Жарқайың аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-47/2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қарашадағы № 6С-61/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 қарашада № 8144 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жарқайың аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы №6С-47/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7628 тіркелген, 2020 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4 278 588,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 730066,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11773,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 37539,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3 499 209,4 мың теңге;
2) шығындар - 4 897 918,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 1221,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 3808,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2587,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 68462,3 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 68462,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -689012,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -689012,8 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"7. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 7380,9 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарқайың аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы
К.Байжуманова
Жарқайың аудандық
мәслихатының хатшысы
У.Ахметова
"КЕЛІСІЛДІ"
Жарқайың ауданының әкімдігі
Жарқайың аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 9 қарашадағы
№ 6С-61/2 шешіміне
1 қосымша
Жарқайың аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-47/2 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I.Кірістер

О внесении изменений в решение Жаркаинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 6С-47/2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 9 ноября 2020 года № 6С-61/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 13 ноября 2020 года № 8144
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаркаинского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 6С-47/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7628, опубликовано 15 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 4 278 588,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 730066,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 11773,6 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 37539,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 3 499 209,4 тысяч тенге;
2) затраты - 4 897 918,4 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 1221,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 3808,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2587,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 68462,3 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 68462,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -689012,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -689012,8 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 7380,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Жаркаинского районного маслихата
К.Байжуманова
Секретарь Жаркаинского
районного маслихата
У.Ахметова
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Жаркаинского района
Приложение 1 к решению
Жаркаинского районного
маслихата от 9 ноября
2020 года № 6С-61/2
Приложение 1 к решению
Жаркаинского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-47/2
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
42438,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35839,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
532,7
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
467,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5600,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
67768,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28554,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
39213,8
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
36012,1
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36012,1
02
Қорғаныс
9797,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9797,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5010,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3257,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1530,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1340,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1340,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1340,0
04
Бiлiм беру
3067296,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3011943,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18959,6
003
Жалпы білім беру
1895701,6
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткiзу
10433,9
006
Балаларға қосымша білім беру
53157,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
296329,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анала-рының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
42438,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
35839,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
532,7
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
467,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5600,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
67768,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
28554,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
39213,8
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
36012,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
36012,1
02
Оборона
9797,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9797,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5010,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3257,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1530,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1340,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1340,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1340,0
04
Образование
3067296,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3011943,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18959,6
003
Общеобразовательное обучение
1895701,6
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10433,9
006
Дополнительное образование для детей
53157,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
296329,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

700,0
магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
1720,0
жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
2243,0
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
3405,0
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
2653,0
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға
1652,0
робототехника кабинеттерді сатып алуға
3696,0
бiлiм беру объектілері үшін блокты-модульдік қазандық сатып алуға
30340,8
білім беру объектілері үшін мектеп автобустарын сатып алуға
13065,0
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24798,0
қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
7006,0
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
7467,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
1950,0
мемлекеттік тапсырыс аясында арнайы әлеуметтік қызмет көрсетуге
7000,0
көпбалалы аналар мен көпбалалы отбасылардан шыққан балалардың жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
375,0
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмекті төлеуге
1000,0
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
89727,9
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
20000,0
Жарқайың ауданы Державин қаласының тазарту құрылыстарымен канализациялық желілердің қызмет етуі
69727,9
Нысаналы даму трансферттерi
296 600,8
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
263138,5
Державин қаласының "Молодежный" шағын ауданындағы 60 пәтерлі тұрғын үйді (7 позиция) реконструкциялау
230040,0
Державин қаласының "Молодежный" шағын ауданындағы 60 пәтерлік тұрғын үйге (7-позиция) инженерлік жүйесін салу және абаттандыру
33 098,5
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
33462,3
"Коммунсервис" ШЖҚ МКК жарғылық капиталын ұлғайтуға
33462,3

700,0
на доплату учителям со степенью магистра
1720,0
на доплаты учителям за наставничество молодым учителям
2243,0
на увеличение доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования
3405,0
на увеличение доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования
2653,0
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций среднего образования
1652,0
на приобретение кабинетов робототехники
3696,0
на приобретение блочно-модульных котельных для объектов образования
30340,8
на приобретение школьных автобусов для объектов образования
13065,0
Отдел занятости и социальных программ района
24798,0
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
7006,0
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
7467,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
1950,0
на оказание социальных услуг в рамках государственного заказа
7000,0
на обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей
375,0
На выплату единовременной материальной помощи к 75-летию Победы в Великой Отечественной войне
1000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
89727,9
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
20000,0
Функционирование канализационных сетей с очистными сооружениями города Державинск Жаркаинского района
69727,9
Целевые трансферты на развитие
296 600,8
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
263 138,5
на реконструкцию 60-ти квартирного жилого дома (позиция 7) в микрорайоне Молодежный города Державинск
230040,0
Строительство инженерных сетей и благоустройство к 60-ти квартирному жилому дому (позиция 7) в микрорайоне "Молодежный" города Державинск
33 098,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
33462,3
Увеличение уставного капитала ГКП на ПХВ "Коммунсервис"
33462,3