2021-2023 жылдарға арналған Тамды ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 475 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 5 қаңтарда № 7917 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Тамды ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 81 198 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 735,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 76 460 мың теңге;
2) шығындар – 82 040,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу- 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -842,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 842,5 мың теңге:
қарыздар түсімі– 0 теңге;
қарыздарды өтеу– 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 842,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 10.11.2021 № 105 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округі бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер;
жеке табыс салығы;
жеке, заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық ;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
салықтық емес түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 34 302 теңге.

Об утверждении бюджета Тамдинского сельского округа на 2021-2023 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2020 года № 475. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 января 2021 года № 7917. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тамдинского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 198 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 735,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления –2,9 тысяч тенге;
поступленния от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 76 460 тысяч тенге;
2) затраты – 82 040,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 842,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -842,5 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 842,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 10.11.2021 № 105 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
неналоговые поступления;
доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося в собственности государства.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" установлено:
с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 917 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 34 302 тенге.

4. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 67 496 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2021 жылға арналған ауылдық бюджетте білім беру функциялардың өзгеруіне байланысты ысыраптарды өтеуге 35 742 мың теңге көлемінде облыстық бюджетке түсетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
6. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен келесі нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
992 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге.

4. Учесть в сельском бюджете на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 67 496 тысяч тенге.
5. Учесть в сельском бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты в областной бюджет на компенсацию потерь в связи с изменением функций образования в сумме 35 742 тысяч тенге.
6. Учесть в сельском бюджете на 2021 год поступления следующих целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
992 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов.

7. "Алға аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Алға аудандық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы
А. Жиенбаев
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Жумабаев

7. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Алгинского районного маслихата после его официального опубликования.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Алгинского
районного маслихата
А. Жиенбаев
Секретарь Алгинского
районного маслихата
Б. Жумабаев