Талдықорған қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 353 "Талдықорған қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № 459 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 14 желтоқсанда № 5818 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талдықорған қалалық мәслихатының "Талдықорған қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 353 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5389 тіркелген, 2020 жылдың 13 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 53 709 249 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 9 157 548 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 305 670 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 329 553 мың теңге;
трансферттер түсімі 42 916 478 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан алынатын трансферттер 21 мың теңге, оның ішінде:
пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару 21 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 42 916 457 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 14 438 948 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 10 843 015 мың теңге;
облыстық бюджеттен түсетiн субвенциялар 6 039 490 мың теңге;
республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары 7 960 844 мың теңге;
республикалық бюджеттен әлеуметтік көмекке және әлеуметтік қамсыздандыруға берілетін субвенциялар 40 556 мың теңге;
республикалық бюджеттен көлік және коммуникацияға берілетін субвенциялар 3 593 604 мың теңге;
2) шығындар 61 954 051 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 52 580 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 64 040 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 11 460 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 8 297 382 мың теңге;

О внесении изменений в решение Талдыкорганского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 353 "О бюджете города Талдыкорган на 2020-2022 годы"
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 8 декабря 2020 года № 459. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 14 декабря 2020 года № 5818
В соответствии c пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талдыкорганского городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 353 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5389, опубликован 13 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 53 709 249 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 157 548 тысяч тенге;
неналоговые поступления 305 670 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 329 553 тысячи тенге;
поступления трансфертов 42 916 478 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 21 тысяча тенге, в том числе:
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 21 тысяча тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 42 916 457 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 14 438 948 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 10 843 015 тысяч тенге;
субвенции из областного бюджета 6 039 490 тысяч тенге;
субвенции из республиканского бюджета на образование 7 960 844 тысячи тенге;
субвенции из республиканского бюджета на социальную помощь и социальное обеспечение 40 556 тысяч тенге;
субвенции из республиканского бюджета на транспорт и коммуникации 3 593 604 тысячи тенге;
2) затраты 61 954 051 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 52 580 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 64 040 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 11 460 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 8 297 382 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 8 297 382 мың теңге.".
2-тармақтағы "312 277" саны "270 777" санына ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау "Экономика, қаржы мәселелері және бюджет жөніндегі" Талдықорған қалалық мәслихатының тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының
сессия төрағасы М. Доскалиев
Талдықорған қалалық
мәслихатының хатшысы Т. Ахажан

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 8 297 382 тысячи тенге.".
в пункте 2 цифры "312 277" заменить на цифры "270 777".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талдыкорганского городского маслихата "По экономическим, финансовым вопросам и бюджету".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Талдыкорганского
городского маслихата М. Доскалиев
Секретарь Талдыкорганского
городского маслихата Т. Ахажан

72 428
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
809
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 561 155
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
155 090
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 334 519
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 596 443
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14 043
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9 602
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
4 441
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 582 400
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 582 400
2
Әлеуметтiк көмек
2 548 458
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
433 514
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
433 514
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 114 944
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
793 978
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 686
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 963
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 416
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
177 923
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
165 872
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
114 054
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
752 946
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
86 106
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
189 618
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
12 080
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрған үй сертификаттарын беру

72 428
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
809
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 561 155
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
155 090
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 334 519
1
Социальное обеспечение
1 596 443
464
Отдел образования района (города областного значения)
14 043
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9 602
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
4 441
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 582 400
010
Государственная адресная социальная помощь
1 582 400
2
Социальная помощь
2 548 458
464
Отдел образования района (города областного значения)
433 514
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
433 514
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 114 944
004
Программа занятости
793 978
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 686
007
Оказание жилищной помощи
6 963
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 416
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
177 923
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
165 872
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
114 054
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
752 946
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
86 106
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
189 618
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
12 080
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь