2021-2023 жылдарға арналған Ақтоғай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 613 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 7883 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Ақтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33236,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 634,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32602,8 мың теңге;
2) шығындар – 33511,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 274,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 274,4 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 274,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 23.11.2021 № 123 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ақтоғай ауылдық округі бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру үшін төлем;
салықтық емес түсімдер бойынша:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
коммуналдық меншіктен түсетін басқа да кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес, 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:

Об утверждении бюджета Актогайского сельского округа на 2021-2023 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2020 года № 613. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 30 декабря 2020 года № 7883
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Актогайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 33236,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 634,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 32602,8 тысяч тенге;
2) затраты - 33511,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -274,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 274,4 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 274,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 23.11.2021 № 123 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход бюджета Актогайского сельского округа зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе плата за размещение наружной (визуальной) рекламы;
по неналоговым поступлениям:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
прочие доходы от коммунальной собственности;
прочие неналоговые поступления.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" с 1 января 2021 года установлено:

1) жалақының ең төмен мөлшері – 42500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш –2917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 34302 теңге болып белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
4. Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 605 "2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Ақтоғай ауылдық округ бюджетіне 2021жылға берілетін субвенция көлемі 15004,0 мың теңге сомасында көзделсін.
5. Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы №605 "2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен 2021 жылға арналған Ақтоғай ауылдық округ бюджетіне мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
ағымдағы шығындарға – 6683,8 мың теңге;
елді мекендерді көркейтуге – 2864,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансфертінің сомасын бөлу Ақтоғай ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 23.11.2021 № 123 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. Ауылдық округтің 2021 жылға арналған бюджетіне облыстық бюджеттен жергілікті атқарушы органның мемлекеттік қызметшілеріне еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге 8051,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 15.09.2021 № 94 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2021 жылға арналған ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

1) минимальный размер заработной платы – 42500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2917 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 34302 тенге.
4. В соответствии с решением Шалкарского районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 605 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2021-2023 годы" предусмотреть в бюджете Актогайского сельского округа объем передаваемой субвенции из районного бюджета на 2021 год в сумме 15004,0 тысяч тенге.
5. В соответствии с решением Шалкарского районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 605 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2021-2023 годы" учесть в бюджете Актогайского сельского округа на 2021 год из районного бюджета следующие текущие целевые трансферты:
на текущие расходы – 6683,8 тысяч тенге;
на благоустройство населенных пунктов – 2864,0 тысяч тенге.
Распределение суммы текущих целевых трансфертов определяется на основании решения акима Актогайского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 23.11.2021 № 123 (вводится в действие с 01.01.2021).
5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2021 год поступление текущего целевого трансферта из областного бюджета на внедрение новой системы оплаты труда государственных служащих местного исполнительного органа 8051,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 15.09.2021 № 94 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета сельского округа на 2021 год, согласно приложению 4.
7. Государственному учреждению "Аппарат Шалкарского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шалкарского района, после его официального опубликования.

Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 613 шешіміне 4 қосымша
2021 жылға арналған ауылдық округтің бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді-мекендерді көркейту
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
011
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру

Приложение 4 к решению Шалкарского районного маслихата от 29 декабря 2020 года № 613
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета сельского округа на 2021 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов