Ойыл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 361 "2020-2022 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 12 маусымдағы № 406 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 маусымда № 7212 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ойыл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 361 "2020-2022 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6631 тіркелген, 2020 жылғы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер – "8 611 341" сандары "8 600 874,7" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
трансферттер түсімдері – "8 272 999" сандары "8 263 006,7" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "8 704 041,8" сандары "9 180 446,3" сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшасында:
таза бюджеттік кредит беру – "78 565" сандары "108 346" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – "97 613" сандары "127 394" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
бюджет тапшылығы (профициті) – "-171 265,8" сандары "-687 917,6" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – "171 265,8" сандары "687 917,6" сандарымен ауыстырылсын;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – "92 700,8" сандары "86 655,5" сандарымен ауыстырылсын.
3 тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 31 183 теңге.

О внесении изменений и дополнений в решение Уилского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 361 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2020-2022 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 12 июня 2020 года № 406. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 июня 2020 года № 7212. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 361 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6631, опубликованное 6 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы – цифры "8 611 341" заменить цифрами "8 600 874,7",
в том числе:
поступления трансфертов – цифры "8 272 999" заменить цифрами "8 263 006,7";
в подпункте 2):
затраты – цифры "8 704 041,8" заменить цифрами "9 180 446,3";
в подпункте 3):
чистое бюджетное кредитование – цифры "78 565" заменить цифрами "108 346", в том числе:
бюджетные кредиты – цифры "97 613" заменить цифрами "127 394";
в подпункте 5):
дефицит бюджета (профицит) – цифры "-171 265,8" заменить цифрами "-687 917,6";
в подпункте 6):
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) цифры "171 265,8" заменить цифрами "687 917,6";
используемые остатки бюджетных средств – цифры "92 700,8" заменить цифрами "86 655,5".
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы" установлено:
с 1 января 2020 года:
1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 31 183 тенге.

Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі "2020 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет туралы" Жарлығының 8 тармағына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 32 668 теңге.".
6 тармақта:
1) тармақшасында:
"779 090" сандары "713 813" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"93 000" сандары "156 936" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
"48 697" сандары "167 997" сандарымен ауыстырылсын;
6 тармақ келесі мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) Шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 474 мың теңге".
Келесі мазмұндағы 6-1 тармағымен толықтырылсын:
"6-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 97 613 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады".
7 тармақта:
1) тармақшасында:
"781 736" сандары "561 736" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"200 000" сандары "353 891" сандарымен ауыстырылсын.
8 тармақта:
2) тармақшасында:
"50 000" сандары "24 728" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 8-1 тармағымен толықтырылсын:
"8-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен түсетіні ескерілсін:
Ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 333 062,9 мың теңге;
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 159 853,2 мың теңге;
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады".
10 тармақта:
1) тармақшасында:
"14 640" сандары "15 198" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"10 045" сандары "3 345" сандарымен ауыстырылсын;
9) тармақшасында:
"99 564" сандары "35 894" сандарымен ауыстырылсын;
21) тармақшасында:
"10 000" сандары "4 000" сандарымен ауыстырылсын;
10 тармақ келесі мазмұндағы 23), 24) тармақшаларымен толықтырылсын:
"23) халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға – 17 600 мың теңге";
"24) төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге – 21 140 мың теңге.".

Принять к сведению и руководству, что в соответствии с пунктом 8 Указа Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года "Об уточненном республиканском бюджете на 2020 год" установлено:
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 32 668 тенге.".
в пункте 6:
в подпункте 1):
цифры "779 090" заменить цифрами "713 813";
в подпункте 2):
цифры "93 000" заменить цифрами "156 936";
в подпункте 6):
цифры "48 697" заменить цифрами "167 997";
пункт 6 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) 474 тысяч тенге – на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса".
Дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
97 613 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района".
в пункте 7:
в подпункте 1):
цифры "781 736" заменить цифрами "561 736";
в подпункте 2):
цифры "200 000" заменить цифрами "353 891".
в пункте 8:
в подпункте 2):
цифры "50 000" заменить цифрами "24 728";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов:
333 062,9 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
159 853,2 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района".
в пункте 10:
в подпункте 1):
цифры "14 640" заменить цифрами "15 198";
в подпункте 5):
цифры "10 045" заменить цифрами "3 345";
в подпункте 9):
цифры "99 564" заменить цифрами "35 894";
в подпункте 21):
цифры "10 000 заменить цифрами "4 000";
пункт 10 дополнить подпунктами 23), 24) следующего содержания:
"23) 17 600 тысяч тенге – на организацию дистанционного обучения для детей социально уязвимого слоя населения;
"24) 21 140 тысяч тенге – на обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения.".

келесі мазмұндағы 10-1 тармағымен толықтырылсын:
"10-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілген кредиттер есебінен түсетіні ескерілсін:
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беруге – 29 781 мың теңге.
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ойыл аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
И. Бергалиев
Ойыл аудандық
мәслихатының хатшысы
Е. Жиеналин
Ойыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 12 маусымдағы
№ 406 шешіміне қосымша

Дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление за счет кредитов из областного бюджета:
29 781 тысяч тенге – кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Уилского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Уилского
районного маслихата
И. Бергалиев
Секретарь Уилского
районного маслихата
Е. Жиеналин
Приложение к решению Уилского районного маслихата от 12 июня 2020 года № 406