2020 – 2022 жылдарға арналған Ақсай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 426 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 қаңтарда № 6744 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9–1 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған Ақсай ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 43 133 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 745 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 986 мың теңге;
трансферттер түсімдері 40 402 мың теңге;
2) шығындар 43 133 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 27.05.2020 № 475 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.09.2020 № 514 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2020 № 535 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ақсай ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар, оның ішінде:
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 31 183 теңге;

Об утверждении бюджета Аксайского сельского округа на 2020 – 2022 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 426. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 января 2020 года № 6744. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аксайского сельского округа на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 43 133 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 745 тысяч тенге;
неналоговые поступления 986 тысяч тенге;
поступления трансфертов 40 402 тысяч тенге;
2) затраты 43 133 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2020 № 475 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.09.2020 № 514 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.11.2020 № 535 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в доход бюджета Аксайского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
неналоговые поступления;
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 31 183 тенге;

2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 32 668 теңге белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 15.09.2020 № 514 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Темір аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 409 "2020 - 2022 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Ақсай ауылдық округ бюджетіне берілген субвенция көлемі 2020 жылға 28 584 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2020 жылға арналған Ақсай ауылдық округ бюджетте, аудандық бюджеттен 11 818 мың теңге сомасында нысаналы дамытуға трансферт түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің аталған сомасын бөлу Ақсай ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 27.05.2020 № 475 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.09.2020 № 514 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2020 № 535 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 32 668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 15.09.2020 № 514 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 409 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2020 – 2022 годы" предусмотрены на 2020 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджет Аксайского сельского округа в сумме 28 584 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Аксайского сельского округа на 2020 год поступление целевого трансферта на развитие из районного бюджета в сумме 11 818 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевого текущего трансферта определяется на основании решения акима Аксайского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Темирского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2020 № 475 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.09.2020 № 514 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.11.2020 № 535 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.