2021-2023 жылдарға арналған Аршалы ауданының кент, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 71/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 18 қаңтарда № 8325 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Аршалы кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 669,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 591,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 81,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 996,6 мың теңге;
2) шығындар – 81 569,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 13 900,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 900,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 16/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021-2023 жылдарға арналған Ижев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 677,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 072,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 392,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 212,9 мың теңге;
2) шығындар – 36 412,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 734,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 734,5 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 16/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2021-2023 жылдарға арналған Жібек жолы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 344 986,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 786,0 мың теңге;

О бюджетах поселка, сельских округов Аршалынского района на 2021-2023 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2020 года № 71/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 18 января 2021 года № 8325.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пункта 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Аршалы на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 669,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33 591,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 81,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 996,6 тысяч тенге;
2) затраты – 81 569,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 13 900,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 900,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2021 № 16/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить бюджет Ижевского сельского округа на 2021-2023 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 677,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 072,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 392,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 212,9 тысяч тенге;
2) затраты – 36 412,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 734,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 734,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2021 № 16/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы на 2021-2023 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 344 986,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28 786,0 тысяч тенге;

салықтық түсімдер – 1 810,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 23 070,8 мың теңге;
2) шығындар – 26 149,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 269,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 269,0 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 16/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2021-2023 жылдарға арналған Ақбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 37, 38, 39 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 573,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 475,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 017,8 мың теңге;
2) шығындар – 29 273,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 700,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 700,0 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 16/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2021 жылға арналған кент, ауылдық округтер бюджет түсімдерінің құрамында аудандық бюджеттен 237 663,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Аршалы кентіне – 14 743,0 мың теңге;
Ижев ауылдық округіне – 19 566,0 мың теңге;
Жібек Жолы ауылдық округіне – 9 884,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 21 658,0 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне – 18 940,0 мың теңге;
Түрген ауылдық округіне – 19 109,0 мың теңге;
Константинов ауылдық округіне – 25 319,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округіне – 22 499,0 мың теңге;
Волгодонов ауылдық округіне – 17 886,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 14 698,0 мың теңге;
Сарыоба ауылдық округіне – 16 415,0 мың теңге;
Бұлақсай ауылдық округіне – 17 768,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 19 178,0 мың теңге.
15. 2021 жылға арналған кент, ауылдық округ бюджеті түсімдерінің құрамында 40 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.

налоговые поступления – 1 810,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 23 070,8 тысяч тенге;
2) затраты – 26 149,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 269,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 269,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2021 № 16/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
13. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа на 2021-2023 годы, согласно приложениям 37, 38, 39 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 573,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 475,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 017,8 тысяч тенге;
2) затраты – 29 273,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 700,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 700,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2021 № 16/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
14. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2021 год предусмотрена субвенция из районного бюджета в сумме 237 663,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Аршалы – 14 743,0 тысяч тенге;
Ижевскому сельскому округу – 19 566,0 тысяч тенге;
сельскому округу Жибек жолы – 9 884,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 21 658,0 тысяч тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 18 940,0 тысяч тенге;
сельскому округу Турген – 19 109,0 тысяч тенге;
Константиновскому сельскому округу – 25 319,0 тысяч тенге;
Михайловскому сельскому округу – 22 499,0 тысяч тенге;
Волгодоновскому сельскому округу – 17 886,0 тысяч тенге;
сельскому округу Арнасай – 14 698,0 тысяч тенге;
Сарабинскому сельскому округу – 16 415,0 тысяч тенге;
Булаксайскому сельскому округу – 17 768,0 тысяч тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 19 178,0 тысяч тенге.
15. Учесть, что в составе поступлений бюджета поселка, сельских округов на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 40.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 16/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы Э.Алиев
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін атқарушы
И.Слободянюк
"КЕЛІСІЛДІ"
Аршалы ауданының әкімдігі
Аршалы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 71/2 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған Аршалы кентінің бюджеті

Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2021 № 16/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
16. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Э.Алиев
Исполняющая обязанности
секретаря районного маслихата
И.Слободянюк
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Аршалынского района
Приложение 1 к решению
Аршалынского районного
маслихата от 25 декабря
2020 года № 71/2
Бюджет поселка Аршалы на 2021 год

5724,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5724,0
III. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
IV. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
V. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Аршалы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 71/2 шешіміне
40 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 40-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 24.11.2021 № 16/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
776 365,7
Ағымдағы нысаналы трансферттер
776 365,7
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 764,3
Автомобиль сатып алуға аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу, оның ішінде:
9 764,3
"Михайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
4 464,3
"Жібек жолы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
5 000,0
Іссапар шығыстары мен мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру қызметтеріне ақы төлеу (әкім)
300,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23 707,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық - әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
23 707,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
686 939,5
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
654 647,1
Ақмола облысы Аршалы ауданы Бабатай станциясы көшелерінің кентішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеу
150 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
254 647,1
Ақмола облысы Аршалы ауданы 42 Разъезд көшелерінің кентішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеу
100 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Волгодонов ауылы көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеу
150 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Анар ауылдық округінің Астана көшесі бойымен ұзындығы 2,4 шақырым жолды ағымдағы жөндеу
6 979,9
Анар ауылдық округіне сорғы сатып алу

5724,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
5724,0
III. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
IV. Дефицит (профицит) бюджета
0
V. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 40 к решению
Аршалынского районного
маслихата от 25 декабря
2020 года № 71/2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов на 2021 год
Сноска. Приложение 40 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2021 № 16/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
776 365,7
Целевые текущие трансферты
776 365,7
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
9 764,3
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из районного бюджета на приобретение автомобилей, в том числе:
9 764,3
Государственное учреждение "Аппарат акима Михайловского сельского округа"
4 464,3
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жибек жолы"
5 000,0
Оплата командировочных расходов и услуг повышения квалификации государственных служащих (аким)
300,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23 707,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико- социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
23 707,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
686 939,5
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:
654 647,1
Капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог улиц станции Бабатай Аршалынского района Акмолинской области
150 000,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
254 647,1
Капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог улиц Разъезда 42 Аршалынского района Акмолинской области
100 000,0
Капитальный ремонт автомобильных дорог улиц села Волгодоновка Аршалынского района Акмолинской области
150 000,0
Текущий ремонт дороги протяженностью 2,4 километра по улице Астана Анарского сельского округа Аршалынского района Акмолинской области
6 979,9
Приобретение центробежного насоса для Анарского сельского округа

535,0
Донецк ауылының су тегеурінді мұнарасын ағымдағы жөндеу
990,1
Аршалы кентінің су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
2 773,6
Жібек жолы ауылдық округінде су ұңғымаларын бұрғылау
12 000,0
Аршалы кентінің жолдарын қысқы уақытта ұстау
1 500,0
Жібек жолы ауылы жолдарын қысқы уақытта ұстау
2 000,0
Байдалы ауылының сорғы станциясын ағымдағы жөндеу
1 074,1
Анар станциясындағы су құбыры желісін ағымдағы жөндеу
4 438,7
Ақмола облысы Аршалы ауданы Қостомар ауылындағы кентішілік автомобиль жолдарды күрделі жөндеу
1,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
55 954,9
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
55 954,9

535,0
Текущий ремонт водонапорной башни села Донецкое
990,1
Текущий ремонт водопроводных сетей поселка Аршалы
2 773,6
Бурение водяных скважин в сельском округе Жибек жолы
12 000,0
Зимнее содержание дорог поселка Аршалы
1 500,0
Зимнее содержание дорог в селе Жибек жолы
2 000,0
Текущий ремонт насосной станции села Байдалы
1 074,1
Текущий ремонт водопроводной сети на станции Анар
4 438,7
Капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Костомар Аршалынского района Акмолинской области
1,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
55 954,9
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на оплату труда государственных служащих
55 954,9