Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 қазандағы № 562 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 қазанда № 7547 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6565 тіркелген 2019 жылғы 20 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 234 836 989,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 213 275 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 567 268 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 196 056 446,1 мың теңге;
2) шығындар – 243 411 733,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33 014 266,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 322 235,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 307 969,2 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 41 589 010,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 41 589 010,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 47 943 023 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 370 118,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 016 106 мың теңге.";
10-тармақ:
3-1), 9-1), 12-1) мазмұндағы тармақшалармен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 15 октября 2020 года № 562. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 октября 2020 года № 7547. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6565, опубликованное 20 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 234 836 989,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36 213 275 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 567 268 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 196 056 446,1 тысяч тенге;
2) затраты – 243 411 733,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33 014 266,5 тысяч тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 44 322 235,7 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 11 307 969,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 41 589 010,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 41 589 010,9 тысяч тенге;
поступление займов – 47 943 023 тысячи тенге;
погашение займов – 8 370 118,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 016 106 тысяч тенге.";
пункт 10:
дополнить подпунктами 3-1), 9-1), 12-1) следующего содержания:

"3-1) жалпы білім беру;";
"9-1) халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;";
"12-1) мәдениет объектілерін дамыту;";
17) тармақшасы алынып тасталсын.
2. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
А. Айтжанов
Облыстық мәслихаттың хатшысы С. Калдыгулова

"3-1) общеобразовательное обучение;";
"9-1) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;";
"12-1) развитие объектов культуры;";
подпункт 17) исключить.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
областного маслихата
А. Айтжанов
Секретарь областного маслихата С. Калдыгулова

22 381 587,6
1
Ауыл шаруашылығы
20 791 927,6
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
19 666 790,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
139 882
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
522 600
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 735
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
455 624
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
910
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
521
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 685
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 793
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 527 548
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
800 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 352 059
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
18 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
31 572
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 973 452
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
337 185
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
100 000
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау

22 381 587,6
1
Сельское хозяйство
20 791 927,6
255
Управление сельского хозяйства области
19 666 790,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
139 882
002
Субсидирование развития семеноводства
522 600
003
Капитальные расходы государственного органа
3 735
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
455 624
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов
910
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
521
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 685
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 793
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 527 548
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов агропромышленного комплекса
800 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
10 352 059
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
18 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
31 572
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 973 452
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
337 185
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
100 000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

1 380
008
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 220 083
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
701 834
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
24 575
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
297 208
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
297 208
9
Басқалар
7 158 752
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 914 418,7
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
186 261
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 728 157,7
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
205 864
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
205 864
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 227 862
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
2 227 862
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
41 400
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
41 400
261
Облыстың білім басқармасы
469 754,3
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
469 754,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
71 616
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
71 616
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
205 141
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 641
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру

1 380
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 220 083
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
701 834
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
24 575
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
297 208
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
297 208
9
Прочие
7 158 752
253
Управление здравоохранения области
1 914 418,7
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-ел бесігі"
186 261
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 728 157,7
256
Управление координации занятости и социальных программ области
205 864
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
205 864
257
Управление финансов области
2 227 862
012
Резерв местного исполнительного органа области
2 227 862
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
41 400
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
41 400
261
Управление образования области
469 754,3
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
469 754,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
71 616
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
71 616
280
Управление индустриально-инновационного развития области
205 141
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
73 641
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности

131 500
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 416 551
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 416 551
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
606 145
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
606 145
14
Борышқа қызмет көрсету
88 254,5
1
Борышқа қызмет көрсету
88 254,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
88 254,5
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
83 874,5
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 380
15
Трансферттер
53 302 587,3
1
Трансферттер
53 302 587,3
257
Облыстың қаржы басқармасы
53 302 587,3
007
Субвенциялар
39 304 000
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
5 254,8
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
636 374,2
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
5 049 779
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 524 392
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 955 000
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
40 000
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
787 787,3
III. Таза бюджеттік кредит беру
33 014 266,5
Бюджеттік кредиттер
44 322 235,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
31 001 338,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31 001 338,7
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 798 221,4
088
Жұмыспен қамту Жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредит беру
19 798 221,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы

131 500
285
Управление физической культуры и спорта области
1 416 551
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 416 551
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
606 145
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
606 145
14
Обслуживание долга
88 254,5
1
Обслуживание долга
88 254,5
257
Управление финансов области
88 254,5
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
83 874,5
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 380
15
Трансферты
53 302 587,3
1
Трансферты
53 302 587,3
257
Управление финансов области
53 302 587,3
007
Субвенции
39 304 000
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
5 254,8
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
636 374,2
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
5 049 779
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
3 524 392
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
3 955 000
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
40 000
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
787 787,3
III. Чистое бюджетное кредитование
33 014 266,5
Бюджетные кредиты
44 322 235,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
31 001 338,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31 001 338,7
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 798 221,4
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
19 798 221,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области