2020-2022 жылдарға арналған Бестамақ ауылдық округі бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 334 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 қаңтарда № 6748 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Бестамақ ауылдық округі бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 100 910,5 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 6 173 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 273,5 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 94 464 мың теңге;
2) шығындар -159 770,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 0 теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -58 859,6 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 58 859,6 теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 359 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.05.2020 № 379 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2020 № 412 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.11.2020 № 440 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
салықтық емес түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 31 183 теңге.
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 778 теңге;

Об утверждении бюджета Бестамакского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2020 года № 334. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 20 января 2020 года № 6748. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бестамакского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 100 910,5 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления - 6 173 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 273,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 94 464 тысяч тенге;
2) затраты - 159 770,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -58 859,6 тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета - 58 859,6 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 359 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.05.2020 № 379 (вводится в действие с 01.01.2020); от 11.09.2020 № 412 (вводится в действие с 01.01.2020); от 05.11.2020 № 440 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
неналоговые поступления;
доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося в собственности государства.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 651 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 778 тенге;

2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 11.09.2020 № 412 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі - 71 960 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетте республикалық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 18 864 мың теңге;
2) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге - 1 750 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетте облыстық бюджеттен келесідей нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтануға ақы төлеуді төмендетуге - 1 529 мың теңге;
2) педагог қызметкерлердің 42 күнтізбелік күнге ұзақтығы 56 күнге дейін жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын ұлғайтуға - 605,0 мың теңге.
7. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына - 500 мың теңге;
2) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге - 39 000 мың теңге.

2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 11.09.2020 № 412 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в бюджет сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 71 960 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление следующих целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) 18 864 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
2) 1 750 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования.
6. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление следующих целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 1 529 тысяч тенге - на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь;
2) 605,0 тысяч тенге - на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней.
7. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление следующих целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на капитальные расходы государственного органа - 500 тысяч тенге;
2) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах - 39 000 тысяч тенге.

8. "Алға аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Алға аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы
А. Нургалиев
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Жумабаев

8. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Алгинского районного маслихата после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Алгинского
районного маслихата
А. Нургалиев
Секретарь Алгинского
районного маслихата
Б. Жумабаев