Шортанды аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № С-51/2 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2020 жылғы 27 қазандағы № С-65/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 қарашада № 8125 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109, 111 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № С-51/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7620 тіркелген, 2020 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 476 234,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 902 728 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 975,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 30 890 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 522 641,5 мың теңге;
2) шығындар – 7 154 415,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 485 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 107 747 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 55 262 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-730 665,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 730 665,8 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлемдері 72,2 мың теңге сомасында есепке алынсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
А.Хабовский
Шортанды аудандық мәслихатының хатшысы Д.Отаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімдігі
Шортанды аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 27 қазандағы

О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № С-51/2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 27 октября 2020 года № С-65/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 2 ноября 2020 года № 8125
В соответствии со статьями 109, 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № С-51/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7620, опубликовано 10 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 476 234,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 902 728 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 975,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 30 890 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 522 641,5 тысяч тенге;
2) затраты – 7 154 415,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 485 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 107 747 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 55 262 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-730 665,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 730 665,8 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2020 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 72,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Шортандинского районного маслихата
А.Хабовский
Секретарь Шортандинского
районного маслихата
Д.Отаров
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Шортандинского района
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

719541
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
332150
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
387391
Ауданның білім беру бөлімі:
533492,2
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
21019
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
398
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға

719541
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
332150
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
387391
Отдел образования района:
533492,2
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
21019
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
398
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования

241253
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
194476
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
76346,2
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі:
97013,4
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
97013,4
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
250000
соның ішінде:
Ауданның құрылыс бөлімі:
250000
Шортанды ауданының Төңкеріс ауылында сумен жабдықтауды бөлетін желілерді реконструкциялауға
250000
Шортанды аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 27 қазандағы
№ С-65/2 шешіміне
3 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С-51/2 шешіміне
6 қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы

241253
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
194476
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
76346,2
Отдел физической культуры и спорта района:
97013,4
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
97013,4
Целевые трансферты на развитие
250000
в том числе:
Отдел строительства района:
250000
на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис Шортандинского района
250000
Приложение 3 к решению
Шортандинского районного
маслихата № С-65/2
от 27 октября 2020 года
Приложение 6 к решению
Шортандинского районного
маслихата № С-51/2
от 24 декабря 2019 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2020 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего

906428,1
Ағымдағы нысаналы трансферттер
781021,6
соның ішінде:
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі:
30997
қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
12048
қоңыс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге
6503
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
12446
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі:
27561,6
мәдениет объектілерін жөндеуге
2117
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
25444,6
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі:
231907,6
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
73779,6
жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
105012,5
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
53115,5
Ауданның экономика және қаржы бөлімі:
1750
бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
1750
Ауданның білім беру бөлімі:
478026,1
мектептерде IT-сыныптарын ашуға
4330
аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге
13349
аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
20059
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге
2360
мектептерге компьютерлер сатып алуға
11736
робототехника кабинеттерін сатып алуға
3873
ресурстық орталықтарды жарақтандыруға
5010
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға
5118
жаңартылған білім беру мазмұны жағдайында бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге
359824
мектептердің педагог-психологтарына лауазымдық жалақысы мөлшерін ұлғайтуға
2240
жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге
5983
магистр дәрежесі бар мұғалімдерге үшін қосымша ақы төлеуге
3000
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақыны ұлғайтуға
7432
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне дәптер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы төлеуге
4527
бiлiм беру объектілеріне мектеп автобусын сатып алуға

906428,1
Целевые текущие трансферты
781021,6
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района:
30997
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
12048
на субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
6503
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
12446
Отдел культуры и развития языков района:
27561,6
на ремонт объектов культуры
2117
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
25444,6
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района:
231907,6
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
73779,6
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
105012,5
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
53115,5
Отдел экономики и финансов района:
1750
на внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
1750
Отдел образования района:
478026,1
на открытие IT-классов в школах
4330
на обеспечение горячим питанием учащихся школ из малообеспеченных семей
13349
на обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
20059
на внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
2360
на приобретение компьютеров для школ
11736
на приобретение кабинетов робототехники
3873
на оснащение ресурсных центров
5010
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования
5118
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования
359824
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ
2240
на доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления
5983
на доплату учителям со степенью магистра
3000
на увеличение доплаты за классное руководство педагогам организаций начального, основного и общего среднего образования
7432
на увеличение доплаты за проверку тетрадей и письменных работ педагогам начального, основного и общего среднего образования
4527
на приобретение школьного автобуса для объектов образования

13065
мектепке дейінгі және орта білім беру ұйымдарын бейнебақылау жүйелермен қамтамасыз ету
7000
жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге үшін қосымша ақы төлеуге
637,1
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
8483
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі:
10779,3
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
10779,3
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
125406,5
соның ішінде:
Ауданның құрылыс бөлімі:
125406,5
Шортанды ауданының Төңкеріс ауылында сумен жабдықтауды бөлетін желілерді реконструкциялау
35751,4
Шортанды ауданының Шортанды кентінде су құбыры желілерін қайта жаңарту, ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу мен жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
8121,4
Шортанды ауданының Егемен - Гуляй Поле ауылында сумен жабдықтауды бөлетін желілерді қайта жаңарту, ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу мен жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
9517,5
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кентінде 36 пәтерлі үйдің құрылысы (Новая көшесі 2 бойынша)
33380,8
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кентіндегі 36 пәтерлі үйді байлау (Новая көшесі 2 бойынша)
3680,2
"Ақмола облысы Шортанды ауданы Төңкеріс ауылында жеке тұрғын үй құрылысының жаңа учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу" жобасына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу мен жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу. 1. Сумен жабдықтау желілері"
4269,6
"Ақмола облысы Шортанды ауданы Төңкеріс ауылында жеке тұрғын үй құрылысының жаңа учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу" нысаны бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу. 2. Электрмен жабдықтау желілері"
2368,9
"Шортанды ауданы Төңкеріс ауылында 36 пәтерлі тұрғын үйге құрылысы" жобасына, ведомстводан тыс кешенді сараптамадан өтумен жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
3091,9
"Шортанды ауданы Төңкеріс ауылында 36 пәтерлі инженерлік желілерінің құрылысы" жобасына, ведомстводан тыс кешенді сараптамадан өтумен жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
1172,2
"Шортанды ауданы Төңкеріс ауылындағы 36 пәтерлі тұрғын үйге блокты-модульдік қазандық құрылысы" жобасына, ведомстводан тыс кешенді сараптамадан өтумен жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
2640,8
"Ақмола облысы Шортанды ауданының Дамса ауылында орталық қазандық үйі және жылу желілерінің құрылысы" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу

13065
на обеспечение системами видеонаблюдения организаций дошкольного и среднего образования
7000
на доплаты учителям за наставничество молодым учителям
637,1
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
8483
Отдел физической культуры и спорта района:
10779,3
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
10779,3
Целевые трансферты на развитие
125406,5
в том числе:
Отдел строительства района:
125406,5
реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис Шортандинского района
35751,4
разработка проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы, реконструкция водопроводных сетей в поселке Шортанды Шортандинского района
8121,4
разработка проектно-сметной документации с прохождением комплексной вневедомственной экспертизы, реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Егемен – Гуляй Поле Шортандинского района
9517,5
строительство 36-ти квартирного дома в поселке Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (по улице Новая 2)
33380,8
привязка 36-ти квартирного дома в поселке Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (по улице Новая 2)
3680,2
разработка проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы проекта "Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры к новым участкам индивидуального жилищного строительства в селе Тонкерис Шортандинского района Акмолинской области. 1. Сети водоснабжения"
4269,6
разработка проектно-сметной документации по объекту "Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры к новым участкам индивидуального жилищного строительства в селе Тонкерис Шортандинского района Акмолинской области. 2. Сети электроснабжения"
2368,9
разработка проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы проекта "Строительство 36-ти квартирного жилого дома в селе Тонкерис Шортандинского района"
3091,9
разработка проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы проекта "Строительство инженерных сетей к 36-ти квартирному жилому дому в селе Тонкерис Шортандинского района"
1172,2
разработка проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы проекта "Строительство блочно-модульной котельной к 36-ти квартирному жилому дому в селе Тонкерис Шортандинского района"
2640,8
разработка проектно – сметной документации по объекту "Строительство центральной котельной и тепловых сетей в селе Дамса Шортандинского района Акмолинской области"