Атбасар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С 36/2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 қазандағы № 6С 44/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 қарашада № 8118 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атбасар аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С 36/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7621 тіркелген, 2020 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 008 322,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 360 650,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 042,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 45 619,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 586 010,3 мың теңге;
2) шығындар – 7 713 384,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 598 981,1 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 604 251,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 270,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 86 875,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 86 875,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 390 918,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 390 918,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 877 082,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 270,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 519 106,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Атбасар аудандық мәслихатының сессия төрағасы Н.Безверхова
Атбасар аудандық мәслихатының хатшысы Б.Борумбаев
"Келісілді"
Атбасар ауданының әкімі А.А.Қалжанов
2020 жылғы 28 қазандағы
№ 6С 44/2 Атбасар аудандық
мәслихатының шешіміне
қосымша
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С 36/2 Атбасар аудандық
мәслихатының шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Атбасарского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 6С 36/2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 28 октября 2020 года № 6С 44/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 2 ноября 2020 года № 8118
В соответствии с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атбасарского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 6С 36/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7621, опубликовано 10 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
решение изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 008 322,6 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 360 650,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 042,6 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 45 619,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 586 010,3 тысяч тенге;
2) затраты – 7 713 384,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 598 981,1 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 604 251,1 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 270,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 86 875,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 86 875,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 390 918,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 390 918,4 тысяч тенге:
поступление займов – 877 082,1 тысячи тенге;
погашение займов – 5 270,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 519 106,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Атбасарского
районного маслихата
Н.Безверхова
Секретарь Атбасарского районного маслихата Б.Борумбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Атбасарского района А.А.Калжанов
Приложение к решению
Атбасарского районного
маслихата от 28 октября
2020 года № 6С 44/2
Приложение 1 к решению
Атбасарского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С 36/2
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма,
тысячи тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

7 713 384,9
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
689 924,5
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
20 450,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
20 450,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
135 705,6
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
133 869,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 836,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36 934,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 480,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 011,9
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
242,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 200,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
496 833,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 095,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
480 738,3
02
Қорғаныс
19 753,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 753,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 245,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 114,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 394,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 800,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 800,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 800,0
04
Бiлiм беру
4 208 129,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 208 129,7
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 971,0
003
Жалпы білім беру
3 327 979,7
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру

7 713 384,9
01
Государственные услуги общего характера
689 924,5
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
20 450,9
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
20 450,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
135 705,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
133 869,6
003
Капитальные расходы государственного органа
1 836,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36 934,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 480,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 011,9
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
242,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 200,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
496 833,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
16 095,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
480 738,3
02
Оборона
19 753,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 753,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 245,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 114,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 394,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 800,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 800,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 800,0
04
Образование
4 208 129,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 208 129,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 971,0
003
Общеобразовательное обучение
3 327 979,7
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)

19 560,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
27 753,0
006
Балаларға қосымша білім беру
131 112,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
169 056,8
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
29 451,6
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
391 983,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100 262,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
414 221,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
408 372,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 832,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
93 280,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
118 031,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
254,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 969,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 806,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
618,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
36 632,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
13 028,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 576,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37 073,6
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10 377,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 895,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 849,5
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 506,9
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
3 342,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 197 747,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
449 867,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

19 560,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
27 753,0
006
Дополнительное образование для детей
131 112,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
169 056,8
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
29 451,6
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
391 983,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 262,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
414 221,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
408 372,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 832,2
002
Программа занятости
93 280,0
005
Государственная адресная социальная помощь
118 031,0
006
Оказание жилищной помощи
254,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 969,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 806,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
618,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
36 632,4
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
13 028,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 576,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37 073,6
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
10 377,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 895,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 849,5
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 506,9
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
3 342,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 197 747,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
449 867,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда