2021-2023 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 359 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 7843 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 367 755,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 614 628 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 740 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –8 964 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 738 423,6 мың теңге;
2) шығындар – 5 623 143,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 624,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –48 928,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –17 304 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -287 012,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 287 012,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 48 928,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 304,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 255 388,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 21.12.2021 № 83 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бензинге және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2021-2023 годы
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2020 года № 359. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 декабря 2020 года № 7843
В соответствии со статьей 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 367 755,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 614 628 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 740 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 964 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 738 423,6 тысячи тенге;
2) затраты – 5 623 143,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 624,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 48 928,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 304 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -287 012,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 287 012,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов –48 928,7 тысяч тенге;
погашение займов – 17 304,8 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 255 388,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 21.12.2021 № 83 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
акцизы на бензин и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет;
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 - бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 42 500 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 34 302 теңге.
4. Облыстық мәслихаттың 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 "2021– 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес 2021 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция 3 715 000 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге нысаналы трансферттер:
мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты – 2 989 875 мың теңге көзделсін.
Аудандық бюджеттен транферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 167 499 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ырғыз – 33 027 мың теңге;
Аманкөл – 23 289 мың теңге;
Қызылжар – 43 940 мың теңге;
Құмтоғай – 18 472 мың теңге;
Нұра – 20 359 мың теңге;
Тәуіп – 19 072 мың теңге;
Жайсаңбай – 9 340 мың теңге.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 55 775 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға – 9 844 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 208 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 193 205 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: үйде қызмет көрсету, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 9 243 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 21 783 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға – 8 350 мың теңге;

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 - 2023 годы" установлено:
с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 917 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 34 302 тенге.
4. В соответствии с решением областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 574 "Об областном бюджете на 2021 - 2023 годы" предусмотрена на 2021 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 3 715 000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год текущие целевые трансферты для возмещения потерь областного бюджета в связи:
с изменением функций государственных учреждений – 2 989 875 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районного бюджета определяется на основании постановления акимата района.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 167 499 тысяч тенге, в том числе:
Иргизскому – 33 027 тысяч тенге;
Аманкольскому – 23 289 тысяч тенге;
Кызылжарскому – 43 940 тысяч тенге:
Кумтогайскому – 18 472 тысяч тенге;
Нуринскому – 20 359 тысяч тенге;
Тауипскому – 19 072 тысяч тенге;
Жайсанбайскому – 9 340 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
55 575 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
9 844 тысячи тенге – на обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
208 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
193 205 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
9 243 тысячи тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения;
21 783 тысячи тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
8 350 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;

"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-246 186 мың теңге.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 21.12.2021 № 83 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 48 928,7 мың теңге.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 12.11.2021 № 65 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 19 177 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 12 860 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 9 946 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге –124 940 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға – 45 830,5 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 99 815 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-26 331 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға- 87 080 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға -46 382 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға –6 668 мың теңге.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 21.12.2021 № 83 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 723,4 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 1 501 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 74 740 мың теңге;

246 186 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 21.12.2021 № 83 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
48 928,7 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 12.11.2021 № 65 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
19 177 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
12 860 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
9 946 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
124 940 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
45 830,5 тысяч тенге – на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);
99 815 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
26 331 тысяча тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
87 080 тысяч тенге – на строительство жилья коммунального жилищного фонда;
46 382 тысячи тенге – на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
6 668 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 21.12.2021 № 83 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
723,4 тысячи тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
1 501 тысяча тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
74 740 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;

елді мекендерді абаттандыруға – 236 907,4 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-272 517 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыру жұмыстарының сметалық құжатын дайындауға -1 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеудің сметалық құжатын дайындауға- 2 458 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 13 505 мың теңге;
жергілікті атқарушы органның мемлекеттік қызметшілеріне еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге- 45 283 мың теңге.

236 907,4 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов;
272 517 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
1 000 тысяча тенге - на разработку сметной документации работ по освещению улиц населенных пунктов;
2 458 тысяч тенге - на разработку сметной документации на средний ремонт автомобильных дорог;
13 505 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
45 283 тысячи тенге - на внедрение новой системы оплаты труда государственных служащих местного исполнительного органа".

Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 21.12.2021 № 83 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2021 жылға арналған Ырғыз аудандық жергілікті атқарушы органының резерві сомасы 11 200 мың теңге болып бекітілсін.
12. "Ырғыз аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 21.12.2021 № 83 (вводится в действие с 01.01.2021).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Иргизского района на 2021 год в сумме 11 200 тысяч тенге.
12. Государственному учреждению "Аппарат Иргизского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.

21 688
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24 177
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
36 706
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
46 699,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31 403,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31 403,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 048
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
374
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 008,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
723,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
475 649,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
266 234,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
266 234,8
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
208 652,8
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
46 882
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
10 700
2
Коммуналдық шаруашылық
202 431,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
202 431,6
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
3 877,4
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
49 073,5
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
47 075,7
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
102 405
3
Елді- мекендерді көркейту
6 983
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 983
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
6 983
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

21 688
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24 177
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
36 706
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
46 699,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31 403,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31 403,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 048
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
374
021
Капитальные расходы государственного органа
250
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 008,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
723,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
475 649,4
1
Жилищное хозяйство
266 234,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
266 234,8
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
208 652,8
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
46 882
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
10 700
2
Коммунальное хозяйство
202 431,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
202 431,6
013
Развитие коммунального хозяйства
3 877,4
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
49 073,5
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
47 075,7
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
102 405
3
Благоустройство населенных пунктов
6 983
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 983
025
Освещение улиц в населенных пунктах
6 983
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

19 023
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
335
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
200
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
12 995
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
12 995
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 995
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
180 838
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
21 982
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 982
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
158 856
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 768
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
140 088
02
Қорғаныс
47 961
1
Әскери мұқтаждар
3 781
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 781
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 781
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
44 180
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
44 180
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 100
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
36 080
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
183 426
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8 000
2
Әлеуметтiк көмек
153 371
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
153 371
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
54 334
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 025
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25 477
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

19 023
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
335
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
200
5
Планирование и статистическая деятельность
12 995
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
12 995
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
12 995
9
Прочие государственные услуги общего характера
180 838
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
21 982
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
21 982
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
158 856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18 768
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
140 088
02
Оборона
47 961
1
Военные нужды
3 781
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 781
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 781
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
44 180
122
Аппарат акима района (города областного значения)
44 180
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 100
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
36 080
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
183 426
1
Социальное обеспечение
8 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8 000
005
Государственная адресная социальная помощь
8 000
2
Социальная помощь
153 371
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
153 371
002
Программа занятости
54 334
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 025
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25 477
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида