2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С54-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 13 қаңтарда № 8297 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 984 278,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 231 503,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 732,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 338,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 734 704,3 мың теңге;
2) шығындар – 2 026 153,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 033,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 19 570,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 537,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 13 175,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 13 175,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -65 083,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 65 083,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 19 570,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 516,3 мың теңге;

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2020 года № 6С54-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 13 января 2021 года № 8297.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 984 278,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 231 503,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 732,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 338,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 734 704,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 026 153,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 033,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19 570,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 537,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13 175,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 13 175,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -65 083,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65 083,6 тысяч тенге:
поступление займов – 19570,2 тысяч тенге;
погашение займов – 16 516,3 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 62 029,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 12.11.2021 № 7С10-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2021 жылға 1 034 833,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін 105 403,0 мың теңге сомасындағы субвенция көлемінің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
Абай ауылы

используемые остатки бюджетных средств – 62 029,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2021 № 7С10-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2021 год в сумме 1 034 833,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов, в сумме 105 403,0 тысячи тенге, в том числе:
село Абай

5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 5 қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес ауылдық округтер және ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен анықталады.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу сомалары 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 және 2020 жылдарда республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру 9 537,0 мың теңге сомасында бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 12.11.2021 № 7С10-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Жергілікті атқарушы органның 2021 жылға арналған резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 22.09.2021 № 7С 8-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер ескерілсін.
10. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы, Егіндікөл
аудандық мәслихат
хатшысының міндетін
атқарушы
М.Бектуров
"КЕЛІСІЛДІ"
Егіндікөл ауданының әкімдігі
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С54-2 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

5. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2021 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов и сел, согласно приложению 6.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 и 2020 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 9 537,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2021 № 7С10-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 22.09.2021 № 7С 8-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть, специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Егиндыкольского районного
маслихата, исполняющий
обязанности секретаря
Егиндыкольского районного
маслихата
М.Бектуров
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Егиндыкольского района
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 6С54-2
Районный бюджет на 2021 год

3 054,0
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET санатындағы жастар, аз қамтылған көп балалы отбасыларының мүшелері, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектер
8 167,8
қоғамдық жұмыстарға
14 400,0
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
175,5
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
9 737,0
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
986,9
протездік-ортопедиялық құралдар
67,9
санаторий-курорттық емдеу
483,4
арнаулы жүріп-тұру құралдар
435,6
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
6 320,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
203 102,0
Бюджеттік несиелер
19 570,2
оның iшiнде:
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
19 570,2
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С54-2 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 12.11.2021 № 7С10-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
Барлығы
442 907,7
Ағымдағы нысаналы трансферттер
378 524,3
оның iшiнде:
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
1 293,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
6 928,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді сатып алуға
9 757,0
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
122,1
санаторий-курорттық емдеу
122,1
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына

3 054,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
8 167,8
на общественные работы
14 400,0
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
175,5
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
9 737,0
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
986,9
протезно-ортопедические изделия
67,9
санаторно-курортное лечение
483,4
кресло-каляски
435,6
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
6 320,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
203 102,0
Бюджетные кредиты
19 570,2
в том числе:
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
19 570,2
Приложение 5 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 6С54-2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2021 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2021 № 7С10-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
442 907,7
Целевые текущие трансферты
378 524,3
в том числе:
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
1 293,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
6 928,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
9 757,0
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
122,1
санаторно-курортное лечение
122,1
В рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" на мероприятие "Первое рабочее место"

312,2
"Күміс алқа" және "Алтын алқамен" марапатталған көп балалы аналарға, сондай-ақ арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға бір жолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1 160,4
Чернобыль атом электр станциясындағы аппатың салдарларын жоюға қатысушылар мен мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
87,5
Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
204,2
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
175,5
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекетті гранттар ұсыну
2 333,6
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
22 289,8
Автомобиль жолдарын жөндеуге
147 469,5
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
1 313,0
Егіндікөл ауданы Ұзынкөл ауылындағы мәдени-демалыс орталығын күрделі жөндеу
135 078,5
Мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеуге
50 000,0
Нысаналы даму трансферттерi
64 383,4
оның iшiнде:
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
51 208,4
Мемлекеттік кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға
13 175,0
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С54-2 шешіміне
6 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 12.11.2021 № 7С10-2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
Барлығы
71 425,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
71 425,0
оның iшiнде:
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
4 087,7
Елдi мекендердi абаттандыру
1 456,0
Елді мекендерде балалардың, жаттығу алаңдарын орнату, ағымдағы жөндеу
18 492,7
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
1 701,0
Әкімшілік ғимараттың жылу жүйесін ағымдағы жөндеу
2 353,9
Автомобиль жолдарын жөндеуге
22 648,7
Кентішілік жолдарды қысқы күтіп-ұстауға
798,0
Мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеуге
19 887,0

312,2
На выплату единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденными подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", и многодетным матерям, имеющих от 4-х и более детей до 18 лет
1 160,4
На выплату единовременной социальной помощи участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции
87,5
Единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию 30-летия Дня Независимости
204,2
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
175,5
В рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства "Енбек" на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
2 333,6
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
22 289,8
На ремонт автомобильных дорог
147 469,5
На увеличение размера подъемного пособия
1 313,0
Капитальный ремонт культурно-досугового центра села Узынколь Егиндыкольского района
135 078,5
На оплату труда государственных служащих
50 000,0
Целевые трансферты на развитие
64 383,4
в том числе:
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
51 208,4
На увеличение уставного капитала государственного предприятия
13 175,0
Приложение 6 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 6С54-2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2021 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2021 № 7С10-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
71 425,0
Целевые текущие трансферты
71 425,0
в том числе:
Освещение улиц населенных пунктов
4 087,7
Благоустройство населенных пунктов
1 456,0
Устройство, текущий ремонт детских, тренажерных площадок в населенных пунктах
18 492,7
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 701,0
Текущий ремонт отопительной системы административного здания
2 353,9
На ремонт автомобильных дорог
22 648,7
На зимнее содержание внутрипоселковых дорог
798,0
На оплату труда государственных служащих
19 887,0