Есіл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 17 маусымдағы № 72/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 маусымда № 7898 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 111 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 62/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7655 тіркелген, 2020 жылғы 21 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5553160,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 800767 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 13676 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 22559 мың теңге;
трансферттер түсімі - 4716158,3 мың теңге;
2) шығындар - 5976909,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 234 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер - 3976 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 3742 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 5875 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 5875 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 429858,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 429858,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А.Жорабек
Хатшысы С.Агымбаева
"КЕЛICIЛДI"
Есіл ауданының әкімдігі
Есіл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 17 маусымдағы
№ 72/2 шешіміне
1 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 62/2 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атаулар
1
2
3
4
5
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 62/2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 17 июня 2020 года № 72/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 19 июня 2020 года № 7898
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 62/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7655, опубликовано 21 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 5553160,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 800767 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 13676 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 22559 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4716158,3 тысячи тенге;
2) затраты - 5976909,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 234 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 3976 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3742 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 5875 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 5875 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - (- 429858,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 429858,4 тысячи тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии А. Жорабек
Секретарь С.Агымбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Есильского района
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата от 17 июня
2020 года № 72/2
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 62/2
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

5875
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
5875
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-429858,4
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
429858,4
7
Қарыздар түсімі
432032,6
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
432032,6
2
Қарыз алу келісім-шарттары
432032,6
16
Қарыздарды өтеу
3742
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3742
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
3742
Есіл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 17 маусымдағы
№ 72/2 шешіміне
2 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 62/2 шешіміне
4 қосымша
2020 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
950278
Ағымдағы нысаналы трансферттер
619030
оның iшiнде:
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
147880
Еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
71246
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
22113
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
93
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
27040
қоғамдық жұмыстарға
22000
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
9959
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3185
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
4106
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
2664
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
56720
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
25298
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
31422
Ауданның білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
403956
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
72000
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
257533
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
66810
Орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге
7613
Ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
17634
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
17634
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
49560
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
49560
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
327272
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
327272
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға

5875
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
5875
V. Дефицит (профицит) бюджета
-429858,4
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
429858,4
7
Поступление займов
432032,6
01
Внутренние государственные займы
432032,6
2
Договоры займа
432032,6
16
Погашение займов
3742
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3742
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
3742
Приложение 2 к решению
Есильского районного
маслихата от 17 июня
2020 года № 72/2
Приложение 4 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 62/2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2020 год
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
950278
Целевые текущие трансферты
619030
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района
147880
На развитие рынка труда, в том числе:
71246
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
22113
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
93
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
27040
на общественные работы
22000
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
9959
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3185
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
4106
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
2664
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
56720
на выплату государственной адресной социальной помощи
25298
на гарантированный социальный пакет детям
31422
Отдел образования, физической культуры и спорта района
403956
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
72000
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
257533
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
66810
На апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
7613
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района
17634
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
17634
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района
49560
На возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
49560
Целевые трансферты на развитие
327272
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
327272
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда