Мұғалжар аудандық маслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 377 "2020-2022 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 мамырдағы № 434 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 26 мамырда № 7135 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 377 "2020-2022 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6611 тіркелген, 2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "15 304 019,4" сандары "14 311 996,4" сандарымен ауыстырылсын;
салықтық түсімдер – "10 136 611,0" сандары "9 278 898,0" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі – "5 123 632,4" сандары "4 989 322,4" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "15 415 746,2" сандары "15 924 885,5" сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшасында:
таза бюджеттік кредиттеу – "130 358,0" сандары "972 172,0" сандарымен ауыстырылсын;
бюджеттік кредиттер – "143 513,0" сандары "985 327,0" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
бюджет тапшылығы (профициті) – "-242 084,8" сандары "-2 585 061,1" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – "242 084,8" сандары "2 585 061,1" сандарымен ауыстырылсын;
қарыздар түсімі – "0,0" сандары "2 486 489,3 мың" сандарымен ауыстырылсын;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – "0,0" сандары "111 726,8 мың" сандарымен ауыстырылсын;
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 42 500 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 16 839 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 38 636 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу,
сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 651 теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Мугалжарского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 377 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2020-2022 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 22 мая 2020 года № 434. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 26 мая 2020 года № 7135. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 377 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6611, опубликованное 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы – цифры "15 304 019,4" заменить цифрами "14 311 996,4";
налоговые поступления – цифры "10 136 611,0" заменить цифрами "9 278 898,0";
поступления трансфертов – "5 123 632,4" заменить цифрами "4 989 322,4";
в подпункте 2):
затраты – цифры "15 415 746,2" заменить цифрами "15 924 885,5";
в подпункте 3):
чистое бюджетное кредитование – цифры "130 358,0" заменить цифрами "972 172,0";
бюджетные кредиты – цифры "143 513,0" заменить цифрами "985 327,0";
в подпункте 5):
дефицит (профицит) бюджета – цифры "-242 084,8" заменить цифрами "-2 585 061,1";
в подпункте 6):
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – цифры "242 084,8" заменить цифрами "2 585 061,1";
поступления займов – цифры "0,0" заменить цифрами "2 486 489,3 тысяч";
используемые остатки бюджетных средств – цифры "0,0" заменить цифрами "111 726,8 тысяч";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 16 839 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 38 636 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;

5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 31 183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 17 641 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 40 441 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу,
сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 778 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 32 668 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.";
6 тармақта:
1) тармақшасында:
"45 000,0" сандары "115 000,0" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"10 000,0" сандары "108 036,0" сандарымен ауыстырылсын;
7) тармақшасында:
"71 596,0" сандары "94 231,0" сандарымен ауыстырылсын;
9) тармақшасында:
"7 953,0" сандары "13 636,0" сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 19), 20) тармақшалармен толықтырылсын:
"19) қоғамдық жұмыстарға – 91 538,0 мың теңге;
20) 2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге – 596 355,3.";
7 тармақта:
2) тармақшасында:
"285 096,0" сандары "185 096,0" сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) Қандыағаш қаласының "Болашақ" мөлтек ауданында автомобиль жолын салуға – 111 958,0 мың теңге.";
8 тармақта:
5) тармақшасында:
"310 280,0" сандары "145 684,5" сандарымен ауыстырылсын;
7) тармақшасында:
"22 456,0" сандары "15 755,5" сандарымен ауыстырылсын;
23) тармақшасында:
"10 000,0" сандары "500,0" сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 29), 30), 31) тармақшалармен толықтырылсын:
"29) халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға – 51 200,0 мың теңге;
30) төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге – 72 080,0 мың теңге;
31) шағын және орта бизнеске салықтық жүктеменің төмендеуіне байланысты шығындарды өтеуге – 37 913,0 мың теңге.";
9 тармақта:
1) тармақшасында:
"29 205,0" сандары "37 632,0" сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшасында:
"130 348,0" сандары "0,0" сандарымен ауыстырылсын;
7) тармақшасында:
"100 000,0" сандары "0,0" сандарымен ауыстырылсын;
8) тармақшасында:
"31 677,0" сандары "51 633,0" сандарымен ауыстырылсын;
13) тармақшасында:
"79 607,0" сандары "0,0" сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 9-1 тармақпен толықтырылсын:

5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 17 641 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 40 441 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 778 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.";
в пункте 6:
в подпункте 1):
цифры "45 000,0" заменить цифрами "115 000,0";
в подпункте2):
цифры "10 000,0" заменить цифрами "108 036,0";
в подпункте7):
цифры "71 596,0" заменить цифрами "94 231,0";
в подпункте 9):
цифры "7 953,0" заменить цифрами "13 636,0";
дополнить подпунктами 19), 20) следующего содержания:
"19) на общественные работы – 91 538,0 тысяч тенге;
20) на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы – 596 355,3 тысяч тенге.";
в пункте 7:
в подпункте 2):
цифры "285 096,0" заменить цифрами "185 096,0";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) на строительство автомобильной дороги в микрорайоне "Болашак" города Кандыагаш – 111 958,0 тысяч тенге.";
в пункте 8:
в подпункте 5):
цифры "310 280,0" заменить цифрами "145 684,5";
в подпункте 7):
цифры "22 456,0" заменить цифрами "15 755,5";
в подпункте 23):
цифры "10 000,0" заменить цифрами "500,0";
дополнить подпунктами 29), 30), 31) следующего содержания:
"29) на организацию дистанционного обучения для детей из социально - увязвимого слоя населения – 51 200,0 тысяч тенге;
30) на обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения – 72 080,0 тысяч тенге;
31) на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 37 913,0 тысяч тенге.";
в пункте 9:
в подпункте 1):
цифры "29 205,0" заменить цифрами "37 632,0";
в подпункте 3):
цифры "130 348,0" заменить цифрами "0,0";
в подпункте 7):
цифры "100 000,0" заменить цифрами "0,0";
в подпункте 8):
цифры "31 677,0" заменить цифрами "51 633,0";
в подпункте 13):
цифры "79 607,0" заменить цифрами "0,0";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:

"9-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін қарыздар түсімдерінің көлемі 2 342 976,3 мың теңге сомасында ескерілсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
11 тармақта:
"123 807,4" сандары "11 262,0" сандарымен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Мұғалжар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық мәслихатының сессия төрағасы
Н. Сарсенов
Мұғалжар аудандық мәслихатының хатшысы
Р. Мусенова
Мұғалжар аудандық мәслихатының

"9-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год займы для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости в сумме 2 342 976,3 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата района.";
в пункте 11:
"123 807,4" заменить цифрами "11 262,0".
2. Приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Мугалжарского района" в установленном законодательном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Мугалжарского районного маслихата
Н. Сарсенов
Cекретарь Мугалжарского районного маслихата
Р. Мусенова
Приложение 1 к решению
Мугалжарского районного маслихата

162 605,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
49 366,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
50 743,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43 851,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
53 436,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
53 436,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 467,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 600,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3 000,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6 369,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 058 820,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
588 551,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
107 260,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
104 260,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3 000,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
145 684,5
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
145 684,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
335 607,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
22 192,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
271 415,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
42 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 407 769,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 395 279,1
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
40 130,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1 181,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
39 441,8
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
885 028,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

162 605,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
49 366,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
50 743,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43 851,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
53 436,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53 436,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40 467,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 600,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 000,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6 369,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 058 820,0
1
Жилищное хозяйство
588 551,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
107 260,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
104 260,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3 000,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
145 684,5
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
145 684,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
335 607,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
22 192,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
271 415,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
42 000,0
2
Коммунальное хозяйство
1 407 769,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 395 279,1
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
40 130,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 181,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
39 441,8
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
885 028,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах