Ақкөл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № С 50-1 "2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 маусымдағы № С 59-1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 шілдеде № 7951 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, 109-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақкөл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № С 50-1 "2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 7651 тіркелген, 2020 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Републикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі этолондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Ақкөл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 212 691,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 38 382,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 174 309,0 мың теңге;
2) шығындар – 212 691,5 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 0,5 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0,5 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"3. 2020 - 2022 жылдарға арналған Урюпинка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 65 244,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 433,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 63 811,2 мың теңге;
2) шығындар – 65 244,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"5. 2020 - 2022 жылдарға арналған Кеңес ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений и дополнений в решение Аккольского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № С 50-1 "О бюджетах города районного значения, села, сельских округов на 2020 - 2022 годы"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 26 июня 2020 года № С 59-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 13 июля 2020 года № 7951
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, статьи 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккольского районного маслихата "О бюджетах города районного значения, села, сельских округов на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № С 50-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7651, опубликовано 21 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Акколь на 2020 - 2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 212 691,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 38 382,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 174 309,0 тысяч тенге;
2) затраты – 212 691,5 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 0,5 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,5 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Урюпинского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 65 244,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 433,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 811,2 тысяч тенге;
2) затраты – 65 244,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Кенесского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:

1) кірістер – 26 251,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 193,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 25 058,0 мың теңге;
2) шығындар – 26 251,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"7. 2020 - 2022 жылдарға арналған Наумовка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 031,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 606,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 27 425,0 мың теңге;
2) шығындар – 29 031,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"9. 2020 - 2022 жылдарға арналған Қарасай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 468,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 407,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15 061,7 мың теңге;
2) шығындар – 15 468,7 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
11 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"11. 2020 - 2022 жылдарға арналған Новорыбинка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 787,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 649,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13 138,0 мың теңге;
2) шығындар – 13 787,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
13 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"13. 2020 - 2022 жылдарға арналған Еңбек ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 402,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 957,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 29 445,3 мың теңге;
2) шығындар – 30 402,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

1) доходы – 26 251,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 193,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 058,0 тысяч тенге;
2) затраты – 26 251,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Наумовского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 031,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 606,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 425,0 тысяч тенге;
2) затраты – 29 031,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Карасайского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 468,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 407,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 061,7 тысяч тенге;
2) затраты – 15 468,7 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Новорыбинского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 787,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 649,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 138,0 тысяч тенге;
2) затраты – 13 787,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Енбекского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 402,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 957,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 445,3 тысяч тенге;
2) затраты – 30 402,3 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;

4) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
15 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"15. 2020 - 2022 жылдарға арналған Жалғызқарағай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 692,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 318,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21 374,0 мың теңге;
2) шығындар – 21 692,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
17 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"17. 2020 - 2022 жылдарға арналған Азат ауылының бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 687,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 570,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13 117,0 мың теңге;
2) шығындар – 13 687,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 19-1 тармағымен толықтырылсын:
"19-1. 2020 жылға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтердің бюджеттері түсімдерінің құрамында 29 қосымшаға сәкес, аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген соммаларын бөлу аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, ауылдық округтердің әкімдерінің шешімімен анықталады.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
көрсетілген шешім 29 қосымшасымен осы шешімнің 11 қосымшасына сәйкес толықтырылсын.
20. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшiне енедi және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақкөл аудандық
мәслихаты сессиясының
төрайымы
Ш.Бердимуратова
Ақкөл аудандық
мәслихат хатшысы
Д.Салыбекова
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақкөл ауданының әкімі
Ақкөл аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 26 маусымдағы
№ С 59-1 шешіміне
1-қосымша
Ақкөл аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ С 50 - 1 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Ақкөл қаласының бюджеті
Санаты
Сома мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атаулар
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Жалгызкарагайского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 692,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 318,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 374,0 тысяч тенге;
2) затраты – 21 692,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет села Азат на 2020-2022 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 687,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 570,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 117,0 тысяч тенге;
2) затраты – 13 687,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 19-1 следующего содержания:
"19-1. Учесть, что в составе поступлений бюджетов города районного значения, села, сельских округов на 2020 год, предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета, согласно приложению 29.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется решением акима города районного значения, села, сельских округов.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению;
указанное решение дополнить приложением 29 согласно приложению 11 к настоящему решению.
20. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Аккольского районного
маслихата
Ш.Бердимуратова
Секретарь Аккольского
районного маслихата
Д.Салыбекова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Аккольского района
Приложение 1 к решению
Аккольского районного
маслихата от 26 июня
2020 года № С 59-1
Приложение 1 к решению
Аккольского районного
маслихата от 25 декабря
2019 года № С 50 - 1
Бюджет города Акколь на 2020 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ