2020-2022 жылдарға арналған Кеңқияқ ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 430 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 қаңтарда № 6739 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9–1 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Кеңқияқ ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 222 193 мың теңге;
салықтық түсімдер 22 315 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 310 мың теңге;
трансферттер түсімдері 199 568 мың теңге;
2) шығындар 223 527,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге;
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) -1 334,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 334,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 01.04.2020 № 464 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.09.2020 № 518 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2020 № 539 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Кеңқияқ ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар, оның ішінде:
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 31 183 теңге;

Об утверждении бюджета Кенкиякского сельского округа на 2020-2022 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 430. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 января 2020 года № 6739. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кенкиякского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 222 193 тысяч тенге:
налоговые поступления 22 315 тысяч тенге;
неналоговые поступления 310 тысяч тенге;
поступления трансфертов 199 568 тысяч тенге;
2) затраты 223 527,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге;
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -1 334,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 334,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 01.04.2020 № 464 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.09.2020 № 518 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.11.2020 № 539 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета Кенкиякского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
неналоговые поступления:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 31 183 тенге;

2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 32 668 теңге белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 15.09.2020 № 518 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Темір аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 409 "2020-2022 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Кеңқияқ ауылдық округ бюджетіне берілген субвенция көлемі 2020 жылға 78 804 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2020 жылға арналған Кеңқияқ ауылдық округ бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 18 569 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 2 700 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Кеңқияқ ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. 2020 жылға арналған Кеңқияқ ауылдық округ бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында видеобақылау камераларын орнатуға 1 200 мың теңге;
атаулы әлеуметтік көмек алатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тамақтану ақысын төмендетуге 191 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға (экологиялық) 10 600 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының ұзақтығы 42 күнтізбелік күнінен 56 күнге дейін ұлғайтуға 1 104 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 86 400 мың теңге;
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Кеңқияқ ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 539 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2020 жылға арналған Кеңқияқ ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Кеңқияқ ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 15.09.2020 № 518 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 409 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2020-2022 годы" предусмотрены на 2020 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджет Кенкиякского сельского округа в сумме 78 804 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Кенкиякского сельского округа на 2020 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования 18 569 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования 2 700 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Кенкиякского сельского округа.
6. Учесть в бюджете Кенкиякского сельского округа на 2020 год поступления целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
на установку камер видеонаблюдения в дошкольных организациях образования 1 200 тысяч тенге;
на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь 191 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования (экологические) 10 600 тысяч тенге;
на увеличение продолжительности ежегодного оплачиваемого трудового отпуска педагогических работников детских дошкольных организаций образования с 42 календарных дней до 56 дней 1 104 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 86 400 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Кенкиякского сельского округа.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.11.2020 № 539 (вводится в действие с 01.01.2020).
6-1. Учесть в бюджете Кенкиякского сельского округа на 2020 год поступление целевого текущего трансферта из районного бюджета в сумме 0 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевого текущего трансферта определяется на основании решения акима Кенкиякского сельского округа.

Ескерту. 6-1 тармақпен толықтырылды – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 15.09.2020 № 518 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 539 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

Сноска. Дополнено пунктом 6-1 – решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 15.09.2020 № 518 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменением, внесенным решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 20.11.2020 № 539 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.