Жақсы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-50-1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 қазандағы № 6ВС-61-4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 қазанда № 8076 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-50-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7644 тіркелген, 2020 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5163656,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 957184 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5463,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18490 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4182519 мың теңге;
2) шығындар – 5332361 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 158679 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 170549 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11870 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 15280 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 15280 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-342664) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 342664 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 26621,8 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы,
Жақсы аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы
Б.Джанадилов
"КЕЛІСІЛДІ"
Жақсы ауданының әкімдігі
Жақсы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 13 қазандағы
№ 6ВС-61-4 шешіміне
1 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-50-1 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
АТАУЫ
1
2
3
4
5

О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 6С-50-1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 13 октября 2020 года № 6ВС-61-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 октября 2020 года № 8076
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 6С-50-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7644, опубликовано 17 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5163656,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 957184 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5463,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18490 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4182519 тысяч тенге;
2) затраты – 5332361 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 158679 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 170549 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11870 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15280 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 15280 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-342664) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 342664 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 26621,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Секретарь Жаксынского
районного маслихата,
Председатель сессии
Жаксынского районного
маслихата
Б.Джанадилов
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Жаксынского района
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 13 октября
2020 года № 6ВС-61-4
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 6С-50-1
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
1
2
3
4
5

34889,9
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18885,6
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6324
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9680,3
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
22690,7
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15692,7
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
4296
007
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2702
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14140,8
008
Спорт объектілерін дамыту
14140,8
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
30000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30000
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
30000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
43337,8
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
16583,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16583,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7314,7
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
7314,7
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
6522,2
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6180,1
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
342,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12917
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10748
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
2169
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17394,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
17394,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17394,4
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
12
Көлік және коммуникация

34889,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
18885,6
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6324
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9680,3
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
22690,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
15692,7
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4296
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2702
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14140,8
008
Развитие объектов спорта
14140,8
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
30000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30000
019
Развитие теплоэнергетической системы
30000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
43337,8
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
16583,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
16583,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7314,7
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7314,7
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
6522,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
6180,1
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
342,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12917
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10748
004
Организация работ по зонированию земель
2169
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17394,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
17394,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
17394,4
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
12
Транспорт и коммуникации

782568,7
Ағымдағы нысаналы трансферттер
661080,7
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175994,7
жалақына ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
14094
NEETсанатындағы жастарға және аз қамтылған көпбалалы отбасыларға, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсыну үшін
16668
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
804
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
50663,7
Балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
24564
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3185
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
7146
қоғамдық жұмысқа
22000
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
36870
Білім беру бөлімі
465055
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
50827
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
2271
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
231943
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
180014
Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20031
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
20031
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
121488
Ақмола облысы Жақсы ауданы Ешім ауылында таратушы су құбыры желілерін реконструкциялау
121488
Бюджеттік кредиттер
24852,6
оның ішінде:
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
24852,6

782568,7
Целевые текущие трансферты
661080,7
Отдел занятости и социальных программ района
175994,7
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
14094
на представление государственных грантов на реализацию новых бизнес - идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
16668
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
804
на выплату государственной адресной социальной помощи
50663,7
на гарантированный социальный пакет детям
24564
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3185
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
7146
на общественные работы
22000
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
36870
Отдел образования
465055
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
50827
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
2271
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
231943
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
180014
Отдел культуры и развития языков
20031
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
20031
Целевые трансферты на развитие
121488
Реконструкция разводящих водопроводных сетей в селе Ишимское Жаксынского района Акмолинской области
121488
Бюджетные кредиты
24852,6
в том числе:
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
24852,6