2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 желтоқсанда № 7816 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 338 549 074,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 39 934 776 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 290 696 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 229 579 мың теңге;
трансферттер түсімі – 291 094 023,6 мың теңге;
2) шығындар – 351 062 421,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 772 463,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11 261 161 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 033 624,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 42 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 42 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 782 883 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 782 883 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 11 145 715 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 903 204,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 540 372,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 09.12.2021 № 81 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша - 35 %, Байғанин ауданына - 50 %, Хромтау ауданына – 60 %, Мұғалжар ауданына – 70 % және Әйтеке би, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша - 35 %, Байғанин ауданына – 50 %, Хромтау ауданына - 60 %, Мұғалжар ауданына – 70 % және Әйтеке би, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 %;

Об областном бюджете на 2021-2023 годы
Решение маслихата Актюбинской области от 11 декабря 2020 года № 574. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 декабря 2020 года № 7816. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 338 549 074,6 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 39 934 776 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 290 696 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 229 579 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 291 094 023,6 тысячи тенге;
2) затраты – 351 062 421,5 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2 772 463,9 тысячи тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 11 261 161 тысяча тенге:
погашение бюджетных кредитов – 14 033 624,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 42 000 тысяч тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 42 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 782 883 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 782 883 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 11 145 715 тысяч тенге;
погашение займов – 13 903 204,9 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 540 372,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 09.12.2021 № 81 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе - 35 %, Байганинскому району 50 %, Хромтаускому району - 60 %, Мугалжарскому району – 70 % и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 %;
2) по социальному налогу: по городу Актобе - 35 %, Байганинскому району - 50 %, Хромтаускому району - 60 %, Мугалжарскому району – 70 % и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 %;

3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша Ақтөбе қаласы бойынша - 100 %, Байғанин, Мұғалжар аудандарына – 50 %, Хромтау ауданына - 60 % және Әйтеке би, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 %;
4) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне толығымен есептеледі.
3. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласы және аудандық бюджеттерден облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 4 029 000 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
- Ақтөбе қаласы – 2 122 000 мың теңге;
- Мұғалжар ауданы – 1 907 000 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған облыстық бюджетке Ақтөбе қаласы және аудандық бюджеттерден 69 887 995 мың теңге сомасында трансферттер түсімдері көзделсін.
Ақтөбе қаласы және аудандық бюджеттердің түсімдері облыс әкімдігі қаулысымен айқындалады.
5. Қазақстан Республикасының "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 - бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 42 500 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 43 272 мың теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 917 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 34 302 теңге.
6. Қазақстан Республикасының "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12-бабына сәйкес 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
7. Қазақстан Республикасының "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 13-бабына сәйкес 2021 жылға республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 110 138 668 мың теңге сомасында көзделді.
8. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 38 232 000 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора: по городу Актобе - 100 %, Байганинскому, Мугалжарскому районам по 50 %, Хромтаускому району - 60 % и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты районов и города Актобе.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов города Актобе и районов в областной бюджет в сумме 4 029 000 тысяч тенге, в том числе:
- города Актобе – 2 122 000 тысяч тенге;
- Мугалжарский район – 1 907 000 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год поступления трансфертов из бюджетов города Актобе и районов в сумме 69 887 995 тысяч тенге.
Распределение поступлений из бюджетов города Актобе и районов определяется постановлением акимата области.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021 - 2023 годы" установлено:
с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 43 272 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 917 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 34 302 тенге.
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" установлен с 1 января 2021 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
7. В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" предусмотрена на 2021 год субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 110 138 668 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 38 232 000 тысяч тенге, в том числе:

Әйтекеби ауданына – 4 130 000 мың теңге;
Алға ауданына – 4 498 000 мың теңге;
Байғанин ауданына – 733 000 мың теңге;
Ырғыз ауданына – 3 715 000 мың теңге;
Қарғалы ауданына – 3 064 000 мың теңге;
Мәртөк ауданына – 4 741 000 мың теңге;
Темір ауданына – 2 884 000 мың теңге;
Ойыл ауданына – 3 862 000 мың теңге;
Қобда ауданына – 4 144 000 мың теңге;
Хромтау ауданына – 258 000 мың теңге;
Шалқар ауданына – 6 203 000 мың теңге.
9. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
1) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға;
3) алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.10.2021 № 71 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі);
4) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ, лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
5) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомографтардың) құнын субсидиялауға;
6) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;
7) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге;
8) арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және олардың тұрғын үй төлемдеріне төлеуге;
8-1) ішкі істер органдары азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға;
9) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
10) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
11) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
12) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
13) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
14) алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 09.12.2021 № 81 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі);
15) еңбек нарығын дамытуға;
16) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;

Айтекебийскому району – 4 130 000 тысяч тенге;
Алгинскому району – 4 498 000 тысяч тенге;
Байганинскому району – 733 000 тысяч тенге;
Иргизскому району – 3 715 000 тысяч тенге;
Каргалинскому району – 3 064 000 тысяч тенге;
Мартукскому району – 4 741 000 тысяч тенге;
Темирскому району – 2 884 000 тысяч тенге;
Уилскому району – 3 862 000 тысяч тенге;
Кобдинскому району – 4 144 000 тысяч тенге;
Хромтаускому району – 258 000 тысяч тенге;
Шалкарскому району – 6 203 000 тысяч тенге.
9. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан и республиканского бюджета:
1) на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
2) на субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;
3) исключен решением маслихата Актюбинской области от 22.10.2021 № 71 (вводится в действие с 01.01.2021);
4) на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
5) на субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
6) на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
7) на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
8) на выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов;
8-1) на повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
9) на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
10) на выплату государственной адресной социальной помощи;
11) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
12) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
13) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
14) исключен решением маслихата Актюбинской области от 09.12.2021 № 81 (вводится в действие с 01.01.2021);
15) на развитие рынка труда;
16) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;

17) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
18) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
19) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
20) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
20-1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге;
21) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға;
22) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
23) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
24) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
25) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге;
25-1) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге;
26) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
27) "Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға;
28) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
29) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
29-1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге;
30) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;

17) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
18) на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
19) на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;
20) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
20-1) на увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
21) на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
22) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
23) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
24) на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
25) на доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
25-1) на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций среднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
26) на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
27) на приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
28) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
29) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
29-1) на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
30) на размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;

31) алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 09.12.2021 № 81 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі);
32) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынган санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
33) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
34) салауатты өмір салтын насихаттауға;
35) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
36) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
37) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
38) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
39) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
40) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
41) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
42) алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.10.2021 № 71 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі);
43) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
44) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге;
45) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
46) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 11.08.2021 № 53 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.10.2021 № 71 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2021 № 81 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-1. Облыстық бюджетте мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен 2021 жылға арналған несиелік тұрғын үй құрылысына қарыздар түсімі көзделсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

31) исключен решением маслихата Актюбинской области от 09.12.2021 № 81 (вводится в действие с 01.01.2021);
32) на возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
33) на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
34) на пропаганду здорового образа жизни;
35) на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
36) на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
37) на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;
38) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
39) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
40) на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта;
41) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
42) исключен решением маслихата Актюбинской области от 22.10.2021 № 71 (вводится в действие с 01.01.2021);
43) на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализаций новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";
44) на субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;
45) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
46) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально увязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 11.08.2021 № 53 (вводится в действие с 01.01.2021); с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 22.10.2021 № 71 (вводится в действие с 01.01.2021); от 09.12.2021 № 81 (вводится в действие с 01.01.2021).
9-1. Учесть в областном бюджете поступление займов на строительство кредитного жилья на 2021 год за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата области.

Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.05.2021 № 32 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-2. Облыстық бюджетте 2021 жылға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымдық жобаларды қаржыландыру үшін қарыздар түсімі көзделсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 9-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.05.2021 № 32 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2021 жылға арналған облыстық бюджетке Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан және республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
1) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
2) облыс орталықтарында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
4) 2020 – 2021 жылдарға арналған жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларды іске асыруға;
5) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге;
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 11.08.2021 № 53 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласы және аудандық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
1) төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жоюға;
2) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге;
5) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
6) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
7) жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
8) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
9) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
10) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
11) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру;
12) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
12-1) елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру;
12-2) елдi мекендердi абаттандыру;
12-3) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға;

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 17.05.2021 № 32 (вводится в действие с 01.01.2021).
9-2. Учесть в областном бюджете поступление займов для финансирования инфраструктурных проектов в рамках Дорожной карты занятости на 2021 год.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 17.05.2021 № 32 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Учесть в областном бюджете на 2021 год поступление кредитов из Национального фонда Республики Казахстан и республиканского бюджета:
1) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
2) на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах;
3) на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
4) на реализацию предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;
5) на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов;
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 11.08.2021 № 53 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам города Актобе и районов на:
1) предупреждение и ликвидацию чрезвычайных ситуаций;
2) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
3) выплату государственной адресной социальной помощи;
4) предоставление жилищных сертификатов как социальная поддержка;
5) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
6) развитие коммунального хозяйства;
7) развитие теплоэнергетической системы;
8) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
9) развитие газотранспортной системы;
10) развитие транспортной инфраструктуры;
11) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
12) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
12-1) освещение улиц в населенных пунктах;
12-2) благоустройство населенных пунктов;
12-3) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;

12-4) жергілікті атқарушы органдар мемлекеттік қызметшілерінің еңбегіне ақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге;
13) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға.
Аталған трансферттер мен кредиттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 24.02.2021 № 15 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.05.2021 № 32 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2021 № 53 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

12-4) внедрение новой системы оплаты труда государственных служащих местного исполнительного органа;
13) реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 24.02.2021 № 15 (вводится в действие с 01.01.2021); от 17.05.2021 № 32 (вводится в действие с 01.01.2021); от 11.08.2021 № 53 (вводится в действие с 01.01.2021).

12. Алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.10.2021 № 71 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2021 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
А. Айтжанов
Облыстық мәслихаттың хатшысы С. Калдыгулова

12. Исключен решением маслихата Актюбинской области от 22.10.2021 № 71 (вводится в действие с 01.01.2021).
13. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2021 год, согласно приложению 4.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
областного маслихата
А. Айтжанов
Секретарь областного маслихата С. Калдыгулова

22 632
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 402 679
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
482 669
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
35 561
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 469 175
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
142 669
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
27 486
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
23 026
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
48 148
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
101 452
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
173 647
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
920 774
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 004
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
29 969
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
44 568
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
44 568
2
Су шаруашылығы
93 330
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
93 330
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
93 330
3
Орман шаруашылығы
857 932
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
857 932
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
857 932
5
Қоршаған ортаны қорғау
2 372 933
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
540 599
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 196
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
42 341
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

22 632
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 402 679
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
482 669
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
35 561
719
Управление ветеринарии области
1 469 175
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
142 669
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
27 486
009
Организация санитарного убоя больных животных
23 026
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
48 148
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
101 452
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
173 647
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
920 774
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 004
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
29 969
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
44 568
020
Развитие объектов сельского хозяйства
44 568
2
Водное хозяйство
93 330
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
93 330
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
93 330
3
Лесное хозяйство
857 932
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
857 932
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
857 932
5
Охрана окружающей среды
2 372 933
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
540 599
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
78 196
008
Мероприятия по охране окружающей среды
42 341
013
Капитальные расходы государственного органа
1 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

2 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 000
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
2 000
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
9 722 646
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
8 689 099
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 940
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 051
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
119 000
008
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4 444 295
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
4 012 813
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 033 547
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 033 547
9
Басқалар
6 631 573,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 465 401
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 465 401
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
205 864
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
205 864
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
76 956,2
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
76 956,2
261
Облыстың білім басқармасы
908 155
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
745 480
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
162 675
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
116 653
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

2 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 000
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
2 000
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
9 722 646
275
Управление предпринимательства области
8 689 099
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
89 940
003
Капитальные расходы государственного органа
2 051
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
119 000
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 444 295
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 012 813
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 033 547
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 033 547
9
Прочие
6 631 573,2
253
Управление здравоохранения области
2 465 401,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 465 401
256
Управление координации занятости и социальных программ области
205 864
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
205 864
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
76 956,2
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
76 956,2
261
Управление образования области
908 155
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
745 480
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
162 675
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
116 653
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

9 996 508
1
Ауыл шаруашылығы
9 219 098
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
7 976 807
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
144 470
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
480 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
565
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
452 213
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
600
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
61 773
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
25 346
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 482
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 952 059
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
119 475
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
6 000
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
299 600
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
103 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 242 291
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124 052
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
12 347
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
17 758
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
43 648
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

9 996 508
1
Сельское хозяйство
9 219 098
255
Управление сельского хозяйства области
7 976 807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
144 470
002
Субсидирование развития семеноводства
480 000
003
Капитальные расходы государственного органа
565
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
452 213
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
600
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
61 773
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
25 346
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 482
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 952 059
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
119 475
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
6 000
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
299 600
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
103 000
719
Управление ветеринарии области
1 242 291
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
124 052
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
12 347
009
Организация санитарного убоя больных животных
17 758
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
43 648
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету

027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей