2021-2023 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № С-71/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 18 қаңтарда № 8327 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Шортанды кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 183 687,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 465 мың теңге;
трансферттер түсімі – 149 222,6 мың теңге;
2) шығындар – 188 493 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4 805,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 805,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 14.04.2021 № 7С-4/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.07.2021 № 7С-9/4 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 7С-15/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2021-2023 жылдарға арналған Жолымбет кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 990,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12 700 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 290,6 мың теңге;
2) шығындар – 37 490,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-500) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 500 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 14.04.2021 № 7С-4/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.07.2021 № 7С-9/4 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 7С-15/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

О бюджетах поселков, сельских округов на 2021-2023 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2020 года № С-71/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 18 января 2021 года № 8327.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Шортанды на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 183 687,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34 465 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 149 222,6 тысяч тенге;
2) затраты – 188 493 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-4 805,4) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 805,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2021 № 7С-4/2 (вводится в действие с 01.01.2021); с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.07.2021 № 7С-9/4 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 7С-15/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить бюджет поселка Жолымбет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 990,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 290,6 тысяч тенге;
2) затраты – 37 490,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-500) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2021 № 7С-4/2 (вводится в действие с 01.01.2021); с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.07.2021 № 7С-9/4 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 7С-15/2 (вводится в действие с 01.01.2021).

5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-900) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 900 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 14.04.2021 № 7С-4/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.07.2021 № 7С-9/4 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 7С-15/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2021-2023 жылдарға арналған Новоселовка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 403,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 903,4 мың теңге;
2) шығындар – 17 903,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-500) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 500 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 14.04.2021 № 7С-4/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.07.2021 № 7С-9/4 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2021 № 7С-15/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2021 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 123 108 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдері есепке алынсын, оның ішінде:
Шортанды кенті – 14 041 мың теңге;
Жолымбет кенті – 9 409 мың теңге;
Дамса ауылдық округі – 11 089 мың теңге;
Новокубанка ауылдық округі – 12 325 мың теңге;
Бозайғыр ауылдық округі – 14 075 мың теңге;
Бектау ауылдық округі – 10 334 мың теңге;
Петровка ауылдық округі – 10 124 мың теңге;
Андреевка ауылдық округі – 7 395 мың теңге;
Раевка ауылдық округі – 10 886 мың теңге;
Пригородный ауылдық округі – 13 914 мың теңге;
Новоселовка ауылдық округі – 9 516 мың теңге.
13. 2021 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 34 қосымшаға сәйкес есепке алынсын
14. 2021 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінде аудаңдық бюджеттен нысаналы трансферттер 35 қосымшаға сәйкес есепке алынсын
14-1. 2021 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 36 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.

5) дефицит (профицит) бюджета – (-900) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 900 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2021 № 7С-4/2 (вводится в действие с 01.01.2021); с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.07.2021 № 7С-9/4 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 7С-15/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Утвердить бюджет Новоселовского сельского округа на 2021-2023 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 403,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 903,4 тысяч тенге;
2) затраты – 17 903,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-500) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 500 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2021 № 7С-4/2 (вводится в действие с 01.01.2021); с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.07.2021 № 7С-9/4 (вводится в действие с 01.01.2021); от 26.11.2021 № 7С-15/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Учесть объемы бюджетных субвенций на 2021 год, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов в сумме 123 108 тысяч тенге, в том числе:
поселок Шортанды – 14 041 тысяч тенге;
поселок Жолымбет – 9 409 тысяч тенге;
Дамсинский сельский округ – 11 089 тысяч тенге;
Новокубанский сельский округ – 12 325 тысяч тенге;
сельский округ Бозайгыр – 14 075 тысяч тенге;
сельский округ Бектау – 10 334 тысяч тенге;
Петровский сельский округ – 10 124 тысяч тенге;
Андреевский сельский округ – 7 395 тысяч тенге;
Раевский сельский округ – 10 886 тысяч тенге;
Пригородный сельский округ – 13 914 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 9 516 тысяч тенге.
13. Учесть в бюджетах поселков, сельских округов на 2021 год целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 34.
14. Учесть в бюджетах поселков, сельских округов на 2021 год целевые трансферты из районного бюджета, согласно приложению 35.
14-1. Учесть в бюджетах поселков, сельских округов целевые трансферты из областного бюджета на 2021 год, согласно приложению 36.

Ескерту. Шешім 14-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.07.2021 № 7С-9/4 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық
мәслихатының сессия
төрайымы
Г.Муканова
Шортанды аудандық
мәслихатының хатшысы
Д.Отаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімдігі
Шортанды аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы

Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.07.2021 № 7С-9/4 (вводится в действие с 01.01.2021).
15. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Шортандинского районного
маслихата
Г.Муканова
Секретарь Шортандинского
районного маслихата
Д.Отаров
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Шортандинского района
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

1300
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
5400
Жолымбет кентін абаттандыруға
3737
Бозайғыр ауылдық округін абаттандыруға
1577,2
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
420
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға
4831,4
Петровка ауылдық округін абаттандыруға
7700
Бектау ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
3030
Бозайғыр ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
9241
Дамса ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
5256
Шортанды кенті автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
10000
Пригородный ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4758
Новоселовка ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2400
Жолымбет кенті автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2900
Раевка ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2800
Новокубанка ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2400
Петровка ауылдық округі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2800
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
1518,4
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2199,9
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
14338
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
2493,7
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
1059,4
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
1075,4
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
421,4
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
7099,5
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
4732,6
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8130,5
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4325,3
Новокубанка ауылдық округінің әкімдігі үшін қызметтік автомобиль сатып алуға
2140
Новоселовка ауылдық округі әкімі аппаратының күрделі шығыстарына
128
Шортанды аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ С-71/2 шешіміне
36 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 36-қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.07.2021 № 7С-9/4 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 7С-15/2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
103570,7
оның ішінде:
спорт объектілерінің спорт алаңдарын орнатуға, оның ішінде:
5556
Бозайғыр ауылында спорт алаңын орнатуға
5556
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде:
15400
Раевка ауылында спорт алаңын орнатуға
15400
елді мекендерді абаттандыруға, оның ішінде:

1300
на благоустройство сельского округа Бектау
5400
на благоустройство поселка Жолымбет
3737
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
1577,2
на благоустройство Раевского сельского округа
420
на благоустройство Новокубанского сельского округа
4831,4
на благоустройство Петровского сельского округа
7700
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
3030
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
9241
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Дамсинского сельского округа
5256
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
10000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
4758
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
2400
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Жолымбет
2900
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
2800
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
2400
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
2800
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
1518,4
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
2199,9
на содержание аппарата Дамсинского сельского округа
14338
на содержание аппарата Пригородного сельского округа
2493,7
на содержание аппарата Новоселовского сельского округа
1059,4
на содержание аппарата Андреевского сельского округа
1075,4
на содержание аппарата Новокубанского сельского округа
421,4
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
7099,5
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
4732,6
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
8130,5
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
4325,3
на приобретение служебного автомобиля для акимата Новокубанского сельского округа
2140
на капитальные расходы аппарата акима Новоселовского сельского округа
128
Приложение 36 к решению
Шортандинского районного
маслихата № С-71/2
от 25 декабря 2020 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2021 год
Сноска. Решение дополнено приложением 36 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.07.2021 № 7С-9/4 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 26.11.2021 № 7С-15/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
103570,7
в том числе:
на установку спортивных площадок объектов спорта, в том числе:
5556
на установку спортивной площадки в селе Бозайгыр
5556
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
15400
на установку спортивной площадки в селе Раевка
15400
на благоустройство населенных пунктов, в том числе:

52414,7
Шортанды кентінде 30 лет Победы көшесі мен Александр Пушкин көшесі бойынша жүргінші жолды ағымдағы жөндеуге
25000
Шортанды кентінде Феликс Дзержинский көшесі 2А бойынша балалар ойын алаңын орнатуға
10000
Шортанды кентінде Михаил Лермонтов көшесі 18 бойынша балалар ойын алаңын орнатуға
7900
Научный кентінде Мерей көшесі бойынша балалар ойын алаңын орнатуға
9514,7
мемлекеттік қызметшілердің еңбектеріне ақы төлеуге, оның ішінде:
30200
Шортанды кенті әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақысын төлеуге
5000
Жолымбет кенті әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақысые төлеуге
3000
Дамса ауылдық округі әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақысын төлеуге
3000
Новокубанка ауылдық округі әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақысын төлеуге
3500
Андреевка ауылдық округі әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақысын төлеуге
3000
Петровка ауылдық округі әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақысын төлеуге
3000
Раевка ауылдық округі әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақысын төлеуге
2700
Пригородный ауылдық округі әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақысын төлеуге
1500
Новоселовка ауылдық округі әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақысын төлеуге
1500
Бозайғыр ауылдық округі әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақысын төлеуге
1000
Бектау ауылдық округі әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілерінің еңбек ақысын төлеуге
3000

52414,7
на текущий ремонт тротуара в поселке Шортанды по улице 30 лет Победы и улице Александра Пушкина
25000
на устройство детской игровой площадки в поселке Шортанды по улице Феликса Дзержинского 2А
10000
на устройство детской игровой площадки в поселке Шортанды по улице Михаила Лермонтова 18
7900
на устройство детской игровой площадки в поселке Научный по улице Мерей
9514,7
на оплату труда государственных служащих, в том числе:
30200
на оплату труда государственных служащих аппарата акима поселка Шортанды
5000
на оплату труда государственных служащих аппарата акима поселка Жолымбет
3000
на оплату труда государственных служащих аппарата акима Дамсинского сельского округа
3000
на оплату труда государственных служащих аппарата акима Новокубанского сельского округа
3500
на оплату труда государственных служащих аппарата акима Андреевского сельского округа
3000
на оплату труда государственных служащих аппарата акима Петровского сельского округа
3000
на оплату труда государственных служащих аппарата акима Раевского сельского округа
2700
на оплату труда государственных служащих аппарата акима Пригородного сельского округа
1500
на оплату труда государственных служащих аппарата акима Новоселовского сельского округа
1500
на оплату труда государственных служащих аппарата акима сельского округа Бозайгыр
1000
на оплату труда государственных служащих аппарата акима сельского округа Бектау
3000