2020-2022 жылдарға арналған Бадамша ауылдық округі бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 408 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 6650 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9–1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Бадамша ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 371 136 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер 16 869 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 47 мың теңге;
трансферттер түсімдері 354 220 мың теңге;
2) шығындар 375 502,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -4 366,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) 4 366,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 442 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.06.2020 № 464 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.07.2020 № 478 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.09.2020 № 494 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2020 № 520 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округі бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
біріңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсiмдер.
3. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салақтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;

Об утверждении бюджета Бадамшинского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 408. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2020 года № 6650
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бадамшинского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объҰмах:
1) доходы 371 136 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления 16 869 тысяч тенге;
неналоговые поступления 47 тысяч тенге;
поступления трансфертов 354 220 тысяч тенге;
2) затраты 375 502,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -4 366,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 4 366,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.04.2020 № 442 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.06.2020 № 464 (вводится в действие с 01.01.2020); от 13.07.2020 № 478 (вводится в действие с 01.01.2020); от 16.09.2020 № 494 (вводится в действие с 01.01.2020); от 23.11.2020 № 520 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2651 тенге;

3) базылық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналаған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8 тармағына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2778 теңге.
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 32668 теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 13.07.2020 № 478 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 121 360 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
2) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
3) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге.
Аталған трансферттерді бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
6. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану ақысын төмендетуге;
2) педагогикалық қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күн ұзақтығын 56 күнге дейін ұлғайтуға (мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының қызметкерлері);
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға.
Аталған трансферттерді бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
7. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
3) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстарына.
4) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31183 тенге.
Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" установлено:
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2778 тенге.
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 13.07.2020 № 478 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 121 360 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
1) увеличение оплаты труда педагогов государственных организации дошкольного образования;
2) доплата за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
3) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения.
Распределение указанных трансфертов определяется на основании решения аппарат акима сельского округа.
6. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
1) снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь;
2) увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней (работников детских дошкольных организаций);
3) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях.
Распределение указанных трансфертов определяется на основании решения аппарат акима сельского округа.
7. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых трансфертов из районного бюджета на:
1) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) благоустройство и озеленение населенных пунктов.
3) капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций.
4) обеспечение деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;

5) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
6) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету.
7) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Аталған трансферттерді бөлу ауылдық округінің әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 442 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.06.2020 № 464 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. "Қарғалы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облыстық Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Қарғалы аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
Н. Заглядова

5) освещение улиц в населенных пунктах;
6) обеспечение санитарии населенных пунктов;
7) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов определяется на основании решения аппарат акима сельского округа.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.04.2020 № 442 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.06.2020 № 464 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Государственному учреждению "Аппарат Каргалинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет - ресурсе Каргалинского районного маслихата после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
ПРедседатель сессии Караглинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
Н. Заглядова

4666
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттікбағдарламалардыңәкiмшiсi
Бағдарлама
Кішібағдарлама
Атауы
Сомасы, мың теңге
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0
Санаты
Сыныбы
Iшкiсыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы, мыңтеңге
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттікбағдарламалардыңәкiмшiсi
Бағдарлама
Кішібағдарлама
Атауы
Сомасы, мыңтеңге
IV. Каржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
Қаржылық активтер сатыпалу
0
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
0
Санаты
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы, мың теңге
7
Қарыздар түсімдері
0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0
2
Қарызалу келісім-шарттары
0
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттікбағдарламалардыңәкiмшiсi
Бағдарлама
Кішібағдарлама
Атауы
Сомасы, мың теңге
16
Қарыздарды өтеу
0
1
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сыныбы
Iшкiсыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы, мың теңге
8
Бюджеттің қалдықтары пайдаланылды
0
01
Бюджеттік қалдықтар
0
1
Бюджеттік қаражаттардың еркін қалдықтары
0
Қарғалы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 6 қаңтардағы № 408
шешіміне 3 қосымша
2022 жылға арналған Бадамша ауылдық округі бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы, мың теңге
I. Кірістер

4666
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Сумма, тысяч тенге
III. Чистое бюджетное кредитование
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименования
Сумма, тысяч тенге
5
Погашение бюджетных кредитов
0
01
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Сумма, тысяч тенге
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименования
Сумма, тысяч тенге
7
Поступления займов
0
01
Внутренние государственные займы
0
2
Договоры займа
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
Сумма, тысяч тенге
16
Погашение займов
0
1
Погашение займов
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименования
Сумма тысяч тенге
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
01
Остатки бюджетных средств
0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0
Приложение 3 к решению
Каргалинского районного маслихата
от 6 января 2020 года № 408
Бюджет Бадамшинского сельского округа на 2022 год
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма, тысяч тенге
I. Доходы