Шалқар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 404 "2020-2022 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 465 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 23 сәуірде № 7069 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 404 "2020-2022 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6610 тіркелген, 2019 жылы 31 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер - "14706481,8" сандары "14880560,8" сандарымен ауыстырылсын;
салықтық түсімдер – "3137307,0" сандары "3027307,0" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттердің түсімдері – "11550210,8" сандары "11834289,8" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар – "14993480,5" сандары "15790265,7" сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшасында:
таза бюджеттік кредиттеу – "6970,0" сандары "438010,8" сандарымен ауыстырылсын;
бюджеттік кредиттер – "11930,0" сандары "442970,8" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
бюджет тапшылығы (профицит) – "-293968,7" сандары "-1347715,7" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – "293968,7" сандары "1347715,7" сандарымен ауыстырылсын;
қарыздар түсімдері – "11930,0" сандары "1065677,0" сандарымен ауыстырылсын;
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2651 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 31183 теңге;
2020 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2778 теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Шалкарского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 404 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2020-2022 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22 апреля 2020 года № 465. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 23 апреля 2020 года № 7069. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 404 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6610, опубликованное 31 декабря 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы – цифры "14706481,8" заменить цифрами "14880560,8";
налоговые поступления - цифры "3137307,0" заменить цифрами "3027307,0";
поступления трансфертов - цифры "11550210,8" заменить цифрами "11834289,8";
в подпункте 2):
затраты - цифры "14993480,5" заменить цифрами "15790265,7";
в подпункте 3):
чистое бюджетное кредитование – цифры "6970,0" заменить цифрами "438010,8";
бюджетные кредиты – цифры "11930,0" заменить цифрами "442970,8";
в подпункте 5):
дефицит (профицит) бюджета – цифры "-293968,7" заменить цифрами "-1347715,7";
в подпункте 6):
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – цифры "293968,7" заменить цифрами "1347715,7";
поступление займов – цифры "11930,0" заменить цифрами "1065677,0";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2020 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2651 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 31183 тенге;
с 1 апреля 2020 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2778 тенге;

2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 32668 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.";
мынадай мазмұндағы 4-1 тармағымен толықтырылсын:
"4-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты - 94281,0 мың теңге;
төтенше жағдай режимін енгізуге байланысты – 121656,0 мың теңге.";
6 тармақта:
екінші абзацында:
"731628,0" сандары "729798,0" сандарымен ауыстырылсын;
үшінші абзацында:
"21900,0" сандары "4869,0" сандарымен ауыстырылсын;
7 тармақта:
екінші абзацында:
"60000,0" сандары "84000,0" сандарымен ауыстырылсын;
үшінші абзацында:
"5000,0" сандары "68905,0" сандарымен ауыстырылсын;
алтыншы абзацында:
"131856,0" сандары "252034,0" сандарымен ауыстырылсын:
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға – 140499,0 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 40068,0 мың теңге.";
8 тармақта:
екінші абзацында:
"87446,0" сандары "56225,0" сандарымен ауыстырылсын:
бесінші абзацында:
"10045,0" сандары "3345,0" сандарымен ауыстырылсын;
он тоғызыншы абзац алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"халықтың әлеуметтік осал топтарының балалары үшін қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға – 80000,0 мың теңге;
төтенше жағдай кезеңінде халықтың жекелеген санаттарын азық-түлік және тұрмыстық жиынтығымен қамтамасыз етуге – 49860,0 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 8-1 тармағымен толықтырылсын:
"8-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілген кредиттер есебінен автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге 1053747,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредит бөлінгені ескерілсін.
Бюджеттік кредиттің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.";
9 тармақта:
екінші абзацында:
"386016,0" сандары "286016,0" сандарымен ауыстырылсын;
үшінші абзацында:
"272562,0" сандары "172562,0" сандарымен ауыстырылсын;
төртінші абзацында:
"331466,0" сандары "231466,0" сандарымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Шалқар ауданы, Бозой ауылындағы электр желілерін қайта жарақтауға – 154002,0 мың теңге.";
10 тармақта:
жетінші абзацында:
"29318,0" сандары "14790,0" сандарымен ауыстырылсын;
сегізінші абзацында:
"51234,0" сандары "34122,0" сандарымен ауыстырылсын.

2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 32668 тенге.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год текущие целевые трансферты для возмещения потерь областного бюджета в следующих размерах:
в связи с изменением функций государственных учреждений - 94281,0 тысяч тенге;
в связи с введением режима чрезвычайного положения – 121656,0 тысяч тенге.";
в пункте 6:
в абзаце втором:
цифры "731628,0" заменить цифрами "729798,0";
в абзаце третьем:
цифры "21900,0" заменить цифрами "4869,0";
в пункте 7:
в абзаце втором:
цифры "60000,0" заменить цифрами "84000,0";
в абзаце третьем:
цифры "5000,0" заменить цифрами "68905,0";
в абзаце шестом:
цифры "131856,0" заменить цифрами "252034,0";
дополнить абзацами следующего содержания:
"на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" - 140499,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки на субъекты малого и среднего бизнеса – 40068,0 тысяч тенге.";
в пункте 8:
в абзаце втором:
цифры "87446,0" заменить цифрами "56225,0";
в абзаце пятом:
цифры "10045,0" заменить цифрами "3345,0";
абзац девятнадцатый исключить;
дополнить абзацами следующего содержания:
"на организацию дистанционного обучения для детей из социально-уязвимых слоев населения – 80000,0 тысяч тенге;
на обеспечение продуктово-бытовым набором отдельных категорий населения на период чрезвычайного положения – 49860,0 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год за счет кредитов из областного бюджета на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог населенных пунктов бюджетный кредит на сумму 1053747,0 тысяч тенге.
Распределение суммы бюджетного кредита определяется на основании постановления акимата района.";
в пункте 9:
в абзаце втором:
цифры "386016,0" заменить цифрами "286016,0";
в абзаце третьем:
цифры "272562,0" заменить цифрами "172562,0";
в абзаце четвертом:
цифры "331466,0" заменить цифрами "231466,0";
дополнить абзацем следующего содержания:
"на реконструкцию электрических сетей в селе Бозой Шалкарского района – 154002,0 тысяч тенге.";
в пункте 10:
в абзаце седьмом:
цифры "29318,0" заменить цифрами "14790,0";
в абзаце восьмом:
цифры "51234,0" заменить цифрами "34122,0".

2. Көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Ж. Утегенов
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев
Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 465 шешіміне
1 қосымша

2. Приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шалкарского района, после его официального опубликования
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Шалкарского
районного маслихата
Ж. Утегенов
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение 1 к решению Шалкарского районного маслихата от 22 апреля 2020 года № 465