Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2020 жылғы 31 наурыздағы № 522 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 3 сәуірде № 6955 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6565 тіркелген 2019 жылғы 20 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақта:
1) тармақшада:
кірістер –
"223 536 274,3" сандары "220 862 474,3" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
салықтық түсімдер –
"41 050 955" сандары "39 950 955" сандарымен ауыстырылсын;
салықтық емес түсімдер –
"4 092 139" сандары "2 518 339" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
шығындар –
"230 052 380,4" сандары "227 118 258,4" сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
таза бюджеттік кредиттеу –
"2 707 904,8" сандары "38 090 352,8" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –
"12 820 897" сандары "48 203 345" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
бюджет тапшылығы (профициті) –
"-9 224 010,9" сандары "-44 346 136,9" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
"9 224 010,9" сандары "44 346 136,9" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
қарыздар түсімі –
"12 820 897" сандары "47 943 023" сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 9-2 тармағымен толықтырылсын:
"9-2. Облыстық бюджетте Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін қарыздар түсімі көзделсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
10-тармақта:
келесі мазмұндағы 8-2) тармақшасымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 31 марта 2020 года № 522. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 3 апреля 2020 года № 6955. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6565, опубликованное 20 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы –
цифры "223 536 274,3" заменить цифрами "220 862 474,3", в том числе:
налоговые поступления –
цифры "41 050 955" заменить цифрами "39 950 955";
неналоговые поступления –
цифры "4 092 139" заменить цифрами "2 518 339";
в подпункте 2):
затраты –
цифры "230 052 380,4" заменить цифрами "227 118 258,4";
в подпункте 3):
чистое бюджетное кредитование –
цифры "2 707 904,8" заменить цифрами "38 090 352,8", в том числе:
бюджетные кредиты –
цифры "12 820 897" заменить цифрами "48 203 345";
в подпункте 5):
дефицит (профицит) бюджета –
цифры "-9 224 010,9" заменить цифрами "-44 346 136,9";
в подпункте 6):
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
цифры "9 224 010,9" заменить цифрами "44 346 136,9", в том числе:
поступления займов –
цифры "12 820 897" заменить цифрами "47 943 023";
дополнить пунктом 9-2 следующего содержания:
"9-2. Учесть в областном бюджете поступление займов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата области.";
пункт 10 дополнить подпунктом 8-2) следующего содержания:

"8-2) төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге;";
11-тармақта:
"882 862" сандары "4 182 862" сандарымен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
cессия төрағасы, мәслихат хатшысы
С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2020 жылғы 31 наурыздағы № 522 шешіміне қосымша

"8-2) обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения;";
в пункте 11:
цифры "882 862" заменить цифрами "4 182 862".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии,
секретарь областного маслихата
С. КАЛДЫГУЛОВА
Приложение к решению областного маслихата от 31 марта 2020 года № 522

455 624
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
910
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
61 772
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 685
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 793
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 091 438
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 952 059
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
18 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
31 572
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 363 213
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
119 475
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
308 000
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
103 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
42 295
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
42 295
719
Облыстың ветеринария басқармасы
285 137
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 354
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
121 432
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 196
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

455 624
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов
910
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
61 772
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 685
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 793
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 091 438
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 952 059
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
18 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
31 572
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 363 213
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
119 475
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
308 000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
103 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
42 295
020
Развитие объектов сельского хозяйства
42 295
719
Управление ветеринарии области
285 137
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
31 354
003
Капитальные расходы государственного органа
121 432
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 196
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)

205 864
257
Облыстың қаржы басқармасы
4 182 862
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
4 182 862
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
185 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
185 000
261
Облыстың білім басқармасы
362 612,3
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
362 612,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
71 616
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
71 616
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
196 607
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 107
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
131 500
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 426 716
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 426 716
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
40 000
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
40 000
14
Борышқа қызмет көрсету
31 449
1
Борышқа қызмет көрсету
31 449
257
Облыстың қаржы басқармасы
31 449
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
27 475
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 974
15
Трансферттер
42 097 042,1
1
Трансферттер
42 097 042,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
42 097 042,1
007
Субвенциялар
39 304 000
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
5 254,8
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 000 000
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

205 864
257
Управление финансов области
4 182 862
012
Резерв местного исполнительного органа области
4 182 862
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
185 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
185 000
261
Управление образования области
362 612,3
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
362 612,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
71 616
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
71 616
280
Управление индустриально-инновационного развития области
196 607
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
65 107
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
131 500
285
Управление физической культуры и спорта области
1 426 716
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 426 716
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
40 000
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
40 000
14
Обслуживание долга
31 449
1
Обслуживание долга
31 449
257
Управление финансов области
31 449
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
27 475
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 974
15
Трансферты
42 097 042,1
1
Трансферты
42 097 042,1
257
Управление финансов области
42 097 042,1
007
Субвенции
39 304 000
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
5 254,8
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
2 000 000
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан