа бағаны есептеу кезінде бұл өлшемшарт ескерілмейді.
73. Сараптама тобы АЖ медициналық ұйымның, оның ішінде осы медициналық ұйыммен жасалған қосалқы мердігерлік шарт (бұдан әрі – шарт) негізінде қызметтер көрсететін ұйымның сыртқы кешенді бағалау нәтижелерін енгізеді.
74. Сыртқы кешенді бағалау нәтижелері АЖ –ға енгізілгеннен кейін аккредиттеу шарттарының бөлімдері (блоктары) бойынша толтырылған бағалау парақтарын сараптама тобының мүшелері топ басшысына береді.
75. Аккредиттеудің әрбір өлшемшарты бойынша балдардың нақты сомасын АЖ аккредиттеу стандарттары дәрежелерінің кестесіне сәйкес есептейді:
І дәреже – "1,0" салмақтық коэффициентімен;
ІІ дәреже – "0,9" салмақтық коэффициентімен;
ІІІ дәреже – "0,8" салмақтық коэффициентімен.
76. Сараптама тобының мүшелері Кодекстің 273-бабының 2-тармағында көзделген талаптарды сақтайды. Медициналық ұйымды аккредиттеуді жүргізу барысында сараптама тобы алған барлық ақпарат (фото немесе бейнематериалдар) құпия болып табылады және жеке мақсатта таратуға немесе пайдалануға жатпайды.
77. Сыртқы кешенді бағалау аяқталғаннан кейін медициналық ұйым персоналының қатысуымен қорытынды жиналыс (бұдан әрі – брифинг) өткізіледі, онда сараптамалық топ сыртқы кешенді бағалау нәтижелері туралы алдын ала есеп береді. Брифингтің аудио және бейнежазбасы жүргізіледі.
78. Аккредиттеуші орган аккредиттеу бойынша комиссия отырысына дейін кемінде бес жұмыс күні бұрын медициналық ұйымға осы Қағидалардың 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сыртқы кешенді бағалау нәтижелері туралы есепті электрондық пошта арқылы жібереді.
Медициналық ұйымда сыртқы кешенді бағалау нәтижелеріне қарсылық болған жағдайда, медициналық ұйым есепті алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде өзінің қарсылығын электрондық поштаға ұсынады.

69. Наблюдение проводится с целью подтверждения информации, полученной экспертами во время обзора документов и (или) при опросе персонала. Наблюдение проводится параллельно с опросом персонала.
70. Время, затрачиваемое на проведение опроса персонала, трейсера и наблюдения составляет три четверти длительности внешней комплексной оценки.
71. Оценка соответствия условиям аккредитации проводится на основе балльной системы:
5 баллов - полное соответствие требованиям стандарта (исполнение в 90%-100% случаев или наблюдений);
3 балла - частичное соответствие требованиям стандарта (исполнение в 50%-89% случаев или наблюдений);
0 баллов - несоответствие требованиям стандарта (исполнение в 0%-49% случаев или наблюдений).
72. В случае неприменимости отдельного критерия аккредитации в соответствующей графе фиксируется отметка "не применим". При подсчете средней оценки данный критерий не учитывается.
73. Экспертная группа вносит в ИС результаты внешней комплексной оценки медицинской организации, в том числе и организации, оказывающей услуги на основании договора субподряда с данной медицинской организацией (далее – договор).
74. После внесения результатов внешней комплексной оценки в ИС заполненные оценочные листы по разделам (блокам) условий аккредитации члены экспертной группы передают руководителю группы.
75. Фактическая сумма баллов по каждому критерию аккредитации рассчитывается ИС в соответствии с таблицей рангов стандартов аккредитации:
І ранга – с весовым коэффициентом "1,0";
ІІ ранга – с весовым коэффициентом "0,9";
ІІІ ранга – с весовым коэффициентом "0,8".
76. Члены экспертной группы соблюдают требования, предусмотренные пунктом 2 статьи 273 Кодекса. Вся информация, полученная экспертной группой в ходе проведения аккредитации медицинской организации (фото или видеоматериалы), является конфиденциальной и не подлежит распространению или использованию в личных целях.
77. По завершению внешней комплексной оценки проводится заключительное собрание (далее - брифинг) с участием персонала медицинской организации, на котором экспертная группа представляет предварительный отчет о результатах внешней комплексной оценки. Проводится аудио и видеозапись брифинга.
78. Аккредитующий орган не менее, чем за пять рабочих дней до заседания комиссии по аккредитации направляет медицинской организации посредством электронной почты отчет о результатах внешней комплексной оценки по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
В случае наличия у медицинской организации возражения к результатам внешней комплексной оценки, медицинская организация предоставляет свои возражение в течение двух рабочих дней с момента получения отчета на электронную почту.

79. Сыртқы кешенді бағалау нәтижесі мен аккредиттеуші органның шешімі негізінде медициналық ұйым осы Қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша түзету іс-шараларының жоспарын жасайды.
80. Медициналық ұйымның басшысы бекіткен аккредиттеу шарттарымен сәйкессіздіктерді жою үшін түзету іс-шараларының жоспары сыртқы кешенді бағалау нәтижелері туралы есепті алғаннан кейін күнтізбелік отыз күннен кешіктірілмейтін мерзімде аккредиттеуші органға жіберіледі.
81. Елде қатаң карантиндік іс-шаралар енгізілген жағдайда сыртқы кешенді бағалау бағалаудың барлық қағидаттары сақтала отырып, қашықтықтан жүзеге асырылады.
82. Сыртқы кешенді бағалау нәтижелерін қарау үшін аккредиттеуші органның жанынан құрамы кемінде бес адамнан тұратын тұрақты жұмыс істейтін аккредиттеу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрылады. Комиссия құрамы жылжымалы кесте бойынша жыл сайынғы конкурстық іріктеумен қалыптастырылады. Комиссия отырыстары аккредиттеу жөніндегі комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде 2/3-і болған кезде өткізіледі.
83. Аккредиттеу жөніндегі Комиссия сыртқы кешенді бағалау қорытындылары бойынша аккредиттеуші органға шешім қабылдау кезінде мынадай бағалау нәтижелерін ескеруді ұсынады:
1) екі және одан да көп аккредиттеу стандарттары (критерийлері) бойынша бағалаудың орташа мәні 2,0 баллға тең немесе одан төмен;
2) аккредиттеу стандарттары (критерийлері) тарауларының бірінің орташа мәні 3,0 балдан төмен;
3) "емдеу және күтім жасау" тарауы бойынша бір және одан да көп аккредиттеу стандарттарын (критерийлерін) бағалаудың орташа мәні 2,0 баллға тең немесе одан төмен.
84. Аккредиттеу жөніндегі комиссияның шешімі хаттамамен (еркін нысанда) ресімделеді және оны комиссия мүшесі болып табылмайтын хатшы жүргізеді.
85. Аккредиттеу жөніндегі комиссия отырысының қорытындысы бойынша аккредиттеуші орган мынадай шешімдер қабылдайды:
1) тағайындау арқылы аккредиттеу:
І дәрежелі стандарттарға (критерийлерге) сәйкес екінші санаттағы 60% - дан кем емес, ІІ дәрежелі стандарттарға (критерийлерге) сәйкес 60% - дан кем емес, ІІІ дәрежелі стандарттарға сәйкес 60% - дан кем емес%;
І дәрежелі стандарттарға (критерийлерге) сәйкес бірінші санатты-70% - дан кем емес, ІІ дәрежелі стандарттарға (критерийлерге) 65% - дан кем емес, ІІІ дәрежелі стандарттарға (критерийлерге) 60% - дан кем емес%;
І дәрежелі стандарттарға (критерийлерге) сәйкес жоғары санатты-90% - дан кем емес, ІІ дәрежелі стандарттарға (критерийлерге) 80% - дан кем емес, ІІІ дәрежелі стандарттарға (критерийлерге) 70% - дан кем емес%;
2) аккредиттемеу:
сыртқы кешенді бағалау нәтижесі аккредиттеудің екінші санатына қойылатын шекті мәннен төмен болған жағдайда.
Аккредиттеуші органның шешімі бұйрықпен ресімделеді.

79. На основании результата внешней комплексной оценки и решения аккредитующего органа медицинская организация составляет План корректирующих мероприятий по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
80. Утвержденный руководителем медицинской организации План корректирующих мероприятий для устранения несоответствий с условиями аккредитации направляется в аккредитующий орган в срок не позднее тридцати календарных дней после получения отчета о результатах внешней комплексной оценки.
81. В случае введения строгих карантинных мероприятий в стране, внешняя комплексная оценка осуществляется, дистанционно с сохранением всех принципов оценки.
82. Для рассмотрения результатов внешней комплексной оценки при аккредитующем органе создается постоянно действующая комиссия по аккредитации (далее – комиссия) в составе не менее пяти человек. Состав комиссии формируется ежегодным конкурсным отбором по скользящему графику. Заседания комиссии проводятся при наличии не менее 2/3 от общего числа членов комиссии по аккредитации.
83. Комиссия по аккредитации по итогам внешней комплексной оценки рекомендует аккредитующему органу при принятии решения учесть следующие результаты оценки:
1) среднее значение оценки по двум и более стандартам (критериям) аккредитации равно или ниже 2,0 баллов;
2) среднее значение одной из глав стандартов (критериев) аккредитации ниже 3,0 баллов;
3) среднее значение оценки одного и более стандартов (критериев) аккредитации по Главе "Лечение и уход" равно или ниже 2,0 баллов.
84. Решение комиссии по аккредитации оформляется протоколом (в произвольной форме) и ведется секретарем, не являющимся членом комиссии.
85. По итогам заседания комиссии по аккредитации аккредитующий орган принимает следующие решения:
1) аккредитовать с присвоением:
второй категории - при соответствии стандартам (критериям) І ранга не менее 60%, стандартам (критериям) ІІ ранга не менее 60%, стандартам (критериям) ІІІ ранга не менее 60%;
первой категории - при соответствии стандартам (критериям) І ранга не менее 70%, стандартам (критериям) ІІ ранга не менее 65%, стандартам (критериям) ІІІ ранга не менее 60%;
высшей категории - при соответствии стандартам (критериям) І ранга не менее 90%, стандартам (критериям) ІІ ранга не менее 80%, стандартам (критериям) ІІІ ранга не менее 70%;
2) не аккредитовывать:
в случае результата внешней комплексной оценки ниже порогового значения, предъявляемого ко второй категории аккредитации.
Решение аккредитующего органа оформляется приказом.

86. Аккредиттеуді жүргізу мерзімі медициналық ұйымның өтініші тіркелген күннен бастап аккредиттеуші орган тиісті шешім шығарғанға дейін 27 (жиырма жеті) жұмыс күнінен аспайды.
87. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі аккредиттеу туралы куәлік немесе дәлелді бас тарту (еркін нысанда) болып табылады.
Аккредиттеу туралы куәлік Тізбенің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша үш жыл мерзімге беріледі.
ӘРПК – нің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін аккредиттеуші орган мемлекеттік қызметті қарау мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей медициналық ұйымға алдын ала шешім жібереді.
Медициналық ұйым аккредиттеуші органның алдын ала шешіміне оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қарсылық білдіреді немесе айтады.
Ескерту. 87-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
88. Дәлелді бас тартуға (еркін нысанда) аккредиттеуші орган басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және электрондық құжат түрінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы арқылы медициналық ұйымның уәкілетті тұлғасының жеке кабинетіне немесе өтініште көрсетілген электрондық поштаға немесе қағаз түрінде жіберіледі.
89. Сыртқы кешенді бағалаудан қайта өтуге өтініш (еркін нысанда) аккредиттеу туралы куәліктің қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін бір ай бұрын аккредиттеуші органға беріледі.
90. Атауы және (немесе) ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда аккредиттелген медициналық ұйым аккредиттеуші органға көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттарды қоса бере отырып, аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш (еркін нысанда) береді.
Аккредиттеуші орган өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді.
91. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес аккредиттеуші орган мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізеді.
92. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Комитеттің және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Комитет басшысының атына беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.

86. Срок проведения аккредитации со дня регистрации заявления медицинской организации до вынесения соответствующего решения аккредитующим органом составляет не более 27 (двадцати семи) рабочих дней.
87. Результатом оказания государственной услуги является свидетельство об аккредитации либо мотивированный отказ (в произвольной форме).
Свидетельство об аккредитации выдается сроком на 3 (три) года по форме согласно приложению 1 к Перечню.
В соответствии со статьей 73 АППК РК до принятия решения об отказе в оказании государственной услуги аккредитующий орган не позднее 3 (трех) рабочих дней до окончания срока рассмотрения государственной услуги направляет медицинской организации предварительное решение.
Медицинская организация представляет или высказывает возражение к предварительному решению аккредитующего органа в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
Сноска. Пункт 87 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
88. Мотивированный отказ (в произвольной форме) подписывается электронной цифровой подписью руководителя аккредитующего органа и направляется в виде электронного документа в личный кабинет уполномоченного лица медицинской организации через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz, либо на электронную почту, указанную в заявлении, либо в бумажной форме.
89. Заявление (в произвольной форме) на повторное прохождение внешней комплексной оценки подается в аккредитующий орган за месяц до окончания срока действия свидетельства об аккредитации.
90. В случае изменения наименования и (или) организационно-правовой формы аккредитованная медицинская организация подает заявление (в произвольной форме) в аккредитующий орган о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением документов, подтверждающих указанные сведения.
Аккредитующий орган в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления переоформляет свидетельство об аккредитации.
91. Аккредитующий орган вносит данные о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
92. Жалоба на решения, действия (бездействие) Комитета и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя Комитета.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

93. Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін Комитеттің атына келіп түскен ұйымның шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
94. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды сотқа дейінгі тәртіппен қарауды жоғары тұрған уәкілетті орган, шағымды қарайтын орган ол тіркелген күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Комитетке беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Комитет шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Комитет шағымды қарайтын органға, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешімін қабылдаса, шағым жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
5-тарау. Денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыруға денсаулық сақтау субъектілерін аккредиттеу тәртібі
95. Денсаулық сақтау субъектілері денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыруға аккредиттеуден өту үшін Комитетке "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы арқылы немесе Комитеттің кеңсесі арқылы осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес "Денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Тізбесінің (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет тізбесі) 8-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
Ескерту. 95-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
96. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі көрсетілетін қызмет тізбесінде келтірілген.
Ескерту. 96-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
97. Денсаулық сақтау субъектілерін әділет органында немесе орналасқан жері бойынша мемлекеттік кіріс органында мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер Комитет "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталынан алады.

93. Жалоба организации, поступившая в адрес Комитета, непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
94. Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим уполномоченным органом, органом, рассматривающим жалобу в течение двадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба подается Комитету, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
Комитет, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом Комитет, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, то обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Глава 5. Порядок аккредитации субъектов здравоохранения на осуществление независимой экспертизы в области здравоохранения
95. Субъекты здравоохранения для прохождения аккредитации на осуществление независимой экспертизы в области здравоохранения представляют в Комитет через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz или через канцелярию Комитета документы в соответствии с пунктом 8 Перечню основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация субъектов здравоохранения, осуществляющих независимую экспертизу в области здравоохранения" согласно приложению 15 к настоящим Правилам (далее – Перечень услуги).
Сноска. Пункт 95 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
96. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в Перечне услуги.
Сноска. Пункт 96 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
97. Комитет через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz получает сведения о государственной регистрации (перерегистрации) субъектов здравоохранения в органе юстиции или в органе государственных доходов по месту нахождения Комитет.

98. Комитет құжаттарды қабылдауды және тіркеуді түскен күні жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда құжаттарды қабылдау және тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
99. Көрсетілетін қызметтер тізбесінің 8-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың және цифрлық құжаттар сервисінен алынған мәліметтердің толықтығы құжаттар тіркелген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде тексереді.
Денсаулық сақтау субъектісі құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған жағдайда, Комитет өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды (еркін нысанда) жібереді.
Ескерту. 99-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
100. Денсаулық сақтау субъектісі құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде Комитет оларды 3 (үш) жұмыс күні ішінде қарайды және қарау нәтижелері бойынша 2 (екі) жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау субъектісінің атауын, құжаттардың келіп түскен күнін, осы Қағидалардың 97-тармағына сәйкес мәліметтерді, әрбір ұсынылған құжат бойынша талдамалық ақпаратты, денсаулық сақтау субъектісінің аккредиттеу шарттарына сәйкестігі не сәйкес еместігі туралы сондай-ақ көрсетілетін қызмет тізбесінің 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздердің болуы (болмауы) туралы қорытындыларды қамтитын талдамалық анықтама (еркін нысанда) жасайды.
Талдамалық анықтаманың негізінде алдын ала шешім қалыптастырылады.
Ескерту. 100-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
101. Егер субъект аккредиттеу шарттарына сәйкес келмесе және Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде Комитеттің субъектіге алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігін беру үшін мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
102. Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Тыңдау ӘРПК-нің 73-бабында көзделген тәсілдердің бірімен хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Субъект өзінің қарсылығын бағалау бойынша ауызша білдірген жағдайда Комитет тыңдау хаттамасын жүргізеді, ол ӘРПК-нің 74-бабына сәйкес ресімдейді.

98. Комитет в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
В случае обращения после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому кодексу Республики Казахстан, прием и регистрация документов осуществляется следующим рабочим днем.
99. Полнота представленных документов, указанных в пункте 8 Перечня услуги и сведений из сервиса цифровых документов проверяется в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов.
В случае представления субъектом здравоохранения неполного пакета документов или отсутствия сведений необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами Комитет направляет отказ (в произвольной форме) в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 99 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
100. При предоставлении субъектом здравоохранения полного пакета документов Комитет рассматривает их в течение 3 (трех) рабочих дней и по результатам рассмотрения в течение 2 (двух) рабочих дней составляет аналитическую справку (в произвольной форме) содержащую наименование субъекта здравоохранения, дату поступления документов, сведения, согласно пункту 97 настоящих Правил, аналитическую информацию по каждому предоставленному документу, выводы о соответствии либо несоответствии субъекта здравоохранения условиям аккредитации, а также о наличии (отсутствии) оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренные пунктом 9 Перечня услуги.
На основании аналитической справки формируется предварительное решение.
Сноска. Пункт 100 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
101. Если субъект здравоохранения не соответствует условиям аккредитации, и при наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, Комитет уведомляет субъект здравоохранения о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности субъекту здравоохранения выразить позицию по предварительному решению.
102. Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления одним из способов, предусмотренных статьей 73 АППК.
В случае устного выражения субъектом здравоохранения своего возражения Комитет ведет протокол заслушивания, который оформляет в соответствии со статьей 74 АППК.

103. Тыңдау хаттамасына қол қойылғаннан кейін Комитет субъектіге тыңдау хаттамасымен танысу мүмкіндігін қамтамасыз етеді.
Тыңдау хаттамасы бойынша ескертулер беруге ұсынылған мерзім өткеннен кейін Комитет 3 (үш) жұмыс күні ішінде түпкілікті шешімді ресімдейді.
104. Егер субъект (мәліметтер, құжаттар) осы Қағидаларға 16-қосымшада белгіленген барлық шарттарға толық сәйкес келген жағдайда Комитет аккредиттеу туралы шешім қабылдайды.
105. Комитеттің аккредиттеу туралы куәлік беру туралы шешімі бұйрықпен ресімделеді.
Аккредиттеу туралы шешім (Комитет басшысының бұйрығын тіркеу) шығарылғаннан кейін денсаулық сақтау субъектісіне осы Қағидалардың 18-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бес жыл мерзімге аккредиттеу туралы куәлік беріледі.
106. Дәлелді бас тартуға (еркін нысанда) Комитет басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және электрондық құжат түрінде "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы арқылы оның жеке кабинетіне жіберіледі., өтініште көрсетілген электрондық поштаға немесе қағаз түрінде.
107. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес Комитет мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізеді.
108. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Комитеттің және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Комитет басшысының атына беріледі.
109. Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
110. Тікелей мемлекеттік қызмет көрсететін Комитеттің атына келіп түскен субъектінің шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
111. Шағымды мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша сотқа дейінгі тәртіппен қарауды жоғары тұрған уәкілетті орган, шағымды қарайтын орган ол тіркелген күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Комитетке беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Комитет шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Комитет, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

103. После подписания протокола заслушивания Комитет обеспечивает субъекту здравоохранения возможность ознакомиться с протоколом заслушивания.
По истечении срока, представленного на предоставление замечаний по протоколу заслушивания, Комитетом в течение 3 (трех) рабочих дней оформляется окончательное решение.
104. Решение об аккредитации принимается Комитетом в случае, если субъект здравоохранения (сведения, документы) полностью соответствует всем условиям, установленным приложением 16 к настоящим Правилам.
105. Решение Комитета о выдаче свидетельства об аккредитации оформляется приказом.
После вынесения решения об аккредитации (регистрации приказа руководителя Комитета), субъекту здравоохранения выдается свидетельство об аккредитации по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам сроком на пять лет.
106. Мотивированный отказ (в произвольной форме) подписывается электронной цифровой подписью руководителя Комитета и направляется в виде электронного документа в его личный кабинет через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz, либо на электронную почту, указанную в заявлении, либо в бумажной форме.
107. Комитет вносит данные о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
108. Жалоба на решения, действия (бездействие) Комитета и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя Комитета.
109. При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
110. Жалоба субъекта здравоохранения, поступившая в адрес Комитета, непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
111. Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим уполномоченным органом, органом, рассматривающим жалобу в течение двадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба подается Комитету, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
Комитет, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом Комитет, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

112. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
113. Атауы және (немесе) ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда, аккредиттелген денсаулық сақтау субъектісі Комитетке көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттарды қоса бере отырып, аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш (еркін нысанда) береді.
Комитет өтініш түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде (еркін нысанда) аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді.
Бұрын қағаз нысанда берілген аккредиттеу туралы куәлік Комитетке қайтарылады.
113-1. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 5-тарау 113-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
114. Аккредиттеу туралы куәлік жоғалған (бүлінген) жағдайда Комитет аккредиттелген субъектінің еркін нысандағы өтініші негізінде өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде телнұсқаны ұсынады. Аккредиттеу туралы куәліктің түпнұсқасының күші жойылды деп танылады.
6-тарау. Денсаулық сақтау менеджерлерін сертификаттау бойынша басқару қызметіне даярлығын растауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу тәртібі
115. Заңды тұлғалар денсаулық сақтау менеджерлерін сертификаттау жөніндегі басқару қызметіне даярлығын растауды жүзеге асыру бойынша аккредиттеуден өту үшін (бұдан әрі – менеджерлердің даярлығын растау жөніндегі ұйым) Комитет кеңсесіне мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидалардың 19-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы Қағидалардың 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша менеджерлерді сертификаттау рәсімін іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау менеджерлерінің басқарушылық қызметке дайындығын растау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу туралы куәлікті алуға арналған шарттарда көзделген құжаттар;
3) осы Қағидалардың 21-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұйымның мамандары туралы мәліметтер ұсынады.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларын ұсына отырып көшірмелерде не электрондық көшірмелерде электрондық поштаға kmfk@dsm.gov.kz немесе ықшам дискіде (оптикалық ақпарат тасымалдаушысы) беріледі.

112. Если иное не предусмотрено законом, то обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
113. В случае изменения наименования и (или) организационно-правовой формы, аккредитованная субъект здравоохранения подает заявление (в произвольной форме) в Комитет о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением документов, подтверждающих указанные сведения.
Комитет в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления (в произвольной форме) переоформляет свидетельство об аккредитации.
Свидетельство об аккредитации, выданное ранее в бумажной форме, возвращается в Комитет.
113-1. Услугодатель, в течение трех рабочих дней с даты внесения изменения и (или) дополнения в настоящие Правила, актуализирует информацию о порядке ее оказания и направляет информацию оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.
Сноска. Правила дополнены пунктом 113-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
114. В случае утери (порчи) свидетельства об аккредитации Комитет предоставляет дубликат на основании заявления аккредитованного субъекта здравоохранения в произвольной форме, в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления. Оригинал свидетельства об аккредитации признается утратившим силу.
Глава 6. Порядок аккредитации юридических лиц, осуществляющих подтверждение подготовленности к управленческой деятельности по сертификации менеджеров здравоохранения
115. Юридические лица, для прохождения аккредитации по осуществлению подтверждения подготовленности к управленческой деятельности по сертификации менеджеров здравоохранения (далее – организация по подтверждению подготовленности менеджеров) представляет в канцелярию Комитета следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам;
2) документы, предусмотренные в условиях для получения свидетельства об аккредитации на осуществление деятельности по подтверждению подготовленности менеджеров здравоохранения к управленческой деятельности в рамках реализации процедуры сертификации менеджеров по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам;
3) сведения о специалистах организации по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам.
Документы, указанные в подпункте 3) настоящего пункта подаются в копиях с предоставлением оригиналов для сверки либо электронных копиях на электронную почту kmfk@dsm.gov.kz или на компакт-диске (оптический носитель информации).

116. Менеджерлердің және (немесе) оның филиалдарының (өкілдіктерінің) дайындығын растау жөніндегі ұйымды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді құрылымдық бөлімше "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы алады.
117. Комитет құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері менеджерлердің дайындығын растау жөніндегі ұйым жүгінген кезде өтінішті қабылдау және құжаттарды тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
118. Комитет екі жұмыс күні ішінде менеджерлердің дайындығын растау жөніндегі ұйымның осы Қағидалардың 115-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың толықтығы бөлігінде осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
Менеджерлердің дайындығын растау жөніндегі ұйым осы Қағидаларға сәйкес құжаттардың толық емес пакетін ұсынған жағдайда, Комитет менеджерлердің дайындығын растау жөніндегі ұйымға өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды жібереді (еркін нысанда).
119. Ұйымға құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда ішкі құжат айналымының ақпараттық жүйесі жөніндегі Комитет 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды денсаулық сақтау саласындағы білім беру қызметіне жетекшілік ететін уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – құрылымдық бөлімше) береді.
120. Құрылымдық бөлімше құжаттардың осы Қағидаларының 20-қосымшасында көзделген шарттарға сәйкестігін олар келіп түскен сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды.
121. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша Комитет 2 (екі) жұмыс күні ішінде талдамалық анықтама (еркін нысанда) жасайды, онда менеджерлердің дайындығын растау жөніндегі ұйымның атауы, құжаттардың келіп түскен күні, осы Қағидалардың 112-тармағына сәйкес мәліметтер, әрбір ұсынылған құжат бойынша талдамалық ақпарат, ұйымның аккредиттеу шарттарына сәйкестігі не сәйкес еместігі туралы тұжырымдар көрсетіледі.
122. Егер менеджерлердің дайындығын растау бойынша ұйым осы Қағидалардың 20-қосымшасында көзделген аккредиттеу шарттарына сәйкес келмеген жағдайда, Комитет ӘРПК –нің 73 және 74-баптарына сәйкес тыңдауды жүргізеді.
123. Комитет ӘРПК –нің 73-бабына сәйкес 3 (үш) жұмыс күні ішінде менеджерлердің дайындығын растау бойынша ұйымна алдын ала шешім жібереді және тыңдау күні мен уақыты туралы хабарлайды.

116. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) организации по подтверждению подготовленности менеджеров и (или) ее филиалов (представительств) структурное подразделение получает через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
117. Комитет в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении организации по подтверждению подготовленности менеджеров после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и регистрация документов осуществляется следующим рабочим днем.
118. Комитет в течение двух рабочих дней рассматривает документы на соответствие организации по подтверждению подготовленности менеджеров требованиям настоящих Правил в части полноты представленных документов, указанных в пункте 115 настоящих Правил.
В случае представления организации по подтверждению подготовленности менеджеров неполного пакета документов в соответствии с настоящими Правилами Комитет направляет организации по подтверждению подготовленности менеджеров отказ в дальнейшем рассмотрении заявления (в произвольной форме).
119. В случае предоставления организации полного пакета документов Комитет по информационной системе внутреннего документооборота в течение 1 (одного) рабочего дня передает их в структурное подразделение уполномоченного органа курирующего образовательную деятельность в области здравоохранения (далее – структурное подразделение).
120. Структурное подразделение рассматривает документы на соответствие условиям, предусмотренным в приложении 20 к настоящим Правилам в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента их поступления.
121. По результатам рассмотрения документов Комитет в течение 2 (двух) рабочих дней составляется аналитическая справка (в произвольной форме) в которой указывается наименование организации по подтверждению подготовленности менеджеров, дата поступления документов, сведения, согласно пункту 112 настоящих Правил, аналитическая информация по каждому предоставленному документу, выводы о соответствии либо несоответствии организации условиям аккредитации.
122. В случае, если организация по подтверждению подготовленности менеджеров не соответствует условиям аккредитации, предусмотренным в приложении 20 к настоящим Правилам, Комитет проводится заслушивание согласно статьям 73 и 74 АППК.
123. Комитет в соответствии со статьей 73 АППК за 3 (три) рабочих дня направляет организации по подтверждению подготовленности менеджеров предварительное решение и извещает о дате и времени заслушивания.

124. Алдын ала шешім және тыңдау күні мен уақыты туралы хабарлама өтініште көрсетілген ұйымның телефон нөміріне не электрондық поштасына хабарлама арқылы жіберіледі.
125. Тыңдау ӘРПК –нің 73-бабында көзделген тәсілдердің бірімен жүргізіледі.
126. Тыңдау нәтижелері бойынша Комитет ӘРПК –нің 74-бабына сәйкес тыңдау хаттамасын ресімдейді.
127. Тыңдау хаттамасына қол қойылғаннан кейін Комитет танысу үшін хаттаманың электрондық көшірмесін менеджерлердің дайындығын растау бойынша ұйымның электрондық поштасына жібереді.
128. Тыңдау хаттамасы бойынша ескертулер болған жағдайда ұйым оларды тыңдау хаттамасы жіберілген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Комитет ның электрондық поштасына жібереді.
129. Тыңдау хаттамасы бойынша ескертулер беруге ұсынылған мерзім өткеннен кейін Комитет 3 (үш) жұмыс күні ішінде түпкілікті шешімді ресімдейді.
130. Егер субъект (мәліметтер, құжаттар) осы Қағидалардың 2-қосымшасында белгіленген барлық шарттарға толық сәйкес келген жағдайда Комитет аккредиттеу туралы шешім қабылдайды.
131. Комитеттің аккредиттеу туралы куәлік беру туралы шешімі бұйрықпен ресімделеді.
132. Аккредиттеу туралы шешім (Комитет басшысының бұйрығын тіркеу) шығарылғаннан кейін менеджерлердің дайындығын растау жөніндегі ұйым осы Қағидаларға 22-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бес жыл мерзімге аккредиттеу туралы куәлік береді.
133. Дәлелді бас тартуға (еркін нысанда) Комитет басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және ұйымға электрондық құжат түрінде не қағаз нысанда жіберіледі.
134. Шағым Комитеттің және (немесе) оның лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) Комитет басшысының атына беріледі.
135. Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын Комитет, лауазымды адам, шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны уәкілетті органға жібереді.
136. Бұл ретте, әрекеті (әрекетсіздігі) шағым жасалатын Комитет, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы шешім не өзге әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды уәкілетті органға жібермейді.
137. Шағым ӘРПК – нің 98-бабына сәйкес қаралады.
138. Шағымды сотқа дейінгі тәртіппен қарауды уәкілетті орган ол тіркелген күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде жүргізеді.
139. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.

124. Предварительное решение и уведомление о дате и времени заслушивания направляется посредством сообщения на телефонный номер либо электронную почту организации, указанные в заявлении.
125. Заслушивание проводится одним из способов, предусмотренных статьей 73 АППК.
126. По результатам заслушивания в соответствии со статьей 74 АППК Комитет оформляет протокол заслушивания.
127. После подписания протокола заслушивания Комитет направляет электронную копию протокола на электронную почту организации по подтверждению подготовленности менеджеров для ознакомления.
128. В случае наличия замечаний по протоколу заслушивания организация направляет их на электронную почту Комитета в течение 3 (трех) рабочих дней с момента направления протокола заслушивания.
129. По истечении срока, представленного на предоставление замечаний по протоколу заслушивания, Комитетом в течение 3 (трех) рабочих дней оформляется окончательное решение.
130. Решение об аккредитации принимается Комитетом в случае, если субъект здравоохранения (сведения, документы) полностью соответствует всем условиям, установленным приложением 2 к настоящим Правилам.
131. Решение Комитета о выдаче свидетельства об аккредитации оформляется приказом.
132. После вынесения решения об аккредитации (регистрации приказа руководителя Комитета), организации по подтверждению подготовленности менеджеров выдается свидетельство об аккредитации по форме согласно приложению 22 к настоящим Правилам сроком на пять лет.
133. Мотивированный отказ (в произвольной форме) подписывается электронной цифровой подписью руководителя Комитета и направляется организации в виде электронного документа либо в бумажной форме.
134. Жалоба на решение, действие (бездействие) Комитета и (или) его должностного лица подается на имя руководителя Комитета.
135. Комитет, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в уполномоченный орган.
136. При этом Комитет, должностное лицо, решение, действие (бездействие) которого обжалуются, не направляет жалобу в уполномоченный орган, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
137. Жалоба рассматривается в соответствии со статьей 98 АППК.
138. Рассмотрение жалобы в досудебном порядке производится уполномоченным органом в течение двадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
139. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.

140. Атауы және (немесе) ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда менеджерлердің дайындығын растау бойынша аккредиттелген ұйым Комитетке көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттарды қоса бере отырып, аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш (еркін нысанда) береді.
Комитет өтініш түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде (еркін нысанда) аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді. Бұрын берілген аккредиттеу туралы куәлік Комитетке қайтарылады.
141. Аккредиттеу туралы куәлік жоғалған (бүлінген) жағдайда Комитет өтініш түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде аккредиттелген субъектінің еркін нысандағы өтініші (еркін нысанда) негізінде телнұсқаны ұсынады. Аккредиттеу туралы куәліктің түпнұсқасын Комитет күші жойылған деп таниды.
7-тарау. Денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіптік медициналық қауымдастықтар мен қоғамдық бірлестіктерді аккредиттеу тәртібі
142. Денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіптік медициналық қауымдастықтар мен қоғамдық бірлестіктер (бұдан әрі – КМҚ және ҚБ) мынадай мақсаттарда аккредиттеледі:
1) клиникалық хаттамаларды әзірлеу, рецензиялау және сараптау;
2) медициналық және фармацевтикалық білім беру бағдарламаларын жетілдіру, оның ішінде кәсіптік білім беру стандарттарын әзірлеуге қатысу;
3) білім беру бағдарламаларының каталогына енгізу үшін қосымша білім беру бойынша білім беру бағдарламаларын сараптау;
4) кәсіптік стандарттарға сәйкес және халықаралық тәсілдерді енгізу негізінде мамандықтар мен біліктілік деңгейлері бойынша біріздендірілген сертификаттау курстарын әзірлеуге және енгізуге қатысу арқылы жүзеге асырылады.
143. КМҚ және ҚБ Комитет кеңсесіне келесі құжаттарды:
1) осы Қағидалардың 23-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы Қағидалардың 24-қосымшасына сәйкес кәсіптік медициналық қауымдастықтар және денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын қоғамдық бірлестіктер ретінде аккредиттеу туралы куәлікті алу үшін шарттарда көзделген құжаттарды ұсынады.
Осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларын ұсына отырып көшірмелерде не электрондық көшірмелерде электрондық поштаға kmfk@dsm.gov.kz немесе ықшам дискіде (оптикалық ақпарат тасымалдаушысы) беріледі.
144. КМҚ мен ҚБ және (немесе) олардың филиалдарын (өкілдіктерін) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді Комитет "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы алады.

140. В случае изменения наименования и (или) организационно-правовой формы аккредитованная организация по подтверждению подготовленности менеджеров подает заявление (в произвольной форме) в Комитет о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением документов, подтверждающих указанные сведения.
Комитет в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления (в произвольной форме) переоформляет свидетельство об аккредитации. Свидетельство об аккредитации, выданное ранее, возвращается в Комитет.
141. В случае утери (порчи) свидетельства об аккредитации Комитет предоставляет дубликат на основании заявления (в произвольной форме) аккредитованного субъекта здравоохранения в произвольной форме, в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления. Оригинал свидетельства об аккредитации признается Комитетом, утратившим силу.
Глава 7. Порядок аккредитации профессиональных медицинских ассоциаций и общественных объединений, осуществляющие деятельность в области здравоохранения
142. Профессиональные медицинские ассоциации и общественные объединения, осуществляющие деятельность в области здравоохранения (далее – ПМА и ОО) аккредитуются для:
1) разработки, рецензирования и экспертизы клинических протоколов;
2) совершенствования программ медицинского и фармацевтического образования, в том числе участие в разработке профессиональных образовательных стандартов;
3) экспертизы образовательных программ по дополнительному образованию для включения их в каталог образовательных программ;
4) участия в разработке и внедрении унифицированных по специальностям и уровням квалификации сертификационных курсов в соответствии с профессиональными стандартами и на основе внедрения международных подходов.
143. ПМА и ОО представляет в канцелярию Комитета следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 23 к настоящим Правилам;
2) документы, предусмотренные в условиях для получения свидетельства об аккредитации в качестве профессиональных медицинских ассоциаций и общественных объединений, осуществляющих деятельность в области здравоохранения согласно приложению 24 к настоящим Правилам.
Документы, указанные в подпункте 2) настоящего пункта подаются в копиях с предоставлением оригиналов для сверки либо электронных копиях на электронную почту kmfk@dsm.gov.kz или на компакт-диске (оптический носитель информации).
144. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) ПМА и ОО и (или) их филиалов (представительств) Комитет получает через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.

145. Комитет құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және құжаттарды тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
146. Осы Қағидалардың 143-тармағында көрсетілген ұсынылған құжаттардың және цифрлық құжаттар сервисінен алынған мәліметтердің толықтығы құжаттар тіркелген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде тексеріледі, 147. Осы Қағидаларға сәйкес КМҚ және ҚБ құжаттардың толық емес пакетін ұсынған кезде Комитет КМҚ және ҚБ Комитет басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды (еркін нысанда) жібереді.
148. КМҚ және ҚБ құжаттардың толық пакетін ұсынған жағдайда ішкі құжат айналымының ақпараттық жүйесі жөніндегі Комитет 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды құрылымдық бөлімшеге береді.
149. Құрылымдық бөлімше құжаттардың осы Қағидалардың 24-қосымшасында көзделген шарттарға сәйкестігін олар келіп түскен сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды.
150. Құрылымдық бөлімшенің құжаттарды қарау нәтижелері бойынша 2 (екі) жұмыс күні ішінде талдамалық анықтама (еркін нысанда) жасайды, онда КМҚ және ҚБ атауы, құжаттардың келіп түскен күні, осы Қағидалардың 144-тармағына сәйкес мәліметтер, әрбір ұсынылған құжат бойынша талдамалық ақпарат, ұйымның аккредиттеу шарттарына сәйкестігі не сәйкес еместігі туралы тұжырымдар көрсетіледі.
Талдамалық анықтама дайындалған сәттен бастап құрылымдық бөлімше басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған 1 (бір) жұмыс күні ішінде Комитетке ұсынылады.
151. Егер КМҚ және ҚБ осы Қағидалардың 24-қосымшасында көзделген аккредиттеу шарттарына сәйкес келмеген жағдайда, Комитет ӘРПК –нің 73 және 74-баптарына сәйкес тыңдауды жүргізеді.
152. Комитет ӘРПК –нің 73-бабына сәйкес 3 (үш) жұмыс күні ішінде КМҚ және ҚБ алдын ала шешім жібереді және тыңдау күні мен уақыты туралы хабарлайды.
153. Алдын ала шешім және тыңдау күні мен уақыты туралы хабарлама өтініште көрсетілген телефон нөміріне немесе КМҚ және ҚБ электрондық поштасына хабарлама арқылы жіберіледі.
154. Тыңдау ӘРПК –нің 73-бабында көзделген тәсілдердің бірімен жүргізіледі.
155. Тыңдау нәтижелері бойынша Комитет ӘРПК –нің 74-бабына сәйкес тыңдау хаттамасын ресімдейді.
156. Тыңдау хаттамасына қол қойылғаннан кейін Комитет хаттаманың электрондық көшірмесін КМҚ және ҚБ электрондық поштасына жібереді.

145. Комитет в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
В случае обращения ПМА и ОО после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и регистрация документов осуществляется следующим рабочим днем.
146. Полнота представленных документов, указанных в пункте 143 настоящих Правил и сведений из сервиса цифровых документов проверяется в течение двух рабочих дней с момента регистрации документов,
147. При предоставлении ПМА и ОО неполного пакета документов в соответствии с настоящими Правилами Комитет направляет ПМА и ОО отказ в дальнейшем рассмотрении заявления (в произвольной форме), заверенный электронной цифровой подписью руководителя Комитета.
148. В случае предоставления ПМА и ОО полного пакета документов Комитет по информационной системе внутреннего документооборота в течение 1 (одного) рабочего дня передает их в структурное подразделение.
149. Структурное подразделение рассматривает документы на соответствие условиям, предусмотренным в приложении 24 к настоящим Правилам в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента их поступления.
150. По результатам рассмотрения документов структурным подразделением в течение 2 (двух) рабочих дней составляется аналитическая справка (в произвольной форме) в которой указывается наименование ПМА и ОО, дата поступления документов, сведения, согласно пункту 144 настоящих Правил, аналитическая информация по каждому предоставленному документу, выводы о соответствии либо несоответствии организации условиям аккредитации.
Аналитическая справка предоставляется в Комитет в течение 1 (одного) рабочего дня с момента изготовления, заверенная электронной цифровой подписью руководителя структурного подразделения .
151. В случае, если ПМА и ОО не соответствует условиям аккредитации, предусмотренным в приложении 24 к настоящим Правилам, Комитет проводится заслушивание согласно статьям 73 и 74 АППК.
152. Комитет в соответствии со статьей 73 АППК за 3 (три) рабочих дня направляет ПМА и ОО предварительное решение и извещает о дате и времени заслушивания.
153. Предварительное решение и уведомление о дате и времени заслушивания направляется посредством сообщения на телефонный номер либо электронную почту ПМА и ОО, указанные в заявлении.
154. Заслушивание проводится одним из способов, предусмотренных статьей 73 АППК.
155. По результатам заслушивания в соответствии со статьей 74 АППК Комитет оформляет протокол заслушивания.
156. После подписания протокола заслушивания Комитет направляет электронную копию протокола на электронную почту ПМА и ОО.

157. Тыңдау хаттамасы бойынша ескертулер болған жағдайда КМҚ және ҚБ тыңдау хаттамасы жіберілген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оларды Комитет ның электрондық поштасына жібереді.
158. Тыңдау хаттамасы бойынша ескертулер беруге ұсынылған мерзім өткеннен кейін Комитет 3 (үш) жұмыс күні ішінде түпкілікті шешімді ресімдейді.
159. Егер КМҚ және ҚБ (мәліметтер, құжаттар) осы Қағидалардың 24-қосымшасына сәйкес белгіленген барлық шарттарға толық сәйкес келген жағдайда Комитет аккредиттеу туралы шешім қабылдайды.
160. Комитеттің аккредиттеу туралы куәлік беру туралы шешімі бұйрықпен ресімделеді.
161. КМҚ және ҚБ аккредиттеу (Комитет басшысының бұйрығын тіркеу) туралы шешім шығарылғаннан кейін 5 (бес) жыл мерзімге осы Қағидалардың 25-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік беріледі.
Ескерту. 161-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
162. Дәлелді бас тартуға (еркін нысанда) Комитет басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады және өтініш берушіге электрондық құжат түрінде не қағаз нысанда жіберіледі.
163. Шағым ӘРПК –нің 98-бабына сәйкес қаралады.
Шағым Комитеттің және (немесе) оның лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) Комитет басшысының атына беріледі.
164. Шешімі, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Комитет, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны уәкілетті органға жібереді.
Бұл ретте, әрекеті (әрекетсіздігі) шағым жасалатын Комитет, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы шешім не өзге әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды уәкілетті органға жібермейді.
165. Шағымды сотқа дейінгі тәртіппен қарауды уәкілетті орган ол тіркелген күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде жүргізеді.
166. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
167. Атауы және (немесе) ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда, аккредиттелген КМҚ және ҚБ Комитетке көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттарды қоса бере отырып, аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы өтініш (еркін нысанда) береді.
Комитет өтініш түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде (еркін нысанда) аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдейді. Бұрын берілген аккредиттеу туралы куәлік Комитетке қайтарылады.
Аккредиттеу туралы куәлік жоғалған (бүлінген) жағдайда Комитет өтініш түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде аккредиттелген субъектінің еркін нысандағы өтініші (еркін нысанда) негізінде телнұсқаны ұсынады. Аккредиттеу туралы куәліктің түпнұсқасын Комитет күші жойылған деп таниды.
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау
Министрлігінің
Медициналық және
фармацевтикалық бақылау
комитеті Төрағағасына
____________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты
(бар болса)
Өтініш
Көрсетілетін медициналық қызметтердің денсаулық сақтау саласындағы белгіленген талаптар мен стандарттарға сәйкестігін тану мақсатында медициналық ұйымдарды аккредиттеуді жүзеге асыру үшін _________________________ (денсаулық сақтау субъектісінің толық атауы) аккредиттеуші орган ретінде аккредиттеуді сұраймын.
Ұйым туралы мәліметтер:

157. В случае наличия замечаний по протоколу заслушивания ПМА и ОО направляет их на электронную почту Комитета в течение 3 (трех) рабочих дней с момента направления протокола заслушивания.
158. По истечении срока, представленного на предоставление замечаний по протоколу заслушивания, Комитетом в течение 3 (трех) рабочих дней оформляется окончательное решение.
159. Решение об аккредитации принимается Комитетом в случае, если ПМА и ОО (сведения, документы) полностью соответствует всем условиям, установленным согласно приложению 24 к настоящим Правилам.
160. Решение Комитета о выдаче свидетельства об аккредитации оформляется приказом.
161. После вынесения решения об аккредитации (регистрации приказа руководителя Комитета) ПМА и ОО выдается свидетельство об аккредитации по форме согласно приложению 25 к настоящим Правилам сроком на 5 (пять) лет.
Сноска. Пункт 161 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
162. Мотивированный отказ (в произвольной форме) подписывается электронной цифровой подписью руководителя Комитета и направляется заявителю в виде электронного документа либо в бумажной форме.
163. Жалоба рассматривается в соответствии со статьей 98 АППК.
Жалоба на решение, действие (бездействие) Комитета и (или) его должностного лица подается на имя руководителя Комитета.
164. Комитет, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в уполномоченный орган.
При этом Комитет, должностное лицо, решение, действие (бездействие) которого обжалуются, не направляет жалобу в уполномоченный орган, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
165. Рассмотрение жалобы в досудебном порядке производится уполномоченным органом в течение двадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
166. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
167. В случае изменения наименования и (или) организационно-правовой формы аккредитованная ПМА и ОО подает заявление (в произвольной форме) в Комитет о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением документов, подтверждающих указанные сведения.
Комитет в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления (в произвольной форме) переоформляет свидетельство об аккредитации. Свидетельство об аккредитации, выданное ранее, возвращается в Комитет.
В случае утери (порчи) свидетельства об аккредитации Комитет предоставляет дубликат на основании заявления (в произвольной форме) аккредитованного субъекта здравоохранения в произвольной форме, в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявления. Оригинал свидетельства об аккредитации признается Комитетом, утратившим силу.
Приложение 1
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Председателю
Комитета медицинского
и фармацевтического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
____________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Заявление
Прошу аккредитовать ____________________________________________________
(полное наименование субъекта здравоохранения)
в качестве аккредитующего органа для осуществления аккредитации медицинских
организаций в целях признания соответствия оказываемых медицинских услуг
установленным стандартам и критериям аккредитации в области здравоохранения.
Сведения об организации:

1. Меншік нысаны: _________________
2. Құрылған жылы: ________________________
3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (анықтама) ____________________
(№ , кім және қашан берді)
4. Мекен жайы: _______________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
5. Есеп айырысу шоты: _________________________________________
(шот №, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Қоса берілген құжаттардың тізімдемесі:_______ (тізім)
Аккредиттеуден кейінгі мониторинг жүргізуге келісім беремін.
Аккредиттеуден өту үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Осы өтінішке қол қоя отырып, өтініште және қоса берілген құжаттарда баяндалған мәліметтердің шынайылығы мен анықтығын растаймын.
Ұйым басшысы: _______________________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) және қолы)
Өтініш қарауға қабылданды "_____" ____________20___ж.
аккредиттеуші органның жауапты адамының _________________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы_________
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Медициналық ұйымдарды аккредиттеуді жүзеге асыру бойынша аккредиттеу туралы куәлікті алуға арналған шарттар
Шарт
Құжат
Қосымша ақпарат
1.
Медициналық ұйымдарды аккредиттеуге дайындау және медициналық ұйымдарды аккредиттеудің басқа да бағыттары қызмет түрлерінің бірі болып табылуына сәйкес денсаулық сақтау субъектісінің құқық белгілейтін құжаттарының болуы.
Жарғы
(заңды тұлғалар үшін) немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын тұлғалар үшін)
Денсаулық сақтау субъектісінің құқық белгілейтін құжаттардың болуы, сәйкес соларға дайындау медициналық ұйымды аккредиттеуге және басқа бағыттарға
2.
Үй-жайдың болуы
Үй-жайға меншік құқығы, уақытша иелік ету және (немесе) пайдалану құқығын растайтын құжат (ақыға немесе өтеусіз)
3.
Медициналық ұйымдарды аккредиттеу саласындағы, оның ішінде аккредиттеу мәселелері бойынша оқудан өту, конференцияларға қатысу, медициналық ұйымдарды аккредиттеу мәселелері бойынша түсіндіру жұмыстарын (семинарлар, кездесулер, симпозиумдар) жүргізу жөніндегі қызметті жоспарлауды растайтын құжаттың болуы.
5 (бес) жылға арналған Стратегиялық жоспар.
Ағымдағы күнтізбелік жыл аяқталғанға дейін Операциялық жоспар.
4.
Қойылған мақсаттар мен міндеттерді орындау үшін тиісті ресурстарды қамтамасыз ететін бекітілген Бюджеттің болуы
Бекітілген Қаржы-шаруашылық қызмет жоспары / Даму жоспары
5.
Аккредиттеу жөніндегі комиссияның жұмыс тәртібін айқындайтын құжаттың болуы
Комиссия туралы ереже
6.

1. Форма собственности: ___________________________________________________
2. Год создания: __________________________________________________________
3. Свидетельство (справка) о государственной регистрации _____________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес: ________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет: ________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. Прилагаемые документы __________________________________________ (опись)
Даю согласие на проведение постаккредитационного мониторинга.
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых
для прохождения аккредитации.
Подписывая данное заявление, я подтверждаю подлинность
и достоверность сведений, изложенных в настоящем заявлении и прилагаемых документах.
Руководитель __________ _________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заявление принято к рассмотрению "___"_20___г.
______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица аккредитующего органа
подпись _________
Приложение 2
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Условия для получения свидетельства об аккредитации по осуществлению аккредитации медицинских организаций
Условие
Документ
Дополнительная информация
1.
Наличие правоустанавливающих документов субъекта здравоохранения, согласно которым подготовка медицинских организаций к аккредитации и другие направления аккредитации медицинских организаций являются один из видов деятельности.
Устав (для юридических лиц) или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для лиц, осуществляющих деятельность на основании типового устава)
2.
Наличие помещения
Документ, подтверждающий право собственности, право временного владения и (или) пользования помещением (за плату или безвозмездно)
3.
Наличие документа, подтверждающего планирование деятельности в области аккредитации медицинских организаций, в том числе по прохождению обучения по вопросам аккредитации, участию в конференциях, проведения разъяснительной работы (семинары, встречи, симпозиумы) по вопросам аккредитации медицинских организаций.
Стратегический план на 5 (пять) лет.
Операционный план до окончания текущего календарного года.
4.
Наличие утверждҰнного бюджета, обеспечивающего соответствующие ресурсы для выполнения поставленных целей и задач
Утвержденный план финансово-хозяйственной деятельности /план развития
5.
Наличие документа, определяющего порядок работы комиссии по аккредитации
Положение о комиссии
6.

Ұжым жұмысшыларының Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-319/2020 "Қазақстан Республикасының медицина және фармацевтика қызметкерлерінің Ар-намысы кодексін бекіту туралы" (бұдан әрі - ар-намыс Кодексі) бұйрығымен танысқаны туралы растайтын құжат болуы
Ар-намыс Кодексімен танысқанын растайтын құжат
7.
Сыртқы кешенді бағалау барысында медициналық ұйымнан алынған ақпаратты қорғау және сыртқы кешенді бағалау жүргізудің құпиялылық қағидатын регламенттейтін құжаттың болуы
Құпия ақпаратпен жұмыс істеу тәртібін регламенттейтін құжат
8.
Ұйым басшысы мен қызметкерлердің функциялары мен өкілеттіктерін айқындайтын лауазымдық нұсқаулықтардың болуы
Барлық мамандарға бекітілген лауазымдық нұсқаулықтар
9.
Персоналды басқару бойынша ішкі қағидалар мен рәсімдердің болуы (тағайындау, іріктеу, оқыту, бағалау, көтермелеу)
Бекітілген ішкі нормативтік құжаттар
10.
Ішкі қаржылық бақылау және аудит жүйесінің болуы
Ішкі аудит қызметі туралы бекітілген ереже
11.
Аккредиттелген медициналық ұйымдардың сақталатын деректерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін бағдарламалық қамтылымның, серверлік және (немесе) коммутациялық жабдықтың не виртуалды (бұлтты) сервердің болуы
Меншік құқығында, уақытша иелену және (немесе) пайдалану құқығында (ақыға немесе өтеусіз) серверлік, коммутациялық жабдықтың не виртуалды (бұлтты) сервердің болуын растайтын құжат.
Бағдарламалық қамтамасыз ету тізбесі.
12.
Медициналық ұйымдарды аккредиттеу рәсімі бойынша қазақ және орыс тілдерінде өзекті ақпараттың мазмұны бар жеке жұмыс істейтін интернет-ресурстың (веб-сайттың) болуы
Веб-сайтқа сілтеме (веб-сайт беттерінің скриншоты)
13.
Тараптардың нысанасын, талаптарын, құқықтарын, міндеттері мен жауапкершілігін көрсете отырып, субъект пен медициналық ұйым арасындағы шарт нысанының болуы
Аккредиттелген денсаулық сақтау субъектісі мен медициналық ұйымдар арасындағы сыртқы кешенді бағалау жүргізуге арналған шарттың үлгілік нысаны
14.
Денсаулық сақтау саласындағы сыртқы кешенді бағалау жөніндегі сарапшылардың болуы.

Наличие документа, подтверждающего ознакомление работников организации с Кодексом чести медицинских и фармацевтических работников Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-319/2020 (далее – Кодекс чести)
Документ об ознакомлении работников организации с Кодексом чести.
7.
Наличие документа, регламентирующего принцип конфиденциальности проведения внешней комплексной оценки и защите информации, полученной от медицинской организации в ходе внешней комплексной оценки
Документ, регламентирующий порядок обращения с конфиденциальной информацией
8.
Наличие должностных инструкций с определением функций и полномочий руководителя организации и сотрудников
Утвержденные должностные инструкции на всех специалистов
9.
Наличие внутренних правил и процедуры по управлению персоналом (назначение, отбор, обучение, оценка, поощрение)
Утвержденные внутренние нормативные документы
10.
Наличие системы внутреннего финансового контроля и аудита.
Утвержденное положение о службе внутреннего аудита
11.
Наличие программного обеспечения, серверного и (или) коммутационного оборудования либо виртуального (облачного) сервера для обеспечения информационной безопасности хранимых данных аккредитованных медицинских организаций
Документ, подтверждающий наличие серверного, коммутационного оборудования либо виртуального (облачного) сервера на праве собственности, праве временного владения и (или) пользования (за плату или безвозмездно).
Перечень программного обеспечения.
12.
Наличие собственного функционирующего интернет ресурса (веб-сайт) с содержанием актуальной информации на казахском и русском языках по процедуре аккредитации медицинских организаций
Ссылка на веб-сайт (скриншот страниц веб-сайта)
13.
Наличие формы договора между субъектом и медицинской организацией с указанием предмета, условий, прав, обязанностей и ответственности сторон
Типовая форма договора между аккредитованным субъектом здравоохранения и медицинской организаций на проведение внешней комплексной оценки
14.
Наличие экспертов по внешней комплексной оценке в области здравоохранения.

Осы Қағидалардың 58-тармағының критерийлеріне сәйкес келетін кемінде 40% жоғары медициналық білімі, кемінде 30% жоғары және (немесе) орта медициналық білімі бар "Мейірбике ісі" мамандығы бойынша, денсаулық сақтаудағы сапа және аккредиттеу саласындағы тәжірибе жөніндегі халықаралық ұйым аккредиттеген оқыту бағдарламалары негізінде аккредиттеу мәселелері бойынша оқыту жөніндегі мәліметтерді көрсете отырып, кемінде 20 сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жұмыс орынын көрсетіп сыртқы кешенді бағалау жөніндегі сарапшылар тізімі.
Субъектінің веб-сайтында орналастырылған электрондық деректер базасы/ сарапшылар тізілімі.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттардың не жұмыс тәжірибесін растайтын азаматтық-құқықтық шарттардың электрондық көшірмелері
15.
Медициналық ұйымдарға сыртқы кешенді бағалау жүргізу үшін сарапшыларды оқытуды растайтын құжаттар
Халықаралық стандарттарға сәйкес медициналық ұйымдарды аккредиттеу мәселелері бойынша оқытуды растайтын құжаттар
16.
Денсаулық сақтаудағы сапа жөніндегі халықаралық ұйымнан аккредиттеуші орган ретінде аккредиттеу туралы сертификаттың болуы (бұрын аккредиттеуші орган ретінде аккредиттелген субъектілер үшін)
Аккредиттеуші орган ретінде аккредиттеу туралы сертификат
17.
Денсаулық сақтаудағы сапа жөніндегі халықаралық ұйымға институционалдық мүшелік туралы куәліктің болуы (аккредиттеуші орган ретінде аккредиттеуге алғаш үміткер субъектілер үшін)
Денсаулық сақтаудағы сапа жөніндегі халықаралық ұйымға институционалдық мүшелік туралы куәлік
18.
"Е-лицензиялау" порталы арқылы "Медициналық ұйымдарды олардың қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсету мүмкіндігін растайтын құжат.
Азаматтық заңнамаға сәйкес жасалған және "Е-лицензиялау" порталына қолжетімділіктің бар екендігін растайтын құжат.
Ескертпе:
"Қосымша ақпарат" бағанында шартқа сәйкес ұсынылатын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
* Уақытша иелену және пайдалану шарты 5 жылдан кем емес мерзімге жасалады.
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
3-қосымша
нысан
Аккредиттеу туралы куәлік медициналық ұйымдарды аккредиттеуді жүзеге асыру бойынша ____________________________________________________________ (ұйымның атауы)
Қазақстан Республикасы "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 25-бабы негізінде Қазақстан Республикасының аумағында көрсетілетін медициналық қызметтердің денсаулық сақтау саласындағы белгіленген талаптар мен стандарттарға сәйкестігін тану мақсатында медициналық ұйымдарды аккредиттеуді жүзеге асыру үшін аккредиттеуші орган ретінде 5 (бес) жыл мерзімге аккредиттелді 20____ жылғы "____" ______________ дейін аккредиттелді.
Ұйым басшысы ________ (қолы) ________________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Куәліктің берілген күні
20____жылғы "____"______________
_________________________ қаласы
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Денсаулық сақтау саласындағы білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және мамандардың білімі мен дағдыларын бағалауды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

Список экспертов по внешней комплексной оценке в количестве не менее 20 экспертов, из которых не менее 40% с высшим медицинским образованием, не менее 30% с высшим и (или) средним медицинским образованием по специальности "Сестринское дело", соответствующих критериям пункта 58 настоящих Правил, с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), места работы, сведений по обучению по вопросам аккредитации на основе обучающих программ, аккредитованных международной организацией по качеству в здравоохранении и опыту в области аккредитации.
Электронная база данных/ реестр экспертов, размещенная на веб-сайте субъекта.
Электронные копии документов, подтверждающие трудовую деятельность, согласно статье 35 Трудового кодекса Республики Казахстан либо гражданско-правовых договоров, подтверждающих опыт работы
15.
Документы, подтверждающие обучение экспертов для проведения внешней комплексной оценки медицинских организаций.
Документы, подтверждающие обучение по вопросам аккредитации медицинских организаций в соответствии с международными стандартами
16.
Наличие сертификата от международной организации по качеству в здравоохранении об аккредитации в качестве аккредитующего органа (для субъектов ранее аккредитованных в качестве аккредитующего органа)
Сертификат об аккредитации в качестве аккредитующего органа
17.
Наличие свидетельства об институциональном членстве в международной организации по качеству в здравоохранении (для субъектов впервые претендующих на аккредитацию в качестве аккредитующего органа)
Свидетельство об институциональном членстве в международной организации по качеству в здравоохранении
18
Документ, подтверждающий возможность оказания государственной услуги "Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации" посредством портала "Е-лицензирование".
Документ составленный в соответствии с гражданским законодательством и подтверждающий о наличии доступа к порталу "Е-лицензирование".
Примечание:
В графе "Дополнительная информация" указываются сведения о предоставляемом документе согласно условию.
*Договора временного владения и пользования заключаются на срок не менее 5 лет.
Приложение 3
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Свидетельство об аккредитации по осуществлению аккредитации медицинских организаций
_________________________________________________________________________
(наименование организации)
На основании статьи 25 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения" аккредитован (-на) в качестве аккредитующего органа
для осуществления аккредитации медицинских организаций в целях признания
соответствия оказываемых медицинских услуг установленным требованиям
и стандартам в области здравоохранения на территории Республики Казахстан
сроком на 5 (пять) лет до "____"______________20____г.
Руководитель организации
_____________ (подпись) __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Дата выдачи свидетельства "____"______________20____г.
город _________________________
Приложение 4
к правилам аккредитации
в области здравоохранения
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация организации, осуществляющей оценку знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения"

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.
Наименование услугодателя
Комитет медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет)
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)

1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www. egov. kz www. eli cens e. kz (бұдан әрі-портал)
2) Комитеттің кеңсесі арқылы;
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Өтінішті Комитетте тіркеген сәттен бастап 13 (он үш) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1) осы Қағидалардың 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша білім алушылардың, түлектердің білімі мен дағдыларын, денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалауды жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлік;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту (еркін нысанда) туралы дәлелді жауап
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы;
2) Комитеттің кеңсесі – дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және денсаулық сақтау саласындағы мамандардың білімі мен дағдыларын бағалау бойынша аккредиттеу туралы куәлікті алу үшін мынадай:
1) осы тізбенің қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұйымның мамандары туралы мәліметтерді;
3) осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аппаратура мен медициналық құрал-сайман, симуляциялық жабдықтың болуы туралы мәліметтерді;
4) осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және денсаулық сақтау саласындағы мамандардың білімі мен дағдыларын бағалауды жүзеге асыратын ұйымның аккредиттеу туралы куәлікті алуға арналған шарттарда көзделген құжаттарды ұсынады.
Бағалау бойынша ұйым портал арқылы жүгінген кезде құжаттар құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде беріледі.
Бағалау бойынша ұйым Комитеттің кеңсесі арқылы жүгінген кезде салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларын ұсына отырып, құжаттар көшірмелерде не электрондық көшірмелерде электрондық поштаға беріледі kmfk@ dsm. gov. kz немесе ықшам дискіде (оптикалық ақпарат тасымалдаушысы).
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz www.elicense.kz (далее – портал)
2) через канцелярию Комитета;
3.
Срок оказания государственной услуги
С момента регистрации заявления Комитетом 13 (тринадцать) рабочих дней.
4.
Форма оказания
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги
1) свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей оценку знаний и навыков обучающихся, выпускников, профессиональной подготовленности специалистов в области здравоохранения по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ (в произвольной форме) в оказании государственной услуги
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
государственная услуга оказывается бесплатно
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем)
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения свидетельства об аккредитации по оценке знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения предоставляются следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему Перечню;
2) сведения о специалистах организации по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
3) сведения о наличии симуляционного оборудования, аппаратуры и медицинского инструментария по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
4) документы, предусмотренные в условиях для получения свидетельства об аккредитации организацией, осуществляющей оценку знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При обращении организации по оценке через портал документы подаются в виде электронных копий документов.
При обращении организации по оценке через канцелярию Комитета документы подаются в копиях с предоставлением оригиналов для сверки либо электронных копиях на электронную почту kmfk@dsm.gov.kz или на компакт-диске (оптический носитель информации).
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімінің заңды күшіне енуі;
2) көрсетілетін қызмет алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімнің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылуы;
3) ұсынылған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
4) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
2. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің kmfk@ dsm. gov. kz интернет-ресурсында көрсетілген.
4. Дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандус, шақыру түймесі, Зағиптар мен нашар көретіндерге арналған тактильді жол, күту залы, құжаттар үлгілері бар тағандар болуы тиіс.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірлері-1414, 8-800-080-7777
"Денсаулық сақтау саласындағы
білім алушылардың, кәсіптік
даярлық түлектерінің және
мамандардың білімі мен
дағдыларын бағалауды жүзеге
асыратын ұйымдарды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
тізбесіне қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының
денсаулық сақтау
Министрлігінің Медициналық
және фармацевтикалық
бақылау комитетінің
Төрағасына
____________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты
(бар болса)
Өтініш
Білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектері мен денсаулық сақтау саласындағы мамандардың білімі мен дағдыларын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеуді сұраймын __________________ (заңды тұлғаның толық атауы)
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны _________________________________________________________
2. Құрылған жылы _________________________________________________________

1) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решения суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решения суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
3) установление недостоверности представленных документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
2. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписью.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан kmfk@dsm.gov.kz.
4. Для лиц с ограниченными физическими возможностями наличие пандуса, кнопки вызова, тактильной дорожки для слепых и слабовидящих, зала ожидания, стойки с образцами документов.
5. Номера телефонов единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг – 1414, 8-800-080-7777
Приложение
к Перечню основных требований
к оказанию государственной услуги
"Аккредитация организации,
осуществляющей оценку знаний
и навыков обучающихся,
выпускников профессиональной
подготовленности специалистов
в области здравоохранения"
Форма
Председателю
Комитета медицинского
и фармацевтического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Заявление
Прошу аккредитовать на осуществление деятельности по оценке знаний и навыков
обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов
в области здравоохранения _______________________________________________
(полное наименование юридического лица)
Сведения об организации:
1. Форма собственности __________________________________________________
2. Год создания _________________________________________________________

3. Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік (анықтама)
__________________________________________________________________________
(№ , кім және қашан берді)
4. Мекен жайы _____________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
5. Есеп айырысу шоты ______________________________________________________
(шот №, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Филиалдар, өкілдіктер _______________________
(орналасқан жері мен деректемелері)
7. Қоса берілген құжаттар __________________________ (тізімдеме)
8. Қоса берілген құжаттар __________________________ (тізімдеме)
Аккредиттеуден кейінгі мониторинг жүргізуге келісім беремін.
Аккредиттеуден өту үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Осы өтінішке қол қоя отырып, осы өтініште және қоса берілген құжаттарда баяндалған мәліметтердің шынайылығы мен анықтығы үшін толық жауапты боламын.
Ұйым басшысы __________ __________________________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш қарауға қабылданды "_____" ____________20___ж.
______________________________ аккредиттеуші органның жауапты
адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы _________
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
5-қосымша
нысан
Білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және денсаулық сақтау саласындағы мамандардың білімі мен дағдыларын бағалауды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлікті алуға арналған шарттар
Шарт
Құжат
Қосымша ақпарат
1.
Медициналық ұйымдарды аккредиттеуге дайындау және медициналық ұйымдарды аккредиттеудің басқа да бағыттары қызмет түрлерінің бірі болып табылатын денсаулық сақтау субъектісінің құқық белгілейтін құжаттарының болуы.
Ұйымның жарғысы немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын тұлғалар үшін)
2.
Білім мен дағдыға бағалау жүргізу үшін бейнебақылау жүйесімен (аудиожазба және бейнежазба) жабдықталған үй-жайдың болуы.
Үй-жайға меншік құқығындағы, уақытша иелік ету және (немесе) пайдалану құқығындағы (ақыға немесе өтеусіз) білім мен дағдыға бағалау жүргізу үшін бейнебақылау жүйесімен (аудиожазба және бейнежазба) жабдықталған үй-жайды растайтын құжат
3.
Денсаулық сақтау саласындағы мамандар үшін білім мен дағдыларды бағалау рәсімдерінің қолжетімділігін қамтамасыз ету
Республикалық және облыстық маңызы бар қалаларда, астанада білім мен дағдыларды бағалауды жүзеге асырғанын растайтын құжат
4.
Қызметті жоспарлауды растайтын құжаттың болуы
5 (бес) жылға арналған Стратегиялық жоспар. Ағымдағы күнтізбелік жыл аяқталғанға дейін опрециялық жоспар
5.
Қойылған мақсаттар мен міндеттерді орындау үшін тиісті ресурстарды қамтамасыз ететін бекітілген бюджеттің болуы
Бекітілген қаржы-шаруашылық қызмет жоспары /даму жоспары
6
Ұжымда, сондай-ақ сарапшылармен, мүдделі тараптармен және халықпен өзара іс-қимыл кезінде субъект қызметкерлері басшылыққа алатын этикалық нормаларды регламенттейтін құжаттың болуы
Бекітілген этикалық нормалардың электрондық көшірмелері
7.
Ұйым басшысы мен қызметкерлердің функциялары мен өкілеттіктерін айқындай отырып, лауазымдық нұсқаулықтардың болу
Барлық мамандарға бекітілген лауазымдық нұсқаулықтар
8.
Персоналды басқару бойынша ішкі қағидалар мен рәсімдердің болуы (тағайындау, іріктеу, оқыту, бағалау, көтермелеу)
Бекітілген ішкі нормативтік құжаттар
9.
Ішкі қаржылық бақылау және аудит жүйесінің болуы
Ішкі аудит қызметі туралы бекітілетін ереже
10.
Ақпараттық қауіпсіздіктің тиісті деңгеймен электрондық үкімет порталымен интеграциялау мүмкіндігі бар бағалаудың біріңғай автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің болуы
Жұмыс істейтін бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық жүйенің (платформаның) болуын растайтын құжат
11.
Қызметтік ақпараттың құпиялығы мен тұтастығы қағидатын регламенттейтін құжаттың болуы
Құпия ақпаратпен жұмыс істеу тәртібін регламенттейтін құжат ақпарат
12.
Білім мен дағдыларды бағалауды қамтамасыз ету үшін бағдарламалық қамтылымның, серверлік және (немесе) комутациялық жабдықтың не виртуалды (бұлтты) сервердің болуы
Меншік құқығында, уақытша иелену және (немесе) пайдалану құқығында (ақыға немесе өтеусіз) серверлік, коммутациялық жабдықтың не виртуалды (бұлтты) сервердің болуын растайтын құжат*
Бағдарламалық қамтамасыз ету тізбесі.
13.
Денсаулық сақтау саласындағы мамандардың білімі мен дағдылардын бағалау мәселелері бойынша қазақ және орыс тілдерінде өзекті ақпараттың мазмұны бар жеке-меншікті жұмыс істейтін интернет ресурсының (веб-сайт) болуы
Веб-сайтқа сілтеме (веб-сайт беттерінің скриншоты)
14.
Анықтама үшін жұмыс істейтін телефонның болуы
Ұйымның веб-сайтында көрсетілген жұмыс істейтін телефон нөмері
15.
Тестілеу кезінде жеке басын сәйкестендіру жүйесімен (бейнесахатпен) білім және дағдыға бағалау жүргізу үшін ақпараттық жүйенің болуы
Меншік құқығында, уақытша иелену және (немесе) пайдалану құқығында (ақыға немесе өтеусіз) білім және дағдыға бағалау жүргізу үшін ақпараттық жүйенің болуыы растайтын құжаттар*
16.
Білім және дағдыға бағалау жүргізу бойынша көрсетілген қызметтердің сапасын қамтамасы етуге арналған компьютерлік техниканың және және басқа да жабдықтардың (техниканың) болуы. Қашықтықтан оқыту технологияларын қолданған жағдайда онлайн прокторинг жүйесінің болуы.
Меншік құқығында, уақытша иелену және (немесе) пайдалану құқығында (ақыға немесе өтеусіз) компьютерлік техниканың және және басқа да жабдықтардың (техниканың) болуын растайтын құжаттар*.
17.

3. Свидетельство (справка) о государственной регистрации (перерегистрации)
_______________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет _______________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства ___________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы ______________________________________________
(опись)
8. Прилагаемые документы ______________________________________________
(опись)
Даю согласие на проведение постаккредитационного мониторинга.
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых
для прохождения аккредитации.
Подписывая данное заявление, я подтверждаю подлинность и достоверность
сведений, изложенных в настоящем заявлении и прилагаемых документах.
Руководитель __________ _______________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заявление принято к рассмотрению "___"_20___г.
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица аккредитующего органа
подпись _________
Приложение 5
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Условия для получения свидетельства об аккредитации организацией, осуществляющей оценку знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения
Условие
Документ
Дополнительная информация
1.
Наличие правоустанавливающих документов, согласно которым оценка знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения (далее – оценка знаний и навыков) является одним из видов деятельности организации
Устав организации или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для лиц, осуществляющих деятельность на основании типового устава)
2.
Наличие помещения, оборудованного системой видеонаблюдения (аудиозапись и видеозапись) для проведения оценки знаний и навыков
Документ*, подтверждающий наличие помещения, оборудованного системой видеонаблюдения (аудиозапись и видеозапись) для проведения оценки знаний и навыков на праве собственности, право временного владения и (или) пользования помещением (за плату или безвозмездно).
3.
Обеспечение доступности для специалистов в области здравоохранения процедуры оценки знаний и навыков
Документ, подтверждающий осуществление оценки знаний и навыков в городах республиканского и областного значения, столицы
4.
Наличие документа, подтверждающего планирование деятельности
Стратегический план на 5 (пять) лет.
Операционный план до окончания текущего календарного года.
5.
Наличие утверждҰнного бюджета, обеспечивающего соответствующие ресурсы для выполнения поставленных целей и задач
Утвержденный план финансово-хозяйственной деятельности /план развития
6
Наличие документа, регламентирующего этические нормы, которыми руководствуются сотрудники субъекта в коллективе, а также при взаимодействии с экспертами, заинтересованными сторонами и с населением
Электронные копии утвержденных этических норм
7.
Наличие должностных инструкций с определением функций и полномочий руководителя организации и сотрудников
Утвержденные должностные инструкции на всех специалистов
8.
Наличие внутренних правил и процедуры по управлению персоналом (назначение, отбор, обучение, оценка, поощрение)
Утвержденные внутренние нормативные документы
9.
Наличие системы внутреннего финансового контроля и аудита.
Утвержденное положение о службе внутреннего аудита
10.
Наличие единой автоматизированной информационной системы оценки с возможностью интеграции с порталом электронного правительства с соответствующим уровнем информационной безопасности
Документ, подтверждающий наличие функционирующей единой автоматизированной информационной системы (платформы)
11.
Наличие документа, регламентирующего принцип конфиденциальности и целостности служебной информации
Документ, регламентирующий порядок обращения с конфиденциальной информацией
12.
Наличие программного обеспечения, серверного и (или) коммутационного оборудования либо виртуального (облачного) сервера для обеспечения оценки знаний и навыков
Документ, подтверждающий наличие серверного, коммутационного оборудования либо виртуального (облачного) сервера на праве собственности, праве временного владения и (или) пользования (за плату или безвозмездно)*.
Перечень программного обеспечения.
13.
Наличие собственного функционирующего интернет ресурса (веб-сайт) с содержанием актуальной информации на казахском и русском языках по вопросам оценки знаний и навыков специалистов в области здравоохранения
Ссылка на веб-сайт (скриншот страниц веб-сайта)
14.
Наличие функционирующего телефона для справок
Функционирующий телефонный номер, указанный на веб-сайте организации
15.
Наличие функционирующей единой информационной системы для проведения оценки знаний и навыков с системой индентификации личности (видеозахвата) при тестировании
Документы, подтверждающие наличие информационной системы для проведения оценки знаний и навыков на праве собственности, праве временного владения и (или) пользования (за плату или безвозмездно)*.
16.
Наличие компьютерной техники и другого оборудования (техники) для обеспечения качества услуг по проведению оценки знаний и навыков. В случае применения дистанционных технологий наличие системы онлайн прокторинга.
Документы, подтверждающие наличие компьютерной и другого оборудования (техники) на праве собственности, праве временного владения и (или) пользования (за плату или безвозмездно) *.
17.

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-249/2020 "Денсаулық сақтау саласындағы білім беру бағдарламалары білім алушыларының білімі мен дағдыларын бағалау, түлектерінің кәсіптік даярлығын бағалау, денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21763 болып тіркелген) (бұдан ары – бағалау қағидалары) білім және дағдыларды бағалауды жүргізуге сәйкес клиникалық станциялардың, материалдық-техникалық жарақтандырудың болуы.
Меншік құқығында, уақытша иелену және (немесе) пайдалану құқығында (ақыға немесе өтеусіз) клиникалық станциялардың, материалдық-техникалық жарақтандырудың болуын растайтын құжат*.
Клиникалық станциялардың, материалдық-техникалық жарақтандырудың тізбесі.
18.
Бағалау ережелеріне сәйкес денсаулық сақтау саласындағы мамандардың білімі мен дағдыларын бағалауды ұйымдастыруға және жүргізуге араналған симуляциялық жабдықтардың (манекендер, фантомдар, муляждар не автоматтандырылған виртуалды модельдер, интерактивті оқыту, компьютерлік бағдарламалары, аудио-бейне материалдар) және шығыс материалдары болуы.
Симуляциялық жабдықтар, аппаратуралар мен медициналық құрал-саймандар тізімі осы Қағидалардың 7-қосымша нысанына сәйкес бойынша бағалау жөніндегі ұйымдар.
Меншік құқығында, уақытша иелену және (немесе) пайдалану құқығында (ақыға немесе өтеусіз) симуляциялық жабдықтар мен шығыс материалдарын растайтын құжаттар*.
19.
Денсаулық сақтау, медициналық білім беру, бизнес және құқық, ақпараттық жүйелер мен технологиялар слаасында кемінде үш дыл жұмыс тәжірибесу бар және білім беру дағдылардын бағалауды ұйымдастыру және жүргізу мәселелері бойынша оқытылған мамандардың болуы.
Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұйымның мамандары туралы мәліметтер. Оқуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері, Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес құжаттардың не жұмыс тәжірибесін растайтын азаматтық-құқықтық шарттардың электрондық көшірмелері.
20.
Білім мен дағдыларды бағалауды, ғылыми-педагогикалық кадрлардың, денсаулық сақтау саласындағы білім және ғылым ұйымдардың білім алушылары мен түлектерінің тәуелсіз бағалауын жүргізу үшін емтихан тест материалдарын әзірлеу және сараптау жөніндегі сарапшылардың болуы
Мамандық бойынша денсаулық сақтау саласындағы сарапшылардың тізімі. Емтихан тест материалдарын әзірлеу және сараптау бойынша оқытуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттардың не жұмыс тәжірибесін растайтын азаматтық-құқықтық шарттардың электрондық көшірмелері.
21.
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның талаптарына сәйкес ғылыми-педагогикалық кадрлардың, медициналық білім және ғылым ұйымдарының білім алушылары мен түлектерінің білімі мен дағдыларын бағалауды және тәуелсіз бағалауды жүргізу үшін әзірленген тест тапсырмаларының, әрбір медициналық, фармацевтикалық мамандық бойынша қазақ, орыс тілдерінде кемінде 200 тест тапсырмаларының болуы.

Наличие клинических станций, материально-технического оснащения, соответствующие проведению оценки знаний и навыков согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-249/2020 "Об утверждении правил оценки знаний и навыков обучающихся, оценки профессиональной подготовленности выпускников образовательных программ в области здравоохранения и специалистов в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21763) (далее – Правила оценки)
Документ, подтверждающий наличие клинических станций, материально-технического оснащения на праве собственности, праве временного владения и (или) пользования (за плату или безвозмездно) *.
Перечень клинических станций, материально-технического оснащения.
18.
Наличие симуляционного оборудования (манекены, фантомы, муляжи либо автоматизированные виртуальные модели, интерактивные обучающие компьютерные программы, аудио-видео материалы) и расходных материал для организации и проведения оценки знаний и навыков специалистов в области здравоохранения согласно Правилам оценки.
Перечень симуляционного оборудования, аппаратуры и медицинского инструментария организации по оценке по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Документы подтверждающие наличие симмуляционного оборудования и расходных материалов на праве собственности, праве временного владения и (или) пользования (за плату или безвозмездно) *
19.
Наличие специалистов с опытом работы не менее трех лет в области здравоохранения, медицинского образования, бизнеса и права, информационных систем и технологий и обученных по вопросам организации и проведения оценки знаний и навыков
Сведения о специалистах организации по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Электронные копии документов, подтверждающих обучение.
Электронные копии документов в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан либо гражданско-правовых договоров, подтверждающих опыт работы
20.
Наличие экспертов по разработке и экспертизе экзаменационного тестового материала для проведения оценки знаний и навыков, независимой оценки научно-педагогических кадров, обучающихся и выпускников организаций образования и науки в области здравоохранения
Список экспертов в области здравоохранения в разрезе специальностей.
Электронные копии документов, подтверждающих обучение по разработке и экспертизе экзаменационного тестового материала
Электронные копии документов, подтверждающие трудовую деятельность, согласно статье 35 Трудового кодекса Республики Казахстан либо гражданско-правовых договоров, подтверждающих опыт работы
21.
Наличие банка тестовых заданий, разработанных в соответствии с требованиями уполномоченного органа в области здравоохранения для проведения оценки знаний и навыков и независимой оценки научно-педагогических кадров, обучающихся и выпускников медицинских организаций образования и науки, не менее 200 тестовых заданий по каждой медицинской, фармацевтической специальности на казахском, русском языках.

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-218/2020 "Денсаулық сақтау саласындағы мамандарды сертификаттауға жататын мамандықтар мен мамандандырулар тізбесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21699 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде тест тапсырмалары (әрбір медициналық, фармацевтикалық мамандық бойынша қазақ, орыс тілдерінде кемінде 200 тест).
22.
Білім мен дағдыларға бағалау жүргізу үшін әзірленген клиникалық сценарийлер банкінің болуы: медициналық мамандықтардың негізгі бейіндері (терапия, хирургия, педиатрия, акушерия және гинекология, анестезиология және реаниматология, стоматология) бойынша кемінде 10 клиникалық жағдай
Клиникалық сценарийлердің электронды қбазасы (негізгі медициналық мамандықтар бойынша кемінде 10 клиникалық жағдай)
Ескертпе:
"Қосымша ақпарат" бағанында шартқа сәйкес ұсынылатын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
* Уақытша иелену және пайдалану шарты 5 жылдан кем емес мерзімге жасалады.
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
6-қосымша
нысан
Ұйымның мамандары туралы мәліметтер _____________________________________ (ұйымның атауы)
р / с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мекенжайы (тіркелген жері бойынша және нақты тұратын жері бойынша)
Білімі, ЖОО атауы және оны бітірген жылы, диплом бойынша мамандығы
Негізгі жұмыс орны (ұйымның атауы, мекенжайы)
Жұмыс өтілі
Соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы мәліметтер (куәліктің№, кім берді, оқу мерзімі, № және берілген күні)
мамандығы бойынша
Бағалау жөніндегі ұйымда
1
2
3
4
5
6
7
8
Ұйым басшысы ________ (қолы) ________________ (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
"_____"______________20____ж.
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
7-қосымша
нысан
Симуляциялық жабдықтар тізімі, аппаратуралар мен медициналық құрал-саймандар
р / с №
Атауы
Дайындаушы зауыт
Шығарылған жылы
Моделі
Саны
Ескертпе
Ұйым басшысы ________ (қолы) ________________ (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
"_____"______________20____ж.
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
8-қосымша
нысан
Денсаулық сақтау саласындағы білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және мамандардың білімі мен дағдыларын бағалау бойынша аккредиттеу туралы куәлік ____________________________________________________________________ (ұйымның атауы)
Қазақстан Республикасы "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 25-бабы негізінде Қазақстан Республикасының аумағында білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектері мен денсаулық сақтау саласындағы мамандардың білімі мен дағдыларын бағалау жөніндегі ұйым ретінде 5 (бес) жыл мерзімге аккредиттелді. "____"______________20____ ж.
Ұйым басшысы ______________ (қолы)) ____________________________
( тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Куәліктің берілген күні "____"______________20____ж.
қаласы _________________________
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
9-қосымша
"Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесі

Тестовые задания (не менее 200 тестовых заданий по каждой медицинской, фармацевтической специальности согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-218/2020 "Об утверждении перечня специальностей и специализаций, подлежащих сертификации специалистов в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21699) на казахском, русском языках)
22.
Наличие банка клинических сценариев, разработанных для проведения оценки знаний и навыков: не менее 10 клинических случаев по основным профилям медицинских специальностей (терапия, хирургия, педиатрия, акушерство и гинекология, анестезиология и реаниматология, стоматология)
Электронная база клинических сценариев (не менее 10 клинических случаев по основным медицинским специальностям)
Примечание:
В графе "Дополнительная информация" указываются сведения о предоставляемом документе согласно условию.
* Договора временного владения и пользования заключаются на срок не менее 5 лет.
Приложение 6
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Сведения о специалистах организации
_______________________________________________________________
(наименование организации)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Адрес (по месту регистрации и по месту фактического проживания)
Образование, наименование ВУЗа и год его окончания, Специальность по диплому
Основное место работы (наименование, адрес организации)
Стаж работы
Сведения о повышении квалификации в последние 5 лет (№ удостоверения, кем выдано, сроки обучения, № и дата выдачи)
по специальности
в организации по оценке
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель организации
______ (подпись) _____________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"_____"______________20____г.
Приложение 7
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Перечень симуляционного оборудования, аппаратуры и медицинского инструментария
№ п/п
Наименование
Завод-изготовитель
Год выпуска
Модель
Количество
Примечание
Руководитель организации ________ (подпись) _________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"_____"______________20____г.
Приложение 8
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Свидетельство об аккредитации по оценке знаний и навыков обучающихся,
выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения
_________________________________________________________
(наименование организации)
На основании статьи 25 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения" аккредитована в качестве организации по оценке знаний и навыков
обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов
в области здравоохранения на территории Республики Казахстан сроком 5 (пять) лет
до "____"______________20____г.
Руководитель______(подпись) _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Дата выдачи свидетельства "____"______________20____г.
город _________________________
Приложение 9
к правилам аккредитации
в области здравоохранения
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации"

Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.06.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті (бұдан әрі – аккредиттеуші орган) аккредиттеген ұйым)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
"Электрондық үкіметтің" www. egov. kz www. elicense.kz Веб-порталы (бұдан әрі-портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Аккредиттеуші орган өтінішті тіркеген күннен бастап 27 (жиырма жеті) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі

Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.06.2023 № 93 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование услугодателя
Организация, аккредитованная Комитетом медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – аккредитующий орган)
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб–портал "электронного правительства" www.egov.kz www.elicense.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
27 (двадцать семь) рабочих дней со дня регистрации заявления аккредитующим органом
4
Форма оказания
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги

1) осы Тізбедегі 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Медициналық ұйымдарды аккредиттеуді жүзеге асыру бойынша аккредиттеу туралы куәлік;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту (еркін нысанда)
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Қызметтердің құны аккредиттеуші органның ресми сайтында орналастырылады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы;
2) аккредиттеуші органның жұмыс кестесі - дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.00-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аккредиттеу стандарттарына сәйкестігіне сыртқы кешенді бағалаудан өтуге өтініш.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) ұсынылған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) аккредиттеуші органның медициналық ұйымның аккредиттеу саласындағы стандарттарға және денсаулық сақтаудағы сапа жөніндегі халықаралық ұйым мақұлдаған аккредиттеу критерийлеріне сәйкес еместігі туралы шешімі.
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
2. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің kmfk@ dsm. gov. kz интернет-ресурсында көрсетілген.

1) свидетельство об аккредитации по осуществлению аккредитации медицинских организаций по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
2) мотивированный отказ (в произвольной форме) в оказании государственной услуги
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается платно. Стоимость услуг размещается на официальном сайте аккредитующей организации.
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ;
2) график работы аккредитующего органа - с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов.
В случае обращения субъекта здравоохранения после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и регистрация документов осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление на прохождение внешней комплексной оценки по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности представленных документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) решение аккредитующего органа о несоответствии медицинской организации стандартам в области аккредитации и критериям аккредитации, одобренным международной организацией по качеству в здравоохранении.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
2. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписью.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан kmfk@dsm.gov.kz.

4. Дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандус, шақыру түймесі, Зағиптар мен нашар көретіндерге арналған тактильді жол, күту залы, құжаттар үлгілері бар тағандар болуы тиіс.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірлері-1414, 8-800-080-7777
Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет тізбесіне "Медициналық
ұйымдарды аккредиттеу
олардың сәйкестігін тану
мақсатында аккредиттеу
стандарттары"
1-қосымша
Нысан
______________________________________________________________
(ұйымның атауы)
Медициналық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік
Қазақстан Республикасы "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 25-бабының, сыртқы кешенді бағалау нәтижелерінің негізінде медициналық ұйым
______________________________________________
(Медициналық ұйымның толық атауы)
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу стандарттарына/критерийлеріне сәйкестігіне 3 (үш) жыл мерзімге аккредиттелген деп танылады.
Бұйрық қоса беріледі және куәліктің ажарамас бөлігі болып табылады.
Ұйым басшысы ______________________________________________________ тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Қолы ______________________
Мөр орны
Куәліктің берілген күні "____" ______ 20___жыл
Тіркеу № __________________________________
Қаласы ________________________________
Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет тізбесіне "Медициналық
ұйымдарды аккредиттеу
олардың сәйкестігін тану
мақсатында аккредиттеу
стандарттары"
2-қосымша
Нысан
_________________________ -ге
(денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу жөніндегі органның
толық атауы)
________________________ -ден
(медициналық ұйымның толық
атауы)
Аккредиттеу стандарттарына/критерийлеріне сәйкестігіне сыртқы кешенді бағалаудан өтуге өтініш
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу стандарттарына/критерийлеріне сәйкестігіне сыртқы кешенді бағалау жүргізуді сұраймын, в 20______ж., қолайлы айда ___________ саны _________: аккредиттеу мақсатында.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Бизнес сәйкестендіру нөмірі ___________________________
2. Меншік нысаны _______________________
3. Құрылған жылы _________________________
4. Медициналық қызметке және (немесе) фармацевтикалық қызметке лицензияның нөмірі, берілген күні, сериясы ______________________________
5. Мемлекеттік (есептік) тіркеу туралы куәлік
__________________________________________________________________________
(қайта тіркеу) (анықтама) (№, сериясы, кім және қашан берді, заңды тұлға мәртебесі)

4. Для лиц с ограниченными физическими возможностями наличие пандуса, кнопки вызова, тактильной дорожки для слепых и слабовидящих, зала ожидания, стойки с образцами документов.
5. Номера телефонов единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг – 1414, 8-800-080-7777
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Аккредитация медицинских
организаций в целях признания
соответствия их деятельности
стандартам аккредитации"
Форма
______________________________________________________________
Наименование
Свидетельство об аккредитации медицинской организации
На основании статьи 25 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения", результатов внешней комплексной оценки медицинская организация
__________________________________________________________________________
(полное наименование медицинской организации)
признается аккредитованной сроком на 3 (три) года.
Приказ прилагается и является неотъемлемой частью свидетельства.
Руководитель:
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись ______________________
место печати
Дата выдачи свидетельства "____" ______ 20___год
Регистрационный № __________________________________
Город ______________________________________________
Приложение 2 к Перечню
основных требований к оказанию
государственной услуги
"Аккредитация медицинских
организаций в целях признания
соответствия их деятельности
стандартам аккредитации"
форма
В __________________________
(полное наименование субъекта
здравоохранения, осуществляющего
аккредитацию медицинских
организаций)
от _________________________
(полное наименование
медицинской организации)
Заявление на прохождение внешней комплексной оценки
Прошу провести внешнюю комплексную оценку на соответствие стандартам
аккредитации в области здравоохранения Республики Казахстан и условиям
аккредитации, в 20 ____ г., предпочтительный месяц __________ числа ______:
с целью аккредитации.
Сведения об организации:
1. Бизнес идентификационный номер ____________________________________
2. Форма собственности _______________________________________________
3. Год создания ______________________________________________________
4. Номер, дата выдачи, серия лицензии на медицинскую деятельность и (или)
фармацевтическую деятельность _______________________________________
5. Свидетельство о государственной (учетной) регистрации
____________________________________________________________________
(перерегистрации) (справка) (№, серия, кем и когда выдано, статус юридического лица)

6. Есеп айырысу шоты _______________________________________________________
(шот №, банктің атауы және орналасқан жері)
7. Медициналық қызмет түрі _________________________________________________
(көрсетілетін қызметтердің түрлерін, бейіндерін көрсету)
8. Ұйымдық құрылым (оның ішінде жеке ғимаратта орналасқан құрылымдық бөлімшелер, филиалдар, өкілдіктер және объектілер) ________________ (бөлімшелерді, оның ішінде қуатын, орналасқан жерін және деректемелерін көрсете отырып, жеке ғимаратта орналасқан бөлімшелерді атап көрсету)
1) стационар төсек-орындарының саны: ___ төсек-орын және/немесе амбулаториялық-емханалық ұйымның/бөлімшенің ауысымына ___ келу қуаты
2) бекітілген халық саны ____;
3) орташа науқастардың 12 ай бойы стационарда емделген пациенттер және/немесе адам қабылдайтын емханада барлығы 12 ай ішінде бару саны: ___;
4) штат бірліктерінің жалпы саны: ___, оның ішінде жұмыспен қамтылғандар: __, бос орындар: __
5) аутсорсингке берілген/қосалқы мердігерлік ұйымдар орындайтын қызметтерді санамалау: _____________________________________
9. Өзін-өзі бағалау бойынша деректерді енгізуге жауапты тұлға:
_________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН, атқаратын лауазымы)
Байланыс телефоны және электрондық мекенжайы ____________________________
10. Медициналық ұйымның мекенжайы: ______________________________________
(пошта индексі, қала, аудан, облыс, көше, үйдің№, коды көрсетілген телефон, факс)
11. Медициналық ұйымдардың электрондық мекенжайы және веб-сайтқа сілтеме (бар болса):__________________________
Аккредиттеуден кейінгі мониторинг жүргізуге келісім беремін.
Аккредиттеуден өту үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Осы өтінішке қол қоя отырып, осы өтініште және қоса берілген құжаттарда баяндалған мәліметтердің шынайылығы мен дұрыстығы үшін толық жауапты боламын.
Ұйым басшысы __________ _____________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш қарауға қабылданды 20___ жылғы "____" _______
______________________________ аккредиттеуші органның жауапты адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы _________
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
10-қосымша
нысан
____________________________
(аккредиттеуші органның
басшысына)
сарапшыдан _________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған
кезде)
Мүдделер қақтығысының болмауы туралы мәлімдеме
Мен _______________________, ЖСН _______________, осы арқылы менің қатысуыммен аккредиттеу кестесінде көрсетілген барлық медициналық ұйымдарды аккредиттеуді жүргізу кезінде мүдделер қақтығысының туындауы үшін менде мән-жайлар жоқ екенін, атап айтқанда: соңғы 5 жыл ішінде бағаланатын медициналық ұйыммен еңбек немесе шарттық қатынастарда болу; бағаланатын медициналық ұйымға ақылы немесе өтеусіз негізде консультациялық немесе білім беру қызметтерін көрсету; менімен туыстық немесе өзге де қатынастарда тұратын адамдардың мүдделерін қозғау; бағаланатын медициналық ұйымның қызметкерлерімен және (немесе) басшылығымен туыстық байланыстар.
Мен жүргізіп отырған сыртқы кешенді бағалаудың объективтілігіне кедергі келтіруі мүмкін жеке мән-жайлар туралы дереу хабарлауға міндеттенемін.
Мүдделер қақтығысын қасақана жасырған кезде менің сарапшы ретіндегі қызметім тоқтатылатыны және мен 5 жыл ішінде сыртқы кешенді бағалауға қатысуға құқығым болмайтыны туралы хабардар болдым.
"____"________20____жыл
_____________ (қолы) ________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
11-қосымша
нысан
Медициналық ұйымның сыртқы кешенді бағалау бағдарламасы
Күні, уақыты
Стандарттың/көрсетілетін қызметтің/ тараудың атауы
Сарапшының Т.А.Ә.(бар болса)
Қажетті құжаттар, іс-шаралар, сауалнамалар /трейсерлер
Аббревиатуралар мен қысқартулар:
Сарапшының Т.А.Ә.(бар болса)
Стандарттар / өлшемдер
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
12-қосымша
нысан
Бағалау парағы
Медициналық ұйымның атауы _________________________________
Облыс атауы (қала) ___________________________________________
Бағалау жүргізу кезеңі _____________ бойынша ___________________
Көмек түрі, бөлім _____________________________________________
№ шарттары
Стандарттың/шарттардың/Өлшемшарттардың/тараулар атауы
Бағалау
Күшті жағы
Әлсіз жағы
Стандарт/ шарт бойынша орташа бағалау
_____________________________________________________________
Сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
13-қосымша
нысан
Сыртқы кешенді бағалау нәтижелері туралы есеп
Медициналық ұйымның атауы: ______________________________________
Сыртқы кешенді бағалау жүргізу кезеңі _______________________________
Медициналық ұйымның мекен жайы: _________________________________
Медициналық ұйымның басшысы: ____________________________________
Сарапшылардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): ______________________
Сыртқы кешенді бағалау нәтижелері:
Аккредиттеу стандарты/критерийлері
Өлшем
аккредиттеу стандартының/критерийлерінің талаптарына ішінара сәйкестік/сәйкес келмеу
Қорытындылар:
Ұсыныстар:
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________
"______" ____________ 20_____ ж.
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
14-қосымша
нысан
Түзету іс-шараларының жоспары _______________________________________________ (медициналық ұйымның атауы)
Аккредиттеу стандарттарына/критерийлеріне толық немесе ішінара сәйкес келмейтін өлшемшарттардың атауы
Аккредиттеу стандарттарына/ критерийлеріне сәйкессіздікті жою жөніндегі іс-шаралар
Аяқталу мерзімі
Жауапты тұлға
Ұйым басшысы ______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Қолы ____________________________________________________
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесі "Денсаулық сақтау саласында тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерін аккредиттеу"

6. Расчетный счет ______________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
7. Вид медицинской деятельности ________________________________________
(перечислить виды, профили оказываемых услуг)
8. Организационная структура (в том числе структурные подразделения,
расположенные в отдельном здании, филиалы, представительства и объекты)
______________________________________________________________________
(перечислить подразделения, в том числе, расположенные в отдельном здании
с указанием мощности, местонахождения и реквизиты)
1) количество коек стационара: ___ коек и/или мощность амбулаторно-
поликлинической организации/подразделения (посещений в смену)
2) количество прикрепленного населения ___________________;
3) среднее количество пролеченных пациентов в течение 12 месяцев
в стационаре, и (или) посещений в поликлинике в течение 12 месяцев;
4) общее число штатных единиц: _____, из них занятых: _____, вакантных: ____;
5) перечислить услуги, отданные в аутсорсинг/выполняемые субподрядными организациями:
______________________________________________________________________
9. Ответственное лицо за ввод данных по самооценке:
______________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН, занимаемая должность
Контактный телефон и электронный адрес _________________________________
10. Адрес медицинской организации:
______________________________________________________________________
(почтовый индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон с указанием кода, факс)
11. Электронный адрес медицинской организаций и ссылка на веб-сайт
(при наличии):
______________________________________________________________________
Даю согласие на проведение постаккредитационного мониторинга.
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых
для прохождения аккредитации.
Подписывая данное заявление, я подтверждаю подлинность и достоверность
сведений, изложенных в настоящем заявлении и прилагаемых документах.
Руководитель ___________________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заявление принято к рассмотрению "___"_20___г.
_______________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица аккредитующего органа
подпись _________
Приложение 10
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
___________________________
(руководителю аккредитующего
органа)
от эксперта _________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Заявление об отсутствии конфликта интересов
Я ____________________________, ИИН _______________, настоящим сообщаю, что
обстоятельств для возникновения конфликта интересов при проведении аккредитации
всех обозначенных в графике аккредитации медицинских организаций с моим
участием не имею, а именно: нахождение в трудовых или договорных отношениях
с оцениваемой медицинской организацией в течении последних 5 лет; оказание
консультационных или образовательных услуг оцениваемой медицинской
организации на платной или безвозмездной основе; затрагивание интересов лиц,
состоящих со мной в родственных отношениях; родственные связи с сотрудниками
и (или) руководством с оцениваемой медицинской организацией.
Я информировано о необходимости незамедлительного сообщения о личных
обстоятельствах, которые могут воспрепятствовать объективности проводимой мной
внешней комплексной оценки.
Я информирован о том, что при умышленном сокрытии конфликта интересов моя
деятельность в качестве эксперта будет приостановлена и я не буду иметь право
участвовать во внешней комплексной оценке в течение 5 лет.
"____"________20____года
_____________ (подпись) ________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 11
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Программа внешней комплексной оценки медицинской организации
Дата, время
Наименование стандарта /условия/ главы
ФИО (при наличии) эксперта
Требуемая документация, мероприятия, опросы/трейсеры
Аббревиатуры и сокращения:
ФИО (при наличии) эксперта
Стандарты/критерии
Приложение 12
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Оценочный лист
Наименование медицинской организации ______________________________
Наименование области (города) ______________________________________
Период проведения оценки с _______________ по _______________________
Вид помощи, раздел ________________________________________________
№ условия
Наименование стандарта/условия/критерия/ главы
Оценка
Сильные стороны
Слабые стороны
Средняя оценка по стандарту/условию
_____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта
Приложение 13
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Отчет о результатах внешней комплексной оценки
Наименование медицинской организации: _____________________________________
Период проведения внешней комплексной оценки ______________________________
Адрес медицинской организации: ____________________________________________
Руководитель медицинской организации: _____________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) экспертов: ___________________________
_________________________________________________________________________
Результаты внешней комплексной оценки:
Стандарта/условия аккредитации
Критерий
Частичное соответствие/ Не соответствие требованиям стандарта/критериев аккредитации
Выводы:
Предложения:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________________
"______" ____________ 20_____ г.
Приложение 14
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
План корректирующих мероприятий
_____________________________________________________
(наименование медицинской организации)
Наименование критериев, полностью или частично несоответствующих стандартам/критериям аккредитации
Мероприятия по устранению несоответствия стандартам/ критериям аккредитации
Сроки завершения
Ответственное лицо
Руководитель ________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись ______________________________
Приложение 15
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Аккредитация субъектов здравоохранения, осуществляющих независимую экспертизу в области здравоохранения"

1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www. egov. kz www. eli cens e. kz (бұдан әрі-портал)
2) Комитеттің кеңсесі арқылы;
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Өтінішті Комитетте тіркеген сәттен бастап 13 (он үш) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1) осы Қағидалардың 18-қосымшасына сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау саласында тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыруға аккредиттеу туралы куәлік;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту (еркін нысанда)
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде).
2) Комитет кеңсесі - дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және құжаттарды тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыруға аккредиттеу туралы куәлікті алу үшін мынадай:
1) осы тізбенің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) осы Қағидалардың 16-қосымшасына сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау саласында тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыруға аккредиттеу туралы куәлікті алуға арналған шарттарда көзделген құжаттарды ұсынады.
3) осы Қағидалардың 17-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұйымның мамандары туралы мәлімет
Денсаулық сақтау субъектісі портал арқылы жүгінген кезде құжаттар электрондық көшірмелері түрінде беріледі.
Денсаулық сақтау субъектісі Комитет кеңсесі арқылы жүгінген кезде салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларын ұсына отырып, құжаттар көшірмелерде не электрондық көшірмелерде электрондық поштаға kmfk@ dsm. gov. kz немесе ықшам дискіде (оптикалық ақпарат тасымалдаушысы) беріледі.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімінің заңды күшіне енуі;

1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz www.elicense.kz (далее – портал)
2) через канцелярию Комитета;
3.
Срок оказания государственной услуги
С момента регистрации заявления Комитетом 13 (тринадцать) рабочих дней.
4.
Форма оказания
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5.
Результат оказания государственной услуги
1) свидетельство об аккредитации на осуществление независимой экспертизы в области здравоохранения по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ (в произвольной форме) в оказании государственной услуги
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
государственная услуга оказывается бесплатно
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя).
2) канцелярия Комитета - с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В случае обращения субъекта здравоохранения после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и регистрация документов осуществляется следующим рабочим днем.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения свидетельства об аккредитации на осуществление независимой экспертизы в области здравоохранения предоставляются следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню основных требований к оказанию;
2) документы, предусмотренные в условиях для получения свидетельства об аккредитации на осуществление независимой экспертизы в области здравоохранения по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
3) сведения о специалистах организации по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
При обращении субъекта здравоохранения через портал документы подаются в виде электронных копий документов.
При обращении субъекта здравоохранения через канцелярию Комитета документы подаются в копиях с предоставлением оригиналов для сверки либо электронных копиях на электронную почту kmfk@dsm.gov.kz или на компакт-диске (оптический носитель информации).
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) вступление в отношении услугополучателя в законную силу решения суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;

5. Есеп айырысу шоты _______________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің№, телефон, факс)
6. Филиалдары, өкілдіктері ___________________________________________________
(шот№, банктің атауы және орналасқан жері)
7. Қоса беріліп отырған құжаттар _____________________________________________
Аккредиттеуден кейінгі мониторинг жүргізуге келісім беремін;
Аккредиттеуден өту үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісім беремін;
Осы өтінішке қол қоя отырып, түпнұсқалығы үшін толық жауап беремін және осы өтініште және қоса берілген құжаттарда баяндалған мәліметтердің дұрыстығы тексеріледі.
Ұйым басшысы __________ ___________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш қарауға қабылданды "___"_20___ж.
______________________________ аккредиттеуші органның жауапты адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы _________
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
16-қосымша
нысан
Денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыруға аккредиттеу туралы куәлік
Шарт
Құжат
Қосымша ақпарат
1.
Ережені көздейтін құқық белгілейтін құжаттардың болуы:
Функциялары мен қызметі сипатталған не ұйымға мүшелікке қабылдау және одан шығу (мүшелік болған кезде) шарттары мен тәртібі сипатталған жарғы
1.1.
ұйым қызметінің бағыты бойынша-денсаулық сақтау саласында тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыру
1.2.
мүшелік шарттары мен тәртібі бойынша (коммерциялық емес ұйымдар үшін)/ жұмысқа орналастыру – бейбәсекелестік туралы келісім
2.
Үй-жайдың болуы
Үй-жайға меншік құқығын, уақытша иелік ету және (немесе) пайдалану құқығын растайтын құжат (ақыға немесе өтеусіз)*.
3.
Қызметті жоспарлауды растайтын құжаттың болуы
5 (бес) жылға арналған стратегиялық жоспар.
Ағымдағы күнтізбелік жыл аяқталғанға дейін операциялық жоспар.
4.
Ұжымда, сондай-ақ сарапшылармен, мүдделі тараптармен және халықпен өзара іс-қимыл кезінде субъект қызметкерлері басшылыққа алатын этикалық нормаларды регламенттейтін құжаттың болуы
Бекітілген этикалық нормалар
5.
Қызметтік ақпараттың құпиялылығы мен тұтастығы қағидатын регламенттейтін құжаттың болуы
Құпия ақпаратпен жұмыс істеу тәртібін регламенттейтін құжат ақпарат
6.
Әрбір сарапшы көрсеткен тәуелсіз сараптама бойынша қызметтер санын көрсете отырып, тәуелсіз сарапшылардың бірыңғай тізілімінде тұрған мамандардың (кемінде жиырма түрлі бейіндегі, оның ішінде терапевтік, хирургиялық, акушерлік-гинекологиялық, педиатриялық бейіндер бойынша екі маманнан) болуы
Осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұйымның мамандары туралы мәліметтер.
Оқуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттардың не жұмыс тәжірибесін растайтын азаматтық-құқықтық шарттардың электрондық көшірмелері
7.
Тәуелсіз сараптама мәселелері бойынша қосымша білім алу туралы құжаттардың болуы
Соңғы бес жыл ішінде алынған 108 сағаттан кем емес көлемде біліктілігін арттыру туралы куәліктер
8.
Денсаулық сақтау саласындағы мәселелер бойынша қазақ және орыс тілдерінде өзекті ақпараттың мазмұны бар жеке жұмыс істейтін интернет ресурсының (веб-сайт) болуы
Веб-сайтқа сілтеме (веб-сайт беттерінің скриншоты)
9.
Өз бейініне сәйкес сарапшылардың кемінде 30% - ында Денсаулық сақтау саласында авторлықтың (тең авторлықтың) және (немесе) жаңалықтардың болуы
Денсаулық сақтау саласындағы басылымдарда сарапшылардың жарияланымдарын растайтын құжаттар
Ескертпе:
"Қосымша ақпарат" бағанында шартқа сәйкес ұсынылатын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
* Уақытша иелену және пайдалану шарты 5 жылдан кем емес мерзімге жасалады.
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
17-қосымша
нысан
Ұйымның мамандары туралы мәліметтер ________________________________________________________ (ұйымның атауы)
р/с №
Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса)
Білімі (ЖОО атауы, бітірген жылы, диплом бойынша мамандығы)
Жоғары/жоғары оқу орнынан кейінгі
Негізгі жұмыс орны (ұйымның атауы, мекенжайы)
Денсаулық сақтаудағы жұмыс өтілі
Маман мен ұйым арасындағы өзара қарым-қатынастарды растайтын құжат (мүшелік, азаматтық шарт, еңбек шарты және басқалар)
Мүше мәртебесі (мүшелік түрі)
(қажет болған жағдайда)
Тәуелсіз сарапшылар тізіліміне енгізілген күні
1
2
3
4
5
6
7
Ұйым басшысы _______________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны (бар болса) "_____"______________20____ж. (күні)
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
18-қосымша
нысан
Денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыруға аккредиттеу туралы куәлік _______________________________________________________ (ұйымның атауы)
Қазақстан Республикасы "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 25-бабының негізінде Қазақстан Республикасының аумағында медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) сапасына тәуелсіз сараптама жүргізу жөніндегі денсаулық сақтау субъектілеріне қойылатын талаптарға жауап беретін ұйым ретінде аккредиттелді (аккредиттелді). "____"______________20____ ж.
Ұйым басшысы ______________ (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Куәліктің берілген күні "____"______________20____ж.
қала _________________________
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
19-қосымша
нысан
________________________
(толық атауы
уәкілетті органның)
________________________
(толық атауы
заңды тұлғаның)
Өтініш
Денсаулық сақтау менеджерлерінің менеджерлерді сертификаттау рәсімін іске асыру шеңберінде басқарушылық қызметке дайындығын растау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеуді сұраймын
Ұйым туралы мәліметтер:

5. Расчетный счет _______________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства ___________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы _______________________________________________
(список)
Даю согласие на проведение постаккредитационного мониторинга.
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых
для прохождения аккредитации.
Подписывая данное заявление, я подтверждаю подлинность и достоверность
сведений, изложенных в настоящем заявлении и прилагаемых документах.
Руководитель __________ ________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заявление принято к рассмотрению "___"_20___г.
_______________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица аккредитующего органа
подпись _________
Приложение 16
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Условия для получения свидетельства об аккредитацию для осуществления независимой экспертизы в области здравоохранения
Условие
Документ
Дополнительная информация
1.
Наличие правоустанавливающих документов, предусматривающих положение:
Устав с описанием функций и деятельности либо с описанием условий и порядка приема в члены организации и выхода из нее (при наличии членства) или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для лиц, осуществляющих деятельность на основании типового устава)
1.1.
по направлению деятельности организации - осуществление независимой экспертизы в области здравоохранения
1.2.
по условиям и порядку членства (для некоммерческих организаций)/ трудоустройства – соглашение о неконкуренции
2.
Наличие помещения
Документ, подтверждающий право собственности, право временного владения и (или) пользования помещением (за плату или безвозмездно)*.
3.
Наличие документа, подтверждающего планирование деятельности
Стратегический план на 5 (пять) лет.
Операционный план до окончания текущего календарного года.
4.
Наличие документа, регламентирующего этические нормы, которыми руководствуются сотрудники субъекта в коллективе, а также при взаимодействии с экспертами, заинтересованными сторонами и с населением
Электронные копии утвержденных этических норм
5.
Наличие документа, регламентирующего принцип конфиденциальности и целостность служебной информации
Документ регламентирующий порядок обращения с конфиденциальной информацией
6.
Наличие специалистов (не менее двадцати специалистов различных профилей, из которых по два специалиста по терапевтическому, хирургическому, акушерско-гинекологическому, педиатрическому профилям), состоящих в едином реестре независимых экспертов, с указанием количества услуг по независимой экспертизе, оказанных каждым экспертом
Сведения о специалистах организации по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
Электронные копии документов, подтверждающих обучение.
Электронные копии документов, подтверждающих трудовую деятельность, согласно статье 35 Трудового кодекса Республики Казахстан либо гражданско-правовых договоров, подтверждающих опыт работы
7.
Наличие документов о получении дополнительного образования по вопросам независимой экспертизы
Свидетельства о повышении квалификации в объеме не менее 108 часов, полученные в течение последних пяти лет
8.
Наличие собственного функционирующего интернет ресурса (веб-сайт) с содержанием актуальной информации на казахском и русском языках по вопросам в области здравоохранения
Ссылка на веб-сайт (скриншот страниц веб-сайта)
9.
Наличие авторства (соавторства) и (или) открытий в сфере здравоохранения как минимум у 30 % экспертов согласно своему профилю
Документы, подтверждающие публикации экспертов в изданиях в области здравоохранения
Примечание:
В графе "Дополнительная информация" указываются сведения о предоставляемом документе согласно условию.
*Договора временного владения и пользования заключаются на срок не менее 5 лет.
Приложение 17
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Сведения о специалистах организации
_________________________________________________________________
(наименование организации)
№ п/п
Фамилия Имя Отчество (при наличии)
Образование (наименование ВУЗа, год окончания, специальность по диплому)
Высшее/послевузовское
Основное место работы (наименование, адрес организации)
Стаж работы в здравоохранении
Документ, подтверждающий, взаимоотношения между специалистом и организацией (членство, гражданский договор, трудовой договор и другое) с указанием даты наступления указанных взаимоотношений
Статус члена (вид членства) (при необходимости)
Дата включения в Реестр независимых экспертов
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель организации __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
"_____"______________20____г. (дата)
Приложение 18
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Свидетельство об аккредитации на осуществление независимой экспертизы в области здравоохранения
_______________________________________________________________
(наименование организации)
На основании статьи 25 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения" аккредитован (-на, -но) в качестве организации, отвечающей
требованиям к субъектам здравоохранения по проведению независимой экспертизы
качества медицинских услуг (помощи) на территории Республики Казахстан сроком
на 5 (пять) лет до "____"______________20____г.
Руководитель _____________________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Дата выдачи свидетельства "____"______________20____г.
город _________________________
Приложение 19
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
_________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от _______________________
(полное наименование
юридического лица)
Заявление
Прошу аккредитовать на осуществление деятельности по подтверждению
подготовленности менеджеров здравоохранения к управленческой деятельности
в рамках реализации процедуры сертификации менеджеров
Сведения об организации:

1. Меншік нысаны _____________________
2. Құрылған жылы _______
3. Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік (анықтама) ________________ ( № , кім және қашан берді)
4. Мекен-жайы __________________________ (индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
5. Есеп айырысу шоты _______________ (№ есепшоттар, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Филиалдар, өкілдіктер _______________ (орналасқан жері мен деректемелері)
7. Қоса берілген құжаттар ______________ (тізімдеме)
Аккредиттеуден кейінгі мониторинг жүргізуге келісім беремін.
Аккредиттеуден өту үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Осы өтінішке қол қоя отырып, осы өтініште және қоса берілген құжаттарда баяндалған мәліметтердің шынайылығы мен анықтығы үшін толық жауапты боламын.
Ұйым басшысы ________ _____________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш қарауға қабылданды "___"_20___ж.
______________________________ аккредиттеуші органның жауапты адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы _________
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
20-қосымша
нысан
Менеджерлерді сертификаттау рәсімін іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау менеджерлерінің басқарушылық қызметке дайындығын растау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу туралы куәлікті алуға арналған шарттар
Шарт
Құжат
Қосымша ақпарат
1.
Денсаулық сақтау менеджерлерінің басқарушылық қызметке дайындығын растау жөніндегі қызмет ұйым қызметінің бағыттарының бірі болып табылатын құқық белгілейтін құжаттардың болуы
Ұйымның жарғысы немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын тұлғалар үшін)
2.
Білімге бағалау жүргізу және ахуалдық міндеттерді шешу үшін бейнебақылау (аудиожазба және бейнежазба) жүйесімен жабдықталған үй-жайдың болуы (кейс-тестинг)
Үй-жайға меншік құқығын, уақытша иелік ету және (немесе) пайдалану құқығын растайтын құжат (ақыға немесе өтеусіз)*.
3.
Денсаулық сақтау саласындағы мамандар үшін білімді бағалау және ахуалдық міндеттерді шешу рәсімдерінің (кейс-тестинг) қолжетімділігін қамтамасыз ету
Республикалық және облыстық маңызы бар қалаларда, астанада ахуалдық міндеттердің білімі мен шешімдерін бағалауды (кейс-тестинг) жүзеге асыруды растайтын құжат
4.
Қызметті жоспарлауды растайтын құжаттың болуы
5 (бес) жылға арналған стратегиялық жоспар.
Ағымдағы күнтізбелік жыл аяқталғанға дейін операциялық жоспар.
5.
Қойылған мақсаттар мен міндеттерді орындау үшін тиісті ресурстарды қамтамасыз ететін бекітілген Бюджеттің болуы
Бекітілген қаржы-шаруашылық қызмет жоспары / даму жоспары
6.
Ұйым шешім қабылдау және үміткерлерге қызмет көрсету кезінде қызметкерлердің мінез-құлық қағидаларын айқындау үшін басшылыққа алатын этикалық нормаларды (ережелерді) регламенттейтін құжаттың болуы
Бекітілген этикалық нормалар
7.
Ұйым басшысы мен қызметкерлердің функциялары мен өкілеттіктерін айқындай отырып, лауазымдық нұсқаулықтардың болуы
Барлық мамандарға бекітілген лауазымдық нұсқаулықтар (еңбек шарттары бойынша жұмыс істейтін мамандар үшін)
8.
Персоналды басқару бойынша ішкі қағидалар мен рәсімдердің болуы (тағайындау, іріктеу, оқыту, бағалау, көтермелеу)
Бекітілген ішкі нормативтік құжаттар
9.
Мүшелер мен ұйым арасындағы өзара іс-қимылды көрсете отырып, мүшелікке кіру, мүшелердің мінез-құлық этикасы мәселелері бойынша мүдделер қақтығысы мен инциденттерді шешу қағидаларының болуы (қоғамдық бірлестіктер үшін)
Бекітілген ішкі нормативтік құжаттар (ережелер, ережелер)
10.
Қызметтік ақпараттың құпиялылығы мен тұтастығы қағидатын регламенттейтін құжаттың болуы
Құпия ақпаратпен жұмыс істеу тәртібін регламенттейтін құжат ақпарат
11.
Құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету үшін бағдарламалық қамтылымның, серверлік және (немесе) коммутациялық жабдықтың не виртуалды (бұлтты) сервердің болуы
Меншік құқығында, уақытша иелену және (немесе) пайдалану құқығында (ақыға немесе өтеусіз) серверлік, коммутациялық жабдықтың не виртуалды (бұлтты) сервердің болуын растайтын құжат*.
Бағдарламалық қамтамасыз ету тізбесі.
12.
Қызмет мәселелері бойынша қазақ және орыс тілдерінде өзекті ақпараттың мазмұны бар жеке жұмыс істейтін интернет ресурсының (веб-сайттың) болуы
Веб-сайтқа сілтеме (веб-сайт беттерінің скриншоты)
13.
Анықтама үшін жұмыс істейтін телефонның болуы
Ұйымның веб-сайтында көрсетілген жұмыс істейтін телефон нөмірі
14
Білімге бағалау жүргізу және ахуалдық міндеттерді шешу (кейс-тестинг) бойынша көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету үшін компьютерлік техниканың және басқа да жабдықтың (техниканың) болуы. Қашықтықтан технологияларды қолданған жағдайда онлайн прокторинг жүйесінің болуы.
Меншік құқығында, уақытша иелену және (немесе) пайдалану құқығында (ақыға немесе өтеусіз) компьютерлік және басқа да жабдықтың (техниканың) болуын растайтын құжаттар.
15.

1. Форма собственности ________________________________________________
2. Год создания _______________________________________________________
3. Свидетельство (справка) о государственной регистрации (перерегистрации)
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес _____________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет _____________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
7. Филиалы, представительства _________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
8. Прилагаемые документы ______________________________________ (опись)
Даю согласие на проведение постаккредитационного мониторинга.
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых
для прохождения аккредитации.
Подписывая данное заявление, я подтверждаю подлинность и достоверность
сведений, изложенных в настоящем заявлении и прилагаемых документах.
Руководитель ____________ ____________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заявление принято к рассмотрению "___"_20___г.
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица аккредитующего органа
подпись _________
Приложение 20
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Условия для получения свидетельства об аккредитации на осуществление деятельности по подтверждению подготовленности менеджеров здравоохранения к управленческой деятельности в рамках реализации процедуры сертификации менеджеров
Условие
Документ
Дополнительная информация
1.
Наличие правоустанавливающих документов, согласно которым деятельность по подтверждению подготовленности менеджеров здравоохранения к управленческой деятельности является одним из направлений деятельности организации
Устав организации или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для лиц, осуществляющих деятельность на основании типового устава)
2.
Наличие помещения оборудованные системой видеонаблюдения (аудиозапись и видеозапись) для проведения оценки знаний и решение ситуационных задач (кейс-тестинг)
Документ, подтверждающий право собственности, право временного владения и (или) пользования помещением (за плату или безвозмездно)*.
3.
Обеспечение доступности для специалистов в области здравоохранения процедуры оценки знаний и решений ситуационных задач (кейс-тестинг)
Документ, подтверждающий осуществление оценки знаний и решений ситуационных задач (кейс-тестинг) в городах республиканского и областного значения, столицы
4.
Наличие документа, подтверждающего планирование деятельности
Стратегический план на 5 (пять) лет.
Операционный план до окончания текущего календарного года.
5.
Наличие утвержденного бюджета, обеспечивающий соответствующие ресурсы для выполнения поставленных целей и задач
Утвержденный план финансово-хозяйственной деятельности /план развития
6.
Наличие документа, регламентирующего этические нормы (правила), которыми организация руководствуется для принятия решений и определения правил поведения сотрудников при обслуживании претендентов
Электронные копии утвержденных этических норм
7.
Наличие должностных инструкций с определением функций и полномочий руководителя организации и сотрудников
Утвержденные должностные инструкции на всех специалистов (для специалистов, работающих по трудовым договорам)
8.
Наличие внутренних правил и процедуры по управлению персоналом (назначение, отбор, обучение, оценка, поощрение)
Утвержденные внутренние нормативные документы
9.
Наличие правил вступления в членство с отражением взаимодействия между членами и организацией, разрешения конфликта интересов и инцидентов по вопросам этики поведения членов (для общественных объединений)
Утвержденные внутренние нормативные документы (положения, правила)
10.
Наличие документа, регламентирующего принцип конфиденциальности и целостности служебной информации
Документ, регламентирующий порядок обращения с конфиденциальной информацией
11.
Наличие программного обеспечения, серверного и (или) коммутационного оборудования либо виртуального (облачного) сервера для обеспечения сохранности документов
Документ, подтверждающий наличие серверного, коммутационного оборудования либо виртуального (облачного) сервера на праве собственности, праве временного владения и (или) пользования (за плату или безвозмездно)*.
Перечень программного обеспечения.
12.
Наличие собственного функционирующего интернет ресурса (веб-сайт) с содержанием актуальной информации на казахском и русском языках по вопросам деятельности
Ссылка на веб-сайт (скриншот страниц веб-сайта)
13.
Наличие функционирующего телефона для справок
Функционирующий телефонный номер, указанный на веб-сайте организации
14
Наличие компьютерной техники и другого оборудования (техники) для обеспечения качества услуг по проведению оценки знаний и решения ситуационных задач (кейс-тестинг). В случае применения дистанционных технологий наличие системы онлайн прокторинга.
Документы, подтверждающие наличие компьютерной и другого оборудования (техники) на праве собственности, праве временного владения и (или) пользования (за плату или безвозмездно).
15.

Штатта не мүшелікте "Денсаулық сақтау" және (немесе) "Бизнес, басқару және құқық" даярлау, "Қоғамдық денсаулық сақтау" және "денсаулық сақтау менеджменті" мамандықтары бойынша қайта даярлау және (немесе) қоғамдық денсаулық сақтау және денсаулық сақтау менеджменті немесе қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша кемінде 10 (он) жыл жұмыс тәжірибесі бар кемінде 35 маманның болуы
Осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес мамандардың тізімі Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттардың не жұмыс тәжірибесін растайтын азаматтық-құқықтық шарттардың электрондық көшірмелері
Денсаулық сақтау менеджменті бойынша оқуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері
16.
Банктің Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган талаптарының негізінде менеджерлерді сертификаттау рәсімін іске асыру шеңберінде басқару қызметіне Денсаулық сақтау менеджерлерінің дайындығын тексеру үшін әзірленген қазақ, орыс тілдерінде кемінде 200 тест тапсырмаларының, ахуалдық міндеттердің болуы
Уәкілетті орган белгілеген талаптарға сәйкес келетін тест тапсырмалары, ахуалдық тапсырмалар (қазақ, орыс тілдерінде кемінде 200)
17.
Денсаулық сақтау менеджерлерінің басқару қызметіне дайындығын Растауды жүргізу үшін емтихан материалдарын әзірлеу және сараптау жөніндегі сарапшылардың болуы
Сарапшылар тізімі. Емтихан материалдарын әзірлеу және сараптау бойынша оқуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттардың не жұмыс тәжірибесін растайтын азаматтық-құқықтық шарттардың электрондық көшірмелері
18.
Ішкі қаржылық бақылау және аудит жүйесінің болуы.
Ішкі аудит қызметі туралы бекітілген ереже
Ескертпе:
"Қосымша ақпарат" бағанында шартқа сәйкес ұсынылатын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
* Уақытша иелену және пайдалану шарты 5 жылдан кем емес мерзімге жасалады.
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
21-қосымша
нысан
Ұйымның мамандары туралы мәліметтер _________________________________________________________________ (ұйымның атауы)
№ п/п
Тегі Аты Әкесінің аты (бар болса)
Білімі (ЖОО атауы, бітірген жылы, диплом бойынша мамандығы)
Жоғары/жоғары оқу орнынан кейінгі
Негізгі жұмыс орны (ұйымның атауы, мекенжайы)
Денсаулық сақтаудағы жұмыс өтілі
Маман мен ұйым арасындағы өзара қарым-қатынастарды растайтын құжат (мүшелік, азаматтық шарт, еңбек шарты және басқалар)
Мүше мәртебесі (мүшелік түрі)
(қажет болған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
7
Ұйым басшысы _______________ (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны (бар болса) "_____"______________20____ж. (күні)
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
22-қосымша
нысан
Менеджерлерді сертификаттау рәсімін іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау менеджерлерінің басқарушылық қызметке дайындығын растау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу туралы куәлік _______________________________________________________________ (ұйымның атауы)
Қазақстан Республикасы "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 25-бабының негізінде денсаулық сақтау менеджерлерінің Қазақстан Республикасының аумағында менеджерлерді сертификаттау рәсімін іске асыру шеңберінде басқарушылық қызметке дайындығын растауды жүзеге асыратын ұйым ретінде аккредиттелгені туралы хабардар етілгенге дейін 5 (бес) жыл мерзімге аккредиттелді "____"______________20____ж.
Ұйым басшысы _________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Куәліктің берілген күні "____"______________20____ж.
Қала _________________________
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
23-қосымша
нысан
____________________________
(уәкілетті органның толық
атауы)
Өтініш
_______________________________________________ аккредиттеуді сұраймын
(ұйымның толық атауы – кәсіби медициналық қауымдастық не қоғамдық бірлестік) Денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіби медициналық қауымдастық/қоғамдық бірлестік ретінде)
Ұйым туралы мәліметтер:

Наличие в штате либо членстве не менее 35 специалистов с опытом работы в сфере здравоохранения не менее 10 (десяти) лет имеющих образование по направлениям подготовки "Здравоохранение" и (или) "Бизнес, управление и право", переподготовки по специальностям "Общественное здравоохранение" и "Менеджмент здравоохранения" и (или) послевузовского образования в области общественного здоровья и менеджмента здравоохранения или общественному здравоохранению
Список специалистов согласно приложению 20 к настоящим Правилам Электронные копии документов в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан либо гражданско-правовых договоров, подтверждающих опыт работы
Электронные копии документов, подтверждающие обучение по менеджменту здравоохранения
16.
Наличие банка не менее 200 тестовых заданий, ситуационных задач на казахском, русском языках, разработанных на основании требований уполномоченного органа в области здравоохранения для проверки подготовленности менеджеров здравоохранения к управленческой деятельности в рамках реализации процедуры сертификации менеджеров
Тестовые задания, ситуационные задачи (не менее 200 на казахском, русском языках), соответствующие требованиям, установленным уполномоченным органом
17.
Наличие экспертов по разработке и экспертизе экзаменационного материала для проведения подтверждения подготовленности менеджеров здравоохранения к управленческой деятельности
Список экспертов. Электронные копии документов, подтверждающих обучение по разработке и экспертизе экзаменационного материала
Электронные копии документов в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан либо гражданско-правовых договоров, подтверждающих опыт работы
18.
Наличие системы внутреннего финансового контроля и аудита.
Утвержденное положение о службе внутреннего аудита
Примечание:
В графе "Дополнительная информация" указываются сведения о предоставляемом документе согласно условию.
* Договора временного владения и пользования заключаются на срок не менее 5 лет.
Приложение 21
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Сведения о специалистах организации
_________________________________________________________________
(наименование организации)
№ п/п
Фамилия Имя Отчество (при наличии)
Образование (наименование ВУЗа, год окончания, специальность по диплому)
Высшее/послевузовское
Основное место работы (наименование, адрес организации)
Стаж работы в здравоохранении
Документ, подтверждающий, взаимоотношения между специалистом и организацией (членство, гражданский договор, трудовой договор и другое) с указанием даты наступления указанных взаимоотношений
Статус члена (вид членства)
(при необходимости)
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель организации __________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (при наличии)
"_____"______________20____г. (дата)
Приложение 22
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
Форма
Свидетельство об аккредитации на осуществление деятельности
по подтверждению подготовленности менеджеров здравоохранения
к управленческой деятельности в рамках реализации процедуры сертификации менеджеров
Выдано _________________________________________________________________
(наименование организации)
На основании статьи 25 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения" аккредитована (-но) в качестве в качестве организации,
осуществляющей подтверждение подготовленности менеджеров здравоохранения
к управленческой деятельности в рамках реализации процедуры сертификации
менеджеров на территории Республики Казахстан сроком на 5 (пять) лет
до "____"______________20____г.
Руководитель ___________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Дата выдачи свидетельства "____"______________20____г.
город _________________________
Приложение 23
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
Заявление
Прошу аккредитовать _____________________________________________________
(полное наименование организации – профессиональной медицинской ассоциации
либо общественного объединения) в качестве профессиональной медицинской
ассоциации/общественного объединения, осуществляющей (-его) деятельность
в области здравоохранения)
Сведения об организации:

1. Меншік нысаны _________________________________________________
2. Құрылған жылы _________________________________________________
3. Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік (анықтама)
____________________________________________________________
(№ , кім және қашан берді)
4. Мекен жайы ____________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің№, телефон, факс)
5. Есеп айырысу шоты ______________________________________________
(шот №, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Филиалдары, өкілдіктері __________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
7. Қоса берілген құжаттар ___________________ (тізімдеме)
Аккредиттеуден кейінгі мониторинг жүргізуге келісім беремін.
Аккредиттеуден өту үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Осы өтінішке қол қоя отырып, осы өтініште және қоса берілген құжаттарда баяндалған мәліметтердің шынайылығы мен анықтығы үшін толық жауапты боламын.
Ұйым басшысы __________ _________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш қарауға қабылданды 20 ___ жылғы "___"
______________________________________________________________________
(аккредиттеуші органның жауапты тұлғасының қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қолы _________
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
24-қосымша
нысан
Кәсіптік медициналық қауымдастықтар және денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын қоғамдық бірлестіктер ретінде аккредиттеу туралы куәлік алу үшін жағдайлар
Шарт
Құжат
Қосымша ақпарат
1.
Қызмет бағытын және Қазақстан Республикасында тіркелгенін растайтын құқық белгілейтін құжаттардың болуы
Ұйымның жарғысы немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын тұлғалар үшін)
2.
Үй-жайдың болуы
Үй-жайға меншік құқығын, уақытша иелік ету және (немесе) пайдалану құқығын растайтын құжат (ақыға немесе өтеусіз)
3.
Құрылтай құжаттарында көрсетілген қызмет түрлері бойынша қызметтің жоспарланғанын растайтын құжаттың болуы
5 (бес) жылға арналған стратегиялық жоспар.
Ағымдағы күнтізбелік жыл аяқталғанға дейін операциялық жоспар.
4.
Мамандықтың репрезентативтілігін ескере отырып, ПМА немесе ҚБ мүшелігінде мамандардың болуы. Мүшелер санының (үлесінің) арақатынасы осы мамандық бойынша ҚР-дағы барлық мамандар санының кемінде 15% - ын құрайды.
Деректерді (ТАӘ (бар болса), ЖСН) және мамандық атауын (қолданыстағы маман сертификатына сәйкес), мүшелік мәртебесін, мүшеліктің жеке нөмірін көрсете отырып, КМҚ қолданыстағы мүшелерінің тізімі
5.
Өз мүшелерінің білімін арттыру. Жыл сайын КМҚ кәсіби ақпаратты таратумен жалпы жиналыс немесе конференция, конгресс, мүшелер съезін өткізеді
Жалпы жиналыстың немесе конференцияның күн тәртібі немесе бағдарламасы, қатысушылар тізімі, жиналыстың немесе конференцияның хаттамасы, веб-сайттағы (әлеуметтік желілердегі) мәліметтер
6.
КМҚ немесе ҚБ мүшелері басшылыққа алатын этикалық нормаларды регламенттейтін құжаттың болуы
Бекітілген этикалық нормалар
7.
КМҚ немесе ҚБ мүшелерінің бірінде Халықаралық денсаулық сақтау қауымдастығына немесе шектес салаға мүшелігін растайтын құжаттың болуы
Халықаралық сертификат (куәлік)
8.
Қызметтің ашықтығы өткізілген іс-шаралар мен қаржы қызметінің көрсеткіштері көрсетілген қызмет туралы есеппен ұсынылған
КМҚ мүшелеріне қол жетімді КМҚ қызметі туралы есеп (соңғы 3 жылдағы)
9.
Миссиясы, қызметі, байланыс деректері туралы қазақ және орыс тілдеріндегі өзекті ақпараттың мазмұны бар жеке жұмыс істейтін интернет ресурсының (веб-сайт) болуы.
Веб-сайтқа сілтеме (веб-сайт беттерінің скриншоты)
Ескертпе:
"Қосымша ақпарат" бағанында шартқа сәйкес ұсынылатын құжат туралы мәліметтер көрсетіледі.
Денсаулық сақтау саласындағы
аккредиттеу қағидаларына
25-қосымша
нысан
Денсаулық сақтау саласындағы кәсіби медициналық қауымдастықты, қоғамдық бірлестікті аккредиттеу туралы куәлік ______________________________________________________________ (кәсіптік медициналық қауымдастықтың атауы)
Қазақстан Республикасы "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 25-бабы негізінде Қазақстан Республикасының аумағында денсаулық сақтау саласындағы кәсіптік медициналық қауымдастық/қоғамдық бірлестік ретінде аккредиттелді (аккредиттелді). "____"______________20____ ж.
Ұйымның басшысы ____________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Куәліктің берілген күні 20___жылғы "__" ______
Қаласы _________________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

1. Форма собственности ___________________________________________________
2. Год создания___________________________________________________________
3. Свидетельство (справка) о государственной регистрации (перерегистрации)
_______________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
5. Расчетный счет _______________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства ____________________________________________
(местонахождение и реквизиты, если есть)
7. Прилагаемые документы _________________________________________ (опись)
Даю согласие на проведение постаккредитационного мониторинга.
Даю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых
для прохождения аккредитации.
Подписывая данное заявление, я подтверждаю подлинность и достоверность
сведений, изложенных в настоящем заявлении и прилагаемых документах.
Руководитель __________ _________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Заявление принято к рассмотрению "___"_20___г.
_______________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица аккредитующего органа
подпись _________
Приложение 24
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Условия для получения свидетельства об аккредитации в качестве профессиональных медицинских ассоциаций и общественных объединений, осуществляющих деятельность в области здравоохранения
Условие
Документы
Дополнительная информация
1.
Наличие правоустанавливающих документов, подтверждающих направление деятельности и регистрацию в Республики Казахстан
Устав организации или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для лиц, осуществляющих деятельность на основании типового устава)
2.
Наличие помещения
Документ, подтверждающий право собственности, право временного владения и (или) пользования помещением (за плату или безвозмездно)
3.
Наличие документа, подтверждающего планирование деятельности по видам деятельности, указанным в учредительных документах
Стратегический план на 5 (пять) лет.
Операционный план до окончания текущего календарного года.
4.
Наличие в членстве ПМА или ОО специалистов с учетом репрезентативности профессии. Соотношение количества (доли) членов составляет не менее 15% от численности всех специалистов в РК по данной специальности.
Список действующих членов ПМА с указанием данных (ФИО (при наличии), ИИН) и названия специальности (согласно действующему сертификату специалиста), статуса членства, индивидуального номера членства
5.
Повышение знаний своих членов. Ежегодно ПМА проводит общее собрание или конференцию, конгресс, съезд членов с распространением профессиональной информации
Повестка или программа общего собрания или конференции, список участников, протокол собрания или конференции, сведения на веб-сайте (социальных сетях)
6.
Наличие документа, регламентирующего этические нормы, которыми руководствуются члены ПМА или ОО
Электронные копии утвержденных этических норм
7.
Наличие у одного из членов ПМА или ОО документа, подтверждающего членство в международной ассоциации здравоохранения или смежной области
Международный сертификат (свидетельство)
8.
Прозрачность деятельности представлена отчетом о деятельности с указанием проведенных мероприятий и показателей финансовой деятельности
Отчет о деятельности ПМА (за последние 3 года), доступный членам ПМА
9.
Наличие собственного функционирующего интернет ресурса (веб-сайт) с содержанием актуальной информации на казахском и русском языках о миссии, деятельности, контактные данные.
Ссылка на веб-сайт (скриншот страниц веб-сайта)
Примечание:
В графе "Дополнительная информация" указываются сведения о предоставляемом документе согласно условию.
Приложение 25
к Правилам аккредитации
в области здравоохранения
форма
Свидетельство об аккредитации профессиональной медицинской ассоциации,
общественного объединения в области здравоохранения
______________________________________________________________
(наименование организации)
На основании статьи 25 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе
здравоохранения" аккредитована ( -но) в качестве профессиональной медицинской
ассоциации/общественного объединения в области здравоохранения на территории
Республики Казахстан на период 5 (пять) лет
до "____"______________20____г.
Руководитель ______________________________________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Дата выдачи свидетельства "____"______________20____г.
город _________________________
Приложение 2 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

2020 жылғы 21 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 127 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10735 болып тіркелген, 2015 жылғы 24 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған");
2. "Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 127 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 533 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11816 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 24 сәуірде жарияланған);
3. "Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 127 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 29 қарашадағы № 997 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14609 болып тіркелген, 2017 жылғы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған);
4. "Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 127 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 17 сәуірдегі № 309 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15229 болып тіркелген, 2017 жылғы 5 шілдеде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған);
5. "Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 127 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 14 наурыздағы № ҚР ДСМ-8 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18399 болып тіркелген, 2019 жылғы 27 наурызда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған);

от 21 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-299/2020
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 127 "Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10735, опубликован 24 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 533 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 127 "Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11816, опубликован 24 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
3. Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года № 997 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 127 "Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14609, опубликован 6 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актах Республики Казахстан в электронном виде);
4. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 апреля 2017 года № 309 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 127 "Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15229, опубликован 5 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актах Республики Казахстан в электронном виде);
5. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 марта 2019 года № ҚР ДСМ-8 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 127 "Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18399, опубликован 27 марта 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актах Республики Казахстан в электронном виде);

6. "Денсаулық сақтау саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 4 сәуірдегі № ҚР ДСМ-27/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20333 болып тіркелген, 2020 жылғы 13 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) Өзгерістер енгізілетін денсаулық сақтау саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі.

6. Пункт 2 перечня некоторых приказов в области здравоохранения, в которые вносятся изменения, утверждено приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-27/2020 "О внесении изменений в некоторые приказы в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20333, опубликован 13 апреля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актах Республики Казахстан в электронном виде).