Алға аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 323 "2020-2022 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 373 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 мамырда № 7079 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына және 106, 109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алға аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 323 "2020-2022 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6634 тіркелген, 2019 жылы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта
1) тармақшасында
кірістер - "12 004 981,8" сандары "11 803 839,8" сандарымен ауыстырылсын;
оның ішінде:
салықтық түсімдер - "846 616" сандары "830 110" сандарымен ауыстырылсын;
салықтық емес түсімдер - "31 433" сандары "41 433" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімдері - "11 098 245,8" сандары "10 903 609,8" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында
шығындар - "12 085 683,8" сандары "12 806 776,1" сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшасында
таза бюджеттік кредит беру - "93 717" деген сандары "526 188,6" сандарымен ауыстырылсын;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - "119 295" деген саны "551 766,6" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында
бюджет тапшылығы - "-182 419" сандары "-1 537 124,9" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшасында
бюджет тапшылығын қаржыландыру - "182 419" сандары "1 537 124,9" сандарымен ауыстырылсын;
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 778 теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Алгинского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 323 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2020-2022 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 24 апреля 2020 года № 373. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 мая 2020 года № 7079. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 и статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 323 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6634, опубликованное 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1
в подпункте 1)
доходы – цифры "12 004 981,8" заменить цифрами "11 803 839,8";
в том числе:
налоговые поступления – цифры "846 616" заменить цифрами "830 110";
неналоговые поступления – цифры "31 433" заменить цифрами "41 433";
поступления трансфертов – цифры "11 098 245,8" заменить цифрами "10 903 609,8";
в подпункте 2)
затраты - цифры "12 085 683,8" заменить цифрами "12 806 776,1";
в подпункте 3)
чистое бюджетное кредитование - цифры "93 717" заменить цифрами "526 188,6";
в том числе:
бюджетные кредиты - цифры "119 295" заменить цифрами "551 766,6";
в подпункте 5)
дефицит (профицит) бюджета цифры "-182 419" заменить цифрами "-1 537 124,9";
в подпункте 6)
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - цифры "182 419" заменить цифрами "1 537 124,9";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 теңге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;

2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.";
Келесі мазмұндағы 4-1 тармағымен толықтырылсын:
"4-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте келесі көлемде облыстық бюджетке түсетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
ветеринария бойынша функциялардың өзгеруіне байланысты ысыраптарды өтеуге - 40 611,2 мың теңге;
төтенше жағдай енгізілуіне байланысты 117 579 мың теңге";
6 тармақта
екінші абзацта - "143 434" сандары "218 546" сандарымен ауыстырылсын;
алтыншы абзацта - "50 587" сандары "169 674" сандарымен ауыстырылсын;
оныншы абзацта - "1 458 905" сандары "1 055 604" сандарымен ауыстырылсын;
және келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"шағын және орта бизнес субъектілеріне салықтық жүктеменің азаюына байланысты ысыраптарды өтеуге 6 506 мың теңге";
7 тармақта
үшінші абзацта - "768 002" сандары "648 002" сандарымен ауыстырылсын;
төртінші абзацта - "119 957" сандары "399 183" сандарымен ауыстырылсын;
8 тармақта
бесінші абзацта - "22 456" сандары "15 856" сандарымен ауыстырылсын;
сегізінші абзацта - "181 220" сандары "71 751" сандарымен ауыстырылсын;
он тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
жиырма екінші абзацта - "47 850" сандары "16 502" сандарымен ауыстырылсын;
және келесі мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға 20 800 мың теңге";
"төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге 50 560 мың теңге".
Келесі мазмұндағы 9-1 тармағымен толықтырылсын:
"9-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін қарыздар түсімдерінің көлемі 1 354 705,9 мың теңге сомасында ескерілсін".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты в областной бюджет в следующих размерах:
40 611,2 тысяч тенге на компенсацию потерь в связи с изменением функций по ветеринарии;
117 579 тысяч тенге в связи с введением чрезвычайного положения";
в пункте 6
в абзаце втором - цифры "143 434" заменить цифрами "218 546";
в абзаце шестом - цифры "50 587" заменить цифрами "169 674";
в абзаце десятом - цифры "1 458 905" заменить цифрами "1 055 604";
и дополнить абзацем следующего содержания:
"6 506 тысяч тенге на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса";
в пункте 7
в абзаце третьем - цифры "768 002" заменить цифрами "648 002";
в абзаце четвертом - цифры "119 957" заменить цифрами "399 183";
в пункте 8
в абзаце пятом - цифры "22 456" заменить цифрами "15 856";
в абзаце восьмом - цифры "181 220" заменить цифрами "71 751";
абзац девятнадцатый исключить;
в абзаце двадцать втором - цифры "47 850" заменить цифрами "16 502";
и дополнить абзацами следующего содержания:
"20 800 тысяч тенге на организацию дистанционного обучения для детей социально-уязвимых слоев населения";
"50 560 тысяч тенге на обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения".
Дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год займы для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости в сумме 1 354 705,9 тысяч тенге".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.

3. "Алға аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Алға аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихат сессиясының төрайымы
Г. Джармухамбетова
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Жумабаев

3. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Алгинского районного маслихата, после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Алгинского
районного маслихата
Г. Джармухамбетова
Секретарь Алгинского
районного маслихата
Б. Жумабаев