Ақкөл аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № С 49-1 "2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № С 63-1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 желтоқсанда № 8228 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 - бабының 5 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңынын 6 - бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақкөл аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № С 49-1 "2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7650 тіркелген, 2020 жылғы 21 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 591 857,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 477 806,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 78 396,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 39 148,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 996 507,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 743 858,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 94 071,6 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103 914,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 843,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 122 587,3 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 122 587,3 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 1 368 659,5 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1 368 659,5 мың теңге.";
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"5. Аудандық бюджетте 2020 жылға арналған жергілікті атқарушы органның жоғары бюджеттің алдында 9 843,2 мың теңге сомасында қарыз өтелуі ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес, жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақкөл аудандың
мәслихатының хатшысы,
Ақкөл аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы
Д.Салыбекова
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақкөл ауданының әкімі
Ақкөл аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ С 63-1 шешіміне
1-қосымша
Ақкөл аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С 49 - 1 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атаулар
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение Аккольского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № С 49-1 "О районном бюджете на 2020 - 2022 годы"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 11 декабря 2020 года № С 63-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 декабря 2020 года № 8228
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккольского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № С 49-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7650, опубликовано 21 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде), следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 591 857,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 477 806,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 78 396,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 148,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 996 507,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7 743 858,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 94 071,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103 914,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 843,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 122 587,3 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 122 587,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 368 659,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 368 659,5 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом в сумме 9 843,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Секретарь Аккольского
районного маслихата,
Председатель сессии
Аккольского районного
маслихата
Д.Салыбекова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Аккольского района
Приложение 1 к решению
Аккольского районного
маслихата от 11 декабря
2020 года № С 63-1
Приложение 1 к решению
Аккольского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № С 49 - 1
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

8 633,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
42 456,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
450 559,8
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
214 062,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
168 036,8
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
41 672,1
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
10 194,0
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
31 478,1
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
3 962,0
Ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге
784,0
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге
1 601,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
4 544,0
Еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде:
57 439,7
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
19 733,0
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
760,9
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
10 945,8
қоғамдық жұмыс
26 000,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
9 674,0
төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге берілетін
48 360,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
15 278,5
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
15 278,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
4 276,0
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
4 276,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
492 301,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
492 301,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға

8 633,0
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
42 456,0
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
450 559,8
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
214 062,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
168 036,8
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
41 672,1
на выплату государственной адресной социальной помощи
10 194,0
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в cвязи с чрезвычайным положением
31 478,1
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
3 962,0
На оказание услуг специалиста жестового языка
784,0
На расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1 601,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 544,0
На развитие рынка труда, в том числе:
57 439,7
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
19 733,0
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
760,9
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
10 945,8
общественные работы
26 000,0
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
9 674,0
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
48 360,0
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
15 278,5
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
15 278,5
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
4 276,0
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта
4 276,0
Целевые трансферты на развитие
492 301,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
492 301,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

228 955,0
Елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
263 346,0
Бюджеттік кредиттер
15 350,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15 350,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
15 350,0
Ақкөл аудандық мәслихаттың
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ С 63-1 шешіміне
3-қосымша
Ақкөл аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С 49-1 шешіміне
5-қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджеттен аудан бюджетiне нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы

228 955,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
263 346,0
Бюджетные кредиты
15 350,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15 350,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
15 350,0
Приложение 3 к решению
Аккольского районного
маслихата от 11 декабря
2020 года № С 63-1
Приложение 5 к решению
Аккольского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № С 49-1
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета бюджету района на 2020 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего

1 545 424,1
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 138 917,9
оның iшiнде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
160 000,0
"Smart Aqkol" коммуналдық мемлекеттік мемемесін қамтамасыз етуге
160 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
566 200,4
Мектепке дейінгі және орта білім беру ұйымдарын бейнебақылау жүйелермен қамтамасыз ету
7 287,5
Ақкөл ауданын мектеп қазандықтары үшін жабдықтар сатып алуға және қазандықтарды орнатуға
26 505,9
Ақкөл ауданының мектептеріне көмір сатып алу
36 699,1
Бiлiм беру объектілеріне мектеп автобустарын сатып алуға берілетін ағымдағы
13 065,0
Мектептерде IT-сыныптарын ашуға
4 677,0
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
3 918,7
1-сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
4 251,0
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
11 005,0
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге берілген ағымдағы
2 076,0
Мектептерге компьютерлерді сатып алуға
16 274,0
Робототехника кабинеттерді сатып алуға
3 871,9
Ресурстық орталықтарды жарақтандыруға
5 519,9
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға
8 665,2
Жаңартылған білім беру мазмұн жағдайында бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге
320 737,0
Мектеп педагог-психологтарына лауазымдық жалақысы мөлшерін ұлғайтуға
3 813,0
Жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге
4 391,0
Магистр дәрежесі бар мұғалімдерге үшін қосымша ақы төлеуге
2 344,0
Жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге үшін қосымша ақы төлеуге
2 884,9
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
7 393,0
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне дәптер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы төлеуге
4 357,0
Білім беру объектілерін жөндеуге
76 464,3
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 621,5
Көпбалалы аналарды және көпбалалы отбасылардын балаларын жеңілдікпен жол жүруін қамтамасыз етуге берілген ағымдағы
7 295,0
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмекке төлеуге ағымдағы
1 000,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге

1 545 424,1
Целевые текущие трансферты
1 138 917,9
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
160 000,0
На содержание коммунального государственного учреждения "Smart Aqkol"
160 000,0
Отдел образования района (города областного значения)
566 200,4
На обеспечение системами видеонаблюдения организаций дошкольного и среднего образования
7 287,5
На приобретение оборудования и установку котлов для котельных школ Аккольского района
26 505,9
На приобретение угля для школ Аккольского района
36 699,1
На приобретение школьных автобусов для объектов образования
13 065,0
На открытие IT-классов в школах
4 677,0
На обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
3 918,7
На обеспечение горячим питанием учащихся 1-классов
4 251,0
На обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
11 005,0
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
2 076,0
На приобретение компьютеров для школ
16 274,0
На приобретение кабинетов робототехники
3 871,9
На оснащение ресурсных центров
5 519,9
На увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дня педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования
8 665,2
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования
320 737,0
На увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ
3 813,0
На доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления
4 391,0
На доплату учителям со степенью магистра
2 344,0
На доплаты учителям за наставничество молодым учителям
2 884,9
На увеличение доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования
7 393,0
На увеличение доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования
4 357,0
На ремонты объектов образования
76 464,3
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 621,5
На обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей
7 295,0
На выплату единовременной материальной помощи к 75-летию Победы в Великой Отечественной войне
1 000,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения

11 179,0
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
8 001,0
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
1 077,5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
2 069,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 450,0
Бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңнын енгізуге
2 450,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
12 860,7
Даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге
12 860,7
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
366 785,3
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгілінің аяқталуға
10 000,0
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
100 874,9
Су тасқынына қарсы іс-шаралар жүргізу
10 000,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
95 000,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
66 642,2
Автомобиль жолдарын жөндеуге әзірлеуге
84 268,2
Нысаналы даму трансферттерi
317 941,4
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
202 066,4
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
58 716,5
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
54 221,7
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
89 128,2
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
115 875,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
115 875,0
Бюджеттік кредиттер
88 564,8
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
88 564,8
Ақкөл ауданының автомобиль жолдарын күтіп ұстау
88 564,8

11 179,0
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
8 001,0
на субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
1 077,5
На выплату государственной адресной социальной помощи
2 069,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 450,0
На внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
2 450,0
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
12 860,7
На разработку схем развития и застройки
12 860,7
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
366 785,3
На завершение отопительного сезона теплоснабжающим предприятиям
10 000,0
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
100 874,9
Проведение противопаводковых мероприятий
10 000,0
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
95 000,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
66 642,2
На ремонт автомобильных дорог
84 268,2
Целевые трансферты на развитие
317 941,4
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
202 066,4
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
58 716,5
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
54 221,7
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
89 128,2
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
115 875,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
115 875,0
Бюджетные кредиты
88 564,8
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
88 564,8
Текущий ремонт дорог Аккольского района
88 564,8