2021-2023 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 469 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 5 қаңтарда № 7924 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 24 255,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 422 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 22 833,1 мың теңге;
2) шығындар – 24 657,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 402,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 402,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 402,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 10.11.2021 № 99 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер;
жеке табыс салығы;
жеке, заңды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық ;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
салықтық емес түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 34 302 теңге.

Об утверждении бюджета Карабулакского сельского округа на 2021-2023 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2020 года № 469. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 января 2021 года № 7924
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Карабулакского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 255,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 422 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 22 833,1 тысяч тенге;
2) затраты – 24657,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 402,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 402,7 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 402,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 10.11.2021 № 99 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
неналоговые поступления;
доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося в собственности государства.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" установлено:
с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 917 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 34 302 тенге.

4. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 16 213 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. "Алға аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Алға аудандық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

4. Учесть в сельском бюджете на 2021 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме -16 213 тысяч тенге.
5. Государственному учреждению "Аппарат Алгинского районного маслихата" в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Алгинского районного маслихата после его официального опубликования.