2020-2022 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 412 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 14 қаңтарда № 6687 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 542654,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 68795,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 304,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 473555,0 мың теңге;
2) шығындар – 973998,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -431344,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 431344,3 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9207,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 02.04.2020 № 447 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.06.2020 № 494 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.09.2020 № 523 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2020 № 552 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2020 № 571 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2020 № 602 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Шалқар қалалық бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
басқа да салықтық емес түсімдер.

Об утверждении Шалкарского городского бюджета на 2020-2022 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2020 года № 412. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 января 2020 года № 6687. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Шалкарский городской бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 542654,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 68795,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 304,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 473555,0 тысяч тенге;
2) затраты - 973998,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -431344,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 431344,3 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 0,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 c изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 02.04.2020 № 447 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.06.2020 № 494 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.09.2020 № 523 (вводится в действие с 01.01.2020); от 02.11.2020 № 552 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.11.2020 № 571 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.12.2020 № 602 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что в доход Шалкарского городского бюджета зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в том числе:
прочие неналоговые поступления.

3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 31183 теңге;
2020 жылдың 1 сәуірінен бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2778 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 32668 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 26.06.2020 № 494 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); қазақ тілінде жаңа редакцияда, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 10.09.2020 № 523 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған Шалқар қалалық бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 61002,0 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2020 жылға арналған Шалқар қалалық бюджетіне республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы педагогтерінінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 44384,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттерді сомаларын бөлу Шалқар қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 26.11.2020 № 571 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2020 № 602 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2020 жылға арналған Шалқар қалалық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 25546,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тамақтану ақысын төмендетуге – 820,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогикалық қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын күнтізбелік 42 күн ұзақтығын 56 күнге дейін ұлғайтуға – 2619,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында бейне бақылау камераларын орнатуға – 1200,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Шалқар қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 31183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2778 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 32668 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26.06.2020 № 494 (вводится в действие с 01.01.2020); изложен в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 10.09.2020 № 523 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Предусмотреть в Шалкарском городском бюджете на 2020 год объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в сумме 61002,0 тысяч тенге.
5. Учесть в Шалкарском городском бюджете на 2020 год поступление следующих текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования - 44384,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании решения акима города Шалкар.
Сноска. Пункт 5 c изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2020 № 571 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.12.2020 № 602 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Учесть в Шалкарском городском бюджете на 2020 год из областного бюджета поступление следующих текущих целевых трансфертов:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 25546,0 тысяч тенге;
на снижение оплаты за питание в дошкольных организациях образования получающим адресную социальную помощь – 820,0 тысяч тенге;
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дня до 56 дней педагогических работников организаций дошкольного образования – 2619,0 тысяч тенге;
на установку камер видеонаблюдения в дошкольных организациях образования – 1200,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании решения акима города Шалкар.

Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 26.06.2020 № 494 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2020 № 571 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2020 № 602 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-1. 2020 жылға арналған Шалқар қалалық бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен автомобиль жолдарын орташа жөндеуге 431040,8 мың теңге сомасында бюджеттік кредит бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 26.06.2020 № 494 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2020 жылға арналған Шалқар қалалық бюджетіне аудандық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 320139,0 мың теңге;
ағымдағы шығындарға және қаланы көркейтуге – 17234,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Шалқар қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 02.11.2020 № 552 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2020 жылға арналған қалалық бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
9. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
10. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
М. Ержанов
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев
Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 412 шешіміне
1 қосымша
2020 жылға арналған Шалқар қалалық бюджеті

Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26.06.2020 № 494 (вводится в действие с 01.01.2020); от 26.11.2020 № 571 (вводится в действие с 01.01.2020); от 22.12.2020 № 602 (вводится в действие с 01.01.2020).
6-1. Предусмотреть в Шалкарском городском бюджете на 2020 год за счет кредитов из областного бюджета поступление бюджетного кредита на средний ремонт автомобильных дорог в сумме 431040,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26.06.2020 № 494 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть в Шалкарском городском бюджете на 2020 год поступление следующих текущих целевых трансфертов из районного бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 320139,0 тысяч тенге;
на текущие расходы и благоустройство города – 17234,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании решения акима города Шалкар.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 02.11.2020 № 552 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Шалкарского городского бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
9. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шалкарского района, после его официального опубликования.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
председатель сессии Шалкарского
районного маслихата
М. Ержанов
секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение 1 к решению Шалкарского районного маслихата от 6 января 2020 года № 412
Шалкарский городской бюджет на 2020 год

Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 412 шешіміне 4 қосымша
Шалқар қаласының 2020 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
1
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру

Приложение 4 к решению Шалкарского районного маслихата от 6 января 2020 года № 412
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Шалкарского городского бюджета на 2020 год
Функциональная группа
Под функция
Администратор
Программа
Наименование программы
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования