Талдықорған қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 353 "Талдықорған қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2020 жылғы 4 қарашадағы № 446 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 13 қарашада № 5742 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талдықорған қалалық мәслихатының "Талдықорған қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 353 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5389 тіркелген, 2020 жылдың 13 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 57 245 854 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 9 192 676 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 295 049 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2 645 482 мың теңге;
трансферттер түсімі 45 112 647 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан алынатын трансферттер 21 мың теңге, оның ішінде:
пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару 21 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 45 112 626 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 15 428 824 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 12 049 308 мың теңге;
облыстық бюджеттен түсетiн субвенциялар 6 039 490 мың теңге;
республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары 7 960 844 мың теңге;
республикалық бюджеттен әлеуметтік көмекке және әлеуметтік қамсыздандыруға берілетін субвенциялар 40 556 мың теңге;
республикалық бюджеттен көлік және коммуникацияға берілетін субвенциялар 3 593 604 мың теңге;
2) шығындар 66 142 821 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 52 580 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 64 040 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 11 460 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 8 949 547 мың теңге;

О внесении изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 353 "О бюджете города Талдыкорган на 2020-2022 годы"
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 4 ноября 2020 года № 446. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 13 ноября 2020 года № 5742
В соответствии c пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талдыкорганского городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 353 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5389, опубликован 13 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 57 245 854 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 192 676 тысяч тенге;
неналоговые поступления 295 049 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 645 482 тысячи тенге;
поступления трансфертов 45 112 647 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 21 тысяча тенге, в том числе:
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 21 тысяча тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 45 112 626 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 15 428 824 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 12 049 308 тысяч тенге;
субвенции из областного бюджета 6 039 490 тысяч тенге;
субвенции из республиканского бюджета на образование 7 960 844 тысячи тенге;
субвенции из республиканского бюджета на социальную помощь и социальное обеспечение 40 556 тысяч тенге;
субвенции из республиканского бюджета на транспорт и коммуникации 3 593 604 тысячи тенге;
2) затраты 66 142 821 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 52 580 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 64 040 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 11 460 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 8 949 547 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 8 949 547 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау "Экономика, қаржы мәселелері және бюджет жөніндегі" Талдықорған қалалық мәслихатының тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық
мәслихатының сессия төрағасы Б. Тустукбаев
Талдықорған қалалық
мәслихатының хатшысы Т. Ахажан

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 8 949 547 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талдыкорганского городского маслихата "По экономическим, финансовым вопросам и бюджету".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Талдыкорганского
городского маслихата Б. Тустукбаев
Секретарь Талдыкорганского
городского маслихата Т. Ахажан

72 960
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
809
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 638 948
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
155 090
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 709 696
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 966 315
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15 060
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10 489
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
4 571
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 951 255
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 951 255
2
Әлеуметтiк көмек
2 533 494
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
433 514
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
433 514
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 099 980
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
781 313
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 686
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 563
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 416
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
189 057
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
157 872
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
107 754
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
752 946
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
86 373
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
209 887
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
12 080
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрған үй сертификаттарын беру

72 960
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
809
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 638 948
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
155 090
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 709 696
1
Социальное обеспечение
2 966 315
464
Отдел образования района (города областного значения)
15 060
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10 489
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
4 571
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 951 255
010
Государственная адресная социальная помощь
2 951 255
2
Социальная помощь
2 533 494
464
Отдел образования района (города областного значения)
433 514
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
433 514
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 099 980
004
Программа занятости
781 313
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 686
007
Оказание жилищной помощи
7 563
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 416
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
189 057
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
157 872
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
107 754
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
752 946
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
86 373
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
209 887
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
12 080
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь