Қапшағай қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 83-285 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 11 қаңтарда № 5861 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қапшағай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 18 520 512 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 13 853 132 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 5 028 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 718 106 мың теңге;
трансферттер түсімі 3 944 246 мың теңге;
2)шығындар 18 189 376 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу (-) 41 146 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 46 245 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 87 391 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) 372 282 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 372 282 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 46 245 мың теңге;
қарыздарды өтеу 674 962 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 256 435 мың теңге;
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 19.11.2021 № 15-45 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қапшағай қаласы әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 270 811 мың теңге сомасында бекітілсін
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қапшағай қалалық мәслихатының 19.11.2021 № 15-45 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2021 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 6 967 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
1) Заречный ауылдық округіне 3 433 мың теңге;
2) Шенгелді ауылдық округіне 3 534 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендерді көркейтуге, көшелерді жарықтандыруға;
ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
ауылдық округ әкімдері аппараттарының қызметтерін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қапшағай қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О бюджете города Капшагай на 2021-2023 годы
Решение Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 28 декабря 2020 года № 83-285. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2021 года № 5861.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Капшагайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1)доходы 18 520 512 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 13 853 132 тысячи тенге;
неналоговые поступления 5 028 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 718 106 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3 944 246 тысяч тенге;
2)затраты 18 189 376 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование (-) 41 146 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 46 245 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 87 391 тысяча тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета 372 282 тысячи тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-) 372 282 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 46 245 тысяч тенге;
погашение займов 674 962 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 256 435 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 19.11.2021 № 15-45 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить резерв акимата города Капшагай на 2021 год в сумме 270 811 тысяч тенге
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Капшагайского городского маслихата Алматинской области от 19.11.2021 № 15-45 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Предусмотреть в бюджете города на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 6 967 тысяч тенге, в том числе:
1) Заречному сельскому округу 3 433 тысячи тенге;
2) Шенгельдинскому сельскому округу 3 534 тысячи тенге.
4. Учесть, что в бюджете города на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
благоустройство, освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских округах;
обеспечение деятельности акимов сельских округов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата города Капшагай.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың "Әлеуметтік-экономикалық дамыту, бюджет, өндіріс, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қапшағай қалалық мәслихаттың
сессия төрағасы Б. Абенов
Қапшағай қалалық мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы С. Даданбеков
Қапшағай қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 83-285 шешіміне 1-қосымша
Қапшағай қаласының 2021 жылға арналған бюджеті

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата "По социально-экономическому развитию, бюджету, производству, развитию малого и среднего предпринимательства".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Капшагайского
городского маслихата Б. Абенов
Исполняющий обязанности секретаря
Капшагайского городского маслихата С. Даданбеков
Приложение 1 к решению Капшагайского городского маслихата от 28 декабря 2020 года № 83-285
Бюджет города Капшагай на 2021 год