2020-2022 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 347 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 қаңтарда № 6661 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Аққұдық ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 286,7 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 836 мың теңге;
трансферттер түсімі – 25 384 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 66,7 мың теңге;
2) шығындар – 26 286,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 372 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.05.2020 № 378 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2020 № 407 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2020 № 415 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 19 547 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2020 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 1 135 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2020-2022 жылдарға арналған Байнассай ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 046,3 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 696 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18 350 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,3 мың теңге;
2) шығындар – 19 046,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;

Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2020-2022 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2020 года № 347. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 января 2020 года № 6661. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккудыкского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 286,7 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 836 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 384 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 66,7 тысяч тенге;
2) затраты – 26 286,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.05.2020 № 378 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.09.2020 № 407 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.11.2020 № 415 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 19 547 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 1 135 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Байнассайского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 046,3 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 696 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 350 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,3 тысяч тенге;
2) затраты – 19 046,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 372 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.05.2020 № 378 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2020 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 16 748 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2020-2022 жылдарға арналған Байторысай ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 532,6 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 950 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 577 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5,6 мың теңге;
2) шығындар – 22 532,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 372 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.07.2020 № 396 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2020 № 407 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2020 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 17 600 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2020 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 320 мың теңге сомасында ескерілсін.
9. 2020-2022 жылдарға арналған Жайсан ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 172 062,1 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 525 мың теңге;
трансферттер түсімі – 169 537,1 мың теңге;
2) шығындар – 173 743,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 681,7 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.05.2020 № 378 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 16 748 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Байторысайского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 532,6 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 1 950 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 577 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5,6 тысяч тенге;
2) затраты – 22 532,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020); от 07.07.2020 № 396 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.09.2020 № 407 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 17 600 тысяч тенге.
8. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 320 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Жайсанского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 172 062,1 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 2 525 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 169 537,1 тысяч тенге;
2) затраты – 173 743,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 681,7 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 681,7 мың теңге.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 372 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.05.2020 № 378 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.07.2020 № 396 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2020 № 407 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2020 № 415 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.12.2020 № 433 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2020 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 69 364 мың теңге сомасында ескерілсін.
11. 2020 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 65 220 мың теңге сомасында ескерілсін.
12. 2020 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 80 972,1 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 12 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 04.09.2020 № 407 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2020 жылға арналған Жайсан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 13 824 мың теңге сомасында ескерілсін.
14. 2020-2022 жылдарға арналған Қаратоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 209,7 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 124 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 065,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20,3 мың теңге;
2) шығындар – 32 209,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 372 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.05.2020 № 378 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2020 № 407 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2020 № 415 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
15. 2020 жылға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 16 794 мың теңге сомасында ескерілсін.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 681,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.05.2020 № 378 (вводится в действие с 01.01.2020); от 07.07.2020 № 396 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.09.2020 № 407 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.11.2020 № 415 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020); от 25.12.2020 № 433 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 69 364 тысяч тенге.
11. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 65 220 тысяч тенге.
12. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 80 972,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 04.09.2020 № 407 (вводится в действие с 01.01.2020).
13. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 13 824 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет Каратогайского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 209,7 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 1 124 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 065,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20,3 тысяч тенге;
2) затраты – 32 209,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.05.2020 № 378 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.09.2020 № 407 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.11.2020 № 415 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020).
15. Учесть в бюджете Каратогайского сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 16 794 тысяч тенге.

21. 2020 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 360 мың теңге сомасында ескерілсін.
22. 2020-2022 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округ бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22 735 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 280 мың теңге;
трансферттер түсімі – 21 223 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 232 мың теңге;
2) шығындар – 22 735 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 22 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 372 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
23. 2020 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 19 283 мың теңге сомасында ескерілсін.
24. 2020-2022 жылдарға арналған Мәртөк ауылдық округ бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 551 771,5 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 41 586 мың теңге;
трансферттер түсімі – 510 185,5 мың теңге;
2) шығындар – 555 299 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 703 344,8 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 703 344,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -706 872,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 706 872,3 мың теңге.
Ескерту. 24 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 372 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.05.2020 № 378 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.07.2020 № 396 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2020 № 407 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2020 № 415 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.12.2020 № 433 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
25. 2020 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 167 202 мың теңге сомасында ескерілсін.

21. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 360 тысяч тенге.
22. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 22 735 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 1 280 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 223 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 232 тысяч тенге;
2) затраты – 22 735 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020).
23. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 19 283 тысяч тенге.
24. Утвердить бюджет Мартукского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 551 771,5 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 41 586 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 510 185,5 тысяч тенге;
2) затраты – 555 299 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 703 344,8 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 703 344,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - -706 872,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 706 872,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.05.2020 № 378 (вводится в действие с 01.01.2020); от 07.07.2020 № 396 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.09.2020 № 407 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.11.2020 № 415 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020); от 25.12.2020 № 433 (вводится в действие с 01.01.2020).
25. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 167 202 тысяч тенге.

26. 2020 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 82 755 мың теңге сомасында ескерілсін.
27. 2020 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 40 764 мың теңге сомасында ескерілсін.
28. 2020 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 387 233 мың теңге сомасында ескерілсін.
29. 2020-2022 жылдарға арналған Родников ауылдық округ бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 556 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 432 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 209 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 915 мың теңге;
2) шығындар – 27 556 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 29 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 372 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.05.2020 № 378 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2020 № 407 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2020 № 415 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.12.2020 № 433 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
30. 2020 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 18 863 мың теңге сомасында ескерілсін.
31. 2020 жылға арналған Родников ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 360 мың теңге сомасында ескерілсін.
32. 2020-2022 жылдарға арналған Сарыжар ауылдық округ бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 108 205,3 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 311 мың теңге;
трансферттер түсімі – 103 894,3 мың теңге;
2) шығындар – 111 494,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 91 171,4 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91 171,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;

26. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 82 755 тысяч тенге.
27. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 40 764 тысяч тенге.
28. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 387 233 тысяч тенге.
29. Утвердить бюджет Родниковского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 556 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 2 432 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 209 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 915 тысяч тенге;
2) затраты – 27 556 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 29 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.05.2020 № 378 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.09.2020 № 407 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.11.2020 № 415 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020); от 25.12.2020 № 433 (вводится в действие с 01.01.2020).
30. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 18 863 тысяч тенге.
31. Учесть в бюджете Родниковского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 360 тысяч тенге.
32. Утвердить бюджет Сарыжарского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 108 205,3 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 4 311 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 103 894,3 тысяч тенге;
2) затраты – 111 494,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 91 171,4 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 91 171,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -94 460,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 94 460,8 мың теңге.
Ескерту. 32 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 372 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.05.2020 № 378 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.07.2020 № 396 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2020 № 415 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.12.2020 № 433 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
33. 2020 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 32 480 мың теңге сомасында ескерілсін.
34. 2020 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 61 342 мың теңге сомасында ескерілсін.
35. 2020 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 70 251 мың теңге сомасында ескерілсін.
36. 2020 жылға арналған Сарыжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 19 430 мың теңге сомасында ескерілсін.
37. 2020-2022 жылдарға арналған Тәңірберген ауылдық округ бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 95 272,5 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 405 мың теңге;
трансферттер түсімі – 92 861,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5,8 мың теңге;
2) шығындар – 95 272,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 37 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 372 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.05.2020 № 378 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2020 № 407 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.11.2020 № 415 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
38. 2020 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 52 328 мың теңге сомасында ескерілсін.
39. 2020 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 17 787 мың теңге сомасында ескерілсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – -94 460,8 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 94 460,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 32 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.05.2020 № 378 (вводится в действие с 01.01.2020); от 07.07.2020 № 396 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.11.2020 № 415 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020); от 25.12.2020 № 433 (вводится в действие с 01.01.2020).
33. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 32 480 тысяч тенге.
34. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 61 342 тысяч тенге.
35. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 70 251 тысяч тенге.
36. Учесть в бюджете Сарыжарского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из районного бюджета в сумме – 19 430 тысяч тенге.
37. Утвердить бюджет Танирбергенского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 95 272,5 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 2 405 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 92 861,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5,8 тысяч тенге;
2) затраты – 95 272,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 37 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.05.2020 № 378 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.09.2020 № 407 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.11.2020 № 415 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020).
38. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2020 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 52 328 тысяч тенге.
39. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из республиканского бюджета в сумме – 17 787 тысяч тенге.

40. 2020 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 4 061 мың теңге сомасында ескерілсін.
41. 2020-2022 жылдарға арналған Хазірет ауылдық округ бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 371,8 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 170 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14 992 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 209,8 мың теңге;
2) шығындар – 16 371,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
Ескерту. 41 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 372 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.05.2020 № 378 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2020 № 424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
42. 2020 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 14 278 мың теңге сомасында ескерілсін.
42-1. Ауылдық округтер бюджеттерінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық ;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
салықтық емес түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
Ескерту. Шешім 42-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 04.09.2020 № 407 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
42-2. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8 тармағына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:

40. Учесть в бюджете Танирбергенского сельского округа на 2020 год трансферты, передаваемые из областного бюджета в сумме – 4 061 тысяч тенге.
41. Утвердить бюджет Хазретовского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 371,8 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 1 170 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 992 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 209,8 тысяч тенге;
2) затраты – 16 371,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 41 с изменениями, внесенными решениями Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 372 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.05.2020 № 378 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.12.2020 № 424 (вводится в действие с 01.01.2020).
42-1. Учесть, что в доход бюджетов сельских округов зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
неналоговые поступления;
доходы от сдачи в аренду имущества, находящегося в собственности государства.
Сноска. Решение дополнено пунктом 42-1 в соответствии с решением Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 04.09.2020 № 407 (вводится в действие с 01.01.2020).
42-2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге.
Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" установлено:

43. "Мәртөк аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
44. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
А. Кужаков
Мәртөк аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Альмухамбетов
Мәртөк аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 қаңтардағы № 347 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған Аққұдық ауылдық округ бюджеті

43. Государственному учреждению "Аппарат Мартукского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
44. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Мартукского
районного маслихата
А. Кужаков
Секретарь Мартукского
районного маслихата
А. Альмухамбетов
Приложение 1 к решению Мартукского районного маслихата от 8 января 2020 года № 347
Бюджет Аккудыкского сельского округа на 2020 год