2020-2022 жылдарға арналған Жарсай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 286 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 қаңтарда № 6679 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. Тақырыбқа орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 09.04.2020 № 320 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Жарсай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 47 873,0 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 667,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 369,8 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 46 869,0 мың теңге;
2) шығындар - 47 873,0 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредит беру - 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
қаржы активтерiн сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 09.04.2020 № 320 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.06.2020 № 354 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.09.2020 № 374 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке тұлғалардың мүлкiне салынатын салық;
елдi мекендер жерлерiне алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдері салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

Об утверждении бюджета Жарсайского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2020 года № 286. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 января 2020 года № 6679. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. В заголовок на русском языке внесено изменение, текст на казахском языке не меняется решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 09.04.2020 № 320 (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жарсайского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 47 873,0 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям - 667,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 369,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 46 869,0 тысяч тенге;
2) затраты - 47 873,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
поступление займов - 0,0 тысяч тенге;
погашение займов - 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 09.04.2020 № 320 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.06.2020 № 354 (вводится в действие с 01.01.2020); 24.09.2020 № 374 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налог на имущество физических лиц;
земельный налог на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые акимами города районного значения, села, поселка, сельского округа;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа.

3. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 32 668 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ қазақ тілінде жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 24.09.2020 № 374 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға аудандық бюджеттен Жарсай ауылдық округінің бюджетіне берілген субвенциялар көлемі 22 822,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
2) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында бейнебақылау камераларын орнатуға;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатындарға мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану үшін төлемақыны төмендетуге;
4) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының ұзақтығын 42 күнтізбелік күннен 56 күнге дейін ұлғайтуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
7. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
1) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 30.06.2020 № 354 (вводится в действие с 01.01.2020); изложен в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 24.09.2020 № 374 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть на 2020 год объемы субвенций, переданных из районного бюджета в бюджет Жарсайского сельского округа в сумме 22 822,0 тысячи тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
1) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
2) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
6. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях;
2) на установку камер видеонаблюдения в дошкольных организациях;
3) на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь;
4) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней государственных организаций дошкольного образования.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
7. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на капитальные расходы государственного органа;

2) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары;
3) елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыруға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 30.06.2020 № 354 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2020 жылға арналған ауылдық округінің бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.

2) на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций;
3) на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 30.06.2020 № 354 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Утвердить перечень бюджетных программ сельского округа, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета сельского округа на 2020 год, согласно приложению 4.

9. "Қобда аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
А. Курганбаев
Қобдау аудандық
мәслихатының хатшысы
Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 286 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған Жарсай ауылдық округінің бюджеті

9. Государственному учреждению "Аппарат Кобдинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Кобдинского районного маслихата
А. Курганбаев
Секретарь Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению Кобдинского районного маслихата от 8 января 2020 года № 286
Бюджет Жарсайского сельского округа на 2020 год.