Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 26 ақпандағы № 508 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 ақпанда № 6833 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6565 тіркелген 2019 жылғы 20 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 1-тармақта:
1) тармақшада:
кірістер –
"223 174 852,5" сандары "223 536 274,3" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
салықтық емес түсімдер –
"3 092 139" сандары "4 092 139" сандарымен ауыстырылсын;
трансфеттер түсімі –
"179 031 758,5" сандары "178 393 180,3" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
шығындар –
"227 687 354,3" сандары "230 052 380,4" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
бюджет тапшылығы (профициті) –
"- 7 220 406,6" сандары "-9 224 010,9" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
"7 220 406,6" сандары "9 224 010,9" сандарымен ауыстырылсын;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –

О внесении изменений и дополнения в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 26 февраля 2020 года № 508. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 февраля 2020 года № 6833. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6565, опубликованное 20 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнение:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы –
цифры "223 174 852,5" заменить цифрами "223 536 274,3", в том числе:
неналоговые поступления –
цифры "3 092 139" заменить цифрами "4 092 139";
поступления трансфертов –
цифры "179 031 758,5" заменить цифрами "178 393 180,3";
в подпункте 2):
затраты –
цифры "227 687 354,3" заменить цифрами "230 052 380,4";
в подпункте 5):
дефицит (профицит) бюджета –
цифры "-7 220 406,6" заменить цифрами "-9 224 010,9";
в подпункте 6):
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
цифры "7 220 406,6" заменить цифрами "9 224 010,9";
используемые остатки бюджетных средств –

"12 501,7" сандары "2 016 106" сандарымен ауыстырылсын;
10-тармақта:
келесі мазмұндағы 8-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"8-1) әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге;".
2. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
А. Есеркепов
Облыстық мәслихаттың хатшысы С. Калдыгулова

цифры "12 501,7" заменить цифрами "2 016 106";
пункт 10:
дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) предоставление жилищных сертификатов, как социальную поддержку;".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
областного маслихата
А. Есеркепов
Секретарь областного маслихата С. Калдыгулова

700 999
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1 139 172
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 139 172
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 139 172
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
16 822 478
1
Ауыл шаруашылығы
12 813 119
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
12 485 687
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
135 344
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
480 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 325
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
455 624
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
910
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
61 772
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 685
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 046
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 091 438
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 952 059
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
18 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
31 572
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 363 213
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
119 475
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру

700 999
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
1 139 172
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 139 172
071
Развитие газотранспортной системы
1 139 172
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
16 822 478
1
Сельское хозяйство
12 813 119
255
Управление сельского хозяйства области
12 485 687
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
135 344
002
Субсидирование развития семеноводства
480 000
003
Капитальные расходы государственного органа
11 325
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
455 624
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов
910
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
61 772
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 685
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 046
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 091 438
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 952 059
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
18 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
31 572
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 363 213
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
119 475
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

170 262
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
65 000
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
247 747
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
247 747
9
Басқалар
5 104 869
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 728 158
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 728 158
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
205 864
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
205 864
257
Облыстың қаржы басқармасы
882 862
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
882 862
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
185 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
185 000
261
Облыстың білім басқармасы
362 612
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
362 612
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
71 616
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
71 616
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
202 041
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 923
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 700
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
133 418
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 426 716
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 426 716
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
40 000
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
40 000
14
Борышқа қызмет көрсету
31 449
1
Борышқа қызмет көрсету
31 449

170 262
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
65 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
247 747
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
247 747
9
Прочие
5 104 869
253
Управление здравоохранения области
1 728 158
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 728 158
256
Управление координации занятости и социальных программ области
205 864
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
205 864
257
Управление финансов области
882 862
012
Резерв местного исполнительного органа области
882 862
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
185 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
185 000
261
Управление образования области
362 612
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
362 612
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
71 616
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
71 616
280
Управление индустриально-инновационного развития области
202 041
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
65 923
003
Капитальные расходы государственного органа
2 700
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
133 418
285
Управление физической культуры и спорта области
1 426 716
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 426 716
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
40 000
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
40 000
14
Обслуживание долга
31 449
1
Обслуживание долга
31 449

257
Облыстың қаржы басқармасы
31 449
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
27 475
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 974
15
Трансферттер
42 097 042,1
1
Трансферттер
42 097 042,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
42 097 042,1
007
Субвенциялар
39 304 000
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
5 254,8
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 000 000
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
787 787,3
III. Таза бюджеттік кредит беру
2 707 904,8
Бюджеттік кредиттер
12 820 897
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 095 795
1
Тұрғын үй шаруашылығы
7 095 795
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
95 795
087
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін кредиттеу
95 795
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 000 000
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
7 000 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
4 808 990
1
Ауыл шаруашылығы
3 721 229
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
3 721 229
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
3 721 229
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
1 087 761
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 087 761
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
1 087 761
13
Басқалар
916 112
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
916 112
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
916 112
069
Облыстық орталықтарда, моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру

257
Управление финансов области
31 449
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
27 475
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 974
15
Трансферты
42 097 042,1
1
Трансферты
42 097 042,1
257
Управление финансов области
42 097 042,1
007
Субвенции
39 304 000
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
5 254,8
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
2 000 000
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
787 787,3
III. Чистое бюджетное кредитование
2 707 904,8
Бюджетные кредиты
12 820 897
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 095 795
1
Жилищное хозяйство
7 095 795
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
95 795
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
95 795
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 000 000
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
7 000 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
4 808 990
1
Сельское хозяйство
3 721 229
255
Управление сельского хозяйства области
3 721 229
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
3 721 229
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1 087 761
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 087 761
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 087 761
13
Прочие
916 112
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
916 112
275
Управление предпринимательства области
916 112
069
Кредитование на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах