Алакөл ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 81-1 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 11 қаңтарда № 5859 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 268 713 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 453 872 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 949 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 49 775 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14 761 117 мың теңге;
2) шығындар – 17 418 262 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24 726 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 48 131 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 405 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 174 275 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 174 275 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 48 131 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 817 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 149 961 теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 16.11.2021 № 15-1 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 573 476 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үшарал қалалық округіне 61 292 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 24 269 мың теңге;
Бескөл ауылдық округіне 9 656 мың теңге;
Достық ауылдық округіне 7 731 мың теңге;
Жағатал ауылдық округіне 18 228 мың теңге;
Жанама ауылдық округіне 13 394 мың теңге;
Көлбай ауылдық округіне 18 498 мың теңге;
Жыланды ауылдық округіне 18 805 мың теңге;
Екпінді ауылдық округіне 22 552 мың теңге;
Теректі ауылдық округіне 17 286 мың теңге;

О бюджете Алакольского района на 2021-2023 годы
Решение Алакольского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2020 года № 81-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2021 года № 5859.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 268 713 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 453 872 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 949 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 49 775 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 761 117 тысяч тенге;
2) затраты – 17 411 872 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 726 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 48 131 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 405 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 174 275 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 174 275 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 48 131 тысяча тенге;
погашение займов – 23 817 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 149 961 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Алакольского районного маслихата Алматинской области от 16.11.2021 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, сельских округов, в сумме 573 476 тысяч тенге, в том числе:
Ушаральский городской округ 61 292 тысячи тенге;
Кабанбайский сельский округ 24 269 тысяч тенге;
Бескольский сельский округ 9 656 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ 7 731 тысяча тенге;
Жагатальский сельский округ 18 228 тысяч тенге;
Жанаминский сельский округ 13 394 тысячи тенге;
Кольбайский сельский округ 18 498 тысяч тенге;
Жыландинский сельский округ 18 805 тысяч тенге;
Екпиндинский сельский округ 22 552 тысячи тенге;
Теректинский сельский округ 17 286 тысяч тенге;

Тоқжайлау ауылдық округіне 19 908 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 18 264 мың теңге;
Ырғайты ауылдық округіне 51 186 мың теңге;
Ақтүбек ауылдық округіне 20 251 мың теңге;
Архарлы ауылдық округіне 69 425 мың теңге;
Жайпақ ауылдық округіне 23 814 мың теңге;
Енбекші ауылдық округіне 20 379 мың теңге;
Үшбұлақ ауылдық округіне 17 847 мың теңге;
Қызылащы ауылдық округіне 22 574 мың теңге;
Сапақ ауылдық округіне 19 657 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округіне 17 805 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне 18 464 мың теңге;
Ынталы ауылдық округіне 18 224 мың теңге;
Қайнар ауылдық округіне 23 967 мың теңге;
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберңде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Алакөл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Токжайлауский сельский округ 19 908 тысяч тенге;
Акжарский сельский округ 18 264 тысячи тенге;
Ыргайтинский сельский округ 51 186 тысяч тенге;
Актубекский сельский округ 20 251 тысяча тенге;
Архарлинский сельский округ 69 425 тысяч тенге;
Жайпакский сельский округ 23 814 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 20 379 тысяч тенге;
Ушбулакский сельский округ 17 847 тысяч тенге;
Кызылащинский сельский округ 22 574 тысячи тенге;
Сапакский сельский округ 19 657 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 17 805 тысяч тенге;
Лепсинский сельский округ 18 464 тысячи тенге;
Ынталинский сельский округ 18 224 тысячи тенге;
Кайнарский сельский округ 23 967 тысяч тенге;
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов в том числе на:
реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Алакольского района.

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 40 567 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алакөл аудандық мәслихатының "Депутаттық өкілеттік, бюджет, экономика, заңдылықты сақтау, құқықтық қорғау және қоғамдық ұйымдармен байланыс жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешiм 2021 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихатының сессия төрағасы К. Абдрахманов
Алакөл аудандық мәслихат хатшысы С. Жабжанов

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 40 567 тысяч тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Алакольского районного маслихата "По депутатскому представительству, бюджета, экономики, соблюдению законности, правовой защите и связи с общественными организациями".
6. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Алакольского районного маслихата К. Абдрахманов
Секретарь Алакольского районного маслихата С. Жабжанов