2020 – 2022 жылдарға арналған Басқұдық ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 360 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 қаңтарда № 6726 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9–1 бабының 2 тармағына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Басқұдық ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 52 261,5 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 552,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 57,0 мың теңге;
трансферттер түсімі 50 994,5 мың теңге;
2) шығындар 52 261,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 03.07.2020 № 435 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.09.2020 № 460 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2020 № 483 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 14.09.2020 № 460 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

Об утверждении бюджета Баскудукского сельского округа на 2020 - 2022 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 360. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 января 2020 года № 6726. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Баскудукского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 52 261,5 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления 1 552,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления 57,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов 50 994,5 тысяч тенге;
2) затраты 52 261,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0,0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0,0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 03.07.2020 № 435 (вводится в действие с 01.01.2020); 14.09.2020 № 460 (вводится в действие с 01.01.2020); от 13.11.2020 № 483 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной
собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы − 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат − 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 03.07.2020 № 435 (вводится в действие с 01.01.2020).

4. Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 347 "2020 – 2022 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес, аудандық бюджеттен Басқұдық ауылдық округ бюджетіне берілген субвенция көлемі 2020 жылға 33 610,0 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2020 жылға арналған Басқұдық ауылдық округ бюджетіне республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 5 707,0 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 320,0 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
6. 2020 жылға арналған Басқұдық ауылдық округ бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына видеобақылау камераларын орнатуға 1 200,0 мың теңге;
атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану ақысын төмендетуге 92,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогикалық қызметкерлерінің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының ұзақтығы 42 күнтізбелік күннен 56 күнге дейін ұлғайтуға 128,0 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысанлы трансферттерді бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
7. 2020 жылға арналған Басқұдық ауылдық округ бюджетінің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. "Әйтеке би аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Әйтеке би ауданы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Б. Сейлханов
Әйтеке би аудандық
мәслихатының хатшысы
Е. Тансыкбаев
Әйтеке би аудандық мәслихатының

4. В соответствии с решением районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 347 "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2020 - 2022 годы" предусмотрены на 2020 год субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджет Баскудукского сельского округа в сумме 33 610,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Баскудукского сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования 5 707,0 тысяч тенге;
доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования 320,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
6. Учесть в бюджете Баскудукского сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
установка камер видеонаблюдения в детских дошкольных учреждениях 1 200,0 тысяч тенге;
снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь 92,0 тысяч тенге;
увеличение продолжительностью ежегодного оплачиваемого трудового отпуска педагогических работников детских дошкольных организаций от 42 календарных дней до 56 дней 128,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
7. Утвердить перечень бюджетных программ Баскудукского сельского округа, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
8. Государственному учреждению "Аппарат Айтекебийского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе акимата Айтекебийского района после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Айтекебийского районного маслихата
Б. Сейлханов
Секретарь Айтекебийского
районного маслихата
Е. Тансыкбаев
приложение 1 к решению
Айтекебийского районного маслихата

2020 жылғы 6 қаңтардағы № 360
шешіміне 4 қосымша
2020 жылға арналған Басқұдық ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламаларының ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру

от 6 января 2020 года № 360
ПЕРЕЧЕНЬ бюджетных программ Баскудукского сельского округа, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
004
Дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения