"Нұр-Сұлтан қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 28 сәуірдегі № 485/63-VI шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 4 мамырда № 1267 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 3 қазандағы № 84/10-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 03.10.2023 № 84/10-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізімін және мөлшерін белгілеудің үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатінің 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1149 тіркелген, 2018 жылдың 11 қаңтарында "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілді:
жоғарыда көрсетілген шешімімен бекітілген Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында (бұдан әрі – Қағида):
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Осы Қағиданың 14, 15, 16, 17-тармақтарында көрсетілген санаттарға жататын азаматтар үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек жылына бір рет көрсетіледі.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Осы Қағиданың 20-тармағында көрсетілген өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек жылына бір рет көрсетіледі.";
37-тармақтағы "(не болмаса алдыңғы)" деген сөздер алып тасталсын;
44-тармақтағы "өтініш" деген сөз алып тасталсын;
52-тармақтың 1) тармақшасыындағы "табысы аз азаматтардың ішінен көп балалы аналар, көп балалы отбасыларға" деген сөздер "табысы аз азаматтардың ішінен көп балалы аналар, көп балалы отбасыларға (аналарға)" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан"
Решение маслихата города Нур-Султана от 28 апреля 2020 года № 485/63-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 4 мая 2020 года № 1267. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 3 октября 2023 года № 84/10-VIII.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 03.10.2023 № 84/10-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1149, опубликовано 11 января 2018 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана") следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан (далее – Правила), утвержденных вышеуказанным решением:
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням гражданам, относящимся к категориям, указанным в пунктах 14, 15, 16, 17 настоящих Правил, оказывается один раз в год.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Социальная помощь в связи с наступившей трудной жизненной ситуацией, указанной в пункте 20 настоящих Правил, оказывается один раз в год.";
в пункте 37 слова "(либо предстоящих)" исключить;
в пункте 44 слова "с заявлением," исключить;
в подпункте 1) пункта 52 слова "многодетным матерям, многодетным семьям из числа малообеспеченных граждан" заменить словами "многодетным матерям, многодетным семьям из числа малообеспеченных граждан (матерям)".

2. Осы шешiм әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы А. Табулдина
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы М. Шайдаров

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Нур-Султан
А. Табулдина
Исполняющий обязанности
секретаря маслихата города Нур-Султан
М. Шайдаров