2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № С-70/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 8304 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 299 655,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 122 411 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 072,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 910 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 149 261,9 мың теңге;
2) шығындар – 6 466 793,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 604,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 87 510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 61 905,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 61 045,7 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 61 045,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-253 787,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 253 787,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.12.2021 № 7С-17/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте 2 471 056 мың теңге сомасында субвенция есепке алынсын.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 123 108 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдері көзделгені есепке алынсын, оның ішінде:
Шортанды кенті – 14 041 мың теңге;
Жолымбет кенті – 9 409 мың теңге;
Дамса ауылдық округі – 11 089 мың теңге;
Новокубанка ауылдық округі – 12 325 мың теңге;
Бозайғыр ауылдық округі – 14 075 мың теңге;
Бектау ауылдық округі – 10 334 мың теңге;
Петровка ауылдық округі – 10 124 мың теңге;
Андреевка ауылдық округі – 7 395 мың теңге;
Раевка ауылдық округі – 10 886 мың теңге;
Пригородный ауылдық округі – 13 914 мың теңге;
Новоселовка ауылдық округі – 9 516 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 87 510 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.11.2021 № 7С-14/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2020 года № С-70/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 января 2021 года № 8304.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 299 655,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 122 411 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 072,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 910 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 149 261,9 тысяч тенге;
2) затраты – 6 466 793,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 604,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 87 510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 61 905,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 61 045,7 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 61 045,7 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-253 787,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 253 787,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.12.2021 № 7С-17/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть в районном бюджете на 2021 год субвенцию в сумме 2 471 056 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов, в сумме 123 108 тысяч тенге, в том числе:
поселок Шортанды – 14 041 тысяч тенге;
поселок Жолымбет – 9 409 тысяч тенге;
Дамсинский сельский округ – 11 089 тысяч тенге;
Новокубанский сельский округ – 12 325 тысяч тенге;
сельский округ Бозайгыр – 14 075 тысяч тенге;
сельский округ Бектау – 10 334 тысяч тенге;
Петровский сельский округ – 10 124 тысяч тенге;
Андреевский сельский округ – 7 395 тысяч тенге;
Раевский сельский округ – 10 886 тысяч тенге;
Пригородный сельский округ – 13 914 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 9 516 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2021 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 87 510 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2021 № 7С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2021).

5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуге 61 905,8 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.11.2021 № 7С-14/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу 67,7 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.11.2021 № 7С-14/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер, облыстық мәслихатпен келiсiлген тiзбеге сәйкес есепке алынсын.
8. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.11.2021 № 7С-14/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 4 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 6 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
11-1. 2021 жылдың 1 қаңтарында қалыптасқан жағдай бойынша аудандық бюджетте 228 205,7 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 11-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 05.03.2021 № 7С-2/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.11.2021 № 7С-14/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
А.Хабовский
Шортанды аудандық мәслихатының хатшысы Д.Отаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімдігі
Шортанды аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы

5. Учесть в районном бюджете на 2021 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 61 905,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2021 № 7С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Учесть в районном бюджете на 2021 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 67,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2021 № 7С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Учесть специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с областным маслихатом.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2021 № 7С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
10. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
11. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты за счет средств местного бюджета, согласно приложению 6.
11-1. Учесть в районном бюджете свободные остатки бюджетных средств в сумме 228 205,7 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2021 года.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 05.03.2021 № 7С-2/2 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2021 № 7С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Шортандинского районного маслихата
А.Хабовский
Секретарь Шортандинского районного маслихата Д.Отаров
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Шортандинского района
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

282,6
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
282,6
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
900
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
900
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
900
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
277185,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7896,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7896,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7896,8
2
Әлеуметтiк көмек
208808,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
208808,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
79067,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39774
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33502,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
652
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
17206,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38606,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
60480,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60480,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30885,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
306
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8524,4
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
15445
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5319
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1572123,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
868319,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

282,6
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
282,6
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
900
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
900
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
900
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
277185,5
1
Социальное обеспечение
7896,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7896,8
005
Государственная адресная социальная помощь
7896,8
2
Социальная помощь
208808,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
208808,5
002
Программа занятости
79067,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39774
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33502,1
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
652
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
17206,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38606,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
60480,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60480,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30885,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
306
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8524,4
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15445
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5319
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1572123,4
1
Жилищное хозяйство
868319,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

960
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
54841
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14178
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14178
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32512
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32512
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
8151
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8151
02
Қорғаныс
13601
1
Әскери мұқтаждар
8401
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8401
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8401
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5200
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5200
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
200
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
103262
2
Әлеуметтiк көмек
76138
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76138
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33276
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
965
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
17597
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
20300
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
27124
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27124
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

960
9
Прочие государственные услуги общего характера
54841
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14178
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
14178
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32512
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
32512
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
8151
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
8151
02
Оборона
13601
1
Военные нужды
8401
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8401
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8401
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5200
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5200
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
200
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
103262
2
Социальная помощь
76138
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76138
002
Программа занятости
4000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33276
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
965
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17597
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
20300
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
27124
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27124
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

№ С-70/2 шешіміне
4 қосымша
2021 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 22.12.2021 № 7С-17/3 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
477999,8
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
6259
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға

маслихата № С-70/2
от 24 декабря 2020 года
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2021 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22.12.2021 № 7С-17/3 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
477999,8
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
6259
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами

6666,3
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге
1858,1
мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуды қамтамасыз етуге
2024,8
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына ламазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
18456
жаңа бизнес-идеяларды, оның ішінде NEET санатындағы жастарды, аз қамтылған көп балалы отбасы мүшелерін, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерді іске асыруға арналған мемлекеттік гранттарды ұсынуға
15168,4
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
3484,2
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар тәжірибесіне
16484
қоғамдық жұмыстар
26640
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
15445
стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
12028
Ақмола облысы Шортанды ауданы Бозайғыр ауылдық округі Ключи ауылының кірме жолын күрделі жөндеуге
289157
Новоселовка ауылының көше-жол желісін орташа жөндеуге
63000
дене шынықтыру және спорт саласындағы медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға
1329
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
947434
оның ішінде:
Шортанды ауданы Төңкеріс ауылында сумен жабдықтаудың таратушы желілерін реконструкциялау
285871
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кенті (Новая көшесі 2) мекенжайы бойынша 36 пәтерлі үйдің құрылысы (байлау) (халықтың әлеуметтік осал топтарына арналған тұрғын үй құрылысына)
176946
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кенті (Новая көшесі 2) мекенжайы бойынша 36 пәтерлі үйдің құрылысы (байлау) (аз қамтылған көпбалалы отбасыларға арналған тұрғын үй құрылысына)
85680
Ақмола облысы Шортанды ауданы Төңкеріс ауылында жеке тұрғын үй құрылысының жаңа учаскелері үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысы. 2. Электрмен жабдықтау желілері
170305
Ақмола облысы Шортанды ауданы Төңкеріс ауылында жеке тұрғын үй құрылысының жаңа учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу. 1. Сумен жабдықтау желісі

6666,3
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1858,1
на обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2024,8
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
18456
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
15168,4
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
3484,2
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
16484
общественные работы
26640
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15445
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
12028
на капитальный ремонт подъездной дороги в селе Ключи сельского округа Бозайгыр Шортандинского района Акмолинской области
289157
на средний ремонт улично-дорожной сети в селе Новоселовка
63000
на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
1329
Целевые трансферты на развитие
947434
в том числе:
реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис Шортандинского района
285871
строительство 36-ти квартирного дома по адресу: поселок Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (улица Новая 2) (привязка) (на строительство жилья для социально уязвимых слоев населения)
176946
строительство 36-ти квартирного дома по адресу: поселок Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (улица Новая 2) (привязка) (на строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей)
85680
строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к новым участкам индивидуального жилищного строительства в селе Тонкерис Шортандинского района Акмолинской области. 2. Сети электроснабжения
170305
строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к новым участкам индивидуального жилищного строительства в селе Тонкерис Шортандинского района Акмолинской области. 1. Сети водоснабжения

5535,2
қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) шығындарын өтеу бойынша субсидиялауға
3555
мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаториялық-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуды қамтамасыз етуге
3878,1
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
700,1
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
123617,9
жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
340615,1
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
39117
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
12573
мәдениет объектілерін жөндеуге
12880
спорт объектілерін күрделі жөндеуге
107942,6
спорт объектілерінің спорт алаңдарын орнатуға
20956
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жөндеуге
81146,1
егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды әзірлеуге
16998,8
көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
2188
мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
60000
"Күміс алқа" және "Алтын алқа" медальдары бар көп балалы аналарға, сондай-ақ, арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға бір жолғы әлеуметтік көмек төлеуге
4682,2
Чернобыль атом электр станциясындағы аппатың сылдарларын жоюға қатысушылар мен мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
574,6
сыбайлас жемқорлыққа қарсы тақырып бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
500
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекетті гранттар ұсынуға
3500,4
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
583,4
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
145,9
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
411076
оның ішінде:
Шортанды ауданы Дамса ауылында жылу желілері бар қазандық құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
4026,9
Шортанды ауданы әкімдігінің жанындағы "Шортанды Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға
51000
Шортанды ауданы Бозайғыр ауылдың жаңа учаскелерінде су құбыры желілерінің құрылысына

5535,2
на субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
3555
на обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3878,1
в рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" на мероприятие "Первое рабочее место"
700,1
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
123617,9
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
340615,1
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
39117
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
12573
на ремонт объектов культуры
12880
на капитальный ремонт объектов спорта
107942,6
на установку спортивных площадок объектов спорта
20956
на ремонт системы водоснабжения и водоотведения
81146,1
на разработку генеральных планов с проектом детальной планировки
16998,8
на увеличение размера подъемного пособия
2188
на оплату труда государственных служащих
60000
на выплату единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденными подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", и многодетным матерям, имеющих от 4-х и более детей до 18 лет
4682,2
на выплату единовременной социальной помощи участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции
574,6
на размещение государственного социального заказа на антикоррупционную тематику
500
в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства "Енбек" на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
3500,4
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию 30-летия Дня Независимости Республики Казахстан
583,4
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию 30-летия Дня Независимости Республики Казахстан
145,9
Целевые трансферты на развитие
411076
в том числе:
на разработку проектно-сметной документации на строительство котельной с тепловыми сетями в селе Дамса Шортандинского района
4026,9
на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Шортанды Су" при акимате Шортандинского района
51000
на строительство водопроводных сетей на новых участках села Бозайгыр Шортандинского района

53834
Шортанды ауданы Раевка ауылында су тарту ұңғымаларының және су тартқыштарының құрылысына
120140,1
Шортанды ауданы Егемен ауылында - Гуляй Поле ауылында сумен жабдықтаудың таратушы желілерін реконструкциялауға
1000
"Шортанды ауданы Ключи ауылы су тартқышы және сумен жабдықтаудың таратушы желілерінің құрылысы" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
9000
"Шортанды ауданы Новографское ауылы сумен жабдықтаудың блок-модульдік қондырғысының құрылысы" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
4874,1
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кентінде 36 пәтерлі тұрғын үй құрылысына (Новая 2 көшесі бойынша)
59621,5
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кентінде 36 пәтерлі тұрғын үйге инженерлік желілер құрылысына (Новая 2 көшесі бойынша)
67706,8
Ақмола облысы, Шортанды ауданы, Төңкеріс ауылында жеке тұрғын үй құрылысының жаңа учаскелері үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысы. 2. Электрмен жабдықтау желілері
17021,6
Ақмола облысы, Шортанды ауданы, Төңкеріс ауылында жеке тұрғын үй құрылысының жаңа учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысы. 1. Су құбыры желісі
22851
Шортанды аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С-70/2 шешіміне
6 қосымша
2021 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.11.2021 № 7С-14/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
238789,3
оның ішінде:
Раевка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
1917,9
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
300
Дамса ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
4500
Андреевка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
2811
Бектау ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
1500
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
9950
Шортанды кентінде көшелерді жарықтандыруға
7400
Шортанды кентінде санитарияны қамтамасыз етуге
3185,8
Бозайғыр ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
2000
Раевка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1458,5
Дамса ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
2000
Петровка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
500
Шортанды кентін абаттандыруға
59265,3
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
496,4
Дамса ауылдық округін абаттандыруға
21291,7
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға

53834
на строительство водозаборных скважин и водовода в селе Раевка Шортандинского района
120140,1
на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Егемен – селе Гуляй Поле Шортандинского района
1000
на разработку проектно-сметной документации по объекту "Строительство водовода и разводящих сетей водоснабжения села Ключи Шортандинского района"
9000
на разработку проектно-сметной документации по объекту "Строительство блок-модульной установки водоснабжения села Новографское Шортандинского района"
4874,1
на строительство 36 - ти квартирного жилого дома в поселке Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (по улице Новая 2)
59621,5
на строительство инженерных сетей к 36 – ти квартирному жилому дому в поселке Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (по улице Новая 2)
67706,8
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к новым участкам индивидуального жилищного строительства в селе Тонкерис Шортандинского района Акмолинской области. 2. Сети электроснабжения
17021,6
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к новым участкам индивидуального жилищного строительства в селе Тонкерис Шортандинского района Акмолинской области. 1. Сети водоснабжения
22851
Приложение 6 к решению
Шортандинского районного
маслихата № С-70/2
от 24 декабря 2020 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2021 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2021 № 7С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
238789,3
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Раевского сельского округа
1917,9
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
300
на освещение улиц в населенных пунктах Дамсинского сельского округа
4500
на освещение улиц в населенных пунктах Андреевского сельского округа
2811
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бектау
1500
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
9950
на освещение улиц в поселке Шортанды
7400
на обеспечение санитарии в поселке Шортанды
3185,8
на обеспечение санитарии в сельском округе Бозайгыр
2000
на обеспечение санитарии в Раевском сельском округе
1458,5
на обеспечение санитарии в Дамсинском сельском округе
2000
на обеспечение санитарии в Петровском сельском округе
500
на благоустройство поселка Шортанды
59265,3
на благоустройство Пригородного сельского округа
496,4
на благоустройство Дамсинского сельского округа
21291,7
на благоустройство Новоселовского сельского округа

1300
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
5400
Жолымбет кентін абаттандыруға
3737
Бозайгыр ауылдық округін абаттандыруға
1577,2
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
420
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға
4831,4
Петровка ауылдық округін абаттандыруға
7700
Бектау ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3030
Бозайғыр ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
9241
Дамса ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
5256
Шортанды кенті автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
10000
Пригородный ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4758
Новоселовка ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2400
Жолымбет кенті автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2900
Раевка ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2800
Новокубанка ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2400
Петровка ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2800
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
1518,4
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2199,9
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
14338
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2493,7
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
1059,4
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
1075,4
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
421,4
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
7099,5
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
4732,6
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8130,5
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4325,3
Новокубанка ауылдық округінің әкімдігі үшін қызметтік автомобиль сатып алуға
2140
Новоселовка ауылдық округі әкімі аппаратының күрделі шығыстарына
128

1300
на благоустройство сельского округа Бектау
5400
на благоустройство поселка Жолымбет
3737
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
1577,2
на благоустройство Раевского сельского округа
420
на благоустройство Новокубанского сельского округа
4831,4
на благоустройство Петровского сельского округа
7700
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
3030
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
9241
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Дамсинского сельского округа
5256
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
10000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
4758
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
2400
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Жолымбет
2900
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
2800
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
2400
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
2800
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
1518,4
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
2199,9
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
14338
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
2493,7
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
1059,4
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
1075,4
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
421,4
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
7099,5
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
4732,6
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
8130,5
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
4325,3
на приобретение служебного автомобиля для акимата Новокубанского сельского округа
2140
на капитальные расходы Новоселовского сельского округа
128