2020-2022 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 272 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 16 қаңтарда № 6735 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 133 080 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –2 895 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 45 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі –130 140 мың теңге;
2) шығындар – 133 156,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу –0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– -76,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 76,6 мың теңге;
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 76,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 26.03.2020 № 293 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.07.2020 № 314 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.09.2020 № 336 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан көлік құралдары салығы;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумақтары арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде;
елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнен тыс жерде орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

Об утверждении бюджета Кызылжарского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 272. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 16 января 2020 года № 6735. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы –133 080 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 895 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 45 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 130 140 тысяч тенге;
2) затраты – 133 156,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -76,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 76,6 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов –0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 76,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 26.03.2020 № 293 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.07.2020 № 314 (вводится в действие с 01.01.2020); от 21.09.2020 № 336 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города районного значения, села, поселка;
налог на транспортные средства с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
налог на транспортные средства с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на:
на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке;
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа.

3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 42 500 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге.
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 03.07.2020 № 314 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 25 желтоқсандағы №258 "2020– 2022 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Қызылжар ауылдық округ бюджетіне берілген субвенция көлемі 2020 жылға 105 700 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2020 жылға арналған Қызылжар ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджет арқылы республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға- 7 417 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге-1 422 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарда бейнебақылау камераларын орнатуға- 3 600 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тамақтану төлемін төмендетуге- 243 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарда педагогикалық қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 42 күнтізбелік күннен ұзақтығы 56 күнге дейін ұлғайтуға- 940 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге- 1 803 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге- 60 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 03.07.2020 № 314 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 31 183 тенге.
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 03.07.2020 № 314 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. В соответствии с решением районного маслихата от 25 декабря 2019 года №258 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2020 - 2022 годы" предусмотрены на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджет Кызылжарского сельского округа в сумме 105 700 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2020 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов через районный бюджет:
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования - 7 417 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования - 1 422 тысяч тенге;
на установку камер видеонаблюдения в дошкольных организациях - 3 600 тысяч тенге;
на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь - 243 тысяч тенге;
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогических работников дошкольных организации - 940 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений - 1 803 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения - 60 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 03.07.2020 № 314 (вводится в действие с 01.01.2020).

5-1. 2020 жылға арналған Қызылжар ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
дендрологиялық жоспар әзірлеуге – 2 455 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстарына – 3500 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 3000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 26.03.2020 № 293 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 21.09.2020 № 336 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2020 жылға арналған Қызылжар ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5-1. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2020 год поступление текущих целевых трансфертов из районного бюджета:
на разработку дендрологического плана- 2 455 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций – 3500 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 3000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 26.03.2020 № 293 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 21.09.2020 № 336 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Утвердить перечень бюджетных программ сельского округа, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Кызылжарского сельского округа на 2020 год, согласно приложению 4.

7. "Ырғыз аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Ырғыз ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Н. Садықов
Ырғыз аудандық
мәслихатының хатшысы
К. Қосаяқов

7. Государственному учреждению "Аппарат Иргизского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата Иргизского района после его официального опубликования.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Иргизского
районного маслихата
Н. Садықов
Секретарь Иргизского
районного маслихата
К. Қосаяқов